Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Metal Çitler

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Metal Çitler

Metal Çitler kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Metal Çitler

Metal çitler hakkında her şey

Şu anda, bahçeleri çevreleyen metal çitler ve kolonlar büyük olasılıkla ferforje görünümünü uyandıran alüminyum veya çelikten yapılmıştır. Aşağıdaki satırlarda metal çit seçerken bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız.

Metal çitlerin tarihi

Sömürge dönemlerinde, sadece en zenginler, ince tuğla ve taştan evleri için ferforje yaptırırlardı. Bununla birlikte, 18. yüzyılın başlarında, iç pazarda demircilik büyüdükçe, dekoratif demir daha çeşitli evleri süslemeye başladı. Popüler metal ürünler, dökümhanelerin ayrıntılı çubuk, sütun ve desen detaylarını dökmeye ve seri üretmeye başladığı Viktorya döneminde zirveye ulaştı.

Günümüzde metal çitler, geleneksel demiri hava koşullarına daha dayanıklı çelik veya alüminyum kullanarak, genellikle kare çubuklar şeklinde yapılmış içi boş çubuklarla birleştirmeyi amaçlamaktadır. Daha hafif paneller genellikle montajı basitleştiren bağlantı elemanları ile bağlanır. Klasik parlak siyah ferforje rengi, aynı zamanda, bakımı önemli ölçüde azaltan, daha uzun kullanım ömrüne sahip çok aşamalı bir toz kaplama işlemi ile iyileştirilir.

Restorasyon projeleri gerçek ferforje gerektiriyorsa, ustalar elle eritilebilen ve yeniden işlenebilen kurtarılmış malzemeye güvenmelidir, bu da gerçek ferforje çitleri inanılmaz şekilde pahalı hale getirir.

Bugün ferforje olarak satılan şey, genellikle makine tarafından yapılan halkalar ve rozetler gibi döküm detaylarıyla süslenmiş masif çeliktir (ayrıca masif alüminyum da bulabilirsiniz). Müşterinin bütçesine bağlı olarak üretici, malzemeleri ve üretim yöntemlerini birleştirebilir ve dökme demir detaylarını içi boş çelik çubuklarla yapabilir, bu da malzeme maliyetlerinden tasarruf sağlar.

Bazı üst düzey üreticiler, Viktorya dönemi dekoratif donanım kataloglarında bulunan şekillerle karakterize edilen dökme demir çit panelleri için kalıplar kullanır.

Hangi tür ve tarzdaki çitin evinizi en iyi şekilde güzelleştireceğini bulun, böylece çok masraf etmeden evinizin dışarıdan görünümünü iyileştirebilirsiniz.

Bu sağlam çelik çitin sade çizgileri, tuğla teraslı evin az değer biçilmiş tarzını yansıtır. Dökme demir parçalar ve parlatılmış detaylar, üst ve alt raylar boyunca kaynaklanmış çubuklara hoş bir görünüm verir.

Malzeme: alüminyum boru

Önceden monte edilmiş paneller halinde çelik çit şeklinde veya raylara vidalanmış çubuklar şeklinde, inşaatlarda monte etmeye hazır setler halinde şekillendirilmiştir.

Avantajları: Asla paslanmaz ve çelikten yaklaşık dört kat daha hafiftir.

Dezavantajları: Her bir çubuğu delen görünür tutturucular. Dışarı bakan vida başları genellikle görülür.

Direğin yan tarafına veya direğin içinde kayan çıtalara takılan paneller için göze çarpmayan braketler. Çelik gibi, lamelin sağlam uçları da en iyi şekilde görünür. Metal, klipsli plastik versiyonlardan daha dayanıklıdır. Halkalar ve kemerler gibi öğeler temel tasarımın öne çıkmasına yardımcı olur.

Malzeme: sağlam çelik

Parçalar işlenir ve ardından kaynaklanır. Raylar direklere, braketler, kelepçeler veya kaynaklar kullanılarak tutturulur.

Avantajları: Ferforje demiri taklit eden eğriler ve halkalar, kıvrımlar gibi çubuklar ve sivri uçlar içerebilir. Boru çitte olandan daha karmaşık tasarımlar mevcuttur. Kural olarak, aynı zamanda boru çelikten daha güçlü ve daha güvenlidirler.

Dezavantajları: Yüzey işleminin daha fazla bakım gerektiren galvaniz kaplama içermesi gerekmez.

Metal çitler satın almak için seçenekler
  1. İnşaat malzemeleri satan yerlerden hazır paneller satın alın
  2. DIY kendin yap kitlerini satın alın
  3. Tüm işi yapması için bir profesyoneli işe alın

1. Paneller: İnşaat malzemeleri satan yerler ve çit tedarikçileri, birbirine cıvatalanmış 6 fitlik borular şeklinde alüminyum paneller sunmaktadır. Ev sahiplerine uygun alışveriş merkezleri genellikle en iyi fiyatları ancak sınırlı sayıda tasarımı sunar. Pimleri raylara bağlayan vidalar, avlunun eğimine göre paneli "katlamanıza" olanak tanır.

İçi boş çelik paneller birbirine kaynaklanır veya uygun maliyetli versiyonlarda perçinlerle birleştirilir. Hepsi yaklaşık 50 kilo ağırlığında olabilir. Çelik daha güçlü olduğu için 8 fitlik paneller halinde gelir, bu da taşımayı zorlaştırır, ancak daha az çit kurmanıza izin verir.

2. Montaja Hazır: Hazır ve montajı yapılmış olması nedeniyle panel fiyatını düşürecektir. Ancak, bu paneller yalnızca en temel stillerde mevcuttur. Zaman alıcı bir nakliye olmasına rağmen, kutular ortalama büyüklükte bir binek otomobille bile kolayca taşınır.

Alüminyuma kıyasla, çeliği bulmak bir kitten daha zordur.

3. Profesyonel ürün: Genellikle en iyi katı çelik seçimidir, ancak ağır kaldırma mekanizmaları gerektirir. Çok eğimli bir mülkünüz varsa, eğimi tutarlı bir şekilde takip etmek için profesyonel alüminyum raflar veya çelik paneller isteyebilirsiniz. Çitin altında çimleri kesmek için yeterli alana sahip olmak için bunu yapmak zor olabilir.

Ortalama bir evin 70 metre uzunluğunda bir çite ihtiyacı vardır. Alüminyum boru çit takmak için gereken neredeyse 40 direk deliğini kazmak istemiyorsanız, bir profesyonel kiralayın.

Beton zemine nasıl sabitlenir

Yeni bir kurulum için, tabana kaynaklanmış metal plakalı sütunlar sipariş edin - duvar vidaları plakayı betona sabitler. Direği hareket ettirmek için, aynı vidalarla çalışan ve ardından bunları bir astarla örten ek olarak monte edilmiş bir braket kullanmak mümkündür.

Duvara nasıl sabitlenir

Çelik veya alüminyum çit panelinden yapılmış 11 inçlik rayların bir tuğla duvara veya duvar direkleri arasına bağlantısı, her çubuk için boyalı vidalarla sabit bir dirsek gerektirir. Düzen için kare olmayan, ancak örneğin sekizgen şekle sahip olan ayarlanabilir tutamaçları kullanın.

Pas giderme

Çelik veya demir üzerindeki boya soyulduğu an, pas oluşması sadece bir zaman meselesidir. Bu durumdan nasıl kaçınılır?

Bir toz maskesi, eldiven ve gözlük alın ve aşındırıcınızı seçin: Kaba zımpara kâğıdı veya küçük alanlar için tel fırça veya daha geniş alanlar için lamel diskli matkap. Çıplak metale kadar pası çıkarın ve kalan boyanın çevresinde kalan kenarlarını çıkarmak için ince bir yüzeyde ince taneli zımpara kâğıdı kullanın.

Metali sabun ve suyla yıkayın, ardından durulayın ve kurumaya bırakın. Sprey hasarının etrafındaki alanları bantla kapatın. Zımparalanmış parçayı pas önleyici metal bir astarla kaplayın. Parça çok fazla soyulmuşsa, boşlukları aşındırıcı bir astarla doldurun.

Mevcut çitinizin rengine uyan astar üzerine parlak bir son kat uygulayın - bir araba tamirhanesinde bulunması zor renkler aramayı deneyin.

Bahçenizi, kurulumu kolay, 30 ila 48 inç yüksekliğinde, sağlam çelik bir çitle çiçek yataklarıyla dekore edin. Her paneli zemine itin ve her iki ucundaki pimlerle dik tutun. Çalışmayı uzatmak veya dirsekleri döndürmek için panelleri birleştirin.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Metal çitler, mülkünüzü korumanın ve güvende tutmanın harika bir yoludur. Ayrıca eviniz veya işiniz için mükemmel görünümü elde etmenize yardımcı olabilirler. Metal çitler birçok farklı tarza sahiptir, bu nedenle herhangi bir alanın tasarımına uygun bir tane olmalıdır. Wilio, ölçüm, üretim, montaj ve servis konularında size kalite uzmanları bulmanıza yardımcı olmak için burada. Metal çitin fiyatı genellikle metreye bağlıdır; uzmanlarımız tarafından sağlanan hizmetler ve garanti sonrası hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinin.