Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Plastik Kaynak

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Plastik Kaynak

Plastik Kaynak kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Plastik kaynak nedir?

Kaynak söz konusu olduğunda, genellikle erimiş metal, elektrik arkları ve uçuşan kıvılcımlar alırsınız. Kaynak dünyasında metallere çok önem verilirken, plastiklerin bazen kaynak gerektirdiğini anlamak önemlidir. Bu, malzeme işleme alanında sıcak bir haber değil. Teknoloji o zamandan beri önemli ölçüde gelişmesine rağmen, 20. yüzyılın ilk yarısından beri gerçekleşiyor. Bireyler ve plastik şirketleri, plastik kaynağın ne olduğunu, ne için kullanılabileceğini ve kendileri için ne gibi faydaları olabileceğini bilmelidir.

Plastik kaynağın temelleri

Plastik kaynak, bir grup polimer birleştirme işlemidir, iki veya daha fazla plastik malzeme parçasının birleşimini oluşturmak için kullanılan. Polimerlerin yapıştırılarak bağlanmasından farklı olarak, kaynak plastikleri, bağı oluşturmak için herhangi bir yapıştırıcı veya çimento kullanımına dayanmaz. Plastik kaynak genellikle sadece termoplastik malzemelerle çalışır, ısıyla sertleşen malzemelerle çalışmaz. Enerji girişi ve muhtemelen başka bir polimerik malzeme yoluyla polimerleri moleküler düzeyde bağlar. Çoğu plastik kaynak işlemi, kaynaklı birleştirmeye enerji uygulandığında tam bir bağlantı sağlamak için kaynaklı plastikleri sıkıştıran ekipman veya cihazları da içerir. Tüm kaynak işlemlerinde olduğu gibi, geçerli standartlara uyum, kaynakçıların kaliteli bir bağlantı oluşturmasına yardımcı olabilir. Plastik kaynak oluşturma ve denetleme standartları AWS B2.4, AWS G1.10M ve daha fazlasını içerir.

Proses Tipleri

Plastik kaynak bir şemsiye terimdir ve tek bir proses tipiyle sınırlı değildir. Popülerlik ve satın alınabilirlik açısından farklılık gösteren plastikleri kaynaklamanın birçok yolu vardır.

Birkaç yaygın plastik kaynak türü

Plastiklerin ultrasonik kaynağı, onlarca yıldır kullanılan popüler bir yöntemdir. Bu işlem, iki veya daha fazla termoplastik örs ile ultrasonik kaynak makinesinin köşesi arasına iki veya daha fazla termoplastik bağlayarak polimerleri birbirine bağlar. Bir kuvvet uygulanır ve enerji kaynağı daha sonra ultrasonik dalgaları verici aracılığıyla iletir. Kaynak yapılacak köşe alanına sağlanan ultrasonik dalgaların enerjisi, plastik kaynağı yapmak için gereken moleküler bağları oluşturan ısı üretir. Ultrasonik kaynak, uygun fiyatı ve kalite ve temizlik gereksinimlerini karşılama yeteneği nedeniyle çok popülerdir. Ultrasonik kaynakla birleştirilebilen plastiklerin boyutu ve kalınlığı biraz sınırlı olabilir.

Plastiklerin ultrasonik kaynağı için, özellikle ince termoplastiklerin kullanıldığı birçok uygulama vardır. Örnekler arasında otomotiv bileşenleri, tüketim malları ve ambalaj ürünleri sayılabilir.

Sıcak gaz kaynağı, yüksek sıcaklıkta bir gaz akışıyla enerjiyi plastik kaynaklı bir bağlantıya aktaran termoplastik bir kaynak yöntemidir. Sıcak gazla kaynak yaparken, seçilen gaz olarak çoğunlukla hava kullanılır. Genellikle elektrikli spirallerle ısıtılır ve fanlar tarafından sürülür, deneyimli bir plastik kaynakçı tarafından çalıştırılan, elde tutulan bir sıcak gaz kaynak tabancasına entegre edilmiştir. Sıcak gaz kaynak tabancasının ucunda, kaynak yapılacak plastiğin cinsine göre farklı tipte nozullar bulunur. Bunlar hava akışını kontrol eder ve ayrıca sağlam bir bağlantı yapmak için gereken basıncı uygulamak için kullanılır. Sıcak gaza ek olarak, kaynağa yapıştırma işlemine yardımcı olan bir plastik dolgu malzemesi eklenir. Sıcak gaz kaynağının avantajları, çeşitli termoplastik bağlantı türlerini kaynaklama kabiliyetini ve düşük maliyeti içerir. Tek dezavantajı, sıcak gaz kaynağının belirli durumlarda yüksek derecede operatör becerisi gerektirebilmesidir. Sıcak gaz kaynağı şu durumlarda kullanılır: çok çeşitli ve az sayıda plastik ürün üretildiğinde ve otomatik plastik kaynak işlemleri maliyet açısından haklı gösterilemez.

Plastiklerin döner kaynağı, termoplastik malzemelerin birleştirilmesinde sıklıkla kullanılan bir başka yöntemdir. Bu kaynağın seçildiği plastik bileşen, kesiciye bağlı bir döner kaynak tahrik aletine yerleştirilir. Parça, tahrik aleti ve kılavuz daha sonra bir sonraki kaynaklı termoplastik parçaya indirilir. Her şey hazır olduğunda, yönlendirici açıldığında, tahrik aletine bağlı plastik bileşenlere hızlı bir dönüş hareketi sağlar. Ardından, dönen plastik bileşeni sabit plastik bileşene doğru itmek için bir kuvvet uygulanır. Oluşan sürtünme, plastik bileşenlerin erimesine ve yapışmasına neden olur. Döner kaynağın avantajlarından biri, büyük boyutlu plastik bileşenlerin kaynaklanmasını mümkün kılmasıdır. Diğer bir avantaj, birbirlerine kaynaklanabilme hızlarıdır. Tek sınırlama, parçalardan birinin dairesel olması gerektiğidir.

Genellikle son montaj işlemi sırasında plastik alt montajlara plastik bağlantı parçaları eklemek için kullanılır. Ayrıca kapları kaynaklamak için de kullanılabilir. Tipik ürünler arasında valfler, tanklar ve aerosol kutuları bulunur.

Bu, hiçbir şekilde mevcut plastik kaynak yöntemlerinin kapsamlı bir listesi değildir. Çok çeşitli seçenekler arasında karar verirken emin değilseniz, plastik kaynak ekipmanı üreticileriyle ve polimer bağlama konusunda uzmanlaşmış diğer üçüncü taraf mühendislik şirketleriyle iletişime geçin.

Bu, büyük boyutlu plastik bileşenleri kaynaklamanıza olanak tanır. Diğer bir avantaj, birbirlerine kaynaklanabilme hızlarıdır. Tek sınırlama, parçalardan birinin dairesel olması gerektiğidir.