Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Mühendisler, Mühendislik Tasarımı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Mühendisler, Mühendislik Tasarımı

Mühendisler, Mühendislik Tasarımı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Wilio'da tasarımcı ararsınız?

Her inşaatın başında bir tasarımcı yardımıyla hayata geçirilen bir fikir vardır. Bir evin, kulübenin, endüstriyel salonun veya garajın gelecekteki sahibinin fikirleri tasarım sürecinde oluşturulmaya ve geliştirilmeye başlandı. Binaları tasarlamak, binanın karmaşıklığı, gerekli malzemeler, işlemler ve fiyat hakkında temel bir fikir edinmenizi sağlayacaktır. Proje, diğer belgelerle birlikte, inşaatçı tarafından bir inşaat ruhsatı ve diğer sertifikaların alınması için de gereklidir. Bugün bölgenizdeki uzmanları bulun ve talebinizi Wilio web sitesine girin. Yakında birkaç tasarımcıdan fiyat teklifleri alacaksınız. Size en uygun olanı seçin ve birçok iyileştirme ile kaliteli bir proje elde edin, deneyimli bir tasarımcı tarafından tasarlanmıştır.

Hangi işler bina tasarlamayı gerektirir?

Profesyonel tasarım birkaç görev gerektirir. Başlangıçta, tasarımcının tüm önemli bilgileri inşaatçıdan aldığı kişisel bir danışmadır. İstişarelerin sayısı sınırlı değildir ve prensipte ne kadar çok olursa o kadar iyidir. Tasarımcı, inşaatçının niyetini anlamaya, çözümler önermeye ve özellikle ilk aşamalarda deneyimsiz inşaatçılar tarafından sıklıkla yapılan bazı hataları düzeltmeye çalışır. Gerekli tüm bilgileri topladıktan sonra tasarımcı, inşaat veya yeniden yapılanmanın gerçekleştirileceği bir dizi belge hazırlayacaktır. İnşaatçılara inşaatınızda neyi ve nasıl yapacaklarını açıklamak zorunda kalmayacaksınız çünkü projede her şey uygun şekilde işaretlenecektir.

Neden Wilio'da tasarımcı ararsınız?

Proje oluşturmak bir profesyonelin eğitimini, bilgisini ve deneyimini gerektirir. Hiçbir durumda bir ev projesi amatörce yapılamaz. Bir dizi standart, yönetmelik ve teknolojik prosedür, tasarımcı bulmayı bir zorunluluk haline getiriyor. Ayrıca deneyimli bir uzman, küçük değişiklikler ve iyileştirmeler konusunda size yardımcı olacaktır. Talebinizi bugün Wilio üzerinden girin ve zaman kaybetmeyin. Tasarımcıyla yapacağınız istişareler meyvesini verecek ve inşaat veya yeniden yapılanma sırasında önünüze kaç yeni seçenek çıkacağına şaşıracaksınız.

Bir bina tasarlamak ne kadar sürer?

Proje belgelerinin oluşturulması genellikle birkaç gün ila haftalar sürer. Başlangıçta, daha sonra çizimlere, tablolara ve hesaplamalara aktarılacak olan kişisel istişarelere güvenmek gerekir. Gereken süre, binanın karmaşıklığına ve bulunduğu alana da bağlı olacaktır. Sonuçta, inşaatçının son dakika müdahaleleri sayesinde tüm süreç biraz daha uzun sürebilir. Bu nedenle, her ayrıntıda, değişiklik teklifinde veya zaman içindeki belirsizlikte tasarımcıya danışmanızı öneririz. Proje dokümantasyonu birkaç bölümden oluşur ve her değişiklik daha sonra birkaç yerde onarım gerektirir. Bir mimari çalışma, simülasyon veya ölçekli model oluşturmak biraz zaman alacaktır.

Kaliteli bir tasarımcıyı nasıl bulurum?

Wilio web sitesinde kaliteli bir tasarımcıyı kolayca bulabilirsiniz. Talebi ve yeri giriyorsunuz, ardından birkaç tasarımcıdan fiyat teklifleri alacaksınız. Birden fazla profesyonelin tekliflerini karşılaştırın. Referansları oku, Wilio'nun sitesinde önceki müşteriler tarafından bırakılmış ve size en uygun profesyoneli seçin.

Proje belgelerinin parçası nedir?

Proje belgeleri birkaç bölümden oluşur. Aile evleri ve diğer küçük binalar söz konusu olduğunda, sözde tek aşamalı proje. Birkaç ayrı parçayı bir bütün halinde birleştirir. Ekli bir rapor, inşaat durumu, statik değerlendirme, ısıtma projesi, elektrik tesisat projesi, iklimlendirme projesi, yangından korunma projesi, gaz tesisat projesi, binanın enerji değerlendirmesi, diğer mühendislik ağlarının projeleri, dış proje içerecektir. Bahsedilen bölümlerin çoğu zorunludur, bazıları isteğe bağlıdır.

Bir bina tasarlamanın maliyeti nedir?

Proje dokümantasyonu için nihai fiyat, binanın büyüklüğüne (tek katlı, çok katlı), yapı elemanlarının sayısına (ev, garaj, çiftlik ve diğer yardımcı binalar, depolar), miktara bağlı olacaktır. Görselleştirmeler, şehir çalışmaları vb. şeklinde danışmalar ve ek hizmetler için zaman gerekli. Bir müstakil ev inşa ederken, proje fiyatları 5.000 TL ile 35.000 TL arasında değişmektedir. Fiyata yerel farklılıklar da dahildir ve daha büyük şehirlerde proje fiyatları daha yüksek olacaktır.

Tipik işler

Proje dokümantasyonu, yazar denetimi, istişareler, uzman görüşü, mühendislik ağları, vb.

İş akışı

Proje geliştirme kişisel bir danışma ile başlar. Fikir ve önerilerinizi tasarımcıya iletirsiniz, onu arsadaki durum ve diğer detaylar hakkında bilgilendirin. İşbirliği şekli ve elbette tasarımcının çalışması için yaklaşık fiyat konusunda anlaşacaksınız.

Uzman, gelecekte inşa edeceği yerin kişisel incelemesini yapabilir. Ayrıca daha sonra proje belgelerine dahil edilecek değişiklikleri önerebilir.

Tasarımcı daha sonra projenin ilk versiyonunu ve görselleştirmeyi hazırlayacaktır. Şu anda, diğer belgeler henüz üretilmiyor. Müşteri ve tasarımcı ilk tasarıma danışır, değişiklikler yapılır. İnşaatçının fikirlerini mümkün olduğunca netleştirmesi ve ayrıca yeni öneri ve yorumlar sunması için yer vardır. Her şey değiştirilebilir. Bölmeler değişiyor, odalar ve teraslar küçülüyor ve büyüyor. Duvarlara pencere, kapı, anahtar yerleştirilmesi planlanıyor, iç ve dış aydınlatma. Bu aşama, müşteri için en zorlu ama aynı zamanda en yaratıcı olanıdır. Değişiklik veya tavsiye talepleri için tasarımcıyla iletişime geçmekten korkmayın. Deneyimli bir profesyonel, daha verimli ve daha ucuza inşa edebilmeniz için size tavsiyede bulunmaktan mutluluk duyacaktır.

Tasarımcı, tüm tasarım çözümleri üzerinde anlaştıktan ve yeni fikirler ve iyileştirmeler ekledikten sonra, projenin çeşitli bölümlerinde sunulacak hesaplamalarla birlikte bir dizi belge üzerinde çalışmaya başlar. Isıtma, statik değerlendirme, elektrik tesisat projesi vb. için proje hazırlanacaktır. Dokümantasyonun bazı bölümleri başka bir uzmana emanet edilebilir çoğu zaman harici olarak geliştirilmiş bir statik projesiyle karşılaşırız.

Tüm sürecin sonunda tasarımcı tüm işi uzmana teslim eder. Büyük tasarım şirketleri, müşteriye bireysel parçaları açıklayıp ayrıca müşteri için inşaat izinleri ve sertifikaları da alabilir. Ayrıca tüm inşaatı anahtar teslim olarak nasıl yapacaklarını da biliyorlar. Yani birçok olasılık var. Bu durumlar müşterinin gereksinimlerine ve karşılıklı anlaşmaya bağlıdır.

İpuçları ve püf noktaları:

1. Rastgele değişiklik yapmayın
İdeal olarak, proje hazırlama aşamasında tüm fikirlere ve değişikliklere danışılmalıdır. Ancak bazen inşaatçı projeyi teslim ettikten sonra veya inşaat sırasında küçük ayarlamalar yapar. Projeye keyfi müdahaleden kaçının ve herhangi bir değişiklik için tasarımcıya danışın. Statik hasar meydana gelebilir ve bina tehlikeli hale gelir. Ayrıca kablolamada son dakika değişiklikleri yapıp hiçbir yerde fark etmememiz de iyi değil. Daha sonra unutulan değişikliği unutacağız ve onarımlar veya yeniden yapılandırmalar sırasında önemli sorunlara neden olacaktır.

2. Deneyimli bir profesyonel bulun
Uygun bir tasarımcı ararken, deneyimli bir uzman kazanmaya odaklanın. Bunlar inşaatın kaliteli ve güvenli olmasını sağlayacak katma değerlerdir. Deneyimli bir tasarımcı, projenizi ileriye taşıyacak küçük ve büyük değişiklikler konusunda size tavsiyelerde bulunacaktır.

3. Acele etmeyin
Bir projeyi uygularken ve bir tasarımcıya danışırken acele etmeyin. Yeni konut vizyonunun inşaatçıyı hızlı karar vermeye zorlaması anlaşılabilir, ancak pratikte böyle bir prosedür işe yaramıyor. Bir uzmanın yardımıyla tüm inşaatı dürüstçe ve sabırla planlayın. Projenin aceleyle hazırlanması, inşaat sürecindeki değişiklik ve tadilatların çözülmesi anlamına gelir ve bu bir felaket anlamına gelir. Kafa karıştırıcı ve kaotik yapı, ilgili herkes için bir kabustur.

4. Yetkililerle iletişim
İyi tasarlanmış bir proje, inşaatın kendisi ve ayrıca yetkililerle iletişim konusunda size yardımcı olacaktır. Kafa karıştırıcı ve kaotik yapı, ilgili herkes için bir kabus. Unutmayınız ki, yapı ruhsatı alabilmek için yapı yetkilisi sizden projeyi tüm bölümleriyle birlikte isteyecektir. Projenin diğer bölümlerine mühendislik ağlarının uygulanmasında ihtiyaç duyulacaktır. Son olarak, projenin değerlendirmesine dayalı olarak gelecekteki inşaatı finanse etmenize yardımcı olacak bankalar var inşaat henüz mevcut değilse bile. Projenin birden fazla kopyasına sahip olmayı bekleyin.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Mühendisler bir binanın tasarımını inceler ve tanımlar. İnşaat başlamadan önce gözden geçirmeniz için projenizle ilgili planlar, çizimler ve detaylar oluştururlar.