Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Perde

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Perde

Perde kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Perdeler, istenmeyen ışığı engellemek ve evinize stil katarken gizliliğinizi korumak için idealdir. Özellikle yatak odası, oturma odası, mutfak veya banyoda kullanımlarını takdir edeceksiniz. Evinizin iç tasarımına en uygun stillerden birini seçebilirsiniz. Tüm perdeler çeşitli renk, malzeme ve tasarımlarda mevcuttur ve eviniz için şık ve pratik çözümler sunmak üzere tasarlanmıştır.

Ne tür panjurlar istersiniz?

Dikey veya yatay panjurlar? Her ikisi de özelleştirilebilir ve size ışık iletim yoğunluğu açısından bir seçenek sunar. Çok benzerler, ancak yatay panjurların yatay çıtaları ve dikey panjurların dikey çıtaları var. Pratik ve kullanımı kolay bir ip ile kontrol edilirler, bu da aydınlatma seviyesi üzerinde tam kontrole sahip olduğunuz anlamına gelir.

Klasik iç perdeler mi yoksa kumaş perdeler mi? Minimalist sade stil ve işlevsellik, mutfak veya banyo için mükemmel olan iç mekan ve kumaş jaluzilerimizin ana özellikleridir. Kumaş ve klasik iç perdelerimiz ister mutfak perdesi, ister banyo perdesi ve hatta kış bahçesi perdesi olsun, her yere sığacak şekilde üretilmiştir. Halihazırda perdeleriniz varsa, ancak aynı zamanda mahremiyet veya hafif gölgeleme için evinize panjur eklemek istiyorsanız, mevcut iç donanımınızla ilgili olarak kullanabileceğiniz bir dizi gizli seçeneğimiz de var.

Fonksiyonel jaluziler

Karartma perdeleri, pencerelerden sızan ışıkla uykuya dalmakta zorluk çekenler için idealdir. Koruyucu bir tabaka oluştururlar ve sadece ışığı değil, aynı zamanda odadaki sıcaklığı da düzenleyerek iyi uyumanıza yardımcı olurlar. Karartma perde yelpazemiz, her eve uymasını istediğimiz farklı stiller içerir.

Ayrıca tasarımında ısı yalıtımı bulunan, bu sayede odayı kışın sıcak, yazın serin tutan çocuk odaları için yenilikçi karartma perdeleri sunuyoruz. Size daha da yüksek bir konfor düzeyi sağlamak için ürün yelpazemiz, odayı sakin tutarak istenmeyen gürültüleri engellemeye de yardımcı olur. Çocuk odalarına yönelik tüm panjurlarımız sıcak ve dinlendirici tonlarda tasarlanmıştır, hoş bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olacak.

Tüm ev için jaluziler

Panjur yelpazemizde tüm ev için panjurlar bulunur. Kış bahçesi panjurları, Fransız pencereleri için panjurlar, teras panjurları, cumbalı pencereler için panjurlar, tavan panjurları ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Ölçümden kuruluma kadar tüm süreç boyunca size rehberlik edeceklerdir.

Farklı pencere gölgelendirme türleri: perdeler, panjurlar ve daha fazlası

Yeni ev, tadilat veya sadece mevcut bir odayı dekore etmenin bir yolunu ararken, uygun pencere gölgelendirmesinin büyük bir etkisi olabilir. Pencereleri gölgelendirmek, bir odayı daha estetik hale getirmenin nispeten basit bir yoludur. Eviniz için doğru görünümü ve hissi yaratmanıza yardımcı olacak birçok pencere gölgesi türü arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, makalede, evinizde doğru atmosferi yaratmak için en iyi olanın yanı sıra farklı pencere gölgelendirme türleri hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Jaluzilere karşı perdeler
Perdeler geleneksel olarak astarsız daha hafif kumaştan yapılır, bu da onları dekoratif pencere gölgelendirmesi için ideal hale getirir. Jaluziler ise daha kalın astarlı kumaştan üretildiği için ışığı, soğuğu ve sıcağı daha etkili bir şekilde bloke eder. Perdeler temel olarak daha işlevsel olarak kabul edilir.

Aşağıda, eviniz için en iyi pencere gölgelendirmesini seçmenize yardımcı olacak bazı perdelik özellikleri bulunmaktadır.

Perdelik özellikleri:
• İşlevsel veya dekoratif amaçlar için kullanılabilir (stillere bağlı olarak)
• Tek başına veya katman olarak kullanın
• Yalıtım veya gizlilik için etkilidir
• İşlevsel ve kullanımı kolay
• Çok çeşitli estetik öğelere uyan çeşitli stiller (dalgalanma, ters katlama, katlanmış öteleme) mevcuttur.

Ne seçilmeli, perdeler mi veya örtüler mi?

Işığı engellemek (sesi ve hatta ısıyı veya soğuk havayı tutmak için) için en iyi çözümü arıyorsanız, kaliteli perdeler var. Daha kısa veya daha hafif bir malzemeye uyum sağlama imkanı ile çeşitli stil ve kumaşlarda perdeler bulabilirsiniz.

Perdeler ve jaluziler

perde ve tül gibi görünümlerinizden dolayı yanılabilirsiniz, panjur ve perde ile başınıza gelmez. Perdeler, dikey olarak sarkan, odanın bir dekorasyonu olan ve bir dereceye kadar ışık engelleme işlevi sağlayan bir kumaş kullanır. Panjurlar, ışığı etkili bir şekilde engellemek için kolayca yükseltilip alçaltılabilen ahşap, metal, vinil veya plastik gibi katı bir malzemeden yapılmıştır.

Perdeler ve örtüler:

• Kalite, kornişe asılan kumaşla tanımlanır ve kumaşın uzunluğu veya türü değişir
• Dikey yönelimli
• Işığı engellemede orta derecede etkili
• Çok sayıda renk, kumaş ve stil seçeneği mevcut.

Panjur:

• Kalite, farklı derecelerde ışık iletmek için kazılarak veya başka şekilde manipüle edilerek yükseltilebilen, alçaltılabilen veya kapatılabilen bir dizi çıta tanımlar
• Dikey panjurlar da sunsak da, genellikle yatay yönelimlidir
• Çok ışığı engellerken verimlidir

Perdeler ve panjurlar görsel olarak çok farklı görünür. Perdeler kumaştan yapılırken, panjurlar az ya da çok ışık iletmek için manipüle edilebilen çıtalardan (veya panjurlardan) oluşur. Panjurlar genellikle ışığı engellemede daha etkilidir, yani, karartma perdelerini seçmediğiniz sürece. Güzel bir görsel efekt yaratmak için panjurları bir dizi perde veya örtü ile birleştirmek oldukça yaygındır.

Panjur mu veya perde mi yoksa her ikisini mi tercih etmelisiniz?

Panjur veya perde arasında seçim yaparsanız, cevabımız: "her ikisi!" Panjurlar minimalist bir tarz (keskin, beyaz dikey panjurlar) veya rustik bir izlenim (ahşap veya yatay yapay panjurlar) verebilir. Son derece işlevsel bir çözümle ilgileniyorsanız veya katmanlı bir görünüm elde etmek istiyorsanız, jaluzi ile perdeyi birleştirmek doğru yoldur.

Panjurlar gölgelere karşı

Panjurlar ve gölgelikler oldukça farklı görünür, ancak her biri amacına hizmet eder. Panjurlar birçok bireysel çıtadan yapılırken, gölgelikler pencereyi tamamen veya kısmen kaplayacak şekilde kaldırılabilen veya alçaltılabilen büyük bir kumaş panelden yapılmıştır.

Panjurlar:

• Kaldırılabilen veya alçaltılabilen, eğilebilen, veya kapatılabilen ve farklı ışık seviyelerine izin vermek için başka şekilde manipüle edilebilen latalardan (veya panjurlardan) yapılmıştır
• Metal ve çeşitli ahşap malzemeler ve yüzeylerde mevcuttur

Gölgeler:

• Kumaş panelden yapılmıştır, ışığın içeri girmesini sağlamak için dışarı çekilebilir veya tam tersi
• Çok sayıda kumaş ve renk seçeneği
• Basit (klasik gölgeler) veya daha karmaşık (örn. basamaklı gölgeler) olabilirler

Daha estetik bir dokunuş için perdeleri perdeliklerle birleştirmek nadir değildir.

Panjur mu yoksa gölgelik mi seçmelisiniz?

Her iki seçenek de ışığı engellemede oldukça etkilidir, ancak kafanızda belirli bir tasarım varsa ve pencereden net bir görünüm veya tam gölgeleme için gölgelemenizin gözden kaybolmasını istiyorsanız, gölgeler iyi seçim olacaktır.

Farklı pencere gölgelendirme stilleri

Bir gölgeleme türü seçerken biçim ve işlev önemli olsa da, farklı gölgelendirme stillerinin, odanın veya bir bütün olarak evinizin stilini ve izlenimini de etkileyebileceğini unutmamalısınız.

Aşağıda, sunduğumuz birkaç stilin yanı sıra farklı pencere gölgelendirme türlerine hızlı bir genel bakış bulacaksınız. Eviniz için doğru gölgelemeyi seçmek için yardıma ihtiyacınız varsa veya farklı gölgelendirme türlerini birleştirmek ve ayarlamak için ilhama ihtiyacınız varsa, başka yere bakmayın. Panjurlar, ışığı engelleyen ve evinizde mahremiyeti koruyan mükemmel bir pencere gölgelendirme seçeneğidir. Panjurların sıkıcı olması gerektiğini unutun bambu, maun, meşe ve çam dahil 9 farklı ahşap malzeme ile modern ve şık metal panjurlara kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Aradığınız tasarım ne olursa olsun, eviniz için mükemmel çözümü yaratmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyan hizmet verenlerimiz vardır. Tasarım danışmanımızla bugün ücretsiz bir toplantı planlamak için hemen bir proje oluşturun.