Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Mimari tasarım

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Mimari tasarım

Mimari tasarım kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Sıkça Sorulan Sorular

Neden bir tasarımcıyı Wilio aracılığıyla işe alınmalı?
Yeni bir ev inşa etmeyi veya mevcut evinizi yenilemeyi düşündünüz mü? İnşaatçıların web sitelerine göz atmak ve sizin için tam olarak doğru olmayan bir ev planı seçmekle zaman kaybetmeyin. Bunun yerine, arzu ettiğiniz mükemmel sonucu elde etmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm unsurları içeren yeni eviniz veya uzatmanız için bir plan hazırlayabilecek bir uzman işe alın. İnşaat profesyonellerini bulabileceğiniz en iyi yer Wilio'dur. İster özel bir ev, ister ticari bir proje için plan geliştirme konusunda yardıma ihtiyacınız olsun, projenize başlamanıza yardımcı olacak deneyimli bir yerel tasarımcı bulabileceksiniz. Basitçe bir talep girin ve inşaat planları geliştirebilecek ve hatta ofislerdeki onay sürecine yardımcı olabilecek mimarlar ve tasarımcılarla bağlantı kurun.
Tasarımcı kimdir ve ne yapar?
Bir tasarımcının işi bir mimara biraz benzer. Teknik çizimler ve planlar oluşturmaktan sorumludur. Bu, yapım veya mekanizmaların özelliklerini içerir. Tasarımcılar mimarlar, bilim adamları veya mühendislerle çalışabilir ve ayrıca yapının gücünü ve binanın finansal maliyetini değerlendirmekten sorumlu olabilir. Tasarımcılar bu planları oluşturmak için genellikle bilgisayar destekli tasarım (CADD) tekniklerini kullanırlar, ancak bazen kalem ve çizim araçlarını da kullanırlar.
Bir mimara veya tasarımcıya ihtiyacım var mı?
Aralarındaki temel fark şudur: Mimarlar ekibe hem teknik hem de sanatsal tavsiyeler verebilirken, tasarımcı projenizin teknik yönlerine odaklanır. Tasarımcılar tüm teknik özelliklerle hazır çizimler sağlayabilirler. Ne yazık ki, genellikle projenizi bir bütün olarak değerlendiremezler veya tasarımında veya düzeninde temel değişikliklere katkıda bulunamazlar. Ayrıca bir mimar tutmayı düşünüyorsanız, bölgenizde doğru olanı bulmak için Wilio'yu kullanabilirsiniz.
Bir tasarımcı bir ev tasarlayabilir mi?
Hem evet hem de hayır. Tasarımcı, önceden oluşturulmuş bir tasarıma dayalı teknik planlar oluşturabilir, bu nedenle tasarımın önce bir mimar tarafından yaratılması gerekir. Tasarımcı genellikle mimarla veya mimar için çalışır. Mimar, mekanın kullanımı veya binanın çevreye yerleştirilmesi gibi hususlar da dahil olmak üzere evi görselleştirdiğinde, tasarımcı tasarımı teknik şartnamelere çevirir ve daha sonra inşaat şirketi tarafından kullanılabilir.
İnşaat planlarınız için doğru tasarımcıyı nasıl seçersiniz?
Doğru işbirlikçiyi işe alırken, alanda kanıtlanmış bilgi ve eğitim, deneyim ve iletişim becerilerine özellikle dikkat edin. İlk faktör, bina yönetmelikleri ve standartları hakkında teknik beceri ve bilgiyi içerir. Tecrübesi ve portföyü, projeniz için uygun olup olmadığını da söyleyebilir. Ayrıca planınız gibi bir şey yapıp yapmadığını sormak da iyi bir fikirdir. Son olarak, işbirliğinde iletişimin önemini hatırlayın. Sizi dikkatle dinleyecek, size iyi tavsiyeler verecek ve vizyonunuzu gerçekleştirmenize yardımcı olacak birine ihtiyacınız var.
Tasarımcının hizmetlerinin bölümleri nelerdir?
Wilio portalı sizi bölgenizdeki güvenilir bir tasarımcıya bağlar. İdeal olarak bir mimarın yardımıyla, gelecekteki bina vizyonunuzu net planlara dönüştürmenize yardımcı olacaktır.
Hizmetin parçası nedir

Detaylandırma sırasında danışma
Projeniz hakkında zaten çarpıcı bir fikriniz varsa, tasarımcı bunu mühendisler tarafından onaylanabilen ve inşaat şirketleri tarafından uygulanabilen planlara dönüştürmenize yardımcı olabilir. Danışmanlık alanlarının sınırlı olduğunu unutmayın; mimarların aksine, projeniz için genel bir vizyon sağlayamazlar. Yapabilecekleri en fazla şey fikrinizde küçük iyileştirmeler yapmak ve ardından her şeyi kağıda dökmektir. Planlarınızla ilgili olarak tasarımcı ile iletişime geçmeden önce mimara danışmak en iyisidir. Tasarımcınız bazı mimarları da önerebilir, bu yüzden ona da sormayı deneyin.
CAD veya geleneksel çizimler kullanarak teknik çizimler oluşturma
Tasarımcılar genellikle CADD bilgisayar programını kullanarak teknik veya alan planları oluşturur. Bununla birlikte, kağıt, kalem ve cetvel gibi daha geleneksel araçları da kullanabilirler. Her iki durumda da, inşaat ekibinin kolayca uygulayabileceği çok somut ve yeniden hesaplanmış bir plan sağlarlar. Teknik çizimlerinizi nasıl yaptırmak istediğiniz konusunda bir tercihiniz varsa bunu yazınızda belirtebilirsiniz.
Mimarlar ve mühendislerle işbirliği
Tasarımcının işi mimarlar, mühendisler ve hatta bilim adamları ile çalışmaktır. Zaten bir mühendis ve bir mimarla iletişime geçtiyseniz, ekibinizi tamamlamak için Wilio aracılığıyla bir tasarımcı kiralayabilirsiniz. Platformumuz sizi bölgenizdeki mevcut uzmanlarla buluşturur, böylece ilk kişisel toplantınızı yapmadan önce uzağa bakmanıza veya uzun süre beklemenize gerek kalmaz.
Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Bugün piyasada bulunan seçeneklerin sayısı göz önüne alındığında, bina planlarınız için doğru tasarımcıya karar vermek kolay bir iş değil. Ev veya ticari projeniz için bir tasarımcı seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birçok faktör vardır.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

İnşaat projeniz için mimari tasarım hizmetlerine mi ihtiyacınız var? Wilio, kalifiye bir şirket bulmak için doğru yerdir. Bu alandaki ilk platformlardan biriyiz ve birçok projede deneyime sahibiz. Farklı alanlarda çeşitli hizmetler sunan hizmet sağlayıcılarımıza bakarak mühendislik çalışmalarının fiyatını tahmin edebilirsiniz. Danışmanlık veya kuruluş gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, bugün uzmanlarımızdan biriyle iletişime geçin.