Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Oto Yıkama

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Oto Yıkama

Oto Yıkama kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Arabayı nasıl temizlerim?

Evinizde kullandığınız temizleyiciler, arabanızın içini temizlemek için de kullanılabilir bu da elektrikli süpürgenizi en iyi ev satın alma işleminiz yapar. Tek yapmanız gereken aynı elektrikli süpürgeye doğru aksesuarları takmak ve onu şimdiye kadar gördüğünüz son teknoloji bir araba koltuğu temizleme makinesine dönüştürmek. Böyle bir elektrikli süpürge ile, bir profesyonele ödeme yapmak zorunda kalmadan araba koltuklarınızı kendiniz temizleyebilirsiniz ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Tek ihtiyacınız olan bir temizlik makinesi şirketinin bir veya daha fazla ürününe sahip olmak.

● Arabanın düzenli temizliği için çok amaçlı elektrikli süpürge koltuk yüzeyi
●Aaraba koltuğu dezenfeksiyonu için buharlı temizleyici
● Araba koltuğu lekelerini derinlemesine temizlemek için döşeme temizleyicisi

Aşağıda, bu harika temizleme cihazlarını kullanarak araba koltuklarındaki lekelerin nasıl yıkanacağı, temizleneceği ve çıkarılacağı hakkında ayrıntılı bir açıklama bulunmaktadır.

1. Adım: Bir araba elektrikli süpürgesiyle tozu ve kiri temizleyin

Evinizde bulunan elektrikli süpürgelerden herhangi biri, doğru aksesuarlarla bir araba elektrikli süpürgesine dönüştürülebilir. Daha kapsamlı temizlik için kapsamlı bir araç içi temizlik seti almayı da düşünebilirsiniz.

Araba koltuklarını temizlemek için kullanışlı aksesuarlar:
Araç içi temizleme kiti, hassas ve geniş yüzeylerde ve dar alanlarda en iyi temizlik sonuçları için kapsamlı bir araç içi temizleme aracıyla donatılmıştır.

Örneğin, oluklu nozul yakalamak için harika olacaktır. Ön panelin ve yan kapıların etrafına yerleştirilen otomobiller için küçük depolama alanlarından kırıntılar. Araba emme nozulu, araba bagajı gibi daha büyük bir yüzeyi temizlemek için ideal olacaktır. Kolayca çıkarılabilen lekelerden kurtulmak istiyorsanız yumuşak kıllı emici fırçalar kullanışlı olurken, sert kıllı emici fırçalar inatçı lekeleri çıkarmak için en iyi seçim olacaktır.

Elektrikli süpürge araba koltukları
Elektrikli süpürgeyi üflemenin pratik işlevi her yerde size yardımcı olacaktır, vakumlamanın mümkün olmadığı yerlerde. Kiri zahmetsizce üflemenin mümkün olduğu yerlerde ıslak ve kuru hava üfleme işlevini kullanın ve daha sonra en küçük köşeleri ve girintileri bile süpürün.

2. Adım: Araba koltuğunu fırçalayın

Kumaş araba koltuklarının derinlemesine temizlenmesi için iki seçenek vardır.

Seçenek 1: Araba koltuğunu deterjan ve leke çıkarıcı gibi ev tipi temizleyiciler kullanarak süngerle ovun. Ardından mikrofiber bir bezle araba koltuğundan mümkün olduğunca fazla sıvı emdirin. Bezden kirli sıvı ile durulayın. Koltuk tamamen temizlenene kadar bu işlemi tekrarlayın.

Seçenek 2: Oto koltuğu döşemesinin yüzeyine su ve deterjan püskürtülerek özel bir temizleme cihazı ile oto koltuğunun derinlemesine temizlenmesi. Ardından, deterjan ve su solüsyonuyla birlikte yüzeydeki kiri hemen süpürün.

Seçenek 1 ve 2 arasındaki en büyük fark, seçenek 1 ile yüzeyi temizlemek için daha fazla çaba harcamanız gerektiğidir. Seçenek 2 ağrısız ve çok etkilidir. Çok fazla zaman ve çaba harcamanıza gerek yok, sadece güç kaynağını prize takmanız ve işi sizin için yapacak bir temizleme makinesiyle kirli yerden geçmeniz yeterli.

En önemlisi temizleme makinesinin temizleme etkisinin manuel temizlemeye göre çok daha verimli olacağıdır.

Araba koltuğu nasıl temizlenir ve leke çıkarılır

Çamur, idrar, yiyecek veya içecek lekeleri gibi yeni lekeler söz konusu olduğunda, çabuk kurudukları için bunları hemen araba koltuğunun kumaşından çıkarmaya çalışmak daha zordurvve daha sonra çok daha fazla leke çıkarmak en iyisidir.

Alanı hemen temizlemek için, kirli alana temiz, kuru bir bezle uygulayarak evrensel bir leke çıkarıcı kullanabilirsiniz. Ardından, kalıntıları temizlemek için alanı bir temizleme cihazı ile temizleyin.

Araba koltuğunu buharla temizleyebilir misiniz?

Evet, tıpkı kanepeyi temizleyebildiğiniz gibi temizlersiniz. Araba koltuğu buharlı temizleyici, özellikle araba koltuğundaki kusmuk veya idrar kalıntılarındaki lekeleri temizlemeniz gerektiğinde, küfün çıkarılmasında ve bakterilerin yok edilmesinde çok etkilidir. Buharlı temizlemeden önce, bir buharlı temizleyici kullanmadan önce araba koltuğunun yüzeyindeki katı kalıntıları iyice temizlemenizi öneririz.

Çoğumuz arabaya genellikle daha eski ve belki biraz kirli giysilerle bineriz. Öte yandan koltuklarınızın temizliğini kesinlikle her ay detaylı bir şekilde yapmıyorsunuz. Bunu en son ne zaman yaptığınızı hiç merak ettiniz mi?

Günlük kullanımda aşınma, döşeme için ölümcül olabilir. İşe ve okula yapılan tüm günlük gezileri, tüylü aile üyelerinizle(evcil hayvanlarınız) yapılan gezileri ve daha fazlasını düşünün. Artık hepiniz, aracın iç kısmında farklı ürün ve taktikler denemenin akıllıca olmadığı konusunda hemfikirsiniz. Sadece kötü hasar vermekle kalmaz, aynı zamanda aracın satış değerini de düşürebilirsiniz.

Temiz oto koltukları kullanmak için detaylarda uzman olmanıza gerek yok.
Rehberimiz, buharlı temizleme ile mümkün olan en kolay şekilde nasıl temizleyeceğiniz konusunda size bilgi verecektir. Ayrıca koltukları hasardan nasıl koruyacağınızı ve işi nasıl düzgün yapacağınızı öğreneceksiniz.

Araba koltuk kirini yenebilir misin?

Yapabilirsin, ama bu önemli malzemeyi ve ne temizlediğinizi bilmek önemlidir. Hemen hemen tüm kumaş koltuklar, bu tür temizlik için uygun olan aşağıdaki malzemelerden bir veya daha fazlasından yapılmıştır.

Naylon: Bu kumaş, sentetik plastikten yapılmış liflerden oluşur. Genellikle ısıya, lekelere ve yaşa bağlı aşınmaya karşı dayanıklıdır.
Polyester: Bu kumaşlar suya ve UV ışınlarına karşı dayanıklı hale getirilebilir. Naylonda olduğu gibi, polyester de genellikle dayanıklıdır. Aralarında önemli bir fark vardır. Emin değilseniz, aracınızın kılavuzunu iki kez okuyun.

Suni deri: Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, suni deri genellikle PVC veya başka bir plastik olan poliüretandan yapılır. Gerçek deriden daha dayanıklıdır.
Deri: Bu, listedeki en pahalı malzemedir ve özellikle çoğu insanın kullanmaktan korktuğu malzemedir. Araba koltuklarını da buharla temizleyebilirsiniz, ancak bunu çok sık yapmayın. Aşırı nem ve ısı zamanla deriye zarar verebilir.

Araba koltukları buharla nasıl temizlenir

Bazıları bunu zaten biliyor olabilir. Ama ilk kez yapıyorsanız endişelenmeyin. Bunda karmaşık ve özel bir şey yok.

1. Uygun bir makine kiralayın veya satın alın.

Buharlı temizleyiciler tüm şekil ve boyutlarda gelir. Halihazırda sahip olanlarınız, bir kumaş buharlı pişiriciye ve yumuşak kıllı bir fırçaya sahip olduğunuzdan emin olmalıdır. Yoğuşma, buharın temel bir ürünüdür sonuçta buharlaştırılmış sudur. Buhar ne kadar sıcak olursa, o kadar az yoğuşma oluşur. Buhar sıcaklığından bağımsız olarak, işiniz bittiğinde aracınızın koltuklarının en azından hafif nemli olması muhtemeldir, bu nedenle döşemenin kuruması için zaman vermeniz gerekir. Aksi takdirde, aracınızın iç kısmında küf sporlarının yakalanması riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Garaja erişimi olmayan kullanıcılar, güneşli bir günde sabah erken saatlerde çalışmayı planlamalıdır.

2. Önce iyice süpürün

Araba atıklarından ve gereksiz çöplerden kurtulma fırsatını yakalayın. Koltukları mümkün olduğunca iyice süpürün. Vakum başlığını tüm köşelere itin. Buharlı temizlik sırasında unutulmuş bir şeker parçasını eritmek istemezsiniz. Gerçekten yapabildiğiniz her şeyi süpürün veya ulaşamadığınız yerlerdeki kiri elektrikli süpürgeyle üfleyin.

3. İnatçı lekeleri tedavi edin

Ancak çirkin lekeleriniz varsa (dökülen kahve gibi), önce bunlara ön işlem yapmanız gerekebilir. Bu, başarılı bir şekilde kaldırılma şanslarını artıracaktır. Koltuk malzemesine uygun bir ürün bulun ve talimatlara göre uygulayın.

Artık arabanızda çöp olmadığına göre, bir buharlı temizleyici hazırlayabilirsiniz. Depoyu doldurun, üreticinin talimatlarına göre çalıştırın ve hazırlanmasını bekleyin. Modele bağlı olarak, bu işlem otuz saniye veya bir dakika sürebilir.

Yumuşak kıllı bir fırçanız ve bir kumaş buharlayıcı ataşmanınız olsun. Koruyucu bir madde ile geldiyse, uzatın. Yalnızca yumuşak fırçalar kullanın. Araba koltuklarında çelik veya genellikle kaba fırça başlıkları kullanmayın. Kumaşı çizebilir veya malzemeyi çizebilirsiniz.

5. Arabadaki koltukları temizlemeye başlayın

Buharlı temizleyiciyi elektrikli süpürgeyle aynı şekilde kullanacaksınız. Arkadan mı önden mi başlamak istediğinize karar verin. Her durumda, yukarıdan aşağıya doğru temizlik yapılacaktır. O zaman nemli bir bezin üzerine diz çökmek zorunda kalmayacaksınız. İlk önce koltukların üstünü alta doğru buğulamaya başlayın.

Metal parçaların buğulanmasından kaçının. Koltuklarda fermuar veya diğer metal parçalardan kaçınmaya çalışın. Özellikle düzenli olarak buharla temizlerseniz paslanabilirler.

Düz çizgiler halinde yavaş hareket edin. Kumaş, buhar motorunu rastgele hareketler yerine düz çizgiler halinde koltuklar boyunca eşit şekilde çekin. Lekeleri nazikçe fırçalayın. Leke kalıntılarına rastlarsanız, uzantıları değiştirin ve yumuşak kıllı bir fırça ile yayın. Çok fazla baskı uygulamayın veya tek bir yere odaklanmayın.
Koltukları silin. Fazla nemi gidermek için temizlenmiş yüzeylerin üzerine temiz bir mikrofiber bez sürün.

Gerçek cilde dikkat edin. Buharlı temizleyiciyle nazikçe çalışın ve hiçbir alana uzun süre odaklanmayın. Aşırı ısı ve nemin cilde zarar verebileceğini unutmayın.

6. Aracın içinin kurumasını bekleyin

Koltuklar üç ila beş saat içinde kurumuş olmalıdır. İşlemi hızlandırmak için pencereleri açık bırakın veya güneşli bir yere park edin. Aceleniz varsa bir fan da kullanabilirsiniz.

7. Bitirme işi

Deriyi veya suni deriyi ihtiyaç duyduğu parlaklığı verecek şekilde ayarlayın. Arabanın kokmasını sağlamak için iç mekana döşemeyle uyumlu bir sprey sıkın.