Wilio hoş geldiniz!

Sen Bir kayıtsız hizmet veren olarak Wilio incelemekte olarak

Hizmet verene geçiş
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
başvuru hakkında
uygulamayı indirin
O nasıl çalışır
Sıkça Sorulan Sorular
Nasıl artırabilir
Bize Ulaşın
O Wilio
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Sen Bir kayıtsız hizmet veren olarak Wilio incelemekte olarak

Hizmet verene geçiş
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
başvuru hakkında
uygulamayı indirin
O nasıl çalışır
Sıkça Sorulan Sorular
Nasıl artırabilir
Bize Ulaşın
O Wilio
oturum aç

Laptop Tamiri

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

Bir projeyi Liste

27 638 profesyonel

50 983 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

199 720 uygulama indirmeleri

Laptop Tamiri

Laptop Tamiri kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

27 638 profesyonel

50 983 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

199 720 uygulama indirmeleri

Örnekler

Yapılan eserlerin galerisi Hizmet verenlerimizden

Mobilya imalatıHasan
Elektro kurulumlarİbrahim L.
Bir apartman / evin yeniden inşasıHüseyin J.
Yapım işiAli G.
Yapım işiAli G.
Tasarım, mimari, projeler ve diğer hizmetlerİsmail
Bir apartman / evin yeniden inşasıHüseyin J.
Sizin için hizmetlerYusuf B.
MontajOsman K.
FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsunu

Dizüstü bilgisayar tamiri

Bilgisayarınızı ne zaman tamir ettirmeli, ne zaman değiştirmelisiniz - Uygun maliyetli bir seçenek seçin.

Tamir mi, yenisini almak mi?

Hiçbir bilgisayar sonsuza kadar dayanmaz, ancak yatırımınızdan en iyi şekilde faydalanmak için bilgisayarınızın ömrünü olabildiğince uzatmak isteyeceksiniz. İyileştirmeler ve onarımlar makinenizin ömrünü uzatabilir, ancak bir noktada bakım için daha fazla para vermek yerine yeni bir bilgisayara yatırım yapmanız daha iyi olabilir.

Beş yıl önceki aynı cihazı kullansanız bile, her bilgisayar sonunda yavaşlayacaktır.

Zamanla, Windows veya macOS sürümü için yeni güncellemeler alırsınız. Bunlar PC'niz için çok önemli olabilir. Uygulamalarınızın bazıları zamanla güncellenebilir ve ziyaret ettiğiniz web siteleri her zamankinden daha fazla kaynak gerektirebilir.

Yeni bir RAM takmadan önce, bilgisayarınızda neyin yavaşlamaya sebep olduğunu tespit etmelisiniz. Gerçekten bir değişime ihtiyacınız olup olmadığını veya güncellemelerin gerekip gerekmediğini araştırın.

Sorunu tespit edin

Bilgisayarınız, her biri kendi özel amacına sahip parçalardan oluşur. Bunlardan herhangi biri (veya daha fazlası) cihazda yavaşlamaya veya başka sorunlara neden olabilir. Doğru yerde para harcamak için sorunun kaynağını tespit etmeniz gerekir.

Öncelikle, yazılımla ilgili herhangi bir sorun olmadığından emin olun. Arka planda virüs bulaşmadığından emin olmak için virüs ve kötü amaçlı yazılımları tespit etmek her zaman iyi bir fikirdir. Ayrıca, programların kaynak kullanımını da kontrol edebilirsiniz. PC'nizde Windows Görev Yöneticisi'ni açın (Ctrl + Shift + Esc tuşlarına basın). Mac'te Spotlight'ı açın (Command + Space tuşlarına basın) ve Activity Monitor'ü arayın. Bir programın tüm CPU veya RAM'i kullandığını görürseniz, programı kaldırıp alternatifi ile değiştirmek bilgisayarı hızlandırabilir.

Ayrıca işletim sistemini kontrol edin, sistem hasar görmüş olabilir. İşletim sistemini son beş yıl içinde yeniden yüklemediyseniz, sorunun kaynağı bu olabilir.

Problemin kaynağını tek bir programa indirgeyemiyorsanız veya sorun web tarayıcınız gibi temel unsurlardan kaynaklanıyorsa, donanımınızı yükseltmeniz gerekebilir. Yeniden meydana gelen yavaşlama durumunda, Görev Yöneticisini açın, Performans sekmesine gidin ve CPU ve bellek kullanımını görün. Bu grafiklerden herhangi biri son derece yüksek ve kalıcı bir kullanım gösteriyorsa, hangi parçanın değişim gerektireceğini bilirsiniz.

Bilgisayar parçalarından birinin tamamen arızalanması da mümkündür. Sabit sürücünüzü ücretsiz deneme sürümü olan HD Tune gibi bir programla test edin. Bu program, işlemci faaliyetinin ne kadar yavaş veya anormal olduğunu ve sabit diskinizin arızalı olup olmadığını bilmenize yardımcı olur. HD Tune kadar kapsamlı olmayan CrystalDiskInfo da, bilgisayarınızın durumu hakkında size net bir fikir verecektir.

Sorunları tespit ederken RAM'inizi de kontrol edin. RAM arızası, bilgisayarda yavaşlamaya neden olabilmekle beraber bilgisayarın açılmasına veya kapanmasına engel olabilir. Bu durumda, Memtest RAM testi yapın. Bu test, her iki modülün iyi olup olmadığını kontrol eder. Eğer sorunlu bir modüle sahipseniz, onu değiştirmelisiniz.

Sorunu bir veya iki bileşene indirgediğinizde, iyileştirmelere daha iyi odaklanabileceksiniz.

Parçaları değiştirmek maalesef maliyete neden olur ve bazı değişimler diğerlerinden daha değerlidir.

RAM, kesinlikle performansı artırabilir. Sabit disk sürücüsünden yarı iletken sürücüye geçmek bilgisayarınızı hızlandırmanın en iyi yoludur. Bonus olarak, bu iyileştirmelerin ikisini de kendiniz yapabilirsiniz. Anakartı veya işlemciyi değiştirmek düşük hıza neden olacağından bu işlemi önermiyoruz. İşlemciyi daha yeni bir modelle değiştirirken, uyumluluğu sağlamak için diğer parçaları da değiştirmeniz gerecektir.

Değiştirme işleminin işe yarayıp yaramayacağını bilmek için, işlemin ne kadara mal olacağını öğrenin ve bunu bilgisayarınızın yaşıyla karşılaştırın. Bilgisayarınız yedi yaşında veya daha eskiyse ve yeni bir bilgisayarın maliyetinin yüzde 25'inden fazlasına denk gelen bir onarım gerektiriyorsa, bilgisayarınızı onarmanız önerilmez. Bilgisayarınız üç ya da dört yaşındaysa, iyileştirme çalışmalarına başlamak daha iyidir, çünkü bu size bir ila üç yıl daha kazandırabilir. Cihazınız bu yaştayken, yeni bir makinenin muhtemelen yüzde 50'sine karşılık gelen bir maliyetle onarımı gerçekleştirebileceksiniz.

Onarım veya değişimin belirli bir maliyeti olduğunda size tam olarak ne yapmanız gerektiğini söylesek harika olurdu, ancak herkes için aynı geçerliliğe sahip rakamlar vermek oldukça zordur. Bu nedenle, önce sorunu tespit etmenize yardımcı oluyoruz.

Tek bir parça, bilgisayarınızı yavaşlatmaktan sorumluysa, bu parçayı değiştirmek cihazınızın ömrünü birkaç yıl uzatabilir. Eğer birden çok parça sorumlu ise, muhtemelen yeni bir bilgisayar satın almalısınız.

Laptop anakart değişimi

Dizüstü bilgisayar anakartının değiştirilmesi çok yaygın bir cihaz problemidir. Sıvı hasarı, yanmış bir grafik kartı, aşırı hasarlı bir güç konnektörü veya başka bir nedenden dolayı bilgisayarların sistem kartının değiştirilmesi gerekebilir.

Anakartlar, bir makinenin en pahalı parçalarından biridir, ancak birçok dizüstü bilgisayar hâlâ tamir edilmeye değerdir!

Ne kadar pahalı?

Bir dizüstü bilgisayar sistem kartını değiştirmenin maliyeti değişiklik gösterir. Anakartı değiştirmek 1,000 TL'den daha ucuz veya yepyeni bir makineden daha pahalı olabilir. Size kesin bir teklif vermek için, dizüstü bilgisayarınızı görmemiz ve bilgisayarınızdaki anakarta bakmamız gerekir.

Anakartı değiştirmek çok pahalıysa verilerimi kurtarabilir misiniz?

Elbette! Ömrünü tamamlamış bir anakartla ilgili iyi haber, verilerinizi neredeyse her zaman kurtarabilmemizdir! İstediğiniz zaman bize danışmaktan çekinmeyin. Verilerini kurtarmak için size teklif vereceğiz.

Anakartı değiştirmeye değer mi?

Bu, özel durumlara bağlıdır. Deneyimlerimize göre, insanların yaklaşık yarısı anakartı değiştirmeyi seçiyor, diğer yarısı ise anakartı değiştirmenin çok pahalı olduğunu düşünüyor. Her şey dizüstü bilgisayarınıza ve sizin kararınıza bağlıdır.

5 yaygın dizüstü bilgisayar sorunu ve bunların düzeltilmesi

Kurumsal dünyanın büyük bir kısmı mobildir ve bunu karşılayacak performansa ihtiyaçları vardır. Yıllar içinde dizüstü bilgisayarlar hacimli ve ağır olmaktan, ince ve hafif hale geldi. Performans, boyut, kapasite ve bellekteki tüm gelişmelere rağmen, dizüstü bilgisayar sorunları hala düzenli olarak ortaya çıkmaktadır. Bizim duyduğumuz en yaygın beş sorunun bir listesi ve bunları kendi başınıza nasıl çözebileceğinizi aşağıda okuyabilirsiniz.

Sorun: Gürültülü fan veya aşırı ısınma ve ardından kapanma.

Dizüstü bilgisayarlar kendi içlerinde çok hızlı hareket ederler. Bu, fana giden hava beslemesini sınırlayabilir ve soğutma sistemlerine toz ve yabancı parçacıklarının çekilmesine neden olabilir.

Çözüm: Dizüstü bilgisayarı sert ve düz bir yüzeyde kullanın. Hava geçişini engelleyebilecek yumuşak bir yüzeye yerleştirmeyin. Fanı temizleyin. Aynı anda çalışan programların sayısını da sınırlayın, çünkü ne kadar çok program çalıştırırsanız, dizüstü bilgisayar o kadar zorlanır.

Sorun: Dizüstü bilgisayar yavaş çalışıyor.

Bu oldukça sık meydana gelir ve kötü amaçlı yazılım, sabit disk veya bir parça arızası ile ilgili olabilir.

Çözüm: Hız problemlerini çözmeye çalışmanın birçok yolu vardır, bunlardan bazılarını bu yazıda bahsettik.

Sorun: Pil dayanmıyor.

Bir dizüstü bilgisayarın en iyi özelliklerinden biri kablosuz olmasıdır. Ancak, sürekli olarak pil bitecek endişesi içinde olduğumuzdan, pili her zaman kablo ile kullanıyoruz ve bu da bilgisayarın fazla çalışmasına neden oluyor.

Çözüm: Öncelikle, pilin sağlam olduğuna emin olmak için şarj kablosunun tüm bağlantılarını kontrol edin. Ardından, dizüstü bilgisayarı pili bitene kadar açık bırakarak pili tamamen boşaltın ve şarj edin. Gelişmiş teknolojilerde en büyük çözümlerden biri, cihazın enerjisini tamamen boşaltıp tekrar denemektir, bu da iyi bir uykuya eşdeğerdir. Yine de pil olması gerekenden çok daha erken biterse, pilin kendisini değiştirmek gerekebilir.

Sorun: İnternet yok.

Dizüstü bilgisayarlarda internet bağlantı kesintisi büyük bir sorundur. Bunu cihaz arızası olarak değerlendirmeden önce birkaç temel adımı deneyin.

Çözüm: Çoğu dizüstü bilgisayarda bağlantıyı etkinleştiren, bulan ve AÇIK konumda olup olmadığını kontrol eden bir kablosuz buton veya tuş vardır. Bu tuşa bastıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve güç boşaltma taktiğini tekrar uygulayın. Cihazın fişini çekin, tüm bataryanın 10-20 saniye boşalmasına izin verin, ardından fişi tekrar takın. Sorun devam ederse, kontrol panelinden ağ bağlantısı sorununu giderin. Son olarak, tüm bağlantılarınızın doğru şekilde kurulduğundan emin olmak için ağınızı yeni baştan kurun.

Sorun: Siyah ekran.

Dizüstü bilgisayarı açıyorsunuz, çalıştığını duyuyorsunuz, ancak ekran siyah.

Çözüm: Gücü kesin, pili çıkarın ve ardından güç düğmesini 30 ila 60 saniye basılı tutun. Güç kablosunu bağlayın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Ardından tekrar kapatın, pili takın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Bu onarımlardan herhangi birini kendiniz denemenize rağmen, hala aynı sorunu yaşıyorsanız, bir dizüstü bilgisayar onarım uzmanını aramanızın zamanı gelmiştir. Saatlik bakımdan sözleşmeli bakıma kadar çeşitli servis seçenekleri sunuyoruz. Bilgisayarınızın sorununu çözmek ve onu yeniden ayağa kaldırmak için bugün bize ulaşın.

Wilio uygulamasını indirin
Android veya iOS için