Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Mezar Taşı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Mezar Taşı

Mezar Taşı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Mezar Taşları

Taş işçiliği ile iletişim kurarken insanlar ne beklemeli?

Farklı mezar taşı şirketleri, aileler için kişiselleştirilmiş mezar taşları oluşturmak için farklı süreçlere sahip olacaktır. Bir taş ustasından satın almadan önce, mezarlıkta mezar taşları hakkında bilmeniz gereken herhangi bir özel gereksinim olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Örneğin, granit mezar taşı mezarlığın yalnızca bazı bölümlerinde uygun olabilirken, bronz bir anıt bahçe gibi diğer bölümler için daha uygun olabilir.

Çoğu mezar taşı tedarikçisi, insan yaşamının bir hatırlatıcısı olarak benzersiz ve özelleştirilmiş bir mezar taşı yaratmanın önemini anlıyor. Mezar taşı uzmanları genellikle çeşitli tasarım seçeneklerini, gerekli yazıları, boyut özelliklerini ve daha fazlasını tartışmak için ailelerle bir araya gelir. Mezarlıkla ilgili herhangi bir kısıtlama veya yönergeye bağlı kalarak, bilimler ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize uyacak şekilde çalışmaya başlayacaktır.

Doğru mezar taşı seçimine karar vermek mümkün mü?

Bir mezar taşına karar vermek ve onu satın almak için normal bir süre olarak kabul edilen belirli kurallar olmasa da, bazı mezarlıkların mezar taşının ne kadar çabuk yerleştirilebileceği konusunda sınırlamaları vardır. Ek olarak, bazı dini gelenek ve kültürler, zamanlamayı etkileyebilecek şekilde mezar taşının döşenmesi sırasında tören gerektirebilir.

Bir anıtın yapımı ne kadar sürer?

Elbette, bir anıt yaratmak, özellikle de özel veya başka bir yazıt isterseniz, biraz zaman alır. Bazı durumlarda, mezar taşının oluşturulması birkaç hafta sürebilir ve teslimatı için gereken süre de dikkate alınmalıdır. Yapılacak en iyi şey, bir şirket temsilcisinden belirli bilgileri istemektir, ancak ortalama süre 4 ila 6 haftadır.

Mevcut bir mezar taşına bir şey ekleyebilir miyim?

Evet. Mevcut bir mezar taşı veya mezar üzerinde bir şey istiyorsanız, mezar taşındaki mevcut metne yazı tipi ve/veya yazı eklemek için ayarlamalar yapabiliriz.

Bir mezar taşı veya anıtının tipik maliyeti nedir?

Maliyet, kullanılan malzemelere ve gerekli mezar taşı türüne bağlı olarak değişecektir. Belirli bir fiyat teklifi almak istiyorsanız, size belirli bilgilerin yanı sıra en doğru fiyatları sağlayacak bir temsilciyle iletişime geçmenizi öneririz.

Mezar taşı satın alma hakkında bilmem gerekenler nelerdir?

En önemli şey, mezar taşını yerleştirdiğiniz mezarlığın kural ve yönetmeliklerinin neler olduğunu bilmektir. Her mezarlık farklıdır. Yardım için yerel mezar taşı şirketinizle iletişime geçin.

Bir mezar taşı üretmek ne kadar sürer?

Şantiyede ve firmanın envanterinde bulunan bir taşı sipariş ederseniz 4-6 hafta içerisinde teslim alabilirsiniz. Taş ocağında sipariş vermek ve taş yaptırmak isterseniz üretim süresi yaklaşık 90 gündür. Özel renkli taşlar sipariş ettiğinizde (genellikle ithal) yaklaşık 4 ila 5 ay sürer. Ancak bu süreler yalnızca tahminidir.

Bir anıtın veya mezar taşının seçilmesi ve satın alınması, ömür boyu bir kez meydana gelen ve genellikle yakın zamanda ölen bir aile üyesi adına gerçekleşen bir faaliyettir. Anıt satın alma konusunda daha önce deneyim sahibi olmadan, onları üreten şirkete yönlendirdiğiniz soruların sayısını anlıyoruz. Herhangi bir sorunuza cevap verecek ve seçiminizde size yardımcı olacak bir cenaze veya taş işçiliği servisiyle iletişime geçtiğinizden emin olun.

Mezar taşı için hangi malzemeler önerilir?

Günümüzde mezarlıklar ve mezar taşları çoğunlukla granit, mermer veya bronzdan yapılmıştır. Ancak birçok nedenden dolayı uzmanlar granit önerecekler. Doğal granit, kırmızı, mavi ve siyah gibi geniş bir renk seçeneği sunar. Granit, diğer temel taş malzemelerinden çok daha sert ve kalındır ve gerekirse aşırı hava ve çevre koşullarına dayanmak için daha fazla dayanıklılık sağlar.

Granit taş seçimi diğer malzemelerden daha güzel bir renk sunuyor mu?

Granit ile çalışma söz konusu olduğunda, yerli ve yabancı renklerle geniş bir renk yelpazesinden seçim yapabilirsiniz. Çeşitli şirketler mavi, siyah, kırmızı ve griden renk tonları ile birçok yerli ve uluslararası granit sunmaktadır. Renkle ilgili karar bazen yazı tipi seçiminden veya sanat eserlerinin sayısından etkilenebilir. Portreler veya geniş ayrıntılı manzara gravürü için gereken yer işaretleri, mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için yüksek kontrast gerektirir. Bu durumlarda çok koyu renkli granit kullanılması tavsiye edilir. Çoğu zaman, renkle ilgili karar verme kişiseldir ve belirli bir renk diğerlerinden daha iyi değildir.

Anıtın/mezar taşının nereye yerleştirileceği konusunda herhangi bir kısıtlama var mı?

Mezarlığın sınırlamaları aksini gerektirmedikçe, orijinal kapsamdaki tek kısıtlama sizin hayal gücünüzdür. Mezar taşı şirketleri yalnızca basit bir yazı tipi içeren geleneksel mezar taşları oluşturabilir, ve ayrıca orijinal olarak kişisel fotoğraflardan örneklenmiş lazerle yakılmış sanat eserleri içeren olağanüstü benzersiz mezar taşları oluşturabilir.

Sizinle işbirliği içinde, sevdiğiniz kişinin hikayesini grafik öğeler, yazı tipleri, kişisel fotoğraflar ve benzersiz görüntülerin bir kombinasyonunu kullanarak granit üzerinden oluşturabiliriz. Yaratıcı kadro, seçimlerinizi etkili bir şekilde birleştirecek ve sevdiklerinizin hayatının şerefine harika bir temsil yaratacaktır.

Bir mezar taşında nasıl portre veya fotoğraf yaratırsınız?

Birçok şirket, bilgisayar tarafından gerçekleştirilen lazer yakma tekniğini kullanır. Lazer yakma ile kişisel portre ve fotoğrafları çoğaltma konusunda daha fazla ayrıntı elde edebilirler. Portrelerin ve fotoğrafların kopyalanmasıyla ilgili olarak, orijinal fotoğraf ne kadar iyi olursa, granit üzerine ateşlemenin o kadar iyi olduğunu unutmamak gerekir. Ancak, bireyleri bize herhangi bir sanat eseri veya fotoğraf göstermekten asla vazgeçirmiyoruz.

Anıtı tamamlamak ne kadar sürer?

Anıt 2 - 4 ayda tamamlanır. Eşsiz veya kendine ait anıtların üretimi 4 aya kadar sürebilir. Geleneksel mezar taşları daha kolay bulunur ve 2 ay içinde teslim edilebilir. Belirli bir tarihe kadar gerekiyorse ihtiyaçlarınızı karşılamaya çalışacağız.

Anıtları kim kurar?

Genellikle mezarlık yönetmeliklerine bağlıdır, çoğu durumda anıtlar, anıtı üreten uzmanlar tarafından kurulacaktır. Ancak müşteriler küçük anıtları kendileri de kurabilirler. Bununla birlikte, daha büyük anıtlar, yonga veya çizilmelerden kaçınmak için profesyoneller tarafından kurulmalıdır.

Tüm mezarlıklar aynı anıtın kurulmasına izin veriyor mu?

Kısa cevap hayır. Mezarlıklar, mezarlıktan mezarlığa değişen anıtlar ve mezar taşı düzenlemeleri ile kendi kurallarına uyar. Bazı mezarlıklarda yönetmelikler bölümden bölüme ve hatta parselden parsele değişiklik gösterecek kadar ileri gider. Renklerin, boyutların, şekillerin ve sanat eserlerinin mevcut düzenlemelere uygun olduğundan emin olmak için, mezarlığınızdaki mezar taşı yerleştirme koşullarını her zaman kontrol etmenizi öneririz.