Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Kombi Servisi

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kombi Servisi

Kombi Servisi kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Kazan onarımı - Genel kazan onarımları

Kazanlar uzun yıllar sorun çıkarmadan kullanıma olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Çok nadir olarak onarım gerektirmesi, kazanların en önemli avantajlarından biridir . Bu yazımızda, kombinizde meydana gelebilecek bazı genel sorunların yanı sıra düzenli kontrol ve bakımın önemini sizlere tanıtacağız.

1. Kettling (aşırı ısınma)

Aşırı ısınma, çoğu hanede sert suda oluşan fazla minerallerin birikmesinden kaynaklanır. Mineral birikintileri depodaki basınç seviyesini artırır. Sonrasında su sızıntısı görülebilir ve kazanın hasar görme riski artar. Sonuç olarak bu durum, evinizde tehlike oluşturur. Aşırı ısınma sorunu, esas olarak sıcak su kazanlarını etkiler. Kettling, bir ısıtma ünitesinden gelen sesi tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Yüksek sesle vurma veya çarpma gib sesleri fark ettiğiniz anda bir teknisyen çağırmanız gerekir. Geç müdahale edilmesi durumunda ise onarım maliyeti artacaktır.

2. Su sızıntısı

Su kaçağı, kazanın onarımını gerektiren bir diğer ciddi sorundur. Direkt olarak kazan tankından sızıntı varsa ciddi bir sorununuz var demektir. Kazan büyük olasılıkla paslanmaya başlamıştır ve acilen değiştirilmesi gerekmektedir. Kazanın değiştirilmesini gerektirmeyen, küçük müdahalelerle onarımın sağlanacağı durumlar da vardır. Örneğin basınç tahliye vanasından veya pompadan su sızıntısı olması durumunda değişim gerekmeden kazan tamir edilebilir.

3. Ateşleme sorunu (Pilot alevi/brülör)

Günümüzde pilot alevli kombiler gittikçe daha az kullanılıyor. Geçmişte, ısıyı ortamda uzun süre tutmanız için kombiyi sürekli yakmanız gerekiyordu. Oysaki modern kazanlar, yalnızca gerektiğinde suyu ısıtmak için elektronik ateşlemeyi kullanıyor. Elektronik ateşlemesi olmayan kazanlarda meydana gelen ateşleme sistemiyle ilgili arızalarda ise sorunun nedeni bir teknisyen tarafından belirleniyor.

4. Arızalı ısıtma

Arızalı ısıtma birkaç nedenden kaynaklanabilir.

  • Ateşleme sisteminin arızalanması
  • Pompa ve/veya termostatın hasar görmesi
  • Emniyet şalterinin kazanın düzgün çalışmasını engellemesi

Sorunu asla kendi başınıza teşhis etmeye çalışmayın. Problemin nedenini belirlemesi için bir yetkili çağırın. Bu nedenle, bakım için yılda en az bir kez uzmanlardan yardım almak iyi bir fikirdir.

Bir kombinin fiyatı ne kadardır?

Kombinin fiyatı, tipine ve boyutuna bağlıdır. Geniş evler için, tüm aile üyelerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek büyük hacimli, oldukça güçlü bir kombi almanız gerekecektir. Kısıtlı bir bütçeyle daha uygun fiyata alabileceğiniz kombiler de piyasada mevcuttur.

Kazanımda neden sürekli bir basınç düşüşü var?

Bu sorun, çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Bu çoğunlukla contanın eskimesinden veya hatalı bir basınç tahliye vanasından kaynaklanabilir. Teknik bir inceleme yaptırmanızı öneririz.

Kombim neden sürekli kapanıyor?

Kombi kapanırsa, eviniz verimli bir şekilde ısınmayacaktır. Ana sorun, düşük su basıncı veya sistemdeki havanın varlığı olabilir.

Kombi ile elektrikli ısıtma arasındaki fark nedir?

Radyatörlerle birleştirilmiş doğalgaz kombileri, bir evi ısıtmada elektrikli ısıtıcılardan çok daha verimlidir.

Kazan neden sürekli olarak elektriği kesiyor?

Kazanınız sürekli olarak elektriği kesiyorsa, bu kazan sisteminizde bir sızıntının işareti olabilir. Sızıntıyı bulmak ve kazanınızın daha fazla zarar görmesini en aza indirmek için bir yetkiliyle görüşmenizi öneririz.

Kazanım neden rahatsız edici sesler çıkarıyor?

Bu durum, kireç birikmesi nedeniyle tanktaki yüksek basınç seviyesinden kaynaklı olabilir. Kazan temizlenirken, kazanı susturmak için bu kireçler de temizlenmelidir.

Kazanların kontrolü ve bakımı neden çoğunlukla kış mevsiminde yapılır?

Çoğu insan, kazanın tamiri ve bakımı için kış mevsiminin en iyi zaman olduğunu düşünür. Bu nedenle kış mevsimi, ısıtma mühendisleri ve teknisyenler için yılın en yoğun zamanıdır. Kullanıcılar soğuk havaların gelmesiyle birlikte ısınma amacıyla kombilerini açarlar ve arıza olduğunu fark ederek yetkililerden bu dönemde yardım isterler. Oysaki kazanın yaz aylarında kontrol edilmesi ve bakımının yapılması tavsiye edilir. Böylece kış aylarındaki yoğunluk da azalmış olacaktır.

Merkezi ısıtma

Radyatörleri ne zaman değiştirmelisiniz?

Radyatörlerin kullanım ömrü genellikle 8 ila 12 yıl arasında değişmektedir. Eskisi kadar dengeli ısı vermediklerini düşünüyorsanız, peteğinizin havalandırılmasını ve temizlenmesini yetkililerden isteyebilirsiniz.

Isınmayan bir radyatörün tamiri nasıl olur?

Genellikle radyatörün havasını almak yeterlidir. Isınmadığı durumlarda genellikle içinde hava birikir ve bu da düzgün çalışmasını engeller.

Akıllı termostatın faydaları nelerdir?

Akıllı termostat sayesinde, evinizdeki ısıtmayı bir uygulama üzerinden telefon veya bilgisayar kullanarak kontrol edebilirsiniz. Piyasada akıllı termostatların üretimine ve kurulumuna odaklanan birçok şirket vardır. Ayrıca size sıhhi tesisat bakım ve onarımı da sağlayabilirler.

Kazanlar nasıl çalışır?

Kazan, depodaki suyu ısıtır ve sonra ısıtılan su borulardan pompalanır. Böylece ısı radyatörlere veya yerden ısıtma sistemine verilerek evinizde konforlu bir ısınma sağlanır. Ayrıca piyasada, evdeki toplam su tüketimini izlemenize ve ayarlamanıza olanak tanıyan kombine kazanlar da bulunmaktadır.

Evimde kazanım olup olmadığını nasıl anlarım?

Evinizin ısıtma sisteminde havalandırma delikleri yerine borular ve radyatörler kullanılıp kullanılmadığını belirlemeniz gerekecektir. Borunuz ve radyatörünüz bulunuyorsa evinizde hidronik ısıtma sistemi vardır. Bu da bir kazanınız olduğu anlamına gelir.

Kazanların doğal gaz fırınlarından farkı nedir?

Kazanlar, evinizde suyu ve bir dizi boruyu ısıtmak için verimli bir ısı transfer pompası kullanır. Fırınlar, bir kanal sistemi ve bir fan vasıtasıyla evin her tarafına dağılan havayı ısıtır.

Hangi farklı tipte kazanlar mevcuttur?

Piyasadaki farklı tipte kazanlarla, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan tipin belirlenmesi sizin için zor olabilir. Popüler seçeneklerden biri, bir su ısıtıcısını ve bir merkezi ısıtma sistemini tek bir pakette birleştirerek harici bir su deposuna olan ihtiyacı ortadan kaldıran kombine bir kazandır. Diğer kazan türleri arasında sistem kazanı veya standart bir kazan bulunur.

Kazanı ne sıklıkla değiştirmeliyim?

Kullandığınız dönemde kazana sağladığınız bakımın kapsamına bağlıdır. Doğru bir yaklaşımla kazanların kullanım ömrü 10 ila 15 yıl arasında değişmektedir.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Kazan servisi modern dünyada bir zorunluluktur. Kazanlar dünyanın her yerindeki birçok ev ve işyerinde bulunur ve sakinlerine hem ısı hem de sıcak su sağlarlar. Onlar olmasaydı çok daha ilkel hayatlar yaşıyor olurduk! Bu nedenle, bir daha asla sıcak veya sıcak susuz kalmamanızı sağlamak için kombinize rutin bakım yaptırmanız önemlidir. Sağlayıcılarımızdan biri, kazan denetimleri, düzenli yıllık denetimler, ayarlar ve baca gazı ölçümleri için kalite uzmanları bulmanıza yardımcı olabilir. Kazan servisinin fiyatı genellikle işin zamanına ve kapsamına bağlıdır; bazı örnekler için lütfen aşağıya bakın: -Düzenli Yıllık Kontrol -Kazan Muayenesi -Kazan Temizleme ve Servis