Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Pimapen ve PVC Pencereler

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Pimapen ve PVC Pencereler

Pimapen ve PVC Pencereler kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

PVC pencereler

Vinil pencereler

Birçok ev sahibi için vinil pencereler daha pahalı seçeneklere karşı ekonomik bir alternatif sunar. Onları satın alırken, fiyatlarının haklı olduğu sürece üreticinin onlar için bir garanti vermesini sağlamak önemlidir. Pencereleri oldukça uzun olan bir mülkünüz varsa, bu mülkünüzün değerini artıracak ve size güzel bir miktar paraya mal olabilecek gelecekteki takasları önleyecektir. Bu makale, sahiplerin ne kadar dayanacaklarını yeni ve mevcut vinil pencerelerden ne bekleyebileceklerini anlamalarına yardımcı olacaktır.

Vinil pencereler ne kadar dayanır?

Vinil pencerelerin beklenen ömrü

Çoğu vinil pencere ortalama 20 ila 40 yıl kullanılır. Ancak güneş ışınlarının sıklıkla ve yoğun bir şekilde üzerine düştüğü pencerelerin ömrü o kadar uzun sürmez. Isı ayrıca pencerelerin kalitesini düşürmede rol oynayabilir, bu nedenle sıcak iklimler daha sık değiştirme gerektirebilir. Nemli havası olan, özellikle yoğun güneş ışığı almayan yerlerde, pencereler su ve zararlı mikroorganizmalar tarafından kademeli olarak zarar görebilir. Öte yandan, bu koşulların olmadığı mekanlara kurulan pencereler, ortalamanın çok üzerinde bir süre dayanabilmektedir. Bakımı umursamayan sahipler daha büyük bir yatırım bekleyebilirler.

Garanti Süresi

Doğru pencereleri almaya karar vermede önemli bir faktör, üreticinin garanti sağladığı zamandır. Sahibi garantiyi kullanmayı planlamasa da, üretici tarafından garanti için sağlanan süre, pencerenin beklenen ömrünü gösterebilir. Çoğu vinil pencere, 15 yıldan fazla bir üretici garantisi kapsamındadır, bazılarının ise 25 yıla kadar garantisi vardır. Bununla birlikte, bu garantiler genellikle, mal sahibinin garantinin uygulanması için yeterli düzeyde bakım almasını bekleyen koşulları içerir. Bakımı iyi yapılmayan, sert iklimlere maruz kalan veya kasıtlı hasar nedeniyle kırılan pencereler normalde garanti kapsamında değildir.

Kullanım ömrünü uzatma

Neyse ki, sahipleri basit rutin bakımla pencerelerinin ömrünü uzatmayı bekleyebilirler. Genellikle olumsuz koşullara maruz kalan pencereler bozulmalarını önlemek için koruyucu dolgu macunları ile kaplanmalıdır. Tersine, güçlü UV ışınlarına maruz kalan pencereler çatlamayı önlemek için gölgelendirilmelidir. Temizlemek ve üreticinin talimatlarına uymak genellikle vinil pencereleri uzun ömürlü yapmak için yeterlidir.

Vinil ve ahşap pencereler?

Ahşap pencereler mutlaka vinil olanlardan daha iyi değildir. Aksine, aradığınız şeye bağlıdır. Örneğin, uzun ömür sizin için önemliyse, daha uzun ömürlü vinil pencereleri tercih edeceksiniz. Ahşabın ömrü sadece 15 ila 20 yıl olmasına rağmen, birçok insan tam olarak görünümlerinden dolayı onları kullanmak istiyor.

Vinil ve metal pencereler

Birçok kişi alüminyum pencereleri de uzun ömürlü olduğu için tercih eder. Yaklaşık 20 ila 25 yıl kullanımları sürer. Alüminyumla ilgili sorun, hasara meyilli olmasıdır. Havanın sık ve yoğun bir şekilde değiştiği bir bölgedeyseniz, camları daha sık değiştirmeniz gerekebilir. Alüminyumun diğer bir dezavantajı, vinil pencerelerde meydana gelmeyen paslanmadır.

Fiberglas ve vinil pencereler

Fiberglas uzun ömürlü başka bir seçenektir ancak yine de artıları ve eksileri vardır. Fiberglas pencereler 50 yıla kadar dayanabilir, ki bu harika, ancak elbette size bir şeye mal olacak. İlk yatırım önemli ölçüde daha yüksektir. Fiberglas pencereler de vinil pencereler kadar hazır değildir ve bunları kurmak daha zor olabilir. Bu aynı zamanda kurulum maliyetlerini de beraberinde getirir. Ancak, fiberglas pencereler daha yüksek fiyata rağmen mükemmel bir seçimdir.

Alüminyum (metal) pencereler

-Kullanım ömrü 20 ila 25 yıl arasındadır
-Hafiftir
-Ekonomiktir
-Dayanıklıdır
-Lekelere karşı hassastır
-Pas tehlikesi vardır

Fiberglas pencereler
-50 yıla kadar dayanır
-Daha iyi yalıtım sağlar
-Mükemmel gürültü kontrolü sağlar
-Mülk değerini diğer pencere türlerinden daha fazla artırır
-En uzun ömüre sahiptir
-Pahalıdır
-Kurulumu zordur

Vinil pencerelerin nispeten uzun bir ömrü vardır. Fiberglastan, yapılanlara kıyasla ekonomiktirler ve onlarca yıl dayanırlar.

Vinil ve ahşap pencerelerin bakımı

Ahşap pencereler vinilden yapılanlardan daha fazla bakım gerektirir. Ahşap, hava koşullarından korumak için her 3 ila 4 yılda bir yeniden boyanmalı veya parlatılmalıdır. Aksine, vinil pencerelerin bakımı kolaydır, boyanmaları veya parlatılması gerekmez. Sadece yıkayın, her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için yılda bir kez kontrol ettirin.

Vinil pencerelerin özel tasarımı

Çoğu kişi satın alırken sadece beyaz sıradan pencereleri aldığını düşünür. Ama hiç böyle olmak zorunda değil. Vinil pencereler, mülkünüze uyacak şekilde farklı renklere ve yüzeylere sahip olabilir. Ahşabı seviyorsanız, ahşap laminattan vinil pencerelere sahip olabilirsiniz, böylece onları iç mekanınızla kolayca eşleştirebilirsiniz. Gerçekçi görünümlü ahşap laminatlar meşe, kiraz ve akçaağaç gibi çeşitli ahşaplarda mevcuttur.

Ahşap ve vinil pencereler için bakım gereksinimleri

Ahşap veya vinil pencereler daha fazla ödeyecek mi?

2016 maliyet raporuna göre vinil pencereler daha iyi bir satın almadır. Vinil pencereler, ahşap olanlardan binlerce liraya daha ucuza mal olacak ve daha uzun süre dayanacak. Ahşap pencereler maliyetlerinin yaklaşık %72.1'ini karşılarken, vinil pencereler maliyetlerinin %73,3'üne kadar tasarruf sağlar.

Vinil pencereler nelerdir?

Vinil ahşap pencere hem vinil hem de ahşaptan oluşur. Pencere çerçevesinin tabanı ahşap olup, dış çevresi vinil ile kaplanmıştır. Sonuç olarak, vinil kaplı ahşap pencereler, dışarısı daha az bakım gerektirdiği için ahşap pencerelere göre daha çekici bir seçimdir. Bununla birlikte, vinil pencerelere kıyasla hala önemli miktarda bakım gerektirirler.

Ahşap pencereler vinil olanlarla nasıl değiştirilir? Eski ahşap pencereleri onarmalı mı yoksa vinil olanlarla mı değiştirmelisiniz?

Eski ahşap pencereleriniz varsa, onları yıllar sonra değiştirmek iyi bir fikirdir. Yeni vinil pencereler enerji açısından daha verimli olacak, size para kazandıracak ve yeni ahşap pencerelerden daha ucuza mal olacaktır.

Vinil gerçekten ahşap olanlardan daha mı iyi?

Cevap, ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Düşük bakım ve maliyet alternatifi arıyorsanız, vinil pencereler en iyisidir. Pencerelerinizin rengini sık sık değiştirmek istiyorsanız, ahşap pencereler daha iyi bir seçimdir.