Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Koltuk Yıkama

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Döşeme temizliği nasıl yapılır?

Bakteri ve virüslerin %99,99'unu yok etmek için döşemelerin antibakteriyel/antiviral dezenfeksiyonunda aşağıda verilen adımlar izlenir.

1. adım: İlk önce yatağa, döşemeye antibakteriyel/antiviral temizleyiciler püskürtülür.

Bir şilte veya döşemeye sıcak su uygulanmadan önce, döşeme temizleyicimiz yatağınıza veya koltuğunuza bir temizlik maddesiyle ön işlem yapacaktır. Bu tür çözeltiler, ıslak temizlenebilir yüzeyler için onları güvenli kılan nötr bir pH'a sahiptir. Ayrıca, döşemeli mobilya ve halılardaki yerleşmiş yemek kokusunu, evcil hayvan kokusunu, idrarı, kir ve dumanı da tamamen temizlerler.

2. Adım: Deterjan daha fazla mikrop öldürmek için uygulanır. Sertifikalı döşeme temizleyicilerimiz, özel bir püskürtme tekniği kullanarak antibakteriyel/antiviral dezenfektanı derinleştirmek ve mikropları öldürmek amacıyla mobilyanıza veya yatağınıza deterjan uygular. Bu, temizleyicinin yüzeye iyice nüfuz etmesini ve mikropların ortadan kaldırılmasını sağlar.

3. Adım: Tam dezenfeksiyonu ve hızlı kurumayı sağlamak için sıcak su uygulanır.

15 dakika bekledikten sonra temizleyici, döşemenizdeki MRSA ve Hepatit B gibi virüsler de dahil olmak üzere tüm mikropların %99,99'unu ortadan kaldırır. Ardından döşeme temizleme uzmanlarımız, mobilyanızı tamamen sterilize etmek için sıcak su temizliği gerçekleştirir.

Kanepe ve yatakların derinlemesine temizliği nasıl yapılır?

Sıcak su uygulanarak profesyonel temizlik İnsanlar gün içinde vakitlerinin çoğunu kanepelerinde ve yataklarında geçirir. Ancak nadiren bu döşemelerinin de bir bakıma ihtiyacı olduğunu fark ederler. Zamanla yataklarda ve kanepelerde önemli miktarda toz birikir, akar adı verilen mikroskobik böcekler tarafından döşemeler saldırıya uğrar. Yatak/kanepe/koltuk temizliği için sıcak su ile temizleme yöntemini kullanabiliriz. Bu yöntem biriken kirlerden ve birçok inatçı lekeden kurtulmak için çok etkili bir yöntemdir. Ancak bazı inatçı lekelerin kumaşa gerçekten zarar verdiğini ve tamamen çıkarılamayacağını da unutmayın. Bu yöntemin tek dezavantajı, döşemenin kurumasının biraz uzun sürmesidir.

Sıcak su ile temizlik nasıl yapılır?

Uzmanımız leke tipini belirleyerek kullanacağı en uygun temizlik maddesini seçer. Kahve, yağlı yiyecek, kan, mürekkep, boya kalemi, kusmuk gibi inatçı lekeleri çıkarmak için kullanılan çok çeşitli temizlik ürünleri bulunmaktadır. Ancak saç boyası veya su kalıntıları gibi kumaşa kalıcı olarak zarar veren ve çıkarılmaları mümkün olmayan lekeler de bulunduğunu unutmayın. Son olarak lekeyi kendi kendinize temizlemeye çalışmamanız önemlidir aksi taktirde temizlerken lekeleri kumaşın daha derinlerine itebilir ve temizlemeyi imkânsız hale getirebilirsiniz.

Sıcak su püskürtme

En etkili döşeme temizlik yöntemidir. İşleyiş şekli şöyle gerçekleşir. Kumaşın ön işlemden geçmesinden sonra elyafın derinliğine sıcak su enjekte etmek için son teknoloji ürünü olan profesyonel bir makine kullanılır. Böylece biriken kir ve toz etkin bir şekilde giderilir. Makinenin çıkış ucu, aynı anda hem döşemedeki kalıntıları çeken hem de yaklaşık %95 oranında nemi gideren bir emme aparatına sahiptir. Bu aparatın kullanımı sonrası, birkaç saat içinde kuruyacak, mükemmel temiz ve ferah döşemenizin temizliği artık bitmiştir.

Döşemenizin temizliği için her zaman en uygun kuru temizleme yöntemini kullanın. Uzmanımız, temizlemenin en uygun yolunu belirlemek için öncelikle döşemenizi dikkatlice kontrol edecektir. En sık kullanılan yöntemleri öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Kuru çözücü ile temizleme:

Mobilyalarınızın temizliğinde kullanılan bu yöntem su kullanımı gerektirmez. Kuru temizleme çözücüsü döşemeye uygulandıktan bir süre sonra elektrikli süpürge yardımıyla çıkarılır. Böylece mobilyanız etkili bir şekilde temizlenmiş olur. Bu yöntemde döşemeniz hiçbir şekilde zarar görmez.

Kuru köpük temizleme:

Ön işlemden sonra kumaşa düşük nemli bir temizleyici uygulanır. Kumaş için kesinlikle güvenli olan döner bir fırça ile ovmaşı işlemi gerçekleştirilir. Sonunda, köpük vakumlanır ve sonunda tertemiz bir döşemeye sahip olursunuz.

Deri kanepenin temizlenmesi

Deri mobilyaların temizliğinde profesyonel temizleyiciler kullanılır. Deri yüzeye temizleme solüsyonu, pamuklu bezle özenle sürülür ve ardından yüzey silinir. Bununla birlikte, renk değişimi olmuş olan deri koltuklarda hasarın kalıcı olma ihtimali yüksektir. Bu da deri koltuk temizleyicilerinin bu tür mobilyalar için uygun olmayacağı anlamını taşır. Her bir temizleme solüsyonu, derinizin rengini canlandırmak ve renk solmasını önlemek için mobilyanızın özelliklerine uyacak şekilde özenle seçilmektedir. Ayrıca anilin derileri, nubuk deriden üretilmiş kanepeleri de başarıyla temizlediğimizi belirtmek isteriz.

Profesyonel döşeme ve yatak temizliği

Sentetik ve karışık

Islak temizlemenin kullanılabileceği çoğu mobilya türü için buharlı temizleme yöntemini şiddetle tavsiye ederiz. Bunlara kanepeler, koltuklar, yemek sandalyeleri ve daha birçok mobilya dahildir. Bu tekniği yatakları temizlemek için de kullanıyoruz.

Doğal elyaf ve deri

Elbette ıslak olarak temizlenemeyen mobilyalar da bulunmaktadır. Bunun için bir dizi başka olası alternatif sunabiliriz. Örneğin, profesyonel deri temizleme hizmetimiz, deri ve süet koltuğunuzu mükemmel bir şekilde temizleyebilmektedir. Uzmanlarımız mobilyalarınıza en uygun temizleme yöntemini döşemenizi inceledikten sonra kolaylıkla belirleyecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Temizlik için herhangi bir kimyasal kullanıyor musunuz?

Cevap: Evet kullanıyoruz ancak firmamız tarafından kullanılan temizlik ürünleri aileniz ve evcil hayvanlarınız için tamamen güvenlidir. Bununla birlikte, belirli kimyasallara duyarlıysanız, size uygun bir alternatif sunabilmemiz için lütfen bize önceden bildirin.

Soru: Döşeme temizliğinin maliyeti nedir?

Cevap: Genellikle çift kişilik bir koltuk olması durumunda temizleme maliyeti 100 ila 120 TL arasında değişmektedir. Yatak temizliği yaklaşık 100 TL'ye mal olabilir. En yaygın fiyat belirleyici faktörler, mobilya türü, tekstil ürünleri ve temizleme yöntemidir.

Soru: Döşemenin/yatağın kuruması ne kadar sürer?

Cevap: Çoğu döşeme türü için kuruma süresi 4 ila 8 saattir. Bununla birlikte, yatağın kuruması 12 ila 24 saat arasında olmak üzere biraz daha uzun sürebilir. Tabii ki kurumanın süresi, oda sıcaklığına ve hava akışına da bağlıdır. Talep üzerine koltuk temizleme uzmanınız, kurutma sürecini hızlandırmak için temizlenecek nesnenin yakınına bir kurutucu yerleştirebilir.

Soru: Döşemeli mobilyalarım için hangi temizleme yönteminin uygun olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Cevap: Bilmiyorsanız bunun için endişelenmeyin. Hangi yöntemin uygun olduğunu uzmanlarımız mobilyalarınızı inceledikten sonra belirleyecektir. Bununla birlikte, etiketlerin üzerindeki kodlar da bize yardımcı olacaktır. S: Yalnızca çözücüler, su yok. Ürün kimyasal olarak temizlenebilir. X: Yalnızca süpürme veya fırçalama, su yok. Öğe derinlemesine temizlenemez. W: Su güvenlidir. Ürün buharla temizlenebilir. WS: Nazik temizleyici veya kuru köpük temizleyici. Kuru bir işlem önerilir.

Soru: Temizlik hizmeti alacağım gün herhangi bir park yeri ayarlamam gerekir mi?

Cevap: Uzmanlarımız çok sayıda ağır ekipman getirecektir. Bunların taşınmasını kolaylaştırmak için konutunuzdan en fazla 20 metre uzakta park edebilecekleri bir yer ayarladığınızdan emin olun.

Soru: Döşeme temizlik sırasında hasar görürse ne olur?

Cevap: Böyle bir şeyin olması çok düşük bir ihtimaldir. Ancak bir hasar oluşması durumunda, döşeme temizlik hizmetinin %100 sigortalı olduğunu ve tamamen tazmin edileceğini unutmayın.

Soru: Buharlı temizleme döşemeye nasıl uygulanır?

Cevap: Buharlı temizlik, adından da anlaşılacağı gibi tekstil mobilyaların temizliğinde basınçlı su kullanır. Basınçlı su, kumaş üzerindeki toz ve kirin çoğunu çıkaracak kadar güçlü ve aynı zamanda kumaşı yırtmayacak kadar yumuşaktır. Döşemeli mobilyalarınızın buharla temizlenip temizlenemeyeceğini bilmek önemlidir. Emin değilseniz, size yardımcı olmaktan mutluluk duyacak müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.