Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Özel İnşaat İşleri

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Özel İnşaat İşleri

Özel İnşaat İşleri kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Wilio ile özel inşaat işlerinde uzman nasıl bulunur?

Özel inşaat işleri ile uğraşan gerçekten kullanışlı ve karmaşık bir şirket bulmak hiç de kolay değil. Çoğu inşaat şirketi esas olarak özel sınıflandırma olmaksızın inşaat işleriyle uğraştığından, internette pek çoğu yoktur. Ancak, belirli özel inşaat işlerinde uzmanlaşmış birine ihtiyacınız varsa, aradığınız özel inşaat işlerinde deneyimli bir uzman bulmanıza yardımcı olacağımız Wilio'ya ayrıntılı bir açıklama ile birlikte talebinizi girmeyi deneyin. Talebi girdikten sonra, Wilio'da değerlendireceğiz ve sizinle iletişime geçmekten kesinlikle çok memnun olacak uygun adaylara göndereceğiz. Ancak seçiminizden emin değilseniz, Wilio hakkındaki yorumlara ve müşteri değerlendirmelerine bakın.

Özel inşaat işleri nelerdir?

Adından da anlaşılacağı gibi, bu gerçekten özel bir şey. Özel inşaat işleri, ancak belirli bir gerekli özel eğitime, çeşitli tercübe veya sertifikalara sahip deneyimli işçiler tarafından yapılabilecek işlerdir. Bu, örneğin, yüksekte çalışma veya yük kaldırma platformuyla çalışmasıdır, burada usta çalışırken çok yüksektedir ve yeterince güvenli olması gerekir.

Çeşitli özel yapı işleri

Asfalt işleri
Bu sektör yol yapımı ve onarımı ile uğraşmaktadır. Yollar reçineli veya beton yüzeyli olabilir. Yollar, mimarlar ve proje mühendisleri tarafından belirlenen yerlerde tamamen yeni uzmanlar tarafından yapılır veya onarılır. Örneğin kıştan sonra yollar en çok tahrip olur ve çatlaklar dolar. Mühendislik ağlarının inşasından sonra yolların onarılması da gereklidir. Asfalt çalışması ayrıca yol frezelemeyi de içerir ve üzerine yeni halı asfalt uygulanması da gereklidir. Asfalt çalışmaları ayrıca çeşitli kaldırımların, araba yollarının ve otoparkların asfaltlanmasını içerir.

Beton kesme ve delme
Beton kesme elmas bıçaklar yardımıyla yapılır. Ancak kesme bıçağı tamamen elmastan yapılmıştır diye düşünmeyin bu doğru değildir. Elmas bıçaklar, betonda oluk açma, kablolar, teller veya borular için betonarme gibi işleri gerçekleştirir. Ayrıca tuğla, duvar, betondan yapılmış duvarlarda, pencere veya kapılar için bir panelde, çeşitli tonozlu deliklerde veya çeşitli deliklerin büyütülmelerinde veya uzantılarında delikler açar. Elmas delme aynı zamanda kombine beton, betonarme, betonarme zemin, tavan veya yükselticiler için çeşitli deliklerin (su, gaz, ısıtma) yüzeylerinin kesilmesine de uygulanır.
Elmas delme size paneller, beton veya betonarme gibi sert malzemeleri hassas ve doğrudan delme sağlayacaktır. Delme işlemi sırasında matkabın titrememesi nedeniyle bu delme işlemi basittir.

Derz dolgu işi
Enjeksiyon işi çeşitli çatlaklar, duvar, beton, toprak için basınçlı su yalıtım ve takviye malzemesi, çakıl veya kum uygulamamızı sağlayan bir teknolojidir. Enjeksiyon malzemesi uygulamaya göre değişmektedir. Çimento, reçine, poliüretan enjeksiyon veya çeşitli kristal emülsiyonlarla enjeksiyon uygulamaları mevcuttur. Uygulamaya göre, derz dolgu, bina veya köprülerdeki çatlakların derzlenmesi, tarihi bina ve anıtların duvarlarının derzlenmesi, kayaların derzlenmesi olarak ayrılır. Beton yapıların veya yeraltı garajlarının yeniden inşası bu işin ayrılmaz bir parçasıdır.

Beton yapıların onarımları ve güçlendirilmesi
Beton yapıların dayanımlarının koruması için onarılıp ve güçlendirilmsi gerekir. Beton yapılardaki arızalar başlıca şu nedenlerle ortaya çıkar: kötü tasarlanmış beton türü, kalitesiz beton işçiliği, hava neminin etkisi, kış aylarının etkisi ve binaya aşırı yük binmesi. Beton iyileştirmenin görevi, hasarlı betonarme yapıların işlevini hem statik hem de estetik açıdan yeniden yerine getirmesini sağlamaktır. Bu tür bir düzeltme önerisi, esas olarak deneyimli mühendisler tarafından hataların doğru teşhisinden kaynaklanmaktadır. İhlalin nedenini ve hasarın boyutunu öğrenecekler ve onarım için uygun bir alternatif önereceklerdir. Bu tadilatlar sadece binalarla ilgili değil, hasarlı bir havaalanı alanı veya beton yol ile de karşılayabiliriz. Aynı zamanda bir köprü yapısı da olabilir.

Bina yapılarının yıkımı
Yıkım çalışmaları çok eski zamanlardan beri adımlarımıza eşlik etmiştir. Ancak, geçmişte inşaat için tuğla kullanıldığını ve bu nedenle bu tür binaların yıkılmasının daha kolay olduğunu söylemek önemlidir, çünkü bu binalar tuğla tuğla sökülmüştür. Beton ve betonarme yapıların şantiyelerde ortaya çıkması, yıkımı daha da zorlaştıran çimentonun icadına kadar değildi. Bu yüzden yeterince dayanaklı ve güçlü makineler sağlamak gerekliydi. Günümüzde binaları yıkmak için dev ekskavatörler, hiltiler, hidrolik kırıcılar, kırma ve yarma çeneleri kullanılmaktadır. Güçlerini kısa sürede binayı zeminle hizalamak için kullanırlar. Ancak makinelerin her şeyi halledebileceğini düşünmemeniz için, yıkım için çeşitli patlayıcılar kullanılır, bunlar koordineli bir şekilde yerleştirilir ve deneyimli mühendisler gözetiminde güvenli bir şekilde patlatılır. Patlayıcıların başarıyla kullanıldığı özel yapılar, fabrika bacaları, soğutma kuleleri, köprüler, kemerli binaların yanı sıra her türlü betonarme ve çelik yapıları içerir.

Köprü inşaatı
Köprü inşaatı da özel inşaat işlerine aittir. Nehir üzerinde arabaların, yayaların ve trenlerin birlikte geçebileceği gerçek bir köprü inşa etmek için çok fazla bilgi ve deneyim istiyor. Köprülerin inşası sırasında, ilk olarak sütunlar inşa edilir. Bunlar, destekler arasındaki köprünün üst yapısının açıklığını azaltır. Sütunlar demir takviyeli betondur. Sütunların uygun şekilde desteklenmesi gerekir. Bunun için destek sistemleri kullanılmaktadır. Bunlar, yapı bileşenlerini desteklemek ve destekleyici yapının istenen şeklini oluşturmak için kullanılır. Köprü iyi desteklenirse uygun kalıp yapılacak ve beton dökülecektir.

Yüksekte çalışma
Birçok inşaat işi yerden birkaç metre yukarıda yapılır. Daha sonra iş için bir merdiven veya yüksekte çalışma platformu kullanılır. Bu işler için sertifikalara sahip olmak, kursu tamamladıktan sonra yüksekte çalışmaya izin verilir.

Yüksekte inşaat işleri, ticari ve konut inşaatı için ulaşılması zor yerlerde, direkler, vericiler ve köprüler için kötü ve eğimli arazilerde ve ayrıca duvarcılıkta yapılan işleri içerir. Bina cepheleri, sıvalar, paletler, balkonlar ve bacaların onarımı gibi işler. Bu, betonarme yapıların ve yükseklikteki cephelerin rehabilitasyonunu, prefabrik evlerin derz dolgusunu ve binalardaki diğer sızıntıları ve ayrıca iskele kurmanın mümkün olmadığı yerlerde cephelerin yalıtımını içerir. Yüksekte inşaat işleri, örneğin evlerin, bacaların, çatıların, vericilerin ve direklerin yapımında yapılır.

Yüksekte montaj işleri, özellikle araziye ulaşılması zor veya yüksek kaldırma platformu için çok yüksekse, tırmanma ekipmanı kullanılarak yapılabilir. Asansör çalışanları binaların çatılarına ve cephelerine klima üniteleri, paratonerler, oluk sistemleri, kar tutucular, pencereler, sıhhi tesisat elemanları ve reklam panoları gibi çeşitli ekipmanları kurmaya davet edilir.

Buna ek olarak inşaat ve montaj işleri, yüksekte çalışanlar ayrıca üretim salonlarının temizlenmesi, binaların, cami ve kiliselerin cephelerinin onarılması, yüksekte reklamların yerleştirilmesi veya güneş enerjisi folyolarının yapıştırılması ile de ilgilenmektedir.

Özel inşaat işçileri özel eğitime ihtiyaç duyar mı?

Özel inşaat işleri, tüm inşaat işlerinin en zorlularından biridir. Tüm personelin öngörülemeyen olaylarla baş edebilmek için gerekli bilgi, sertifika, okul ve özellikle özel deneyime sahip olması gerçekten çok önemlidir.