Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hi̇zmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Sıkça Sorulan Sorular
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hi̇zmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Sıkça Sorulan Sorular
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Pimapen ve PVC Pencereler

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

44.384 profesyonel

81.760 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

226 512 uygulama indirmeleri

Pimapen ve PVC Pencereler

Pimapen ve PVC Pencereler kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

44.384 profesyonel

81.760 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

226 512 uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Plastik pencereler

Vinil pencereler

Birçok ev sahibi için vinil pencereler daha pahalı seçeneklere karşı ekonomik bir alternatif sunar. Onları satın alırken, fiyatlarının haklı olduğu sürece üreticinin onlar için bir garanti vermesini sağlamak önemlidir. Pencereleri oldukça uzun olan bir mülkünüz varsa, bu mülkünüzün değerini artıracak ve size güzel bir miktar paraya mal olabilecek gelecekteki takasları önleyecektir. Bu makale, sahiplerin ne kadar dayanacaklarını ve yeni ve mevcut vinil pencerelerden ne bekleyebileceklerini anlamalarına yardımcı olacaktır.

Vinil pencereler ne kadar dayanır?

Vinil pencerelerin beklenen ömrü

Çoğu vinil pencere ortalama 20 ila 40 yıl sürer. Ancak güneş ışınlarının sıklıkla ve yoğun bir şekilde üzerine düştüğü pencerelerin ömrü o kadar uzun sürmez. Isı ayrıca pencerelerin kalitesini düşürmede rol oynayabilir, bu nedenle sıcak iklimler daha sık değiştirme gerektirebilir. Nemli havası olan, özellikle yoğun güneş ışığı almayan yerlerde, pencereler su ve zararlı mikroorganizmalar tarafından kademeli olarak zarar görebilir. Öte yandan, bu koşulların olmadığı mekanlara kurulan pencereler, ortalamanın çok üzerinde bir süre dayanabilmektedir. Bakımı umursamayan sahipler daha büyük bir yatırım bekleyebilirler.

<$Garanti

Doğru pencereleri almaya karar vermede önemli bir faktör, üreticinin garanti sağladığı zamandır. Sahibi garantiyi kullanmayı planlamasa da, üretici tarafından garanti için sağlanan süre, pencerenin beklenen ömrünü gösterebilir. Çoğu vinil pencere, 15 yıldan fazla bir üretici garantisi kapsamındadır, bazılarının ise 25 yıla kadar garantisi vardır. Bununla birlikte, bu garantiler genellikle, mal sahibinin garantinin uygulanması için yeterli düzeyde bakım almasını bekleyen koşulları içerir. Bakımı iyi yapılmayan, sert iklimlere maruz kalan veya kasıtlı hasar nedeniyle kırılan pencereler normalde garanti kapsamında değildir.

Ömrü uzatma

Neyse ki, sahipleri basit rutin bakımla pencerelerinin ömrünü uzatmayı bekleyebilirler. Genellikle olumsuz koşullara maruz kalan pencereler bozulmalarını önlemek için koruyucu dolgu macunları ile kaplanmalıdır. Tersine, güçlü UV ışınlarına maruz kalan pencereler çatlamayı önlemek için gölgelendirilmelidir. Temizlemek ve üreticinin talimatlarına uymak genellikle vinil pencereleri uzun yapmak için yeterlidir.

Vinil ve ahşap pencereler?

Ahşap pencereler mutlaka vinil olanlardan daha iyi değildir. Aksine, aradığınız şeye bağlıdır. Örneğin, uzun ömür sizin için önemliyse, daha uzun ömürlü vinil pencereleri tercih edeceksiniz. Ahşabın ömrü sadece 15 ila 20 yıl olmasına rağmen, birçok insan tam olarak görünümlerinden dolayı onları arar.

Vinil ve metal pencereler

Birçok kişi alüminyum pencereleri de uzun ömürlü olduğu için tercih eder. Yaklaşık 20 ila 25 yıl sürerler. Alüminyumla ilgili sorun, hasara meyilli olmasıdır. Havanın sık ve yoğun bir şekilde değiştiği bir bölgedeyseniz, camları daha sık değiştirmeniz gerekebilir. Alüminyumun diğer bir dezavantajı, vinil pencerelerde meydana gelmeyen paslanmadır.

Fiberglas ve vinil pencereler

Fiberglas uzun ömürlü başka bir seçenektir, ancak yine de artıları ve eksileri vardır. Fiberglas pencereler 50 yıla kadar dayanabilir, ki bu harika, ancak elbette size bir şeye mal olacak. İlk yatırım önemli ölçüde daha yüksektir. Fiberglas pencereler de vinil pencereler kadar hazır değildir ve bunları kurmak daha zor olabilir. Bu aynı zamanda kurulum maliyetlerini de beraberinde getirir. Ancak, fiberglas pencereler daha yüksek fiyata rağmen mükemmel bir seçimdir.

Ömür boyu
Alüminyum (metal) pencereler

20 ila 25 yıl arası
Hafif
Ekonomik
Güçlü
Lekelere ve lekelere karşı hassas
Pas tehlikesi

Fiberglas pencereler
50 yıla kadar
Daha iyi yalıtım
Mükemmel gürültü kontrolü
Mülk değerini diğer pencere türlerinden daha fazla artırır
En uzun ömür
Pahalı, nispeten nadir
Zorlu / pahalı kurulum

Vinil pencerelerin nispeten uzun bir ömrü vardır hayat. Fiberglastan yapılanlara kıyasla ekonomiktirler ve onlarca yıl dayanırlar.

Vinil ve ahşap pencerelerin bakımı

Ahşap pencereler vinilden yapılanlardan daha fazla bakım gerektirir. Ahşap, hava koşullarından korumak için her 3 ila 4 yılda bir yeniden boyanmalı veya boyanmalıdır. Aksine, vinil pencerelerin bakımı kolaydır, boyanmaları veya lekelenmeleri gerekmez. Sadece yıkayın, her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için yılda bir kez kontrol ettirin.

Vinil pencerelerin özel tasarımı

Çoğu kişi satın alırken sadece beyaz sıradan pencereleri aldığını düşünür. Ama hiç böyle olmak zorunda değil. Vinil pencereler, mülkünüze uyacak şekilde farklı renklere ve yüzeylere sahip olabilir. Ahşabı seviyorsanız, ahşap laminattan vinil pencerelere sahip olabilirsiniz, böylece onları iç mekanınızla kolayca eşleştirebilirsiniz. Gerçekçi görünümlü ahşap laminatlar meşe, kiraz ve akçaağaç gibi çeşitli ahşaplarda mevcuttur.

Ahşap ve vinil pencereler için bakım gereksinimleri

Ahşap veya vinil pencereler daha fazla ödeyecek mi?

2016 maliyet raporuna göre vinil pencereler daha iyi bir satın almadır. Vinil pencereler, ahşap olanlardan binlerce avroya daha ucuza mal olacak ve daha uzun süre dayanacak. Ahşap pencereler maliyetlerinin yaklaşık %72.1'ini karşılarken, vinil pencereler maliyetlerinin %73,3'üne kadar tasarruf sağlar.
Vinil pencereler nelerdir?

Vinil ahşap pencere hem vinil hem de ahşaptan oluşur. Pencere çerçevesinin tabanı ahşap olup, dış çevresi vinil ile kaplanmıştır. Sonuç olarak, vinil kaplı ahşap pencereler, dışarısı daha az bakım gerektirdiği için ahşap pencerelere göre daha çekici bir seçimdir. Bununla birlikte, vinil pencerelere kıyasla hala önemli miktarda bakım gerektirirler.

Ahşap pencereler vinil olanlarla nasıl değiştirilir? Eski ahşap pencereleri onarmalı mı yoksa vinil olanlarla mı değiştirmelisiniz?

Eski, eski ahşap pencereleriniz varsa, onları yıllar sonra değiştirmek iyi bir fikirdir. Yeni vinil pencereler enerji açısından daha verimli olacak, size para kazandıracak ve yeni ahşap pencerelerden daha ucuza mal olacak.

Vinil gerçekten ahşap olanlardan daha mı iyi?

Cevap, ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Düşük bakım ve maliyet alternatifi arıyorsanız, vinil pencereler en iyisidir. Pencerelerinizin rengini sık sık değiştirmek istiyorsanız, ahşap pencereler daha iyi bir seçimdir.