Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Lamine Ahşap Ve Kereste

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Lamine Ahşap Ve Kereste

Lamine Ahşap Ve Kereste kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Yapıştırılmış ahşap ve prizmalar

Ahşap veya prizma işleme konusunda uzman birini nereden bulabilirim?

Binanızın, kirişinizin, bahçenizin veya kulübenizin inşası için hangi ahşabın uygun olduğu konusunda size tavsiyede bulunabilecek bir ahşap uzmanı arıyorsanız, Wilio ile iletişime geçtiğinizden emin olun. Burada talebinizi girdikten sonra konunun uzmanı sizinle iletişime geçecek ve inşaatınızın mevcut aşamasında en iyisi seçimin ne olduğu veya tüm inşaatınız için ne tür bir ahşaba ihtiyacınız olacağı konusunda size tavsiyede bulunmaktan mutluluk duyacaktır. Eviniz için ahşaba mı ihtiyacınız var? Bir pergolada ahşap mı arıyorsunuz? Yeni bir çatı istiyorsunuz veya yeni bir kirişe mi ihtiyacınız var? Wilio ile iletişime geçin, sizin için doğru uzmanı bulalım.

Ahşap, bin yıldır ve hatta insanlık tarihinden daha uzun süredir Dünya'mızda. İlk başta atalarımız tarafından ahşap ısıyı korumak için, daha sonra ise yemek pişirmek için ve basit evler inşa etmek için kullanıldı. Günümüzde ihtiyaç duyulan hemen hemen her şey ahşaptan yapılmıştır ve insanlar onu en iyi şekilde kullanmayı öğrendiler. Tuvalet kağıdından tutun da diğer her şeye kadar odundan yararlanıldığını söyleyebiliriz. Üzerine yazdığımız odun tahtadan, evimizin kurulduğu ahşaba kadar çok geniş bir kullanımı bulunmaktadır. Ayrıca yakıt olarak da kullandığımız odun sayesinde sıcaklık elde ediyoruz. Ahşap gerçekten onsuz yapamayacağımız bir şey ve hayatımızda olmasa daha zor olurdu.

Ahşap prizma tam olarak nedir?

Ahşap prizma, çeşitli yapıların yapımında kullanılan bir yapı parçasıdır. Esas olarak uygun şekilde kurutulması gereken ladin ağacından yapılır. Prizma, ağaçların budanmasıyla yapıldığı için yüzeyinde çıkıntılı yerlerin bulunması söz konusu olabilir. Bu çıkıntılar, prizmanın estetikliğini azaltır ve büyük tümsekler, çatlaklar, küf bulaşmış parçalar veya çeşitli kabuk büyümeleri gibi optik kusurlar bulunabilir. Prizmanın güvenliği ve estetiği için bu çıkıntıların budanması gerekir. Prizmalar, dört yüzeyin hepsinde 45 derecelik bir açıyla kesilir. %15 civarında olan nemleri, onlara kalıcı boyutsal stabilite ve ahşabı tahrip eden zararlılara karşı güvenilir koruma sağlar. Ancak prizmanın yapışmayacağını düşünmeyin. Böyle bir prizmanın lamelleri katmanlı hale getirilebilir ve yapıştırıcıy harika bir ürün haline gelebilir.

BSH prizmalarının faydaları nelerdir?

En büyük avantajı, düşük ağırlıkta yüksek yük kapasitesi sunmasıdır. Bu tür BSH prizmalarının yüzeyi yüksek kalitede olup, estetik açıdan gerçekten çok hoş ve çekici bir görüntü sunar. Bu tür BSH prizmalar çok dayanıklı olması ve içinde daha fazla ahşap prizmanın bastırılması nedeniyle, çatlak ve kırık oluşumu minimum seviyedidir. Bu malzeme oldukça doğal ve yenilenebilir bir üründür. BHS prizma, çelikten daha yüksek ısı direnci göstererek, yangın durumunda bile şaşırtıcı derecede dayanıklıdır. Bu tür BHS prizmalar, örneğin çeşitli çardakların, garajların, kafes kirişlerin veya pergolaların yapımında kullanılabilir.

BSH prizma evinizde kirişlere monte etmek istediğinizde de çok popülerdir, çünkü evin iç kısmına mükemmel bir şekilde uyacak şekilde planlanır ve uygulanır. Bu prizmalar, kalite, güç ve yük taşıma kapasitesi için en zorlu gereksinimleri bile karşılar.

Prizmalar nerede kullanılır?

Prizmalar, örneğin marangozlar tarafından kullanılır. Bu prizmalar, artık genellikle ahşaptan inşa edilen yeni evlerin yapımında kullanılmaktadır. Marangozlar, bize mümkün olduğu kadar uzun süre hizmet edecek yeni bir çatı için yeni bir kat yapmaları gerektiğinde veya kafes adı verilen yeni bir çatının yapımında da prizmalar kullanırlar. Kafes prizmaları, ahşabı tahrip eden zararlı böcekler, mantarlar, küf veya lekeye karşı işlemden geçirilmiş olarak satın alınabilir. Lekeli ahşap, özel bir çözelti içinde uzun süre fıçılarda ıslatılır. Prizmalar ayrıca köpekler için çeşitli evler, barınaklar, kulübeler yapımında da kullanılır.

Prizma nasıl yapılır?

Prizma, büyük bir testere üzerinde canlı odun işlenerek yapılır. Prizma, ya yapıştırılmış ya da yapıştırılmamış şekilde bulunabilir. Yapıştırılmış prizma düz ve sağlam olduğu için daha sık kullanılır. Yapıştırılmış prizmalar, güçlü bir yapıştırıcıyla birbirine yapıştırılmış ve ayrı ayrı basınç altında birleştirilen lamellerden yapılmıştır.

Euro prizma nedir ve ne için kullanılır?

Euro prizma, boyutları Avrupa yönetmeliklerine ve standartlarına uygun olması gereken bir prizmadır. Bu tür prizmalar, suya dayanıklı bir yapışkan yardımıyla üç veya daha fazla lamel yapıştırılarak yapılır. Euro pencereler veya iç veya dış kapılar euro prizmalarından yapılmıştır. Bu euro prizmasındaki çıtalar, euro pencere ve kapıların mümkün olan en uzun ömürlü olmasını sağlamak için tüm ahşap kusurlarından arındırılmıştır.

Nakliyesi nasıl gerçekleştiriliyor?

Üretici, prizmayı size ya kendi arabası ile taşıyabilir ya da nakliyeyi kendiniz üstlenmeniz gerekir. Prizma, maksimum 20 m'ye kadar çeşitli uzunluklarda kesilebilir. Ancak çoğunlukla 13 metre uzunluğunda üretilirler. Bu uzunluk, kamyon veya yarı römorka sığacaktır. Genelde maksimum 13,6 m uzunluğunda bir prizma alanı bulunmaktadır. Üreticinin arabası yoksa, bu tür malların nakliyesi için bir uzmana başvurun. Ancak ağırlığa dikkat edin. Kamyon maksimum 24 ton alacaktır. Araca aşırı yükleme nedeniyle olası cezalardan kaçınmak için bunu aklınızda bulundurun. Bir kamyon veya yarı römorkla taşımak istemiyorsanız, daha küçük bir araba talebinde bulunun veya prizmanın daha kısa uzunluklarda kesilmesini isteyin. Ama gerçekten 13 metre uzunluğunda bir prizmaya ihtiyacınız varsa, onu galvanize olarak adlandırılan şekilde bağlayabilirsiniz.

Yapıştırılmış ahşap nedir?

Yapıştırılmış ahşap tıpkı bir prizma yapı taşı gibidir. Yapıştırılmış ahşap, ahşabın doğal görünümüne daha yakındır. Tahta, masif ahşaptan yapılmış yapıştırılmış levhalardan oluşur. Katmanlı yapıştırma sayesinde, böyle bir tahta, doğal olarak büyüyen ahşaptan daha sağlam ve dayanıklıdır. Yapıştırılmış ahşap, örneğin mobilya imalatında, ev inşaatçıları için kullanılır. Bununla birlikte, yapıştırılmış ahşap farklı sertliğe sahip olabilir. Gerçek ahşaptan/prizmalardan mı yoksa odun talaşı gibi odun atıklarından mı yapıldığına da bağlıdır. Yapıştırılmış ahşap, basılarak ve basınç altında oluşturulur. Yapıştırılmış tahtaya ayrıca eklem de denmektedir.

Ne tür yapıştırılmış ahşap türleri bulunmaktadır?

OSB levha

OSB levha, odun kütlesinin %90'ından fazlasını içeren, üç yönde yönlendirilmiş ve çoğumuzun sunta olarak da bildiği bir levhadır. Çamdan yapılmıştır ve çok iyi teknik parametrelere sahiptir. Bunları esas olarak odun kütlesinin kalıplama makinelerinde parafin emülsiyonu ve sentetik reçine ile karıştırılması nedeniyle elde edilmektedir. Esas olarak inşaatta kullanılır ve daha fazla türlerinin olduğunu da biliyoruz. Bunlar kalınlık ve yoğunluk temelinde ayırt edilir. OSB levhaları günümüzde uygun fiyatlı ve düşük enerjili evlerin yapımında da kullanılmaktadır.

Yonga levhalar

Sunta, laminat ve ham olmak üzere ikiye ayrılır. Ham sunta levhalar kaliteli hammaddelerden üretilir ve mobilya parçaları, bölmeler, taban döşeme tahtaları veya sandviç paneller için uygundur. Lamine suntalar mobilya ve köşk imalatında kullanılmaktadır. Yüzeyleri pürüzsüz ve düzenlidir. Bu panolar, çok sayıda dekor ve renge sahip oldukları için tasarıma da uyarlanabilir. Avantajları arasında düşük fiyatlı ve uzun ömürlü olması ile aynı zamanda güncel trendlere adaptasyonu sayılabilir. Bu levhalar sadece üstten ve alttan kaplı bir yüzeye sahip olduğu için kenarları açıktadır. Laminasyon bantları üzerlerini örtmek için kullanılır, bunlar ancak marangoz tarafından belirtilen doğru boyutlarda kesildikten sonra uygulanır.

Eklem levha

Güçlü ve sağlam, büyük ölçüde yapıştırılmış tek katmanlı levhalardır. Bu tahtalar en kaliteli doğal ahşaptan yapılmıştır. Bu eklem levhalar, yüksek kaliteli mobilya, merdiven, pencere pervazları veya tezgahlar üretmek için kullanılır.

Yakacak odun briketleri

Briketler, testerelerde odun keserken ortaya çıkan atıklardan yapılır. Bu atığın atılmaması için bir sistem geliştirilmiş olması oldukça mükemmel bir sonuçtur. Briketler, makinede, küçük talaşların birleştirildiği güçlü basınç altında oluşturulur. Daha sonra paketlenir ve kullanıma sunulur. Briketler, ahşapla ısınan evlerde de kullanılır. Böylece odun atıkları kullanılmış olur ve evlerimizi ısıtır.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Kaliteli ahşap ve yapıştırılmış lamine prizmalar almakla ilgileniyor musunuz? Wilio bunun için hizmet sağlayıcılar sağlayan bir şirkettir. Kategorideki marangozlarımızın nakliye, üretim maliyetleri ve tipik boyutlarını sunuyoruz. Hizmetler hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin!