Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Mineral Sıva

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Mineral Sıva

Mineral Sıva kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Brizolit

Sık Sorulan Sorular

Neden dış sıvalarda brizolit seçilmeli?

Brizolit, onlarca yıldır kullanılan geleneksel bir sıvadır. Özellikleri nesiller tarafından doğrulandı ve şu anda ona olan ilgi yeniden artıyor. Bu malzemenin avantajlarının nispeten uzun bir listesi, neredeyse ölümsüzlüğüne yol açar. Küfler, algler ve yosunlar onlarca yıla dayanabilir.

Brizolit'in temel faydaları nelerdir?

 • Mukavemet + mekanik direnç
 • Yüksek Ph, biyolojik saldırılara karşı yüksek korumayı garanti eder
 • Yıllarca kanıtlanmış kararlılık ve kanıtlanmış dayanıklılık
 • Azaltılmış çatlak oluşumu olasılığı
 • Yüksek nefes alabilirlik
 • Geleneksel ve aynı zamanda çekici görünüm
 • Isı yalıtım sistemlerinde kullanıma uygun
 • Cephenin son modifikasyonu için nispeten ucuz çözüm
 • Yanmazlık

Brizolit ne zaman uygun değildir?

Brizolitin gölge paleti genişliğinde belirli sınırlamaları olabileceği söylenebilir. Malzemenin doğası ve bileşimi nedeniyle, özellikle doygunluk açısından tüm renkler elde edilemez. Yüksek iş yükü de caydırıcı bir faktördür. Ancak brizolit sıvayı gerekli teknolojiye sahip deneyimli bir profesyonel tarafından yaptırırsanız, uygulamanın karmaşıklığıyla ilgilenmeyebilirsiniz.

Bir alçı uzmanının hangi becerileri vardır?

Wilio'da, alçı konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip, uzmanlıklarını ve uygulamalarını kolayca ve güvenilir bir şekilde kanıtlayabilen çok sayıda inşaat uzmanı bulacaksınız. Her biri bu sıkıcı işi, kendiniz denediğinizden ve bilmediğiniz prosedürleri daha kolay yapabilir.

Brizolit sıvayı yapmak için kaliteli bir uzmanı nasıl bulabilirim?

Wilio'da uygun bir uzman bulmak çok kolaydır. Sadece konumunuzu ve brizoliti yapmak istediğiniz duvarların boyutlarını belirttiğiniz bir talep girin. Örneğin, uygulama zamanıyla ilgili belirli bir fikriniz varsa, bunu da sağlayın. Ve size fiyat ve zaman tekliflerini sunacak deneyimli uzmanların yanıtlarını bekleyin.

Brizolit alçı uzmanı ne iş yapar?

Bu uzman duvar ustaları genellikle sadece brizoliti değil, diğer sıvaları da çok iyi bilirler. Sorularınıza cevap verebilir veya bu meslekten olmayan kişinin aklına gelmeyen gerçekleri belirtebilirler. Sıva yapmak istediğiniz binanın tüm koşullarını, özellikle çevrenin nemi, rüzgarlılık gibi hava koşullarını, cephenin parçalanma ve özelliklerini ve muhtemelen çevrenin mimarisini değerlendirecekler. İstisnai durumlarda, farklı bir alçı türü önerebilirler.

Neden Wilio'da brizolit uzmanlarını aramalısınız?

Günümüzde internette neredeyse herhangi bir iş akışı bulmak zor değil. Ancak alçıyı gerdirmek teorik bilginin yeterli olmadığı bir şeydir. Eğitimli duvar ustaları ve inşaat profesyonelleri, bu meslekten olmayan kişinin yetişemeyeceği yılların deneyimine sahiptir. Ek olarak, brizolit sıva sadece bilgi açısından değil, aynı zamanda fiziksel performans açısından da çok talepkardır. Profesyoneller, bu yorucu işi sizin için çok daha iyi kalitede ve daha kısa sürede halledecek teknolojiye sahiptir. Bir profesyonelin bir diğer faydası da yeterli insan gücüdür. Böylece yeterli sayıda işçi, sıvanın renginde ve yapısında farklılık bırakabilecek yüzey bağlantıları olmayacak şekilde alçıyı tek seferde katı yüzeylere uygulayabilir.

Malzeme ve ekipmanı ben mi tedarik etmeliyim yoksa uzman kendisi mi getirecek?

Bu her zaman bir uzlaşma meselesidir, ancak bu durumda sizin için çok dezavantajlı olacaktır. Deneyimli bir profesyonel, ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Kusursuz kullanabileceği profesyonel cihaz ve araçlara sahiptir. Brizoliti kendisi sık sık ve toplu olarak satın alır, bu yüzden muhtemelen alamayacağınız indirimler alabilir. Ve ihtiyacınız olan her şeyi satın almak veya ödünç almak da eşit derecede avantajlıdır. Örneğin, böyle bir iskele.

Brizolit alçıyı tamamlamak ne kadar zaman alır?

Bu soru tam olarak cevaplanamaz. Brizolit için gerçek uygulama, ustanın becerisine ve kullanılan tekniğe bağlıdır. Ayrıca gerekli alt tabakanın hazırlanmasını da hesaba katmalısınız. Muhtemelen sürecin en uzun kısmı alçının kurutulması ve olgunlaştırılması olacaktır. Kurutma, sıcaklık ve nemden doğrudan etkilenir. Dış hava sıcaklığı ne kadar yüksek ve nem ne kadar düşükse, malzeme o kadar hızlı kurur. Aksine daha soğuk ve nemli bölgelerdebu daha uzun sürecektir. Olgunlaşmanın kendisi birkaç hafta sürebilir. Bir uzman, yerinde daha doğru bir tahmin yapacaktır.

Malzemeler:

Günümüzde brizolit, endüstriyel olarak üretilmekte ve bitmiş torba olarak teslim edilmektedir. Kum, iri öğütülmüş mika, kalsiyum hidrat ve düz veya beyaz çimento ve hatta renkli bir pigment içerir. Brizolit alçı genellikle 25 veya 30 kilogramlık torbalarda satılır.

Yaklaşımlar:

Brizolit nasıl uygulanır?

Brizolit taban sıvasına uygulanır. Yapı, püskürtme veya kazıma ile oluşturulur. Uzun süre doğal beyaz bir tonda mevcuttu, ancak şimdi birkaç başka renkte de mevcut.

Yüzey hazırlığı

Taban sıvası yeterince olgun, sağlam, toz ve kirden arındırılmış ve donmuş olmamalıdır. Önce çelik bir spatula ile pürüzlendirilmeli ve emiciliğine göre su ile nemlendirilmelidir.

Brizolit uygulaması - çizik yapı

Suyla kuru karışım, tamburlu bir karıştırıcıda veya elektrikli karıştırıcıda iyice karıştırılır. Kütle bir mala ile duvara atılır ve ardından düzlenir. Kazıma için tavsiye edilen katman kalınlığı 10 mm'dir. Yeterli sertleşmeden sonra, brizolit, düzgün bir yapı oluşana ve yüzey düzgün olana kadar bir seferde bir yönde çelik bir spatula ile kazınır.

Brizolit uygulaması - püskürtmeli yapı

Tamburlu bir karıştırıcı veya elektrikli karıştırıcı ile kuru karışım, önerilen miktarda su ile homojen bir kütleye karıştırılır. Bu, içinde bir tarak bulunan bir öğütücüye benzeyen bir el duvar sıvası kullanılarak duvara uygulanır. Sıva makinesi brizolit alçı ile doldurulur ve karışım sapı çevirerek yavaş yavaş duvara uygulanır. Tabii ki, uzmanların bunun için profesyonel elektrikli makineleri var. Geçmişte, şimdi sadece istisnai olan bir uygulama yöntemi görülebiliyordu: Brizolit karışımına batırılmış ev yapımı sudan oluşan bir kamış demeti, kısa bir tahta sopayı cepheye çarptırılıyordu. Elbette fiziksel olarak çok zorlayıcıydı ve anlaşılabilir nedenlerden dolayı bu prosedür pratikte artık kullanılmıyor. Püskürtme yapı olması durumunda tavsiye edilen tabaka kalınlığı 4 mm'dir ve uygulanan sıva sonradan herhangi bir şekilde değiştirilmez. Tamamen kuruduktan sonra sıva sadece yumuşak bir fırça ile temizlenir.

İpuçları ve püf noktaları:

 • Wilio ile hızlı ve ucuza, brizolit uygulaması konusunda bir uzman bulun
 • Wilio aracılığıyla bir talep oluşturun ve bölgenizdeki uzmanlardan daha fazla teklif görün. Genel fiyatI ve zaman aralığını etkileyen olası prosedürlere genel bir bakış elde edeceksiniz. Size uygun olanı siz seçersiniz.
 • Ayrıntılı veya genel bir talep girin
 • Şantiyenize dış cephe sıvası uygulayacak bir usta aradığınızı talepte bunu belirtebilirsiniz. Gerekli deneyim ve bilgiye sahip bir profesyonel size tavsiyelerde bulunabilir ve ayrıca nihayet seçtiğiniz şeyi uygulayabilir. Deneyimli duvarcılar sizi teklife yönlendirebilir ve artıları ve eksileri ile özel durumunuzdaki seçenekleri açıklayabilir.

Uygulama sürecini takip edin

Başlangıçta hangi adımların, hangi sırayla yapılacağı size anlatılacaktır. Kağıda yazmaktan zarar gelmez. Çalışırken onları kontrol edebilirsiniz. Bir uzman, kurutma hızını garanti edemez, ancak işin tamamlanması için kesinlikle bir tarih garanti edebilir.

Fiyat listesi bölümü:

Brizolit ne kadara mal olur?

Alçı üretimi için ihtiyaç duyulan kuru karışım oldukça yaygın olarak satılmaktadır. Hobi dükkanlarındaki fiyatı 25 kilogram başına 8 avro arasında değişiyor. Ancak, tedarikçiye ve satın aldığınız toplam hacme bağlı olarak daha düşük de olabilir. Başlangıçta tüm proje için ihtiyaç duyacağınız miktarı hesaplamak ve tüm malzemeyi bir kerede makul bir rezervle satın almak her zaman daha iyidir.

Brizolit sıva fiyatını başka neler etkiler?

Brizolit sıva, malzemenin kendisi söz konusu olduğunda başlı başına en ucuz seçeneklerden biridir. İşin daha zorlu kısmı, hem kendisi hem de alt tabakanın önceki hazırlığıdır. Size hitap eden Wilio'nun usta inşaatçısı tekniğini bilir ve toplam çalışma süresini tahmin edebilir. Aldığınız teklifleri izlerken, sadece nihai fiyata değil, aynı zamanda başvuru tekniğine de dikkat etmeli ve tedarikçinin size projeyi teslim etmek için son tarihi garanti edip edemeyeceğini doğrulamaya çalışmalısınız

Kurtarmanın bir yolu var mı?

Daha fazla miktarda malzeme ithal edilmesini gerektiren inşaat işi, mutlaka fiyatına nakliyeyi de içerir. En azından bu nedenle, brizolit alçı uygulayacak bir usta ararken, yakın çevrenizdekilere daha fazla göz atmalısınız.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Brizolite, duvarların sağlamlığını ve dayanıklılığını güçlendirmek için yüzyıllardır kullanılan bir beton türüdür. Brizolitin inşaatta kullanımı MÖ 10.000'e kadar uzanmaktadır. Brizolite, bir sıva malzemesi oluşturmak için doğal kireç ile karıştırılabilir veya mevcut yüzeylere bir güçlendirme kaplaması olarak basitçe uygulanabilir. Kova, su, fırça ve diğer duvarcılıkla ilgili ürünleri içeren yüzey bitirme hizmetleri de mevcuttur. Brizolite yüzey bitirmenin karıştırılması ve uygulanmasında kalite uzmanları bulmak için yardıma ihtiyacınız varsa, bugün Wilio ile iletişime geçin!