Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Merdiven Yapımı ve İmalatı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Merdiven Yapımı ve İmalatı

Merdiven Yapımı ve İmalatı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Wilio'da merdiven inşa etmek için neden bir usta arıyorsunuz?

Merdiven üretiminde uzmanlaşmış geniş bir usta yelpazesi sayesinde, Wilio'da sizin için doğru uzmanı seçebilirsiniz. Önceliğiniz düşük maliyet, üretim ve teslimat hızı veya birinci sınıf malzeme kullanımı ise, mükemmel ustayı hemen aramaya başlayabilirsiniz.

Merdiven yapımı için malzeme sağlamam gerekiyor mu?

Hayır. Varsayılan olarak, usta gerekli tüm malzeme ve araçları kendisi sağlayacaktır. Ahşap bir iç merdiven inşası durumunda, münferit parçalar bir marangoz tarafından yapılmalıdır. Dış cepheye beton veya taş merdiven yapılması durumunda, ister bloklar, ister kenetlenmiş parkeler veya betonlama malzemesi olsun, usta tüm malzemeleri kendisi temin eder.

Eğime göre merdiven çeşitleri nelerdir?

Merdivenlerin eğimi, merdiven kollarına göre beş temel gruba ayrılır. 10° ile 20° arasında en düşük eğime sahip olanlara rampa denir. Daha dik merdivenler kademeli olarak derecelendirilir. Ayrıca, merdivenler hafif veya yaygın bunlar en dikler arasındadır, yani 45 ° ila 58 ° eğim ve 200 ila 250 mm basamak yüksekliği bulunur.

Dış yapı beton merdiven imalatı

Arazi hazırlığı

En başta, kazı derinliğinin en az 15 cm ve merdiven kolunun kalınlığı en az 10 cm olmalıdır. Bir sonraki adım, takviye kumunu kırık taş, beton veya tuğladan dökmektir. Daha güçlü bir temel oluşturmak için ilk adımda her zaman 10 cm daha fazla toprak kazılması önerilir.

Kalıp

Önce, boyuna levha önceden hazırlanmış bir eğim üzerine, ancak en incede merdiven kolunun eğimine en az 10 cm dik olacak şekilde yerleştirilmelidir.

Pano çok darsa, merdivenin dışından takılacak iki panonun bağlanması önerilir. Daha sonra, tahta, başında, sonunda ve ortasında en az üç yerde pimler vidalanarak güçlendirilmelidir. İkinci yan kalıp plakası, birinci plaka durumunda olduğu gibi aynı adım genişliğini ve eğimi koruyarak aynı şekilde kurulur. Tüm bu faaliyetler için bir deneyim seviyesinin gerekli olduğunu unutmayın!

Önceki tüm adımlar doğru bir şekilde yapıldıysa, kalıp teller kullanılarak kaldırılacaktır. Kalıp kaldırıldıktan sonra, küçük bir agrega tabakası ve çelik donatı dökülür.

Dikey kalıp levhaları, tam olarak bireysel adımların olması gerektiği kadar yüksek olmalıdır.

Betonla dökme

Merdivenleri dökmek için ideal beton karışımı standart olarak 1 kova çimento, 4 kova agrega ve yarım kova su oranında verilmektedir. Mikseriniz yoksa, bir tane satın aldığınızdan emin olun. Nerede ve nasıl olduğunu bilmiyorsanız, doğrudan Wilio'da inşaat ekipmanı sağlayıcıları bulabilir ve ertesi gün betonlamaya başlayabilirsiniz.

Merdivenlere her zaman en alt basamaktan başlanması tavsiye edilir. Tahta bir çıta yardımıyla, bireysel adımlar daha sonra hava kabarcığı oluşmaması ve kolun kompakt olması için düzleştirilir. Her adım bir düzlemde veya dışa doğru hafif bir eğimde düzeltilmelidir.

Deformasyon

Beton birkaç gün sonra beyan edilen mukavemetine ulaşsa bile, kalıbın en az 1 hafta bekletilmesi önerilir. Özellikle sonbahar ve ilkbaharda. Merdiven ara sıra su serpildiğinde hiçbir şey olmaz, çünkü hızlı sertleşen betonda çatlaklar oluşabilir. Birkaç gün daha yıkımdan sonra, merdivenlerin kenarlarında dikkatli olunması ve onlara yük bindirilmemesi gerekmektedir.

Ahşap iç merdiven inşaatı

Ahşap iç merdiven üretiminde ilk adım, merdivenin kurulacağı yere odaklanmalı ve tasarımı yapılmalıdır. Her binada alan farklı şekilde sınırlandırıldığından, şekil ve boyutu etkileyen tüm faktörler dikkate alınmalıdır. Bu nedenle, belirli bir yerde çok dallı, değirmen veya döner merdivenin ideal çözüm olup olmadığını iyi değerlendirmek gerekir. Odaklandıktan sonra, daha sonra istenen şekil ve boyutta bireysel parçalar üretmenin mümkün olduğu bir tasarım oluşturulur. Wilio'da özel yapım ahşap merdivenler yapan ve aynı zamanda oryantasyon, servis veya 3D görselleştirme gibi ek hizmetler sunan birkaç usta bulabilirsiniz.

Bireysel ahşap parçaların üretimi

Odak ve tasarıma göre merdivenin hangi parçalardan yapılacağı değerlendirilir. Standart olarak, duvara tutunan ahşap yan duvarlar ilk üretilenlerdir. Bireysel ahşap basamakların üretimi bunu takip eder. Son olarak, bir tırabzan ve ahşap, metal dökümler veya diğer malzemelerden yapılmış çapraz plakalar veya çubuklardan oluşan bir tırabzan yapılır.

Montaj

Montaj sırasında her zaman ahşap yan duvarlardan başlayarak. Yan paneller, yüksek yüklere dayanıklı olmaları için özel vidalarla doğrudan duvara sabitlenir. Ardından basamakları, doğrudan monte edilen yan panellere takılacak şekilde aşağıdan yukarıya doğru monte edilir. Merdiven monte edildikten sonra tırabzan montajına başlanabilir. Korkuluk sütunları önce en az iki yerde, alt kısımda ve üstte takılır. Çoğu durumda, üç veya daha fazla sütun kullanılır. Bu şekilde hazırlanan direklere tırabzan takılır, daha sonra altına enine plakalar, çubuklar veya cam paneller yerleştirilir.

Modern ve mantıklı çözümler

Konsol merdivenleri

Modern tasarıma ilgi duyuyorsanız ve farklılaşmaktan korkmuyorsanız, iyi bir seçim konsolide merdivenler olabilir. Sadece duvara kavranan levitating basamakların görünümü kolay görünüyor ve alt geçit boşluğunu aydınlatmanıza izin veriyor.

Merdivenlerin altındaki boşluğu kullanın

Sadece küçük evlerde değil, her metrekaresi de nadirdir. Merdivenlerin altındaki boş alan birçok durumda ekstra bir şey almak için kullanılabilir. Ayakkabılar veya yerleşik bir kitaplık için ek depolama alanına ne dersiniz? Birçok olasılık var. Tek ihtiyacınız olan hayal gücü ve Wilio'da kolayca bulabileceğiniz iyi bir mimar veya tasarımcı. Tek yapmanız gereken talebinizi ücretsiz olarak girmek ve profesyoneller birkaç dakika içinde size teklifler gönderecek.

Güncel trend

Bu günlerde merdiven alanındaki en son masif korkuluk ve ahşaptan yapılmış ahşap basamaklar ile saf beyaz bir duvarın birleşimidir. Böylece tasarım zarif ve güzel görünüyor. Dedikleri gibi, sadelikte güzellik vardır ve bu zamansız kombinle kesinlikle hiçbir şeyi mahvetmeyeceksiniz.

Yapıya göre merdiven türleri

Frezeleme

Bu merdiven, değişen basamak derinliğine sahip basamaklara özeldir. Yapıları gereği çok az yer kaplarlar, bu nedenle küçük mekanlar için uygundurlar. Daha rahat, işlevsel ve daha güvenli olduğu için en çok kır evinde, çatı katına veya teraslara giriş olarak kullanılırlar. Geniş kat planına sahip dairelerde ve diğer odalara pencere ve kapısı olan asma katlarda bu tip merdivenler standart olarak kullanılmaktadır.

Döner merdiven

Bu tip, diğer tiplere kıyasla genellikle çok az yer kaplayan eğrisel merdivenlere aittir. Zarif, havadar görünüyor ve yaşam veya temsili alanların dekorasyonu. Oldukça sık, spiral merdivenler aynı zamanda bir yan veya kaçış iletişim yolu olarak da kullanılır. Adını şeklinden yani spiralden almıştır. Buna genellikle ekseni etrafında 360 dereceden fazla dönen merdiven denir, ancak bu kural olmayabilir.

Merdiven tasarımı

Gerekli boyutlar, işlevsel gereksinimlerden, bina tipinden, işletimden ve aynı zamanda mimari gereksinimlerden etkilenir. Yeni binalar söz konusu olduğunda, merdiven tasarımı, sınırlayıcı unsurun merdiven boşluğu olduğu yeniden yapılanma durumundan çok daha basittir. Bir merdivenin doğru tasarımı için temel ön koşul, şeklinin çizilmesidir. Optimum basamak yüksekliği standart olarak 15 ila 18 cm aralığında verilmektedir. Basamakların genişliği genellikle yaklaşık 30 cm'dir. Merdiven kolunun normal eğimi 25 ° ila 35 ° arasındadır (15 ila 18 cm adım yüksekliğine karşılık gelir). Müstakil evler için omuz genişliği en az 90 cm, ancak daha uygun genişlik 100 cm'dir. Wilio'da bulacağınız tasarımcılar ve mimarlar bu etkinlikle ilgili geniş deneyime sahiptir. Bu yüzden tereddüt etmeyin ve bugün Wilio'da sizin için doğru uzmanı seçin.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Wilio'daki uzmanlar, merdivenlerinizi yenilemenin büyük bir karar olduğunu biliyor. Merdiveninizi yenilerken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok şey var!
-Kimi işe almalı: Bu projeyle ilgili olası zorlukları anlayan birini bulmanız önemlidir. Bunu yapmanın harika bir yolu, profillerinin incelemelerini kontrol etmek ve arkadaşlardan referans istemektir. Ne kadar süredir iş yaptıklarına, ne tür deneyimlere sahip olduklarına ve her gün kaç proje üzerinde çalıştıklarına bir bakın.
-Gerekli malzemeler: Kereste, çivi, vida, kanca ve matkap gibi malzemelere ihtiyacınız olacak.