Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Panjur Tamiri

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Panjur Tamiri

Panjur Tamiri kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Hasarlı veya bükülmüş panjurlar nasıl hızlı ve kolay bir şekilde onarılır?

Panjurlar ve jaluziler, doğal ışığı filtrelemek, mahremiyeti korumak ve sıcak günlerde evi soğutmak için çok çalışır. Ancak çocuklarla, evcil hayvanlarla ve hatta dikkati dağılmış bir eşle yaşamak onlara zarar verebilir. Ve arızalı panjurlar mahremiyetinizi, konforunuzu ve evinizin görünüşünü tehlikeye atabilir. İyi haber şu ki, birçok önemsiz sorunu birkaç dakika içinde kendi başınıza çözebilirsiniz. İşte en yaygın sorunlardan ve çözümlerinden bazıları.

Dikey panjurda kırık çubuk

Dikey pencerelerde veya dışa açılan sürgülü kapılarda bulunan dikey jaluziler, genellikle trafiğin yoğun olduğu alanlara kurulurlar ve çocukları onları yakalamaya ikna ederler ve evcil hayvanlar buralarda gezinmeyi sever. Nasıl sonlanır? Yırtık bir çubukla. Çözüm: Yırtık lamellerin üst kısmında, lamelleri çerçeveye sabitleyen klipse giden bir yarık görmelisiniz. Hızlı bir düzeltme, panjuru ters çevirmek ve karşı uçta bir delik açmaktır. Sonra geri asabilirsiniz. Kırık bir yuvayı onarmak ve güneşliği konsola geri kaydırmak için sert bant veya hatta bir ataş da kullanabilirsiniz.

Çıtalı veya bükülü kör çıtalar

Pencere panjur sahipleri, evcil hayvanlar veya çocuklar tarafından dikkatsizce kullanılırsa kırılabilir veya bükülebilir: örneğin, çocuklar veya evcil hayvanlar, dışarı bakmak için kötü niyet olmadan panjurlarını açtığında oluşur bu durum. Neyse ki, hasarlı bir lamel, panjurun yenisiyle değiştirilmesini gerektirmez ve bu sorunu kendiniz çözebilirsiniz.

Nasıl? Fazladan bir çubuğunuz varsa, panjurdaki çatlak bir çubukla değiştirin. Fazladan bir çubuğunuz yoksa, perdenin altından bir tanesini çıkarın ve hasarlı bar konumuna kaydırın.

Bunu nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır:
● Sabitleme silikonlarını tutan panjurların altındaki vidaları gevşetmek için düz uçlu bir tornavida kullanın.
● İpi delikten geçirin ve düğümü çözün. (Dikkatli olun, çünkü onarımdan sonra bu kabloyu tekrar bağlamanız veya düğümlemeniz gerekecek.)
● Kaldırma kablosunu çıkarın.
● Kırık çubuğu çıkarın ve yenisini takın. Ardından, çıtaların aynı yönde saklandığından emin olmak için kaldırma ipini tekrar geçirin.
● İpleri tabanın üzerine geri itin ve her iki tarafı da aynı uzunlukta bağlayın ve fişleri geri takın.
● Bunları bir çekiç veya lastik tokmakla sabitleyebilirsiniz.

Pencere panjurundaki zincir yırtıldı

Kaldırma ipi, panjur mekanizmasının önemli bir parçasıdır. Kırılırsa panjurlar açılıp kapatılamaz.

Çözüm: Kaldırma kablosunu kendiniz değiştirebilirsiniz. Yerel donanım mağazanızda bulabilirsiniz. İhtiyacınız olanı bulamazsanız, panjur üreticisiyle iletişime geçebilir veya bir zanaat mağazasından bir kablo satın alabilirsiniz. Panjurun zinciri yırtıldığında, onu bir kavrama ile bağlamamız yeterlidir. Ancak zincir, kaplin dışında yırtılırsa veya bilyalar kırılırsa, tamamı değiştirilmelidir. Bunun için yeni bir zincir, debriyaj ve tornavidaya ihtiyacınız olacak. Zinciri ölçün ve gerekli uzunluğa kısaltın. Kılavuz cıvataları dışarı çekin, kapakları çıkarın ve vidaları sökün. Perdeyi düz bir yüzeye yerleştirin, plastik kasayı dışarı çekin ve sökün. Yeni zinciri braketin üzerinden geçirin ve zincir dişlisini değiştirin. Zinciri bir kavrama ile bağlayın, perdeyi açın ve sağ tarafta kasanın yaklaşık 3 cm altında kalacak şekilde kavramayı çekin. Ardından plastik muhafazayı aksın üzerine tekrar kör profilin içine kaydırın. Zincirin işlevini kontrol edin ve güneşliği yeniden takın. Vidaları sıkın, silikonları sıkın ve kapakları takın.

Sıkışan dikey panjurlar

Daha önce deneyimlediniz dikey panjurlarınızı açmak istediğinizi ve biraz hareket etmediklerini mi farkettiniz? İyi haber şu ki, sorunu çözmenin kolay bir yolu var:

Çözüm: Panjurların sıkıştığını fark ederseniz, onları açmaya zorlamayın. Bunun yerine takıldıkları yeri arayın ve sorunu mantıklı bir şekilde çözmeye çalışın.
• Onları tutan parçalardaki rayların düzgün hizalandığından emin olun. Ayrıca tüm rayların eşit aralıklarla yerleştirildiğinden ve sıkışmadığından emin olun. (Öyleyse, üst üste geldikleri yerde döndürmeniz yeterlidir.)
• Dikey jaluzilerin sabitlendiği yere silikon sprey uygulayın.
• Perdeleri sabitlemek için birkaç kez açıp kapatın ve silikon sprey ile bakımını yapın.
• Birkaç dakika içinde tekrar kullanıma hazır olmaları gerekir.

Güvenilir panjurlarınız biraz sevgi dolu bakıma ihtiyaç duyuyorsa panik yapmayın. Biraz çaba sarf ederek ve birkaç basit aracın kullanımıyla, onları güvenilir çalışmala tekrar kullana bilirsiniz.