Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Metal Garajlar

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Metal Garajlar

Metal Garajlar kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Metal garajlar

Metal garajlar iyi mi? Geleneksel ahşap olanlara göre birçok avantajı vardır. Satın almadan önce tarihini bilmelisiniz. Ana yapı malzemesi olarak metali kullanan ilk büyük inşaat projelerinden biri tren istasyonlarıydı. Çeliğin kullanımının karlı ve dayanıklı olduğu kanıtlandıktan sonra, inşaatçılar çeliği kiliselerde ve diğer birçok binada kullanmaya başladılar. Çelik yapıya sahip ilk ticari binalar ve gökdelenler 19. yüzyılın sonunda ortaya çıktı. İkinci Dünya Savaşı sırasında, petrol depoları ve askeri sığınaklar yapmak için çelik kullanıldı.

İnşaat, dünya çelik üretiminin yüzde 50'sinden fazlasını oluşturuyor. Bunun nedeni metalin dayanıklı ve güçlü olmasıdır. Ayrıca, ilgilenirseniz, uzun süre dayanabilir. Metal garajların bu nedenle çeşitli avantajları vardır. Sadece uygun fiyatlı değiller, ama aynı zamanda daha güvenli ve daha serttirler. Metal garajlar, sundukları kişiselleştirme ve çeşitlilik nedeniyle giderek daha popüler hale geliyor.

İki kapılı metal garaj

Yeterince düz bir zemine sahip olduğunuz sürece kendiniz yapabileceğiniz metal garaj setleri var. Ancak, bunları size yapması için bir profesyonel kiralasanız bile, size ahşap bir tane yapması için birini kiralamaktan daha ucuz olacaktır. Mevcut evinize metal bir garaj inşa etmek, onu ahşap bir uzantı ile tamamlamaktan çok daha kolaydır.

Daha az bakım ve özen gerektirir

Metal garaj - çelik garaj binaları hava koşullarına dayanıklı olacak şekilde yapılmıştır. Ahşap yapılar söz konusu olduğunda çatlama, çürüme, böcek istilası, yangın, mantarlar ve diğer potansiyel zararlı faktörler akla gelir. Metal nesnelerle ilgili bu sorunlardan herhangi biri için endişelenmenize gerek yok. Ayrıca çelik garajların temizlenmesi ahşap olanlardan çok daha kolaydır. Basınçlı yıkayıcı ve yumuşak sabunlu bir solüsyonla metal garajınızı yıkayarak yepyeni görünmesini sağlayabilirsiniz. Ahşap garaj basınçlı yıkayıcı ile temizlenebilse de kuruma süresi daha uzundur. Ayrıca ahşap yapıyı basınçla yıkarken, iç kısmında su hasarını önleyecek özel bir dolgu macunu olduğundan emin olmalısınız. Ahşap bir garaj boyama gerektirirken, çelik bir garaj gerektirmez. Üreticiler size renk ve doku verir, bu nedenle bu bakım konusunda asla endişelenmenize gerek kalmaz.

Daha çevre dostu

Dünyanın dört bir yanındaki çelik işçileri, enerji verimli binaların tasarımını geliştiriyor. Bu metal nesneler, binaların çevre üzerindeki etkisini azaltır. Metal, özellikle çelik olmak üzere kolayca geri dönüştürülebilir. Halihazırda ömrünün eşiğinde olan eski bir ahşap garaj düşünüyorsanız, bu ahşabın büyük bir kısmı yeniden kullanılamaz. Ancak çelik söz konusu olduğunda, yapı malzemelerini söküp başka bir yapıda yeniden kullanmak çok daha kolaydır. Ayrıca çelik, hava koşullarına karşı çok daha dayanıklıdır. Çelik evrenseldir ve %100 geri dönüştürülebilir. Çelik bir garaj inşa etmeye karar verirseniz, kaçınılmaz olarak karbon ayak izinizi azaltacak ve yapınızın yaşam döngüsü boyunca size daha iyi çevresel sonuçlar verecektir.

Daha yüksek değer sağlar

Geleneksel ahşap garajlar, çelik veya alüminyum garajlardan çok daha pahalı olma eğilimindedir. Ayrıca, sadece ilk maliyetlere bakmamak önemlidir. Ahşap yapılar yeniden boyama, kalıp denetimi veya termit hasarı gibi bakım gerektirdiğinden, uzun vadede metal bir garaj satın alırken kaçınılmaz olarak paradan tasarruf edersiniz.

Dikey çelik garaj

Çelik garajlar genellikle prefabrik olduğundan, daha ucuza gelirler. Ayrıca çelik, hasara, yangına ve çürümeye karşı dayanıklıdır. Ve çoğu çelik garaj en az 20-30 yıl sürer!

Ahşap garajlar ise ortalama on yıl dayanır. Uygun bakım ile bazen 25 yıla kadar sürebilirler. Ama bu nadirdir.

Çok daha sürdürülebilir olduklarından bahsetmiş miydik? Olasıdır çelik garajınızın çevre için çok daha iyi olan geri dönüştürülmüş çelikten inşa edileceğini. Ayrıca geri dönüşüm sektörü büyümeye devam ederken beraberinde getirdiği tüm işler de gelişiyor.

Metal garajları kurmak özel aletler gerektirir, bu nedenle bunları sizin için monte etmesi için profesyonelleri işe almak en iyisidir. Ve yapsanız bile, yine de ahşap bir garajdan daha ucuz olmalı.

Metal garajlar dayanıklıdır ve daha yüksek bir değere sahiptir

Metal garajlar harikadır. Geçmişte, ilk bakışta tam olarak güzel olmadıkları için popüler değildiler. Ancak modern yapılar ve değişimlerle metal garajlar gitmek için doğru yoldur. Ayrıca ahşaptan daha güçlüdürler: daha uzun süre dayanırlar, daha çevre dostudurlar, yapım maliyetleri daha düşüktür ve küf, böcek ve ateşe karşı dayanıklıdır.

Çelik garajlara genel bakış

Verimli ve hızlı inşa edilebilir bir garaj arıyorsanız, bir çelik garaj satın almayı düşünebilirsiniz. Çelik garajlar ev kullanımı, küçük işletmeler için depolar ve hatta endüstriyel işletmeler için de mükemmeldir. Çoğu çelik garaj prefabriktir, bu da ana bileşenlerin fabrikada yapıldığı anlamına gelir. Bileşenler size teslim edildiğinde, tek yapmanız gereken garajı monte etmektir. İnşaat konusunda deneyiminiz varsa veya özellikle becerikliyseniz, garajı kendiniz monte ederek önemli miktarda tasarruf edebilirsiniz.

Çelik garaj setleri çeşitli boyut, şekil ve konfigürasyonlarda gelir. Bir veya iki araba için bir garaj inşa edebilirsiniz, ya da basit bir carport seçerek zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

Garaj setleri, pencereler, özel kapılar veya aydınlatma gibi özel işlevlerle sipariş edilebilir.

Çelik bir garajın maliyeti nedir?

Fiyatlar boyut ve tasarıma göre değişir. Ayrıca yerel malzeme ve işçilik maliyetleri gibi faktörlerden de etkilenirler. Ancak garaj fiyatlarına baza veya montaj dahil değildir.