Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Klozet montajı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Klozet montajı

Klozet montajı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Tuvalet Montajı

Suyu kesin

Eski bir tuvaleti çıkarmanın ilk adımı, duvarda veya yerde arka tarafta veya tuvaletin yanında bulunan bir kapatma vanası ile suyu kesmektir. Bu valf, su besleme borusundan tuvalet tankına akışını kontrol eder. Depodaki ve klozetdeki tüm suyu boşaltmak için tuvaleti durulayın. Suyu vana ile durdurduğunuz için tank yeniden doldurulmayacaktır. Kalan suyu tahliye borusundan çıkarmak için pistonu kullanın ve ardından tankta kalan suyu bir süngerle temizleyin.

İpucu: Kaseyi dik tutun. Kaseyi çıkarırken dik tutarsanız, kasede kalan az miktarda su boşaltılmayacaktır.

Su beslemesini kesin

Su kaynağını ayarlanabilir bir anahtarla ayırın. Su borusunu sabit bir pozisyonda tutun ve vanadan gevşetmeye çalışın. Besleme borusunu gevşetmeye çalışırken, su borusunu veya duvar veya zemin içindeki bağlantısını gevşetmeyin veya zarar vermeyin. Daha hiç çıkarılmadıysa veya uzun süredir bağlıysa, bağlantı noktalarından birinde veya her ikisinde biraz gevşetmek biraz zor olabilir. Öyleyse, korozyonu gidermek için yüksek performanslı bir pas sökücü kullanın.

Tankı ve kaseyi ayırın

Yalnız çalışmazsanız, tankı kaseden ayırmak daha kolay olacaktır. Her iki parçayı birlikte kaldırmak biri için zor olabilir. Ayarlanabilir bir anahtarla tankın altından vidaları çıkararak tankı hazneden ayırın ve çıkarın. Tankın vidaları tuvalet tankının içinden klozetin altına doğru hareket eder. Vidanın üst kısmını tankın içinde tutmak ve aynı zamanda çanağın arkasındaki somunu çıkarmak gerekebilir. Tankı düz yukarı kaldırarak çıkarın. Direnç hissederseniz, tankı bir yandan diğer yana sallayın. Bu, tank ile kase arasında bulunan çalkalama valfi contasının çanaktan serbest kalmasını sağlar.

İpucu: Çıkarılamayan tek parça yapıya sahip bir tuvaletiniz varsa, bu adımda size yardımcı olması için bir yardımcı çağırın.

Klozet vidalarını çıkarın

Tuvalet vidalarının kapaklarını tartın. Gerekirse bir tornavida kullanın. Hazneyi zemine sabitleyen vidalar üzerindeki somunları ve pulları çıkarmak için pense veya ayarlanabilir bir anahtar kullanın. Somunların yerinde paslandığını fark ederseniz, somunları gevşetmek, vidaları döndürmek ve vidaları metal bir testere ile kesmek için vidaların altında yeterli boşluk yaratmak için vida açma düğmesini kullanabilirsiniz.

Eski sızdırmazlık maddesini çıkarın

Klozetinizin zemine temas ettiği taban etrafında kapatıldığından emin olun. Öyleyse, sızdırmazlık maddesini çıkarmak için özel bir bıçak kullanmalısınız. Klozeti serbest bırakana ve kaldırana kadar yavaşça ileri geri sallayın. Eski mum halkasını ortaya çıkarmak için onu yana kaydırın.

İpucu: Yeni tuvaleti tabanın etrafına yeniden kapatmaktan kaçının. Sızıntı durumunda, sızdırmazlık maddesi tuvaletin altında su tutacak ve zemine ciddi şekilde zarar verebilir.

Kase vidalarını kontrol edin

Yer giderinde bulunan flanştaki klozetin eski vidalarının durumunu kontrol edin. Önceki adımda paslanmış vidaları keserseniz, yeni tuvaletinizle gelen yenileriyle değiştirmelisiniz. Vidalar paslanmadıysa ve iyi durumdaysa, bunları yerinde bırakıp yeniden kullanabilir veya gerektiği gibi değiştirebilirsiniz. Eski mum halkasını çıkarın ve kalıntıyı nemli bir bez veya süngerle silin.

Flanşı kontrol edin

Tuvalet flanşını kontrol etmek gerekir. Flanş, zemin ile tuvaletin tabanı arasında bir bağlantı oluşturur. Çatlamış veya kırılmışsa flanş onarım halkası ile tamir edebilirsiniz.

İpucu: Ne tür bir yedek flanş satın alacağınızdan emin değilseniz, eski flanşınızın bir fotoğrafını çekin ve en yakın mağazadaki bir işçiye gösterin.

Yeni bir balmumu halkası takın

Yeni bir mum halkası yerleştirmek için iki seçeneğiniz vardır. Yeni klozeti, zemini ve tuvaleti korumak için döşemeli bir yüzeye yan tarafına yerleştirebilir ve çanağın altına yedek bir mum halkası takabilirsiniz. Bu tekniğin avantajı, tuvaleti flanşın üzerine yerleştirirken halkanın doğru konumda olduğundan emin olabilmenizdir. En yaygın seçenek, çanağı yerine indirmeden önce mum halkayı flanşa yerleştirmektir.

İpucu: Orijinal tuvalet kurulduğundan beri banyonuza kalın bir karo eklenmişse, daha kalın bir halka gerekebilir.

Tuvaleti flanşa yerleştirin

Klozet çanağını, çanağın altındaki vida delikleri flanştaki vidalarla aynı hizaya gelecek şekilde flanşın üzerine yerleştirin. Bu yardımcı olursa, daha iyi temas ve indirirken daha fazla kontrole sahip olmak için kaseyi dış kenarlar yerine iç kenarından tutabilirsiniz. Contayı ayarlamak için itin.

İpucu: Keçeyi flanşa yerleştirdikten sonra, contaya zarar verebileceğinden tuvaleti hareket ettirmemeye veya eğmemeye çok dikkat edin. Bu, gelecekte sızıntılara neden olabilir.

Tuvaleti vidalarla sabitleyin

Her klozet cıvatasına bir rondela ve somun yerleştirin ve cıvataların üzerindeki somunları eşit şekilde sıkın. Alternatif olarak, tuvaletin bir tarafından diğer tarafındaki somunları sıkın. Aşırı sıkmamaya veya porselen kaseyi kırmamaya dikkat edin. Vidalar rondelaların ve somunların üstünden çok fazla çıkıntı yaparsa, fazlalığı metal bir testere ile kesin.

Yeni bir tank bağlayın

Henüz takılmamışsa, çanak tankı contasını yıkama valfi tabanına takın ve tankın içinden tank vidalarını ve pullarını yerleştirin. Kaseyi kasenin üzerine, vidaların gövdesi kasedeki deliklerle hizalanacak şekilde yerleştirin. Hazne geri çekilip hazneye dokunana kadar her bir tank vidasını dönüşümlü olarak sıkarak kase tankını sabitleyin. Besleme hattını, tankın yanından çıkıntı yapan doldurma vanasının açıkta kalan kısmına ve duvardan veya zeminden çıkan tedarik vanasına yeniden bağlayın.

İpucu: Tuvaleti sızıntılara karşı kontrol edin. Su kesme vanasını yavaşça açın ve tankın dolmasına izin verin. Tuvaleti durulayın ve tuvaletin tabanına ve tank ile çanağın birleştiği noktaya odaklanın. İzlemeyi kolaylaştırmak için sızıntı tespit boyası ekleyin.

Son adım olarak klozetinizi seçmeye gelince, farklı klozet kapakları vardır. Seçilen tuvalet modeline uyan bir tuvalet plakası seçin ve üreticinin talimatlarını izleyin.

Bir klozet takma kılavuzumuza göz atın ve en iyi ipuçlarını alın.

Tuvalet kurmak için bir alet veya malzeme belirlemede yardıma mı ihtiyacınız var? Uygulamada görsel arayarak ürünleri hızlı bir şekilde bulun. Beğendiğiniz ürünün resmini çekin, size benzer ürünleri gösterelim.