Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Merkezi Süpürge Sistemi

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Merkezi Süpürge Sistemi

Merkezi Süpürge Sistemi kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Merkezi elektrikli süpürgeler

Merkezi vakum sisteminin avantajları ve dezavantajları

Zeminleri süpürmek, evinizi temiz tutmak için gerekli ve düzenli olarak tekrarlanan bir iştir, ancak çok az ev sahibi bundan zevk alır. Elektrikli süpürge ile odadan odaya yürümek, mobilyaları hareket ettirmek ve gizli alanlara ulaşmak için uzantıları değiştirmek, hepsi sürekli zordur.

Merkezi vakum sistemi, zeminlerinizin temizliğini biraz daha kolaylaştırabilir. Bununla birlikte, bununla ilişkili birkaç dezavantaj vardır.

Portatif elektrikli süpürgelerin kendi toz ve kir kapları, merkezi elektrikli süpürgeler ile birlikte genellikle bodrum katında veya garajda tek bir yerde saklanır. Ev sahipleri, merkezi cihazın PVC borularla duvarlara veya monte edilmiş birkaç girişe bağlandığını belirtir. Ev sahibi, sistemi etkinleştirmek için böyle bir girişe uzun bir hortum ve temizleme ataşmanı takar.

Merkezi vakum sistemi birkaç farklı şekilde çalışabilir. Siklon sistemleri, kutudaki havayı döndürür ve evin dışına pompalar. Diğerleri, düzenli olarak boşaltılması gereken bir kapta veya torbada toz ve kiri toplar.

Bazı sistemler, kullanıcının vakum basıncının kuvvetini kontrol etmesine izin verir. Sistem ayrıca, ev sahibinin süpürgelik üzerindeki herhangi bir sıvayı süpürmesine ve vakumlamak için düğmeye basmasına olanak tanıyan süpürgelik panelini vakumlamayı da içerebilir.

Merkezi bir vakum sisteminin temel avantajlarından biri, portatif bir elektrikli süpürgeden daha fazla enerjiye sahip olmasıdır. Uzmanlara göre, ev sahibinin yalnızca bir hortum ve tutacak taşıması gerektiğinden, motor standart bir elektrikli süpürgeye göre beş kata kadar daha güçlü olabilir.

Ayrıca bu performans, vakumlu odalarda gürültü artışı anlamına gelmez. Motor evin daha uzak bir bölümünde yer aldığından gürültüsü boğuk olacaktır. Hortumun ve temizleme aparatının emişi önemli ölçüde daha sessizdir.

Sistem genellikle iç mekan hava kalitesinde önemli bir gelişme sağlar. Geleneksel elektrikli süpürgeler toz ve kir biriktirirken, merkezi vakum sistemlerinin harici menfezlere bağlanabileceği belirtiliyor. Bu, evdeki havadan herhangi bir partikülün uzaklaştırılmasına izin verir ve alerjenlerin, küf sporlarının ve diğer tahriş edici maddelerin oluşumunu azaltır.

Merkezi elektrikli süpürgeler, evinizi daha hızlı ve daha kapsamlı bir şekilde temizlemenizi sağlar. "Modern Konut İnşaatı Uygulamaları", kitabı sistemin hortum ve uzantılarının dikey elektrikli süpürgelerden daha kolay taşınacağını belirtmektedir. Hortumun taşınabilirliği, ulaşılması zor alanların temizlenmesini kolaylaştırır; Çeşitli aksesuarlarla birlikte esnekliği, zemininizin temizliğini perdeleri süpürmek gibi görevlerle eşleştirmenize olanak tanır. Hortumun uzunluğu ayrıca garajdaki teras veya araba gibi alanları da temizlemenize olanak sağlayacaktır.

Sistem genellikle ev sahibi için iyi bir yatırım olduğunu kanıtlayacaktır. Uzmanlara göre, taşınabilir elektrikli süpürgelerden daha dayanıklıdır ve genellikle daha uzun garantiler kapsamındadır. Alıcının sistemin sunduğu kolaylık için fazladan ödeme yapması muhtemel olduğundan, evin satış değerini de artıracaktır.

Merkezi vakum sistemleri son yıllarda giderek daha popüler hale gelmesine ve genellikle yeni inşaatın bir parçası olmasına rağmen, mevcut bir evi bu şekilde donatmak mümkündür. Kurulacak yerin tamamının yeterli şekilde kapsanmasını sağlamak için genellikle birkaç hortum girişi yeterlidir. Uzmanlar, elektrik veya sıhhi tesisat işleri için duvarlar açıkken bile sistemi kurmanın en kolay yolu olmasına rağmen, hortum borularını bodrumda açılan erişim deliklerinden geçirmenin de mümkün olduğunu söylüyorlar.

Bununla birlikte, bu kurulum - ve sistemin kendisi - standart bir elektrikli süpürgeden önemli ölçüde daha pahalı olabilir ve daha fazla prize veya ek özelliğe ihtiyacınız varsa maliyet artabilir.

Sistemde kullanılan hortum 9 metreye kadar uzunlukta olabileceğinden, ev sahipleri onu odadan odaya çekmekte zorlanabilir. Uzmanlar, bu hortumun açılıp saklandıktan sonra büyük miktarda depolama alanı kaplayabileceğini ve sürtünme ile ahşap mobilyalara zarar verebileceğini de iddia ediyor.

Bu tür sorunlardan endişe duyan ev sahipleri bir hortum sistemi düşünebilirler. Ev geliştirme alanında çalışan bir profesyonel, bu özelliğin hortumun girişten çekilmesine ve ardından duvara geri çekilmesine izin verdiğini söylüyor.

Merkezi vakum sistemi tankının yalnızca arada bir boşaltılması gerekir. Uzmana göre, tipik bir sistemin yalnızca iki veya üç yılda bir boşaltılması gerekir. Ancak bir başkası, önemli miktarda toz içerdiği için bu işlemin ev sahipleri için rahatsız edici olabileceğini savunuyor.

Sistem performansı da beklenmeyen sorunlara neden olabilir. Artan emme verimliliği, geleneksel bir elektrikli süpürgenin kaldırabileceğinden daha büyük nesneleri çekebilir. Bu, sistemi tıkayabilir veya kaybolan öğeyi bulmak için kapta büyük miktarda kalıntı elemek zorunda kalacaksınız.

Bir aile evinde yaklaşık kaç tane besleme vanasına ihtiyaç vardır?

Sloganımız: Mümkün olduğunca çok ve mümkün olduğunca az. Bodrumdan tavan arasına kadar tüm alanlara ulaşmak için, besleme vanalarının konumu binanın mimari koşullarını dikkate almalıdır. Emme hortumlarının, uzunluğa bağlı olarak 6 ila 12 metre arasında bir hareket yarıçapı vardır.

Yaklaşık 150 metrekarelik bir yaşam alanına sahip bir aile evinde genellikle 5 ila 7 besleme vanası gereklidir.

Garajın girişine bir besleme valfi takmanızı öneririz, böylece aracı rahatça ve iyice süpürebilirsiniz. Bir dizi boru vanası yardımıyla merkezi vakum ünitesinin bulunduğu odayı vakumlamak mümkündür.

Emiş gücü bina genelinde tutarlı mı?

100 m'ye kadar olan mesafeler sorun değil. Düzgün bir şekilde monte edilen merkezi vakum sistemi, her bir giriş valfiyle aynı güçlü temizleme performansını sunar ve emiş zamanla zayıflamaz. Elbette, üreticiler farklı motor güçlerine sahip üniteler sunar, böylece her binada optimum performansa sahip merkezi bir elektrikli süpürge bulunur.

Tıkanma riski var mı?

Hayır, boruların doğru takılması koşuluyla. Her bir giriş valfinin arkasında bir emniyet dirseği bulunur. Bu, daha büyük keskin nesnelerin boru sistemine girmesini önleyen 87 ° 'lik kısa bir virajdır. Hala tıkanma meydana gelirse (örneğin kumaşı vakumlayarak), sorunu çözmek için birkaç basit adım vardır.

Neden tavan arasına merkezi bir elektrikli süpürge kurmamalısınız?

Yerçekimi nedeniyle, büyük ve ağır parçacıklar birkaç metre yükseklikten çekilemez. Boru sistemi içinde kalma ve en derin besleme vanasına düşme riski vardır. Bu nedenle, evinizin en derin kısmına merkezi bir elektrikli süpürge kurmanızı öneririz.

Sistem eski evlerde kurulabilir mi?

Evet! Sistemin temizleme performansından, yeni evlerden tutun da onlarca yıldır ayakta olanlara kadar hemen hemen her evde yararlanılabilir. En kolay yol, boruları işlevsel olmayan bir bacaya, besleme bacasına veya açık merdivene monte etmektir. Halen çeşitli kurulum seçenekleri mevcuttur ve her şey mümkündür. Temsilciniz kurulum seçenekleriniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Merkezi süpürge tamir ve bakıma ihtiyaç duyar mı?

Merkezi vakum sistemleri uzun ömür için tasarlanmıştır. Tüm yüksek performanslı ürünler gibi, merkezi elektrikli süpürgeler de düzenli bakıma ihtiyaç duyar. İyi bir motor, toz parçacıklarının verdiği hasardan korunmalıdır. Bu nedenle, motor koruma filtresinin yılda bir kez temizlenmesi veya tamamen değiştirilmesi gerekir. Şirket, emme kuvveti tam kapasitede azaldığından ve zarar görebileceğinden filtre torbasının tamamen doldurulmamasını önermektedir.

Kül ve sıvıları vakumlamak mümkün mü?

Kül ve sıvıları doğrudan boru sistemine vakumlamak uygun değildir. Bu, emiş ünitesine zarar verebilir ve boru sistemini tıkayabilir. Boru sistemine kül ve sıvı girişini önlemek için ön ayırıcımız olan kül tablasını kullanmanızı öneririz.

Merkezi bir vakum sisteminin maliyeti nedir?

Malzeme maliyetleri, binanızın büyüklüğüne, kat sayısına ve gerekli bağlantı sayısına bağlıdır. Kendin yap yöntemini kullanarak, sistemin maliyeti 13.300 TL ile 22.200 TL arasında olacaktır. Temsilcinizden tavsiye ve hizmet isteyin.

AirWatt nedir?

Airwatt, elektrikli süpürge motorlarının gücünü ve verimliliğini ölçen standart dışı bir ölçüm birimidir. Airwatt, hava akışı (m³ / h veya litre / s cinsinden) ve emiş gücü (mbar veya hPa cinsinden) arasındaki ilişkiyi gösterir.

Egzozun bina dışına çıkarılması gerekiyor mu?

Yüksek verimli bir partikül hava filtresi, egzoz havası dışarıya yönlendirilemediğinde kullanılır (örn. Pasif bir yer olması durumunda). HEPA 13 filtresi, egzoz havasını yüzde 99,95'e kadar temizler. HEPA filtresi motor kapağında bulunur.