Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Kuru Şap

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kuru Şap

Kuru Şap kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Kuru şap: Sık sorulan sorular

Neden Wilio'da kuru şap aramalısınız?

Kuru şap, gelecekteki zeminler veya fayanslar için bir temel görevi görür. Yeni inşaatlarda kaba inşaat aşamasında yapılmakta olup, mevcut binaların rekonstrüksiyonunda da kullanılmaktadır. Zeminin son şekli, onu kaplayacak olan şapın kalitesine de bağlı olacaktır. Bu nedenle kuru şapın yeterince kalın, düz ve çatlaksız olması son derece önemlidir. Çoğu çalışmada olduğu gibi, ilk bakışta bu nispeten basit bir görev gibi görünebilir. Gerçekte ise amatör yaklaşımla, ortadan kaldırılması zor ve bazı durumlarda imkansız olan büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Wilio web sitesinde profesyonelleri bulun ve yüksek kaliteli ve düz bir şap yaptırın. Bir talep girin ve bölgenizden teklif alın. Profesyoneller bir günde şapı yapacak, düz olacak ve inşaatınızla ilerleyeceksiniz.

Kuru şap ne tür bir iş gerektirir?

Kuru bir şap oluşturmak için gereken işi hesaplarken, yapılacak iş miktarı, yeni bina veya yeniden inşa etmek üzeresiniz. Yeni bir bina inşa ederken, alanı aşağıdan yalıtmak gerekir. Isıtma suyu dağıtımını zemine yerleştirin veya yerden ısıtma hortumunu döşeyin. Bu şekilde hazırlanan boşluğa şapı yerleştiriyoruz. Dökme işleminden sonra şap yerleştirilmeli ve düzeltilmelidir. Son olarak, şapın kuruması ve olgunlaşması için yeterli zaman verin. Kuru şapın avantajı aşırı miktarda su içermemesidir, ve böylece olgunlaşması ve daha fazla çalışması için geçen süre önemli ölçüde azalır. Yeniden yapılanma çalışmaları sırasında öncelikle eski yüzeylerin fayans, parke vb. çıkarılması gerekir. O zaman eski şapın durumunu değerlendirmek ve gerekirse yenisini yapmak gerekir. Sonraki prosedür, yeni binadaki prosedürle aynıdır. Kuru şap hazır olarak ceplerde satın alınabilir. Tarife göre su ile karıştırmanız yeterlidir. Diğer bir seçenek de temel malzemelerden (kum, çimento, su) bir şap karışımı hazırlamaktır.

Neden Wilio'da kuru şap aranmalı?

Kuru şap üretimi ve dökülmesi düzgün ve yatay bir yüzeyle sonuçlanması gereken zorlu bir süreçtir. Malzemelerin ithalatını, hazırlanmasını, karıştırılmasını ekleyelim. İskelenin kendi kuralları vardır ve teknolojik prosedürler ve standartlara uyulmalıdır (STN 74 4505). Bu nedenle, Wilio uzmanlarını arayın ve hatasız kaliteli bir kuru şap yaptırın. Çok zaman ve emekten tasarruf edeceksiniz. Deneyimli uzmanlar size tavsiyede bulunacak ve ölçü için şapı hazırlayacaktır. Talebinizi bugün Wilio'ya girin ve hemen teklifleri alacaksınız. Size en uygun olanı seçin.

Şap ne kadar sürer?

İşin uzunluğu, şapın boyutuna ve karıştırılma şekline bağlıdır. Makineli şap karıştırılması durumunda yaklaşık 300 m2 alan bir gün içerisinde dökülerek tesviye edilebilir. İş hızlı olmalı ve tüm alanı bir kerede dökmek iyidir. Bu, farklı nem ve sertliğe sahip yerlerde çatlakları önleyecektir. Wilio web sitesinde yeterince deneyimli uzman bulacaksınız.

Kaliteli kuru şapları nasıl bulabilirim?

Profesyonel kuru şap uygulamaları bulmanın en iyi yolu Wilio'ya talep girmektir. Talebiniz uzun süredir bizimle işbirliği yapan firmalara ulaşacaktır. Gereksinimlerinizi girersiniz, performans yerini ve bütçeyi belirtirsiniz. Ardından bölgenizdeki firmalar fiyat teklifleri için sizinle iletişime geçecek ve ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun olanı seçeceksiniz. Nihai bir karar vermeden önce Wilio web sitesinde bulunan derecelendirmeleri inceleyin.

Şaptan önce malzeme ve ekipman temin etmeli miyim?

Evet, malzeme ve önceden ekipman hazırlamak mümkün. Prensip olarak, bir mikser, kovalar, üfleyiciler, su terazisi, titreşimli cihaz vb. Uygun oranda kuma (en az 0,25 mm), çimentoya ve suya ihtiyacınız olacaktır. Kuru şap karışımını hazırlamak için ihtiyacınız olacak araçları kullanacaksınız, şapı belirlenen yere ve depolanması ve tesviyesi için başka bir sete taşıyın. Profesyonel bir firmadan kuru şap sipariş ederseniz, şap karışımını hazırlayacak ve doğrudan odalara pompalayacak olan kendi makinesini getirecektir. Derz hazırlama ile karşılaştırıldığında, bir takım görevler ortadan kalkar, zamandan tasarruf edersiniz ve kaliteli bir şap elde edersiniz.

Kuru şapın maliyeti nedir?

Fiyat m2 başına hesapladığımız alana bağlıdır ve kuru şap hazır olarak satın alınabilir. 100 m2 alana sahip, aksesuarlarla birlikte (genişletme şeritleri, kenar şeritleri vb.) yaklaşık 2500 Tl tutarında bir miktar alınıyor. Bu tutara işçilik maliyetleri de eklenmelidir. Tarife göre kendiniz malzemeyi getirmek daha ucuz bir seçenek. Burada maliyetleriniz yaklaşık üçte bir oranında düşecektir. Kuru şap için toplam fiyat yine de kuru şapın tasarım çözümüne ve kullanılan aksesuarlara bağlıdır. Wilio web sitesinde bir talep girerek kuru şap için tam miktarı öğrenebilirsiniz. Bölgenizdeki şirketler, sitenin kişisel bir incelemesinden sonra yerinde ayarlanacak olan fiyat tekliflerini hemen size gönderecektir.

Tipik çalışmalar

Kuru şap, çimento şap, makine şapları , kaba inşaat ve yerden ısıtma.

Çalışma prosedürü

Kuru şap uygulaması, boşluğun ölçülmesi ve kalınlığın (yüksekliğin) belirlenmesi ile başlar. Bu bilgiyi iyi hatırlayın, Wilio web sitesine bir talep girerken ihtiyacınız olacak. Malzemeyi, önce hazırlanmış bir karışım şeklinde veya yerinde kendimiz karıştıracağımız bireysel bileşenleri satın alarak ithal etmeye devam ediyoruz. Kuru şapı dökeceğimiz alan hazırlandıktan sonra şap karışımı yavaş yavaş boşaltılır, tesviye edilir ve düzeltilir. Köşelerde bile şap karışımını daha iyi ayarlamak için titreşimli bir cihaz kullanılır. Şap yatay durumda düzleştirilmeli, döşenmelidir ve mükemmel düz bir yüzey oluşturulmalıdır. Sonunda, şap düzleştirilebilir. İşi bitirdikten sonra, ideal olarak birkaç gün için şapın olgunlaşmasına izin vermek gerekir. Genişletme hatlarının yapılması çatlamayı önleyecektir, özellikle geniş bir alana sahip odalarda.

İpuçları ve püf noktaları:

1. Deneyimli profesyonellerden yararlanın
Kuru şap uygularken, yeteneklerinizi kolayca abartabilir ve işin ortasında başınız belaya girebilir. Günün sonunda çalışmayı bırakmak zorunda kalacağınız durumdan kaçının, bir sonraki güne ve ardından üçüncü güne devam edin. Kuru şap çimento karışımı her gün farklı bir nem ve sertliğe sahip olacak ve derzlerde çatlayacaktır. Ayrıca, zaten sertleşmiş olan şap artık tesviye edilemez. Wilio'daki profesyonellerle iletişime geçin, bir gün içinde sizin için hatasız bir şap yapacaklardır.

2. Yüzeyi pürüzsüz yapmaya çalışın
Bir sonraki katın şap üzerine serilmesi için pürüzsüz bir yüzeye ihtiyacınız var. Ahşap parke, yüzer laminat parke veya fayans olması fark etmez. Şap üzerinde çukurlar veya tümsekler görülürse, fayanslar iyi oturmayacaktır, çatlayacak ve sonunda soyulacaktır. Ek tesviye çalışması ile düz olmayan şapı onarmanız gerekecektir.

3. Kalınlık
Yerden ısıtma veya başka borular döşerseniz, yeterli kalınlıkta olduğundan emin olun. Bu durumda şap, bu tür içerikleri en az 1 cm kaplamalıdır. Çok ince şaplar, yükleme nedeniyle gelecekte çatlama riski taşır.

4. Yalıtın
Tüm inşaat veya yenileme işlerinde olduğu gibi, her bir eleman tamamen yalıtılmalıdır. Yanlara yalıtım bandı uygulayın ve tabii ki alt toprağı iyice yalıtın. Kış aylarında kesinlikle yerden ısıtma ile evin beton temelini ısıtmak istemezsiniz.

5. Sert onarım
Kuru şap yaparken tüm faaliyetlerde tutarlı olun. Bitmiş ancak tatmin edici olmayan şap ancak yüzey düzgün değilse tamir edilebilir. Daha temel kusurlar hiçbir şekilde onarılamaz veya yalnızca yeni bir şapın tamamen çıkarılması ve üretilmesi pahasınada olsa onarılamaz.