Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Kulübe Dış Kaplama

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kulübe Dış Kaplama

Kulübe Dış Kaplama kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Kütük döşemeleri için seçenekler nelerdir?

Kütük ev satın almak ciddi bir iştir, bu nedenle onu yenilemek isteyeceksiniz. Ne için kullanmak istediğinizi bildiğinizde başlamak en iyisidir. Yıl boyu kullanım istiyorsanız daha kalın bir döşeme tercih etmenizde fayda var. Şimdi buna burada bakalım daha kalın bir kaplamanın kullanımı, mevcut farklı seçenekler ve sahip olabileceği avantajlar vardır.

Bir kaplama seçerken nelere dikkat edilmelidir

Kaplama farklı kalınlık ve yüzey işlemlerine sahip olabilir. Bu, aradığınız şey ne olursa olsun, muhtemelen uygun bir şey bulacağınız anlamına gelir. Kaplama, bitmiş kütük evinizin görünümünü belirler. Ahşap kullanılırsa farklı davranacaktır. Görünüşü çok az değişecek, lekeli ve boyalı bir yüzeyi veya başka bir şeyi kabul edecek bir ahşaba sahip olacaksınız. Zamanla ne güzel görünecek değil mi?

Bütçe, dikkate alınması gereken başka bir şeydir. Kütük kaplamanız için ne kadar harcayabilirsiniz? Alabileceğinizin en iyisine yatırım yapmak, özellikle de tüm yıl boyunca kullanmayı planlıyorsanız, her zaman en iyi yoldur.

Kütük kabininizin zeminini ve çatısını yalıtabilir misiniz?
Yalıtım kütük evi

Yukarıdaki örnekler çoğu durumda daha ince bir çatıya ve zemin kaplamasına sahiptir. Ancak sıcak havanın yükseldiğini biliyoruz ve tüm yıl boyunca kütük kabininizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız bu kayıplardan kaçınmalısınız.

Neyse ki bu, Hangi tasarıma yatırım yaparsanız yapın, kütük kabininizin çatısı ve tabanı ısının çoğu bu iki yerde kaybolacağından, yeni kütük evin toplam fiyatına yalıtımı da dahil etmelisiniz. Yalıtım kitleri satın almak mümkündür. Her iki durumda da, nemin kütük kabine girmesini önleyen membranı unutmayın. Ardından yalıtım levhalarını zemin ve tavandaki boşluklara uyacak şekilde kesebilirsiniz. Bunlar daha sonra ahşap tahtalarla kaplanabilir ve bu da sizin isteğinize göre dekore edilebilir.

Doğru kütük ev nasıl seçilir

Açıkçası, kilit rolünüz oynayacak burada önemli bir rol bütçe, ancak her zaman bütçenizin izin verdiği en kaba katı seçmelisiniz, elbette doğru kütük boyutunu seçme ihtiyacı ile dengelemek için. Günlük kabini mümkün olduğunca sık kullanmayı düşünüyorsanız, bütçenizin bir kısmını izole edin. Özellikle tüm yıl boyunca orada vakit geçirmek istiyorsanız.

Gördüğünüz gibi, astar herhangi bir kütük evin en önemli unsurlarından biridir. İyi görünebilir, ancak tüm karolar aynı değildir. Kalınlık, kütük kabininizin zaman içinde nasıl davranacağı konusunda önemli bir rol oynar. Kaliteli yalıtımın eklenmesi sayesinde kütük ev daha çekici hale gelir ve içinde kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

Ahşap karolar nasıl takılır

Bize genellikle ahşap karoların nasıl döşeneceği sorulur. Her proje benzersiz olsa ve ayrıntılar inşaattan inşaata değişiklik gösterse de, ahşap kaplama kurulum prosedürünü tanıtmamıza yardımcı olacak bazı genel yönergeleri özetledik.

Ahşap kaplama ile çalışmak, karo kaplamadan çok daha kolaydır. İnşaata çok daha hızlı devam edebileceğiniz diğer yapı malzemeleri ile: Ahşap kaplama, beğeninize göre kesilip şekillendirilebilen karmaşık desenler ve şekiller hayal etmenizi sağlar.

Ahşap kaplama kurulum sürecini anlamak, projenizi yönetmenize ve tüm işlemlerin sorunsuz bir şekilde yürütülmesini sağlamanıza yardımcı olur. Ahşap kaplamadan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için sizinle mümkün olduğunca çok şey paylaşmak istiyoruz.

Çalışmayı başlatın ve hazırlık yapın

Ahşabı sabitlemek

Ahşap kurulum kılavuzumuzun ilk adımı bu projeye uygun ahşabı seçmektir. Farklı ahşap türleri farklı görünecek ve davranacaktır. Projeye bağlı olarak bu, bazı ağaç türlerinin diğerlerinden daha uygun olduğu anlamına gelir. Ahşap türleri görünümü, dayanıklılığı, rengi, tasarımı ve dayanıklılığı etkiler, bu nedenle önemli bir etkisi olacaktır. Bu, sürecin çok önemli bir parçasıdır, bu nedenle hangi türü seçeceğinizden emin değilseniz bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

Kaplama profili

Kaplamayı kurmaya başlamadan önce vermeniz gereken bir sonraki karar, hangi profili kullanacağınıza karar vermektir. Bu sadece kaplamanın görünümünü ve davranışını değil, aynı zamanda kurulum sürecini de etkileyecektir.

Bazı kaplama profillerinin kurulumu diğerlerinden daha kolaydır. Döşeme profillerinin tüm avantajları vardır ve bunlardan biri projeniz için diğerlerinden daha uygun olacaktır.

Her bir döşeme profili hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, size yol gösterebilecek uzmanlarımızdan biriyle konuşun veya döşeme profili kılavuzumuzu ziyaret edin.

Ahşap işleme ve iklimlendirme

Ahşap doğal bir malzemedir ve bu nedenle çevreye uyum sağlar. Ahşabın nemi emilip kaybolduğu için tüm ahşap şişer ve büzülür. Bu doğal bir süreçtir çünkü ahşap ortama alışmaya ve ortamla nem dengesini sağlamaya çalışır. Binanın konumuna bağlı olarak.

Kurulumdan önce ahşabın tamamen iklimlendirilmesi önemlidir. Bu, kurulum sırasında ahşabın yeniden boyutlandırılmasını engelleyerek sorunlara neden olacaktır. Daha fazla bilgi mevcuttur.

Ahşabı iklime alışabilmesi için, ahşabı kuru ve serin bir yerde, ambalajından iyi havalandırılan ( yada ambalajını çıkarın) bir şekilde saklayın.

Proje Yönetimi

Kurulumdan önce her zaman odun miktarını kontrol etmeye değer. İşinizi bitirmeden hemen önce az odununuz olduğunu öğrenmek istemezsiniz. Eskilerin dediği gibi, "iki kez ölçün, bir kez kesin."

Ahşap kaplama ile gideceğiniz yeri düşünmelisiniz. Kaplamayı doğrudan güneş ışığından, su, kar, buz ve diğer etkenlere maruz kalmaktan koruyun. Ahşap, iyi bir polietilen ambalajla ve ideal olarak bol miktarda doğal hava akışıyla yer üstünde tutulmalıdır.

Yerleşim planına ek olarak, zaman çizelgelerini ve bireysel görevleri içeren bir inşaat yönetim planına ihtiyacınız olacaktır. Özgün tasarımları ve fikirleri hayata geçirme konusunda mimarlar veya inşaatçılar ile konuşmak için iyi bir zaman. Bu aynı zamanda herhangi bir değişiklik yapmak için son zamandır. Kurulumun ortasında bir tasarım değişikliğine karar vermek istemezsiniz.

Ahşap kütük karoların döşenmesi süreci

Ahşap karoların döşenmesi süreci şöyle olmalıdır: bir profesyonel tarafından gerçekleştirilir. Burada öneriler ve talimatlar sunabilsek de, optimum sonuçlar için karonun her şeyin birbirine mükemmel şekilde uymasını sağlayacak bir uzman tarafından döşenmesi önerilir.

Ahşap karolar genellikle yatay kullanım için tasarlanmıştır. Dikey kullanım için sadece bazı profiller önerilir, bu yüzden başlamadan önce bunu kontrol edin.

Kaplama panelleri, mimarın ayrıntılı talimatlarına göre çıtalara takılarak kurulmalıdır. Ayrıca her panel ayrı ayrı sabitlenmelidir.

Bağlantı elemanları

Tüketilen tüm ürünler Class 304 paslanmaz çelik bağlantı elemanları ile sabitlenmelidir. Bu, yüksek kaliteli bir yüzey kalitesini garanti eder. Düz uçlu halka çivileri öneririz. Ahşap lambri projeleri için küçük başlıklar tavsiye edilmez.

Montaj levha yüzeyi ile aynı hizada olmalıdır. Çivilerin ahşaba elle takılması tavsiye edilir. Bu, panellerin ayrılmalarına veya gözle görülür hasarlara neden olabilecek şekilde fazla gerilmemelerini sağlar.

Ahşap kaplamayı monte etmek için kullanabileceğiniz iki tip bağlantı elemanı vardır. Face Fix ve Gizli Düzeltme.

Face Fix, Her bir levha bağımsız olarak sabitlenirken çivileri kılıfın en kalın kısmına sabitlemenizi öneririz. Bu, 100 mm'nin üzerindeki herhangi bir profil genişliği için geçerlidir.

Her bir mahyaya ilk levhayı takarken, bunun için bir Face Fix gerekir.

Duvar konstrüksiyonları

Ahşap kaplamanın montajı, birincil duvar yapısına bağlı olarak biraz farklılık gösterecektir. Her proje, özel yapım projenin doğasını incelemek için bir uzman gerektirir, ancak aşağıda her duvar tipi için genel bir kılavuz bulunmaktadır.

Dış duvarı kaplamak için önce duvara çıtalar takmak ve ardından kaplamayı bu çıtalara tutturmak gerekir.

Ahşap çerçeve duvar, çıtaları duvardaki pimlere takmak için gereklidir. Daha sonra bu çıtalara bir kaplama ekleyebilirsiniz. Ayrıca havanın akmasına izin veren nefes alabilen bir zar olduğundan emin olmalısınız.

Boşluk duvarı, boşluk duvarını kapatmak için çıtaları bir tapa ve vida ile tutturmanız gerekir. Ardından kaplamayı çıtalara tutturabilirsiniz.

Duvarın yapısını ve binanın karakterini anlamak, nem ve su buharının etkili bir şekilde ele alınmasını ve ahşap kaplamayı etkilememesini sağlayabilir. Duvar özellikleri: Pencereler, kapılar, köşeler ve kenarlar gibi çeşitli duvar elemanlarının bitirilmesi, profesyonel bir bitiş oluşturmak için gerekli olacaktır. Kaplamaya uygun elemanları seçmek isteyeceksiniz ve bunun mimarınızla görüşülmesi gerekiyor.

Bu özellikler sadece nihai binanın görünümü için önemli değil, aynı zamanda verimli su tahliyesi sağlamak ve kaplamanın arkasında su ve kir boşlukları olmaması için de önemlidir.

Pencere veya kapıların etrafındaki boşlukları kapatmak için yüksek performanslı bir conta kullanın.

Ahşap kaplama bakımı

Kaplama yerinde boyanacaksa montajdan önce yapılması önerilir.

Ahşap kaplama ise uygun şekilde tedavi edilmiş, korumalı ve monte edilmiş, uzun süre dayanabilir. Ahşabın iyi korunması için ahşabın nasıl işleneceğini ve bakımının nasıl yapıldığını bilmek kesinlikle önemlidir. Bu aynı zamanda ağaç türlerinin seçiminden de etkilenecektir.

Bazı türler de yaşla birlikte renk değiştirir, bu nedenle binanın önümüzdeki yıllarda nasıl görünmesi gerektiğini düşünün.

Fikirlerinizi ve vizyonlarınızı canlandırmak için yardıma ihtiyacınız varsa, uzmanlarımızla iletişime geçin.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Doğru kütük kaplamayı seçmek kolay bir iş değildir. Bir hizmete ihtiyacınız varsa, Wilio kütük profilinin döşeneceği yüzeyin hazırlanması, alt yapının montajı için kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacak ve son olarak farklı ahşap dış cephe kaplama türleri için size fiyat tahminleri sunacaktır. Fiyatlar, ne tür kullanmayı seçtiğinize bağlı olarak değişir. Bu blog gönderisinde daha fazlasını okuyun! Bu basit bir görev gibi görünebilir. Ancak, doğru kütük kaplamayı seçmek kolay bir iş değildir. Ahşap dış cephe kaplama kullanarak dış mekan yaşam alanınızın montajı ve bitirilmesi için kaliteli uzmanlar bulma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, Wilio, evinizi veya işinizi yenilemek için mevcut en iyi hizmet seçeneklerini bulmanıza yardımcı olabilir bu konuda uzman endüstri profesyonellerinden uygun tavsiyeler alabilir. Ahşap dış cephe kaplama fiyatları genellikle m²'ye bağlıdır. Ayrıca, bu malzemeleri düzgün bir şekilde nasıl kuracağını bilen vasıflı işçileri işe almak için ekstra para yatırmanız gerekecek.