Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Parke Zımparalama

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Parke Zımparalama

Parke Zımparalama kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Parke zımparalama

Parke ahşap zeminler, halkın popülaritesi ve minnettarlığı sayesinde büyümüştür. Bu tür döşemelerin popülerlik kazanmasına ve birçok ev ve ticari alan için en iyi alternatif haline gelmesine şaşmamalı.

Günümüzde pek çok insanın parke zeminleri tercih etmesinin nedeni, gerçek ahşap olan klasik çözümden bıkmış olmalarıdır. Masif ahşap zeminler söz konusu olduğunda, neme ve sıcaklık dalgalanmalarına karşı çok hassas olabilir ve aynı zamanda telafi eğilimi gösterebilir. İçten içe, masif ahşap zeminler güzel, zarif, klasiktir ve her türlü iç mekan stiline ve tasarımına kolayca uyarlanabilir. Bununla birlikte, bakımı o kadar kolay değildir, ancak uygun bakımla, yıllarca mükemmel durumda kalacaklardır.

Ahşabın doğal gözenekli yapısı, aşırı nemden ve düzenli sıcaklık dalgalanmalarından etkilenirse çevresine çok olumsuz ve zararlı bir tepki verebilir. Bu nedenle, masif ahşap zeminler genellikle banyo ve mutfaklarda, bodrum katlarında ve kış bahçelerinde ve iç ortam neminin sorunlara neden olabileceği yerlerde döşenmez.

Ahşap zeminler ayrıca çok özel bir temizlik ve bakım rutini gerektirir. İnsanlar bir değişiklik istedi, bu nedenle günümüzde birçokları için ortak bir seçim olan ahşap bir zemin tasarlandı ve üretildi. Tasarlanmış ahşap zeminleri farklı kılan, ilerici yapılarıdır. İğne yapraklı veya kontrplak katmanları, çapraz oluşturulmuş bir biçimde birbirine yapıştırılır. Bu, çeşitli tip, renk, desen ve tasarımlarda mevcut olan ve lamel bir parke tabakası ile kaplanmış olan yapay ahşap zeminin çekirdeğidir. Bununla birlikte, işlenmiş ahşabın laminatla aynı olduğunu düşünen insanlar var ve bu bir yanlış anlaşılmadır.

Laminattan farklı olarak, üretilmiş ahşap yalnızca gerçek ahşap ürünlerden yapılır. Bu nedenle ahşap zeminler tıpkı masif ahşap gibi zımparalanabilir, harika görünürler ve her zaman yepyeni gibi görünürler. Lamine parke tabakasının kalınlığına bağlı olarak, zeminin ömrü boyunca birkaç zımparalama meydana gelebilir. Bu, eviniz veya çalışma alanınız için ahşap zemin seçimi söz konusu olduğunda başka bir iyi haber. Önerilen ahşap zeminler, yüksek yükler veya diğer problemler ve kusurlar nedeniyle aşınmış olup olmadıklarına bakılmaksızın zamanında zımparalanabilir ve iyileştirilebilir. Gelin bu sürecin en önemli 4 adımında bir ahşap zeminin zımparalanması hakkında daha fazla bilgi edinelim!

Ahşap zeminin zımparalanması:

Hazırlık

Her gerçek ahşap zemin, zımparalamadan önce iyi bir hazırlık gerektirir. Hazırlığın kendisi, odada taşlama makinesinin zemin yüzeyindeki serbest hareketini veya işlem sırasında hasar görebilecek herhangi bir şeyi kısıtlayabilecek mobilya parçaları, ağır nesneler, dekorasyonlar ve başka herhangi bir şey olmadığından emin olmak için önemlidir. Zımparalama sakıncalı bir iş olabileceğinden, modern zımparalama makineleri talaşın neredeyse% 100'ünü toplamasına rağmen, oda ekipmanına toz ve kir birikmemesini sağlamak için pencere ve kapıların plastik örtülerle kapatılması önerilir. Ayrıca zemin iyice temizlenmeli ve zımparalama işlemi için hazırlanmalıdır.

Grit

Yapay ahşap zeminleri zımparalarken, mümkün olan en pürüzsüz yüzeyi elde etmek ve kusurları gidermek için farklı tane boyutlarına sahip zımpara kağıdı kullanılmalıdır. Profesyoneller, daha kalın bir 40 ila 60 kum zımpara kağıdı ile başlar ve ardından pürüzsüz, eşit, topaksız bir yüzey sağlamak için en iyi 80 ila 120 kum zımpara kağıdına ulaşana kadar farklı kum boyutlarıyla devam eder.

Çeşitli öğütücüler

Makineyle zımparalamada mükemmel ve zarif sonuçlar elde etmek için farklı taşlayıcılar kullanılmalıdır. Zımparalama işlemi sırasında kullanışlı olan yaygın zımpara makinesi türlerinden bazıları, eski tasarımın izlerini ve projenin başlangıcında çizikler, çukurlar gibi diğer tüm ciddi kusurları ortadan kaldıran geleneksel ve daha dayanıklı bant ve disk taşlayıcıları içerir. Kenar veya detay taşlayıcılar, odanın tüm köşelerine ve ulaşılması zor diğer alanlara ulaşmak için uygundur. Bu tür öğütücüler, eksiksiz ve eşit bir zemin kaplamasına katkıda bulunur ve daha ayrıntılı işler için tasarlanmıştır. Orbital öğütücüler, pürüzsüzlük ve düzgünlük sağlamak için sürecin sonunda daha ince öğütme yapmak üzere tasarlandıkları için son öğütücüler olarak da adlandırılır

Mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek ve zımparalama işlemi sırasında ahşap döşeme tahtalarının hasar görme riskini en aza indirmek için ahşap damarı yönünde zımparalama yapmak çok önemlidir.

Profesyonel değilseniz neden parke zeminlerin zımparalanmasını kendiniz yapmanız önerilmez?

Kendin yap tutkunu olmak harika, daha karmaşık bir şey yapabilmenin verdiği keyif, her insanın kendine güveni için çok önemli. Evin duvarlarını boyamak veya eski kullanılamaz malzemelerden süslemeler yapmak, zanaat işine başlamak için iyi bir yoldur, ancak bazı prosedürler profesyonellere bırakılsa daha iyi olur. Buna iyi bir örnek, parke zeminlerin zımparalanması ve restorasyonudur.

Zımparalanmış zeminler, neden olmasın?

Bu sadece parkeyi zımparalamak değil, aynı zamanda zemini bir bütün olarak restore etmekle de ilgilidir. Sabır, kimseyi etkilemeyen bir niteliktir ve zaman herkesin karşılayamayacağı bir lükstür. Ek olarak, çoğumuz bunu kabul etmese de, bazı görevleri tamamlandıktan sonra görme isteğimizden yoksunuz. Sıkılırız ya da cesaretimizin kırılmasına izin veririz, belki bir bahane bulabiliriz, böylece devam etmek zorunda kalmayız.

Zemini zımparalamak, özellikle daha önce hiç böyle bir şey denememiş olanlar için stresli ve pahalı olabilir. Kendiniz deneyin, ancak yaparsanız, elinizden gelenin en iyisini yapın. Ne yazık ki, bir noktada bitmemiş ve nihayetinde işimizi daha da zorlaştıran birçok yerli zanaat projesi gördük.

Parke zeminin düz ve enine veya çapraz zımparalanması?

Zemini düzgün bir şekilde zımparalamak için ahşabın özünü anlamanız gerekir. Temel bilgilerle başlayalım.

Ahşap tahıl nedir?

Ahşap tahıl, ağaç liflerinin uzunlamasına bir düzenlemesidir. Zemin restorasyon alanına giren herkesin öğreneceği ilk şey, zımparalarken ahşabın dokusunu izlemektir. Üç seviyede zemin zımparası vardır - kaba, orta ve ince. Kaba zımparalamada kaba aşındırıcılar kullanılır ve zeminin en çok aşınmış kısımları çıkarılır. Ortadaki, adından da anlaşılacağı gibi, yüzeyin yavaşça oluşmaya ve düzleşmeye başladığı orta yoldur. Son olarak, yüksek grenli zımpara kağıdı ile ince zımparalamamız var (120'ye kadar kullanıyoruz), bu da gerçekten mükemmel bir pürüzsüzlük sağlar. Bazıları şimdi kaba zımparalama sırasında ahşabı çapraz olarak sıyırmaya çalışıyor çünkü daha hızlı kesiliyor. Bu iyi ve güzel, ama aynı zamanda pürüzleri de yok ediyor ve daha sonra bir parça eklediğinizde görülebilir. Bu nedenle, önce düz zımparalamak ve sağlam bırakmak daha iyidir.

Balık kılçığı parke denilen taşlama çapraz parke. Ve işte blok sıralarının ters yönde döndürüldüğü parke zeminler geliyor. Bir tarafın diğer tarafına karşı gelmeden ahşap tahıl nasıl zımparalanır. Bu görevi en iyi şekilde nasıl başaracağınıza dair iki karşıt görüş var. Düz ve çapraz veya açılı durmanız gerektiği. Her iki bakış açısını da açıklamaya çalışacağız. Düz ve 90 derece aralıklı. Bu yöntemin savunucuları, çapraz taşlamanın, farklı tane yönü nedeniyle bazı blokların diğerlerinden daha fazla soyulmasına neden olacağını ve bu da sonuçta pürüzlü bir yüzeye yol açacağını iddia ediyor. Düz ve çapraz durduğunuzda, ahşap tahıl her iki yönde de asla iptal etmeyeceksiniz, bu nedenle asla çok fazla çıkarmayacaksınız. Eğik zımparalamayı tercih edenler, kaba ve orta zımparalamada ahşabı doğrudan ve enine sıyırmanın iyi olduğuna inanırlar. Bununla birlikte, ince taşlama için, bunu her köşegen için en az bir kez yapmak gerekir. Bu şekilde ahşap tahılı bir kez takip edersiniz ve sonra ters yöne gidersiniz. Bu, muhtemelen çoğu döşeme uzmanı tarafından kullanılan bir yöntemdir. Ana fikir, talimatları körü körüne takip etmek değil, size en uygun olanı bulmaktır. Size hem parke zımparalama fırsatı verilmelidir, ancak görevi doğru bir şekilde tamamlamak becerilerinize bağlıdır. Ancak, kayış zımpara makinesinin nasıl kullanılacağını daima aklınızda bulundurun. Ahşabın işlevsel olduğu sürece sürekli olarak soyulacağını ve bunun bir an bile durdurulmasının zemininizde sarkmasına neden olacağı anlamına geldiğini unutmayın. Ana fikir, talimatları körü körüne takip etmek değil, size en uygun olanı bulmaktır. Size hem parke zımparalama fırsatı verilmelidir.

Lagler Trio ve alternatifi - BonaFlexi Sand çok kullanışlı bir ekipman. Bu makinelerde, zemini parlatmanıza ve tane tutarlılığını artırmanıza yardımcı olabilecek birkaç bağımsız tahripli kafaya sahip tahrip plakaları vardır. Ancak, sadece düz yüzeylerde çalışırlar ve bu nedenle bant zımpara makinesinin yerini alamazlar.