Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Plastik Çitler

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Plastik Çitler

Plastik Çitler kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Plastik çitler

Geleneksel ahşap çitlere sahip bahçelerde hala birçok ev görseniz de, plastik çit hala çok popüler bir alternatiftir. Ve neden olmasın, plastik çitler yüksek kalitededir ve bakım gerektirmez.

Eviniz ve bahçeniz için mükemmel ortamı kurmanıza yardımcı olmak için buradayız. Fakat neden bu kadar çok hane geleneksel ahşap yerine PVC çitleri tercih ediyor? Maliyet etkin mi? Gerekli korumayı sağlıyor mu? Plastik bir çitin bakımı ne kadar kolay?
Araziniz için ihtiyaç duyduğunuz veya istediğiniz çit türünü düşünmeden önce, ekonomik ve bakım gerektirmeyen bir seçenek düşünün.

Neden plastik çit satın almalısınız?

Bu tür eskrim uzun zamandır var olmuştur. 1970'lerin sonlarından bu yana, dünyanın dört bir yanındaki evler ahşaptan plastiğe geçiyor ve bunun iyi bir nedeni var. İşte hemen fark edeceğiniz harika avantajlardan bazıları.

Plastik çit neredeyse bakım gerektirmez

Bunlar muhtemelen piyasadaki en dayanıklı olanlardan bazılarıdır. Bahçenizin etrafına metal bir çevre oluşturmazsanız, plastik çit hava koşullarına ve yıllarca kullanıma dayanacaktır. Kurulduktan sonra, istediğiniz kadar kalır. Modern plastik çitler de her zamankinden daha güçlüdürler. Ayrıca bunlar çürük plastik folyolar değil!

PVC çitler aşınmaz

Ahşap bir çitle ilgili temel sorun, hava şartlarından zarar gördü için kolayca çürür. Daha önce de belirtildiği gibi, plastik çit zamanla kırılmayacaktır. Ahşabı boyayabilir ve koruyabilirsiniz, ancak sevdiğiniz hiçbir şey dayanıklı bir plastik çit sistemi gibi yıllarca dayanmaz.

Plastik uygun maliyetlidir

İşte bizim için açıkça olumlu olan başka bir ilginç kısım. Plastik çitler aslında önümüzdeki yıllarda size para kazandıracak. Diğer çit sistemleri düzenli bakım, yüzey işleme ve hatta değiştirme gerektirecektir. Çitler neredeyse bakım gerektirmediğinden, sık sık onarım için ödeme yapmanız gerekmeyecektir. Bu yüzden kuruluma değer!

Çok çeşitli

Plastik çitlerimiz çok çeşitli renk, stil ve özelleştirme seçeneklerine sahiptir. Tüm müşterilere özel yapım çitler sunabilmemiz için çeşitli profesyonel yüzey kaplamaları ile çalışıyoruz. Tarz, renk veya şekil ne olursa olsun, bahçeniz için doğru görünümü bulmanıza yardımcı olacağız. Sonuçta, sadece harika bir iş çıkaran değil, aynı zamanda her sezon harika görünen bir çit isteyeceksiniz.

Plastik çitler birleşir

Bazıları plastik çitlerin biraz ucuz görünmesinden korkuyor. Sağlam, modern çitler profesyonelce tasarlanmış ve maksimum özen ve dikkatle kurulur. Uygun fiyatlı, uzun ömürlü bir çit sistemi de bahçenize mükemmel uyum sağlar.

Vinil çit sizin için uygun mu?

Geleneksel ahşap çitlere alternatifler mi araştırıyorsunuz? O zaman bir vinil çit sizin için cevap olabilir. Vinil çitin çeşitli avantajları ve dezavantajları vardır. Polivinil klorürden (PVC) yapılan bu plastik bazlı malzemenin bakımı genellikle kolaydır ve ahşap gibi çatlamaz veya parçalanmaz. Alıcılar, çürümemesini, böceklerle ilgili herhangi bir sorununun olmamasını veya genellikle bir yüzey işlemine ihtiyaç duymamasını sever. Ayrıca kısa çitlerden yüksek çitlere kadar birçok renk ve stile sahiptir. Hatta ahşap benzeri bir görünüm için yapılandırılabilir. Ancak, ilk kurulum maliyetleri yüksek olabilir ve aşırı hava koşulları malzemeyi deforme edebilir veya başka şekilde zarar verebilir. Yine de, birçok insan için bu malzemenin faydaları, olumsuzluklardan daha ağır basmaktadır.

Metrekare başına yaklaşık 100 tl karşılığında kaliteli bir çit stili elde edebilirsiniz. Ve metrekare başına yaklaşık 300 TL' ye mahremiyeti korumak için daha yüksek bir çit inşa edebilirsiniz. Karşılaştırıldığında, ahşap bir çitin ortalama maliyeti m2' bağlı olarak, malzeme ve işçilik lineer ayak başına bağlı olarak değişir. Fiyatı daha da artıran bazı aksesuarlar, dokular, ızgara efektleri ve kapılar çit kapaklarını içerir. Ayrıca, malzemenin kalınlığı da fiyatı etkileyecektir. Ucuz vinil çitler genellikle incedir ve kolayca delinebilir veya başka şekilde zarar görebilir. Zamanla daha az bakım gerektiren sağlam bir çit elde etmek için genellikle daha kalın vinile yatırım yapmaya değer. Paradan tasarruf etmek istiyorsanız, daha düşük kaliteli bir malzeme seçmek yerine daha basit bir tasarımı tercih edin.

Bakım ve onarımlar

Vinil çitlerin bakımı genellikle çok kolaydır. Asla boyama veya kaplama gerektirmezler, yüzeyleri kolay çizilmez ve temizlenmesi kolaydır. Vinil gözeneksizdir, bu nedenle çitiniz kirlenirse, yüzeyi temizlemek için basitçe bir hortumla püskürtebilirsiniz. Ayrıca, evcil hayvanlarınız veya çocuklarınız varsa harika bir üründür, çünkü ahşap bir çitle yaptığınız gibi talaşlar için endişelenmenize gerek kalmaz. Bazen yosun veya küf oluşmaya başlar, özellikle püskürtücünün yanında alanı nemli tutan çit varsa. Ancak, bu rengi temizlemek genellikle zor değildir. Çoğu lekeyi temizlemek için çiti durulamanız yeterlidir ve ardından su ve sabun çözeltisiyle ovalayın. Çiti bir hortumla durulayın ve leke gitmiş olacaktır. Vinil çit ile onarımlar biraz zor olabilir ancak bu sağlam malzemede yaygın olmamalıdır. Çitin bir kısmı kırılırsa, parçaların birbirine nasıl oturduğuna bağlı olarak tüm çit panelini değiştirmeniz gerekebilir. Ahşap bir çitle, genellikle tüm panel yerine yalnızca bir kırık tahta veya direği değiştirebilirsiniz. Onarım maliyetleri, neyin hasar gördüğüne bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Örneğin, bir kazık yalnızca 30 TL'ye mal olabilir, ancak tüm panellerin onarılmasını gerektiren daha pahalı bir yenilik, malzeme ve işçilik başına ortalama olarak m2' ye göre değişir.

Tasarım

Vinil çitlerin birçok tasarımı vardır. Beklentileri önlemek için birbirine yakın çıtalarla yüksek gizlilik çitleri alabilirsiniz. Ayrıca, birbirinden daha uzak olan çıtalara sahip farklı tipte kazık stilleri de vardır. Ayrıca çitin tepesinde bir ızgara, tırtıllı bir üst veya dekoratif direk kapakları gibi bir vurgu ekleyebilirsiniz. Üst uçları olan dar yuvarlak çıtalara sahip dekoratif demir çitlere benzeyen vinil çitler bile var. Çoğu insan 4 ila 6 fit arasında bir çit tercih eder, ancak daha yüksek ve daha kısa seçenekler genellikle mevcuttur. Ayrıca, vinil çitin genellikle birkaç rengi vardır. Beyaz, krem, kahverengi, gri ve siyah gibi nötr renkler vardır. Bazı stiller yeşil, mavi ve kırmızı gibi daha belirgin bir renge sahiptir. Ek olarak, vinil genellikle doğal ahşap ve çakıl gibi diğer malzemeler gibi görünecek şekilde yapılandırılabilir. Avlunun bir kısmını ayırmanız gereken her yere vinil çit takılabilir. Örneğin, bahçenizin çevresinde güvenlik ve mahremiyet için yüksek bir çit kullanabilir veya güvenlik için havuzun etrafına başka bir çit yerleştirebilirsiniz. Ek olarak, bahçe yatakları veya çimin vurgulamak istediğiniz diğer bölümlerinin etrafında kısa vinil çit kullanabilirsiniz.

Bir vinil çitin montajı

Bir vinil çitin montajı genellikle orta düzeyde beceri gerektirir. Vinil çit genellikle bir dizi kilitleme parçasında sağlanır. Kısa çitlerin montajı yüksek çitlere göre daha kolaydır. Bu tür bir çitle, genellikle ankraj borularını zemine çakmanız, boruların üzerine çit direkleri eklemeniz ve ardından rayları ve pimleri sabitlemeniz gerekir. Daha yüksek kurulum için, direkleri yerinde tutmak için genellikle özel bir ekskavatöre ve hızlı sertleşen çimentoya ihtiyacınız vardır. Bu işi profesyonel çit firmalarına bırakmak çoğu zaman en iyisidir. Toprağı kazacağınız için bu, toprak donduğunda yapılması gereken bir proje değildir. Genellikle, çitle çevirdiğiniz alana bağlı olarak proje bir ila iki gün sürmelidir. Doğru izinlere sahip olduğunuzdan ve önce ihtiyacınız olan araçları işaretlediğinizden emin olun. Bir çit inşa etmenin en büyük zorluklarından biri, kamu hizmetlerini ve ağaçlar dahil diğer mevcut yapıları atlamaktır. Bu nedenle, başlamadan önce kesin çizgiyi haritalamak önemlidir, Bir vinil çit takmanın da kısayolları yoktur. Tüm bileşenlerin kite dahil olduğunu kontrol etmek için zaman ayırırsanız ve ardından talimatları takip ederseniz en etkili olacaktır. Malzemelerle doğaçlama yaparken başınız belaya girebilir ve dengesiz bir çite neden olabilirsiniz.

Vinil, PVC ile aynı şey midir?

Vinil ve PVC sıklıkla birbirinin yerine kullanılabilir, ancak gerçek şu ki iki malzeme aynı değildir. Vinil, birçok farklı etilen bazlı bileşiği ifade eden bir etan radikalidir ve PVC, polivinil klorür ve bir vinil klorür polimeridir. PVC bir vinil türüdür ve piyasadaki en popüler yapı malzemelerinden biridir. PVC, polivinil klorür anlamına gelir ve nispeten ucuzdur. Uygun fiyatları nedeniyle üçüncü dünya ülkelerinde bir PVC vinil çit bile bulabilirsiniz. PVC, işlenmesi kolay ve biyolojik ve kimyasal bozukluklara karşı dirençli olduğu için popüler bir tedarikçidir. Bir vinil çit kurarken, kullanılan tek vinil PVC'dir, bu nedenle genellikle vinil çit olarak adlandırılır. PVC, vinil klorür şişeleri doğrudan güneş ışığına maruz kaldığında rastgele oluştu. PVC şu anda bir laboratuvarda polimerizasyon adı verilen bir işlemle üretilmektedir. Polimerizasyon, birçok karmaşık kimyasal reaksiyonu içerir. Diğer vinil türleri arasında poliviniliden klorür, polivinil asetat ve polivinil alkol bulunur. Hem vinil hem de PVC çitler, bakımı kolay ve dayanıklı oldukları için müşteriler arasında genellikle ahşap çitlerden daha popülerdir. Çit ayrıca ahşap gibi görünebilir, ama ahşap gibi parçalanmaz. PVC ve vinil çit boyanabilir, epoksi esaslı boya gerektirir. Satın almadan önce kullanılan her türlü malzemeyi araştırmak önemlidir. Vinilin gerçekten PVC anlamına geldiğini varsayabilirsiniz, ancak çitinizi %100 güvende tutmak için üretici ile ayrıntıları kontrol etmeniz gerekecektir. Paranızdan en iyi şekilde yararlanmak ve ön veya arka bahçeniz için güzel bir sunum yapmak istiyorsanız, bir PVC vinil çit seçmek bir öncelik olmalıdır Vinil çit, 20 yılı aşkın süredir ahşap çitlerle rekabet ediyor. Çoğu PVC veya vinil çit, üreticinin bunları yapmasının en kolay yolu olduğundan genellikle beyazdır. Çok fazla temizlik gerektirmeyen birinci sınıf vinil çit tipine bakire vinil çit denir. Bir vinil veya PVC çite yatırım yapmak kullanışlı bir adımdır çünkü sürekli bakım gerektiren ve zamanla çürüyebilen ahşap çitlerin aksine uzun süre dayanır. PVC vinil çit seçenler, çok çekici görünen dayanıklı bir çözüme sahip olduklarını görecekler.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Çeşitli plastik çitler sunuyoruz. Vernik, boya, fırça ve kazı işleri dahil olmak üzere birçok farklı çit türü için her şey dahil bir hizmet sunuyoruz. Fiyat çitin boyutuna göre değişmektedir. Herhangi bir sorunuz varsa veya bir teklif almak istiyorsanız, lütfen bugün bizimle iletişime geçin!