Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Pasivasyon

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Pasivasyon

Pasivasyon kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Metal Kaplama

Mühendisler genellikle ek parçaların veya bir ürünün tüm dış yüzeyinin bitirilmesi sürecini belirler. Bunu, korozyonu önlemek veya ürünü işlendikten veya imal edildikten sonra iyileştirmek için yaparlar. Bazı modifikasyonlar, bileşenin genel işlevselliğine katkıda bulunan gelişmiş mekanik veya elektriksel özellikler sağlar. İşlemler mekanik veya kimyasal işlem, kaplama, boya ve vernik kaplama ve çok daha fazlasını içerir.

Sebebi ne olursa olsun, bu metal yüzey işleme işlemlerinin her biri üretimde önemli bir rol oynar:

• galvanik kaplama - bu işlem, alt tabaka üzerinde ince bir metal kaplama oluşturur. Galvanizleme işlemi, çözünmüş metal iyonları içeren bir çözeltiden pozitif yüklü bir elektrik akımı ve kaplanacak metal parçadan negatif yüklü bir elektrik akımı geçirir. Galvanizleme için kullanılan yaygın metaller kadmiyum, krom, bakır, altın, nikel, gümüş, kalay ve çinkodur. Performansı artırmak için, elektriği ileten hemen hemen her metali elektrolizle kaplamak mümkündür.

• kimyasal işlem - bu yöntem, kimyasal reaksiyonla ince sülfür ve oksit filmleri oluşturan işlemleri içerir. Tipik uygulamalar metal boyama, korozyon koruması ve daha fazla boyanması gereken yüzeylerin astarlanması içindir. Siyah oksit, çelik parçaların çok yaygın bir yüzey işlemidir ve paslanmaz çelik parçaların yüzeyinden serbest demiri çıkarmak için "pasivasyon" kullanılır.
• anodik oksidasyon - bu tip yüzey işleme genellikle alüminyum ve titanyum gibi hafif metaller için kullanılır. Eloksal, alüminyum parçalarda korozyonu önleyen çok yaygın bir yüzey işlemidir. Aşınma direnci de isteniyorsa, parça yüzeyinde nispeten güçlü, son derece sert bir seramik kaplama oluşturan bir yöntem kullanılabilir.
• sıcak daldırma galvanizleme - bu işlem, parçanın çözünmüş suya daldırılmasını gerektirir bir yüzey metal filmi oluşturmak için kalay, kurşun, çinko, alüminyum veya lehim kullanılır. Sıcak daldırma galvanizleme, çeliğin erimiş çinko içeren bir kaba daldırılması işlemidir. Aşırı ortamlarda korozyon direnci için kullanılır, yollardaki koruyucu korkuluklar yaygın olarak bu yüzey işlemi ile işlenir.
• vakumlu kaplama - vakumlu buhar kaplama, püskürtme, iyon kaplama, iyon nitrürleme ve iyon implantasyonu, kaplama işleminin bir parçası olarak vakum kullanan en yaygın metal yüzey işleme işlemlerinden bazılarıdır. İyonize metaller, oksitler ve nitrürler kontrollü bir ortamda oluşur. Parça bir vakum odasına aktarılır ve metaller alt tabaka üzerinde çok hassas bir şekilde biriktirilir. Titanyum nitrür kullanımı, yüksek çelik ve karbürden yapılmış metalleri kesmek için aletlerin ömrünü uzatan bir yüzey işlemidir.
• vernikleme - bu yüzey işlemi makine parçalarının görünümünü ve korozyon direncini iyileştirir. Bir yüzeye boya uygulamak için en yaygın tekniklerden bazıları püskürtme, elektrostatik boyama, daldırma, fırçalama ve toz kaplama yöntemleridir. Çok çeşitli fiziksel ortamlarda metal parçaların korunması için çok çeşitli renkli preparatlar bulunmaktadır. Otomotiv endüstrisi binlerce robotik kol kullanarak arabaları ve kamyonları boyama işlemini otomatikleştirdi ve son derece tutarlı sonuçlar verdi.
• termal püskürtme - bu tür yüzey işleme, hızlanan, sonra çarpışan ve mekanik olarak çarpışan erimiş veya ısıtılmış malzemeleri içerir hedef yüzeye yapıştırın. Tel veya toz hammadde, genellikle metal veya seramik, bir alev, elektrik arkı veya plazmaya enjeksiyon yoluyla eritilir. Ayrıca, yüksek sıcaklıklara karşı koruma sağlamak için daha büyük yapılarda yaygın olarak kullanılır.

Metal parçaların özelliklerini iyileştirmek veya değiştirmek için geliştirilmiş birçok başka patentli kaplama çeşidi vardır. Ayrıca bahsetmeye değer bir örnek, vernik, plastikler için uygun seramik kaplamadır. Metal yüzey işleme şu anda her endüstri tarafından kullanılmaktadır.
Ancak buna esas olarak otomotiv, inşaat, elektrik ve tıp endüstrileri dahildir. Laboratuvar ekipmanı endüstrisi, havacılık endüstrisi ve küresel ekonominin belkemiğini oluşturan diğer en önemli endüstrilerden bazılarıdır.
Bundan, yüzey işlemine ihtiyaç duyan ürün yelpazesinin gerçekten çok büyük olduğu ve bunların listesi sonsuzdur.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Metal yüzey işleme hizmetlerine ihtiyacınız var mı? Wilio, elektrostatik toz boya, kumlama, galvanizleme konularında en iyi uzmanları bulmanıza yardımcı olacaktır. Metal yüzey işleme için teknolojik işlemlerin maliyeti, işin kapsamına bağlıdır. Sağlayıcılarımız hakkında daha fazla bilgi edinin: işitme veya ses koruması, göz koruması ve koruyucu eldivenler, ilgili kategorideki uzmanlarımızdan biri tarafından sağlanan danışmanlık gibi önemli konulara dikkat edilmesi gerek.