Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Mühendislik Projeleri(Kamu Projeleri)

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Mühendislik Projeleri(Kamu Projeleri)

Mühendislik Projeleri(Kamu Projeleri) kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Mühendislik ağlarının tasarımı

Sizin için iyi bir fiyata bir mühendislik ağı projesi hazırlamaktan mutluluk duyacak çok sayıda deneyimli tasarımcı arasından seçim yapın!

Neden Wilio?

Wilio, bölgenizden kaliteli profesyoneller bulmanıza yardımcı olacaktır.
Wilio, hemen hemen her hizmet için kanıtlanmış ve kalifiye profesyoneller veya bir zanaatkarı bulmanıza ücretsiz yardımcı olacaktır.

Wilio nasıl çalışır?

Bir talep girin
Hangi hizmete ihtiyacınız olduğuna dair birkaç soruyu yanıtlayın.
En iyilerle iletişime geçelim.
En uygun uzmanları bulacağız gereksinimlerinize göre.
En iyi teklifi seçin.
Teklifleri karşılaştırın ve en yüksek puan alan uzmanlar arasından seçim yapın.

Sıkça Sorulan Sorular

Mühendislik ağları nelerdir?

Mühendislik ağları için biz su, gaz veya elektrik gibi gerekli malları haneye getiren bir yer altı ve yer üstü dağıtım sistemleri olarak düşünün. Aynı zamanda kanalizasyon, internet ve telekomünikasyon ağları ve hatta araba yolunu da içerir. Şimdi bu eşyaları bir zorunluluk olarak görüyoruz örneğin hangimiz akan suyu olmayan bir evde yaşamak ister? Bununla birlikte, kamu dağıtımının mevcudiyetinin elbette bir mesele olmadığı yerler hala vardır. Kamu su temini veya kanalizasyon sistemine bağlantı gerçekçi değilse, alternatif bir çözüm sağlanması gerekir.

Projelerden hangisi en önemli?

Kamusal ağların kullanılabilirliği konusunda en kritik olanın elektrik ve gaz bağlantısı olduğunu söyleyebiliriz. Belediye su temininin eksik olması durumunda, içme suyu teminini küçük bir evsel su tesisatı ile bir kuyu açarak çözmek ve kamu kanalizasyonunu bir fosseptik veya evsel atıksu arıtma tesisi ile değiştirmek mümkünken, elektrik bağlantısı olmayan araziler pek mümkün değildir çünkü müstakil ev yapımına uygun arsa olarak kabul edilir. Kamuya açık bir gaz boru hattına bağlanma olasılığı olmayan arazi nadir değildir. Bu durumda bile, elbette, onsuz yapabiliriz, ancak böyle bir arazinin sahibi, gaz kazanı ısıtmasının başka, genellikle daha pahalı bir alternatifle değiştirileceği gerçeğiyle uzlaşmak zorunda kalacak.

Mühendislik ağlarına bağlantı ne zaman donatılır ve ne kadar sürer?

Mühendislik ağlarına bağlantı, inşaat ruhsatı verilmesi için gerekli olan proje belgelerinin bir parçasıdır. Bağlantı teklifinin onaylanmasında belirleyici söz sahibi yapı otoritesidir. Bu nedenle, hizmet ağlarına bağlantı inşaat başlamadan önce çözülmelidir ve bunun için yeterli zaman ayrılması tavsiye edilir ayrıca bağlantının çözümü zaman alıcı olabilir, çünkü bireysel olarak bekleme süresini hesaba katmak gerekir. Enerji sağlayıcıların kendilerini ifade etmeleri ve yorum yapmak için genellikle 30 günleri vardır. Tüm süreç, koşullara bağlı olarak 2-3 ay sürebilir. Bazı durumlarda, ek bir ücret karşılığında ekspres ekipman elde etmek mümkündür.

Mühendislik ağlarına bağlantıyı çözmek için bir profesyonele ihtiyacım var mı?

Mühendislik ağlarına bağlantının ilk ve en önemli noktası, su işleri, enerji santralleri veya benzin istasyonları gibi bireysel ağ yöneticilerinden bağlantı koşulları talep etmektir. Bu görev için herhangi bir nitelik gerekli değildir, bu nedenle bunu kendiniz yapabilirsiniz. Örneğin eski bir evin arsasına inşaat yapıyorsanız ve binayı mevcut bir bağlantıya bağlamanız yeterliyse durum oldukça basit olabilir ve bu gerçek arsa üzerine bina dikme projesinde belirtilebilir. Bununla birlikte, genellikle daha karmaşık durumlar ortaya çıkar. Çoğu inşaat alanında olduğu gibi, en etkili çözüm, bir uzmanın size sunabileceği kapsamlı bir çözümdür. Mühendislik ağı projesinin kendisi, bunu yapmaya yetkili bir kişi tarafından hazırlanmalıdır. Arazinizi ağ mühendisine hızlı bir şekilde bağlamak için gereken prosedürü biliyor ayrıca ekonomik ve verimlidir.

Mühendislik projelerini kimler yapar?

Bu alanda kiminle iletişime geçileceği konusunda çeşitli seçenekler vardır. İnşaatınızın uygulanması için proje dokümantasyonundan onaya kadar tüm süreç için ekipman sunan bir inşaat şirketi tutarsanız, elbette mühendislik ağlarına bağlantı projesi ve sonraki uygulaması da dahil edilecektir. Bununla birlikte, kendi başınıza inşa ederseniz ideal bir seçim olma eğiliminde olan birkaç küçük girişimci de hizmetlerini sunmaktadır. En iyi uzmanlar için uygun fiyatlarla tasarımcınıza veya mimarınıza danışın ya da Wilio ile iletişime geçin.

Bir ağ mühendisliği uzmanı ararken neden Wilio'ya başvurmalısınız?

Mühendislik ağlarının yetenekli tasarımcıları Türkiye'nin her köşesinde bulunabilir. Doğru olanı bulmanın en kolay yolu, Wilio'ya sormak ve bölgenizdeki profesyonellerden teklif beklemektir. Mühendislik ağlarının tasarımında hız, verimlilik ve güvenilirlik her şeyden önce gelir ve iyi çalışmanın en iyi garantisi, sonuçta memnun müşterilerden gelen değerlendirmelerdir. Wilio, bunları size bireysel teklifleri karşılaştırma imkanı ve ardından tüm gereksinimlerinizi karşılayacak bir uzman seçimi ile birlikte sunar. Bu size çok fazla zaman, enerji ve zaman kazandıracak.

Mühendislik ağlarına bağlanmak için neye ihtiyacım olacak?

Her ağ tarafından belgelenmesi gereken belgeler yönetici genellikle bireyseldir ve en iyisi doğrudan tedarikçinizin web sitesinde bilgi almaktır. Bağlantı başvurusunun ortak ekleri, bir kadastro haritası, bir tapu senedi veya ortak sahiplerin onayı ve proje belgeleridir. Projeyi geliştirmek için tasarımcının ayrıca mühendislik ağlarının konum ve yükseklik konumları, boyutları ve türleri ile bağlantı noktalarının ağ yöneticileri tarafından onaylanmasına ilişkin verilere de ihtiyacı vardır. Uzman, anlaşma üzerine bu ve diğer gerekli belgelerin işlenmesinde size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Bir mühendislik ağı projesinin maliyeti nedir?

Fiyatı bir mühendislik ağı projesinin geliştirilmesi bireyseldir ve birçok faktöre bağlıdır, ancak bunun yüzlerce avro mertebesinde olduğunu söyleyebiliriz. Maliyetlerin sadece proje dokümantasyonunun fiyatını değil, aynı zamanda ağ yöneticilerinin görüşüne göre idari ücretleri de yansıtacağı da dikkate alınmalıdır.

Bir mühendislik ağı projesinin parçası ne olabilir

Su
Daha önce de belirtildiği gibi, su temini durumunda ev için iki seçeneği göz önünde bulundururlar - kamu su kaynağına bağlantı veya kendi kuyusunun kullanımı. Yerel su işlerinden bir açıklama, arazinin mevcut ağa etkin bir şekilde bağlanıp bağlanamayacağını size söyleyecektir. Eğer öyleyse, kamu su şebekesine bağlantı için bir sözleşme imzalanacak ve bağlantının sahibi siz olacaksınız. Aksi takdirde, içme ve kullanma suyu kaynağı olarak kuyu sondajı ele alınmaktadır. Her iki alternatifin bir arada kullanılmasıyla sıklıkla karşılaşıyoruz. Bu alternatifi düşünüyorsanız, iki su kaynağının asla bağlanmaması gerektiğine dikkat etmek önemlidir.

Kanalizasyon
Atık su, ilgili standartlara uygun olarak araziden tahliye edilmelidir. Alternatif bir kaynağın kullanımının sahibinin takdirine bağlı olabileceği su temininden farklı olarak, atık bertarafı durumunda, şehir veya belediye kanalizasyonuna bağlantı kanunla sağlanır elbette bu olasılık mevcut olduğu sürece . Bağlantı noktasına, genellikle su işleri olan ağ yöneticisi tarafından karar verilir. Kanalizasyon şebekesinin kurulmadığı alanlarda, arazi sahibi kanalizasyonun bertaraf edilmesini veya depolanmasını sağlamalıdır. Bu durumda en yaygın çözüm bir karterdir veya kanalizasyonun depolanması için su geçirmez bir tank. Hazne içeriğinin çevreye serbestçe boşaltılması elbette yasaktır, bu nedenle bu seçeneği değerlendirirken, hazne içeriğinin sonraki bakım ve bertarafının zamanını ve maliyetini hesaba katmalıyız. Daha az kullanılmış, ancak daha ekolojik bir çözüm, suyu mekanik, biyolojik veya kimyasal yöntemlerle arıtan bir evsel atıksu arıtma tesisinin tasarımıdır. Arıtılmış su daha sonra yağmur suyuyla aynı şekilde tahliye edilebilir. Dezavantajı, böyle bir inşaatın karmaşıklığı ve gaz tedarikçisi tarafından onaylanması gereken proje belgelerinin oluşturulması için ayrı bir inşaat ruhsatı ihtiyacıdır. Belediyeye doğalgaz boru hattı döşenmezse, başka bir ısıtma yönteminin sağlanması gerekecektir. Bununla birlikte, yenilenebilir enerji kaynaklarına artan ilgi nedeniyle, birçok inşaatçı şu anda kendi inisiyatifleriyle alternatif yöntemleri tercih ediyor.

Elektrik
Bir elektrik bağlantısı planlarken, en azından kabaca hangi elektrikli aletleri kullanacağınızı bilmek iyi bir fikirdir. Çekmeniz gereken enerji miktarı buna bağlıdır. Bu temelde bir plan hazırlanır ve başvuru ile birlikte elektrik tedarikçisine gönderilir. Başvuru onaylandıktan ve sözleşme imzalandıktan sonra ağa bağlanacaksınız.

Erişim yolu
Belirli ama daha az önemli olmayan bir tür mühendislik ağı. Arazi satın almadan önce, erişim yolunun kamuya ait olduğundan emin olunması tavsiye edilir, aksi takdirde özel arazi yoluyla erişimle ilgili zorluklar olabilir. Muhtemel bir çözüm, geçiş hakkının tesis edilmesi veya parselin ortak mülkiyetidir.

Diğer mühendislik ağları, örneğin İnternet veya telefon hatlarını içerir.

İpuçları ve püf noktaları

01.
Lütfen araziyi satın almadan önce bilgi verin
Mevcut veya olası bağlantı mühendislik Networking arazi seçiminde ana konulardan biri olmalıdır. Arsanın inşaat amaçlı olup olmadığını ve ayrıca verilen alanda kamu mühendislik ağlarına bağlantı imkanı olup olmadığını, hangi mesafede bulunduklarını ve kapasitelerinin yeterli olup olmadığını öğrenin. Bu hoş olmayan sürprizlerden kaçınacaktır.

02.
Bağlantılar ve katalog evleri
Bir katalog evi satın alırsanız, bazı şirketler mühendislik ağlarına bağlantı projesi de sunar, ya bir teklifin parçası olarak ya da bir yan hizmet olarak. Ancak, bu elbette bir mesele değil. Bu nedenle, bağlantıların projenizin bir parçası olup olmadığını veya bu aktivite için kendiniz bir uzman bulmanız gerekip gerekmediğini kontrol edin.

03.
Temel iyi iletişimdir
Mühendislik ağları tasarlarken de gerekçesi olan genel olarak geçerli bir kural. Gerekli belgelerin teslimi veya karşılanması gereken son tarihler gibi tasarımcı konuları ile dikkatli bir şekilde iletişim kurun.