Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Merdiven Kaplama

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Merdiven Kaplama

Merdiven Kaplama kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Merdiven Kaplamaları

- Sık sorulan sorular

Merdiven yüzeyinde doğru seçim yapmak neden önemlidir?

Genellikle evimizde bulunan merdivenleri ne sıklıkta kullandığımızı pek önemsemesek de her gün farkında olmadan onları birçok kez aşındırıyoruz. Peki evinizdeki merdivenler için döşeme seçenekleri olduğunu daha önce hiç düşündünüz mü? Merdivenlerinizin zemininde yapacağınız değişiklikler evinizi daha çekici hale getirebilirken aynı zamanda güvenliğini de artırabilir.

Merdivenler genellikle bir eve girerken dikkatimizin yöneldiği ilk yapılardır. Hepimizin bildiği gibi ilk izlenim önemlidir. Merdivenlerinizin yenilenmesi gerekiyorsa, onları ahşapla hizalamak harika bir çözümdür. Bu adım merdivenlerin görünümünü iyileştirmenin yanı sıra merdivenlerin yapısını güçlendirerek onları daha güvenli hale getirebilir.

Merdiven kaplama seçiminde nelere dikkat etmelisiniz?

Merdivenler için kaplama seçimi birçok faktöre bağlıdır. Merdivenin yeri ve büyüklüğünün yanında aynı zamanda hanenin özel ihtiyaçları da devreye girer. Kuşkusuz malzeme seçiminde en temel husus, güvenlik ve merdivenlerin gürültü seviyesidir.

  • Gürültü, Merdivenler oturma odaları gibi yaşam alanlarına yakın konumlandırılmışsa gürültüyü azaltan ve merdivenlerden inen insanların sesini minimumda tutan yüzeylerin dikkate alınması önemlidir.
  • Güvenlik, Bu şüphesiz en önemli konulardan biridir. Öncelikle kaygan olmayan yüzey araştırması yapmalısınız. Evde hareket kabiliyeti kısıtlı çocuklar veya erişkinler yaşıyorsa, daha fazla kayma önleyici özellikler sunan merdiven malzemeleri arayın.
  • Bakım, Merdivende bulunan basamak sayısı fazlaysa merdiven yıllarca sürecek dayanıklı ve temizlemesi kolay bir yüzeye ihtiyaç duyacaktır.
  • Tasarım, Merdivenlerin etrafındaki boşluğu, merdivenlerin stilini ve boyutunu düşünün. Daha geleneksel veya rustik tarzda geniş bir merdiven kesinlikle ahşap bir tasarım gerektirecektir, klasik bir karo da düşünülebilir. İç kısımda halı bulunuyorsa merdivenleri örtmek için de kullanılabilir.

Merdivenler için en iyi kaplama türleri nelerdir?

Merdiven zeminleri için kullanılan malzemelerin her birinin birbirinden farklı avantajları ve güçlü yanları bulunur. Bunları birlikte inceleyelim.

  • Sert ağaç, Ahşap merdivenler klasik bir görünüm sunar ve neredeyse her dekorla uyumludur. Parke merdivenler ise çok dayanıklıdır ve cilalı yüzeyin kaymasını önlemek amacıyla basamaklarda gerekli önlemleri (kaymaz bant vb.) alırsanız güvenliğini de sağlamış olursunuz.
  • Halı yüzeyi, Halı kaplı merdivenler, sert yüzeylere göre daha yüksek seviyede güvenlik sunar ve basamakları kullanan ayaklarımız için daha keyiflidir. Halı zeminler ayrıca merdiven rengi ve tasarımı açısından daha fazla seçenek sunar.
  • Kaldırım, Fayanslar, temizliği ve bakımı kolay olduğundan, küçük ve dar merdivenler ile dış merdivenler için idealdir. Avantajları ise aynı zamanda benzersiz bir görünüm ve desen seçimi sağlamasıdır.
  • Laminat yüzey, Laminat, sınırlı bir bütçeye sahip olanlar için uygun bir seçimdir. Farklı tip ve tasarımları mevcuttur. Laminat merdivenlerin temizlenmesi oldukça kolaydır. Fazla aşınmaya maruz kalırsa kolayca değiştirilebilen bir yüzeye sahiptir.

Merdivenleri düzgün bir şekilde nasıl sıralayabilirim?

Günümüzde insanlar oturma odaları, mutfaklar ve yemek alanları için giderek daha fazla ahşap zeminleri tercih ediyor. Bu eğilim doğal olarak merdivenlere de taşınıyor. Ahşap zeminlerin merdivenlere döşenmesi de birkaç yıldır oldukça popüler ve çok şık bir seçenek olarak kabul ediliyor.

Yeni bir konutun merdiven planlamasını üstten yapmak mümkünken bununla birlikte, merdivenlerde bir yenilemeye gidilecekse mevcut merdivenin hizalanması gerekir. Bu, merdiveninizin masif veya teknik ahşapla kaplanmasını istiyorsanız tek seçenektir.

Kaplama, mevcut bir yapının yeni malzeme ile kaplanması, böylece merdivene, yeniden inşasına gerek kalmadan, tamamen yeni bir görünüm kazandırılması işlemidir. Zeminler söz konusu olduğunda, bu işlem yapay ahşap zeminlerin mevcut veya orijinal merdivenlerin üzerine döşenmesinden ibarettir. Bu durum da merdivenlerinizin tarzını tamamen değiştirmenize olanak tanır.

Merdivenleri döşemek için yapay ahşap kullanmaya karar verdiyseniz, tahtaları orijinal merdivene yapıştırmanız gerekecektir. Diğer iç mekanlarda (örneğin yüzme, çivileme, dikme) işe yarayacak birçok ahşap zemin montajı yöntemi olsa da, merdiven olduğu için zemin mevcut merdivenlere yapıştırılmalıdır. Bu, uzun süre kullanımı garanti eder. Yeni merdivenlerin hoş bir görünüme sahip olmasını ve güvenli olmasını sağlamanın tek yolu budur.