Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Pencere Tamircisi

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Pencere Tamircisi

Pencere Tamircisi kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Pencere tamiri hakkında sıkça sorulan sorular

Ahşap pencereler tamir edilebilir mi?

Ahşap pencereler eve çekicilik katan, geleneksel ve çevreyi koruyan bir malzemedir. Ayrıca ahşap pencereler mevsime bakılmaksızın mükemmel bir ısı yalıtımı sağlar. Odada sağlıklı bir atmosfer yaratarak elektrik masraflarından ve diğer maliyetten tasarruf etmenize yardımcı olur. Ahşap pencerelerin avantajı, onarılabilmeleridir. Tabii ki, ahşap pencereleri yenilemek kolay bir iş değil ancak pencereler demonte edilebilir, parçaları ve camları yenileriyle değiştirilebilirler. Ahşap pencereleri onarmak için zamanınız, aletiniz ya da deneyiminiz yoksa Wilio aracılığıyla bir usta bulabilirsiniz.

Nitelikli bir tamirci, uzun süreli kullanım ya da hava koşullarının neden olduğu çürüme ya da yüzey hasarı gibi ahşap pencerelerle ilgili sık karşılaşılan sorunları kolaylıkla çözebilir. İşini iyi yapan biri camlarınızdaki hasarın büyüklüğünü doğru bir şekilde tespit edecektir. Daha küçük ve yalnızca yüzeyde çürüme yaşanan pencereler tamir edilebilir. Ancak çürük derinlere kadar yayılmışsa pencere onarılamayabilir ve usta, ahşap pencere çerçevelerinizi değiştirmenizi tavsiye edebilir. Usta, herhangi bir çatlak ya da parçalanma belirtisi olup olmadığını görmek için pencere çerçevelerini, menteşelerini, contaları, parçalarını ve iç ve dış eşik plakasının durumunu değerlendirecektir. Wilio aracılığıyla bir pencere tamir ustasıyla iletişime geçin ve ahşap pencerelerinizin anında tamir edilmesini ya da değiştirilmesini sağlayın.

Penceremi tamir mi ettirmeliyim yoksa değiştirmeli miyim?

Pencerelerinizi tamir ettirmeye ya da değiştirmeye karar vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç unsur vardır. Tamir ve değişim arasında tercih yapılırken en önemli unsur tamir edilmesi gereken hasarın boyutuna bağlı olacaktır. Onarım maliyeti değiştirmek için ödeyeceğiniz tutara yakınsa, pencereleri değiştirmeyi tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Örneğin, pencerenizde hasarlı bir kanat varsa, küçük bir işlem gerektiren, yeni bir kanat takma işlemini yaptırmanız daha mantıklıdır. Kalitesiz plastik pencere çerçeveleriniz aşınmış ve çizilmişse değiştirmek daha mantıklıdır. Ancak eskimiş pencereleri tamir ettirmek onları değiştirmekten çok daha pahalıya mal olabilir. Orijinal pencerelerin tarihi değeri daha yüksektir ve ulusal kültür anıtının temel korumasına tabidir. Bu nedenle, bunların değiştirilmesi mümkün olmayabilir. Listelenen binaların / pencerelerin değiştirilmesi veya restorasyonu için onayı, Kültür Varlıklarını Koruma Müdürlükleri'nden alabilirsiniz.

Enerji verimliliği, pencereleri değiştirmeye ya da tamir ettirmeye karar vermeden önce dikkate alınması gereken başka bir etkendir. Mevcut pencereleriniz hasar görmüşse ve pencerenin elektrik faturanızı etkiliyorsa değiştirme zamanı gelmiştir. Ayrıca, hasarlı pencerelerinizi yenileriyle değiştirirek uzun vadede enerji tasarrufu yapacak ve uzun vadede kendini amorti edecektir. Hasarlı pencerelerinizin incelenmesi ve bunların değiştirilip değiştirilmemesi konusunda uzman tavsiyesi almak için bir pencere tamircisiyle anlaşmanız mantıklı olabilir.

Penceremin camını değiştirmeli miyim?

Pencerelerinizdeki camı değiştirmenin birçok faydası vardır. Cam değişimi daha ucuzdur ve daha hızlı bir şekilde yapılabilir. Camı değiştirmeye karar verirseniz, pencere tamirinde deneyimli bir uzmanla anlaşmak mantıklı olabilir ancak bunun da bir dezavantajı olabilir. Bir profesyonel muhtemelen kırık camı aynı tür camla değiştirmenizi veya mümkünse daha yüksek enerji verimli olanını kullanmanızı tavsiye edecektir. Ancak yalıtımlı çift cam veya üçlü cam gibi belirli bir cama ihtiyacınız varsa, özel cam sipariş etmeniz ya da Wilio üzerinden veriğiniz talepte Wilio'daki tedarikçinizden cam talep ettiğinizi belirtmeniz gerekecektir.

Gerekli donanımlara sahip ve sigortalı bir pencere ustası, pencerenizin durumunu hızlı bir şekilde değerlendirebilecek ve ardından cam değişim ve kurulum maliyetleri hakkında bir fiyat sunabilecektir. Usta; cam değişiminizi doğru, verimli ve güvenli bir şekilde yapacak deneyime ve araçlara sahip olacaktır. Hemen şimdi Wilio'dan size yakın bir cam değiştirme ustasını arayın.

Penceremi değiştirecek bir ustayla nasıl anlaşabilirim?

Evinizin pencerelerini kendiniz değiştirirken çok zorlanabilirsiniz. Yeni pencerelerinizin doğru bir şekilde yapıldığından emin olmak amacıyla en iyi usta ile anlaşmanız için önceden bir anket yapmak mantıklıdır. İlk olarak, pencereleri neden değiştirmek istediğinizi belirleyin. Pencerenizi değiştirirken evinizin genel görünümünü modernize etmek, farklılık yaratmak ya da maliyetleri düşürmek için enerji verimliliğini artırmak amacıyla daha çok ilgilenebilirsiniz. Pencerelerinizi değiştirirken bu etkenleri ayrı ayrı göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin daha eski bir ev satın aldıysanız ve pencereler onarılamaz bir şekilde hasar görmüşse, orijinal görünümününe zarar vermeden enerji verimliliğini artırmanıza yardımcı olacak bir pencereyi tercih edebilirsiniz.

Pencere değiştirme amacınız ne olursa olsun, pencerenizi değiştirecek uzmanın doğru ruhsata, garantiye ve sigortaya sahip olduğundan emin olun. Yerel bir adresleri ve telefon numaraları olduğundan ve yeterli deneyime sahip olduklarından emin olun. İş geçmişini kontrol etmeyi unutmayın. İş için doğru uzmanı seçmeden önce, en az üç teklif aldığınızdan emin olun.

Hasar görmüş bir pencere tamir edilebilir mi?

Çift veya üç katlı camdan oluşan pencerelerde, camlar arasında su yoğunlaşması ya da çizikler fark ettiyseniz contaları hasar görmüş olabilir. Pencere contaları uzun süre dayanan şeyler değildir. Zamanla, sıcaklık değiştikçe, conta genişler, daralır ve bozulur. Pencerelerin hasar görmesi ısı sızıntısına, su ve nem nüfuzuna ve ısınma maliyetlerinin artmasına neden olur. Usta, conta, cam panel ya da pencere kanadı gibi kısımlar arasından hangilerini değiştirmenin yeterli olacağını değerlendirecektir.

Pencere onarımını deneyiminiz yoksa, pencerenizdeki hasarlı bir contayı tamir edecek zamanınız veya tecrübeniz yoksa, bu iş için bir pencere tamircisi ile anlaşmanız akıllıca olacaktır. Uzmanlar, yeni kanadı hızlı ve güvenli bir şekilde takmak için gerekli araçlara ve bilgiye sahiptirler. Onarım tamamlandığında, pencereniz daha uzun ömürlü olacak, pencereler arasındaki su buharı geçmişte kalacak ve kristal berraklığında bir görüntüye sahip olacaksınız!

Bir pencereyi ne kadara tamir ettirebilirim?

Bir pencereyi tamir ettirecekseniz, bu işlemin ne kadara mal olacağını merak ediyor olabilirsiniz. Bir pencereyi tamir ettirmenin maliyeti birkaç unsura bağlıdır. Bunlardan biri, pencere tamircisinin talep edeceği ücrettir.. Bir ustaya başvurarak zaman kazanır ve profesyonelin lisanslı ve sigortalı olmasından dolayı tecrübesi, bilgisi ve güvencesi için ödeme yaparsınız. Bu, pencere tamir edildiği sırada ortaya çıkabilecek herhangi bir hata ya da hasar durumunda sorumluluğu alarak sizin memnuniyetinizi güvence altına alacaktır.

Bir pencereyi tamir ettirmenin maliyetini etkileyen unsurlar; pencere çerçevesinin türü, pencerelerin yaşı, hasarın boyutu ve gerekli onarımın büyüklüğüdür. Bazen pencerenin tamir edilmesinden ziyade değiştirilmesi daha mantıklıdır. Tamir etme ve değişim maliyeti için ayrı fiyatlar alarak karar vermelisiniz. Pencerenizin onarımı için en doğru tercihi değerlendirmesi ve onarım maliyeti hakkında ayrıntılı bir yazılı tahmin sunması için pencerenizi tamir edecek ustanın evinizi ziyaret etmesi önemlidir. Piyasa fiyatlarını ücretsiz olarak öğrenmek ve bölgenizde standart bir pencere tamir işleminin ne kadara mal olacağına dair bir fikir edinmek için Wilio web sitesine göz atın.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Eviniz sadece barınağınız değil, aynı zamanda bir gayrimenkul yatırımıdır. Bu yatırımı korumanıza ve belirli bir görünümü korumanıza yardımcı olmak için pencerelere özen göstermeniz önemlidir. Wilio, ahşap veya metal kanatlardan plastik çerçevelere kadar her türlü pencere sistemi için bakım ve onarım hizmetleri sunmaktadır. Wilio profesyonel uzmanları, pencere servisi alanında herhangi bir gecikme olmaksızın nitelikli yardım sağlayabilir! Ayrıca, pencere bakımı konusunda size yardımcı olacak çeşitli hizmetler sunuyoruz. Uzmanlarımız pencereleri ayarlayabilir ve ayrıca güneşten ve nemden zarar görmelerine karşı koruma sağlayabilir. Ayrıca pencerelerinizin daha iyi çalışması için bağlantı elemanlarını ve contaları da yağlayacağız!