Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Kombi Tamiri

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kombi Tamiri

Kombi Tamiri kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Kazan Onarımı: Sık Sorulan Sorular

Neden Wilio'da kombi tamirine bakmalısınız?

Her hane kullanılan sıcak suyu (DHW) üretmek için bir cihaza ihtiyaç duyar bu bir kazandır. Bu cihaz soğuk suyumuzu istenilen sıcaklığa kadar ısıtır ve ısıttıktan sonra ayarladığımız seviyede tutar. Bu nedenle kazan arızası, özellikle kış aylarında mümkün olan en kısa sürede halletmemiz gereken tatsız bir konudur. Elektrik çarpması veya kazanın daha fazla hasar görmesi riskini almayın ve Wilio web sitesinde profesyonel onarım isteyin. Birkaç tamirciden fiyat alın ve size uygun olanı seçin. Deneyimli bir profesyonel, sorunu kısa sürede ve risksiz ortadan kaldıracaktır.

Kombi tamiri hangi işi gerektirir?

Arızalı her cihaz, onarımın başında bir sorun teşhisi gerektirir. Kısa bir görüşmeden sonra deneyimli bir profesyonel evinize gelecek ve çalışmaya başlayacaktır. İlk olarak, güç kaynağına sahip kazanın elektrik bileşenleri kontrol edilir. Burada uzman, cihaza elektrik sağlanmasına odaklanır ve ardından kazanın içindeki münferit bileşenleri kontrol eder. İkinci adım, cihaza su sağlayan su borularını ve ayrıca kazandan ayrı musluklara doğru kontrol etmektir. Kapsamlı bir teşhisten sonra tespit edilen sorun giderilir ve onarılan kazan test edilir.

Neden Wilio'da kombi tamiri arıyorsunuz?

Kazan tamiri amatörlerin işi değildir. Bu yüksek riskli bir operasyondur, tamirci için elektrikle birlikte elektriğin iletkeni olan suyla da temas eder. Yanlış kullanım sonuçları hemen ölümcül bir kazaya neden olabilir ve elektrik ve sıhhi tesisat parçaları yanlış bağlanırsa, daha sonra yıkama ve duş sırasında elektrik çarpması meydana gelebilir. Kazanın müdahalesi, cihazın garantisinin kaybolması nedeniyle mevcut hiçbir üretici tarafından önerilmemektedir. Talebinizi Wilio web sitesine girin ve kombinizi güvenli ve hızlı bir şekilde kontrol edip onaracak sertifikalı bir uzmana ulaşın.

Bir kazanı onarmak ne kadar sürer?

Bir kazanı onarmak zaman almaz. Cihaz ne kadar modern olursa, teşhisi ve sonraki onarımı o kadar kolay ve hızlı olur. Kalifiye bir profesyonel, bozuk bir kazanı 1-2 saat içinde onarır. Daha ciddi arızalar, sökme ve çıkarma anlamına gelir. Wilio web sitesinde, tüm süreci açıklayacak ve kombi ile ilgili herhangi bir soruna en uygun çözümü önerecek yeterli sayıda profesyonel bulacaksınız.

Kaliteli bir kombi onarımını nasıl bulabilirim?

Deneyimli bir kombi tamircisi edinmek çok basit. Wilio sayfasına bir talep girin ve arızalı kazanın bulunduğu yeri seçin. Ardından, bölgenizdeki profesyonellerden onarımlar için hemen fiyat teklifleri alacaksınız. Her uzmanın puanlarını gözden geçirmenizi, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun olanı seçmenizi öneririz.

Kazanı tamir etmeden önce malzeme ve ekipman tedarik etmeli miyim?

Yeni satın alınan kazan, paketinde bir tamir ve sökme kiti de içerebilir. Bir onarım durumunda, bu araç seti profesyonele sağlanmalıdır. Deneyimli profesyonellerin kendi araçları ve malzemeleri vardır. Çoğu durumda kazan sahibi, tamirciye herhangi bir malzeme veya ekipman sağlamak zorunda değildir.

Kazanı tamir etmenin maliyeti nedir?

Fiyat kazanın onarılması, hatanın ciddiyetine, onarım sırasında tüketilen malzeme miktarına ve arızayı teşhis etmek ve düzeltmek için gereken süreye bağlı olacaktır.
İşin fiyatı 5 - 15 tl/saat aralığındadır. Kazanın yeni spirali 10 - 150 arasındadır. Yeni termostatın maliyeti 10 - 80 tl arasındadır. Diğer elektrikli parçalar (göstergeler, sigortalar, göstergeler vb.) pahalı değildir ve fiyatları 5 - 30 tl arasında değişmektedir.
Bazı durumlarda yeni bir kazan satın alınması düşünülür. Cihazın sürekli arızalanması ve uzun süreli güvenilmezliği, değiştirme için açık bir işarettir. Modern üretim teknolojisi sayesinde suyu daha hızlı ısıtan ve daha az enerji tüketen yeni bir güvenilir kazan elde edersiniz. Normal bir elektrikli kazanın maliyeti 100 - 1500 tl aralığındadır.

Tipik çalışma

Kombi servisi, bağlantısı, termostat bağlantısı ve değişimi.

Çalışma prosedürü

Kazanın onarımı ile ilgili herhangi bir çalışma, sahaya varış, mal sahibi ile görüşme ve görsel inceleme ve ölçümlerle arıza teşhisi ile başlar. Her profesyonel, öncelikle kazanın kullanıldığı koşullar hakkında kapsamlı bilgi sahibi olacaktır. Tüm giriş ve çıkışlar da kontrol edilir, hangi kazan vardır diye.

Tamirci önce cihazın elektrik bağlantısını keser ve herhangi bir sızıntı ve kaçak olup olmadığını görmek için optik bir inceleme yapar. Su dağıtım sisteminde bir sorun tespit edilirse parçalar yenileri ile değiştirilir. Böyle bir değişim prosedürü her zaman tavsiye edilir. Bu, yeni parçaların gelecek yıllar boyunca işlevlerini yerine getirmelerini sağlayacaktır. Bir su dağıtım sisteminin tipik bir arızası, hasarlı bir conta, contanın yanlış sızdırmazlığı, çatlamış bir hortum veya bağlantı parçasından kaynaklanır.

Kazan kablolama arızaları çoğunlukla termostat arızası ile kendini gösterir. Kazanda farklı sıcaklıklar ayarlayarak termostatın tıklamadığını öğreniyoruz. Çözüm, termostatı yenisiyle değiştirmektir. Diğer bir tipik bozukluk, arızalı bir kazan anotu veya bobinidir. Anot, kazanın içini korozyondan korur. Arızalı bir anot her zaman yenisiyle değiştirilir. Spiral arıza durumunda çözüm aynıdır - yenisi ile değiştirme.

Bazı durumlarda, kombi arızasına elektrik şebekesine yanlış bağlantı veya tesisattaki bir arızaya neden olur. Profesyonel bir tamirci de bu seçeneği kontrol eder ve kusurlar bulunursa, küçük hatalar hemen giderilebilir; daha ciddi sorunlar başka bir uzmanın veya bir elektrikçinin müdahalesini gerektirir. Wilio web sitesinden de kolayca bir elektrik tesisatı uzmanı alabilirsiniz.

İpuçları ve püf noktaları:

1. Kazanı parçalarına ayırmayın veya tartmayın
Herhangi bir kazan arızası durumunda, kazanı asla kendiniz sökmeyin veya tamire götürmeyin. Onarımı her zaman yerinde gerçekleştiren sertifikalı bir teknisyenin gelmesini bekleyin. Özellikle daha büyük olan kazanları kaldırarak, mal sahibi, ekipman üreticisi tarafından sağlanan garantiyi ve diğer avantajları otomatik olarak kaybeder.

2. Yenisiyle değiştirmeyi düşünün
Bir süre sonra ve özellikle birçok arıza ve yatırım söz konusu olduğunda, yeni bir kazan satın almayı düşünmek iyi bir fikirdir. Üreticiler, ürünlerinin kullanım ömrünün gerçek ömründen çok daha uzun olduğunu belirtiyor. Kazanı her 10 yılda bir yenisiyle değiştirmek en uygunudur. Daha yüksek ısıtma verimliliğine sahip modern bir cihaz elde edecek ve işletme maliyetlerinden tasarruf edeceksiniz.

3. Kazanı düzenli olarak kontrol edin
Kazan ister yeni ister eski olsun, yerini düzenli olarak kontrol etmeniz önerilir. Kazanın altını, arkasını ve elektrik şebekesine bağlı olduğu yerleri kontrol ediyoruz. Muayenenin amacı, sızıntıları ve kaçakları veya kötü yapılmış bir elektrik bağlantısını, örneğin yanıklarla kendini göstermektir. Düzenli inceleme, ani bir işlevsellik kaybından her zaman daha iyidir.

4. Amatörce geçici hiçbir şey yapmayın
Bir kazanla çalışırken bile amatörce ve geçici çözümlerden kaçının. Amatör, yanlış ve tehlikeli demektir, derme çatma, sonsuza kadar böyle kalması demektir. Zamana sıkışsan da, Sertifikalı bir profesyonelin gelmesini bekleyin. Wilio web sitesinde bunlardan bolca bulacaksınız. Amatör çalışma yaparak, kendinizi ve ailenizi tekrarlanan uygulamalarda (ölümcül) yaralanma, maddi hasar ve önemli mali kayıplar riskine maruz bırakırsınız.