Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Klima Servisi

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Klima Servisi

Klima Servisi kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Klima ve havalandırma bakımı hakkında sıkça sorulan sorular

Neden bir klima / havalandırma bakım uzmanından hizmet almalıyım?

Havalandırma kanalları temizlenerek, eviniz sıcak veya soğuk hava akışı sağlayan sistemlerdeki çeşitli alerjenler, toz, kir, küf ve bakterilerden arındırılır. Uzmanlar, ev sahiplerine klima / havalandırma borularını yaklaşık 3 yılda bir temizletmelerini tavsiye ediyor. Temizleme işlemi için bir profesyonelden yardım almak önemlidir.

Evinize özel fırçalar ve yüksek çekiş güçlü bir elektrikli süpürgesi ile gelen profesyonel klima / havalandırma temizleme uzmanımız, duvarlarınıza zarar vermeden ve önemli bağlantıları gevşetmeden metal olmayan hava kanallarını etkili bir şekilde temizleyecektir. Temizlik sırasında oluşabilecek bir hasar, evinizin ısıtma ve soğutma sisteminin performasını ciddi şekilde etkileyerek tavan arasından veya diğer boşluklardan kirli havanın evinize girmesine yol açabilir. Bu nedenle, evinizdeki havalandırma sisteminin temizliği konusunda bir klima / havalandırma temizleyici uzmanından yardım almak en doğrusu olacaktır. Uzmanlarımız, işlerini verimli ve güvenli bir şekilde yapmak için gerekli bilgi ve donanıma sahiptir.

Klima temizliği gereksiz bir harcama mı?

Evde yaşayanlar ısıtma ve soğutma sistemlerinden yayılan bakteri, toz, küf ve diğer alerjenleri göremedikleri için klima temizliğinin gereksiz bir harcama olduğunu düşünebilirler. Ancak aile bireyleri sebebi açıklanamayan alerjik reaksiyonlar gösteriyorsa ve ev her zamankinden daha tozlu görünüyorsa, havalandırmanızın temizlenme zamanı gelmiş demektir. Ayrıca ev tozu akarları klima içinde biriktikleri için klimanızı temizletmeniz önem taşır.

Klima ve havalandırma temizliği profesyonel olmayan kişiler tarafından yapıldığı takdirde, yeterli temizlik sağlanamadığı gibi, mikropların daha çok birikmesine de sebep olabilir. Patojen maddeler, hava dışında yüzeylerde de bulunurlar. Bu yüzden, klima temizliğinizin bir profesyonel tarafından yapılması oldukça önemlidir. Klima bakım uzmanımız, klima temizliğinin gereksiz bir harcama olup olmadığı veya sağlığınız için ne kadar gerekli olduğu konusunda sizi bilgilendirecektir.

Klimamı / havalandırmamı temizletmem gerektiğini nasıl anlarım?

Klimanızın bakım zamanı geldiğini gösteren birkaç husus vardır. Örneğin, klimanızda toz birikmesine sebep olacak tadilatlar yaptırdıysanız veya filtrelerinizi son birkaç aydır temizletmediyseniz; filtrelerinizde kir, küf ve alerjenler birikmiş olabilir. Aynı şekilde, eğer evinizin her yeri tozluysa filtre bakımı yaptırmanızın zamanı gelmiş demektir.

Klima bakım zamanı geldiğini gösteren bir diğer kriter de artan ısıtma ve soğutma giderleridir. Boruların tıkanmasından dolayı giderleriniz artış gösterebilir. Odalardaki hava akımında farklılıklar yaşanıyorsa bu durum, klimadan kaynaklanıyor olabilir. Evde yaşayanlar sebebi açıklanamayan alerjik reaksiyonlar gösteriyorsa solunum sıkıntısına yol açan etkenleri ortadan kaldırma zamanı gelmiştir. Son olarak, havalandırma sisteminizden garip sesler geliyorsa havalandırma kanallarını kontrol ettirmeniz veya bakımını yaptırmanız gerekebilir.

Klimamı / havalandırmamı hangi sıklıkla temizletmeliyim?

Klimaları / havalandırma sistemleri düzenli olarak temizletilmelidir. Profesyonel temizlik hizmetimiz sayesinde, havalandırma sistemlerinize yerleşen kir, toz, küf ve alerjenler temizlenir. Kirli hava, evde yaşayanların sağlık sorunları yaşamalarına neden olabilir. Havalandırma sisteminde biriken kir ve toz miktarına göre uzmanlar, boruların yaklaşık 3 yılda bir temizlenmesini önermektedir.

Yakın zamanda evinizde tadilat yaptırdıysanız filtrelerinizde toz ve kir birikmiş olabilir. Havalandırma sisteminizden garip sesler veya kokular geliyorsa, bakım yaptırma zamanı gelmiştir. Isıtma ve soğutma giderlerinizde bir artış fark ederseniz, havalandırma sisteminizi bir uzmana göstermeniz faydalı olacaktır. Bu gibi durumlarda, bir profesyonelden yardım almalısınız.

Klima / havalandırma temizliği gerçekten işe yarıyor mu?

DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü), filtre bakımının sağlık sorunlarını engellediğini gösteren hiçbir kanıt olmadığını söylemektedir. Ayrıca filtrelerden çıkan tozun yüzeylere yerleştiğini ve evdeki havayı etkilemediğini belirtmektedir. Ancak borularda küflenme gözleniyorsa, evde yaşayanlar sebebi açıklanamayan alerjik reaksiyonlarda gösteriyorsa, ısıtma ve soğutma giderlerinizde artış varsa, profesyonel bir bakım hizmeti almanız önem taşır. Bunun yanı sıra, kemirgen bazı hayvanlar klimanıza yerleşmişse ya da filtrelerde hayvan pisliği fark ettiyseniz klima bakımı konusunda harcama yapmanız kaçınılmaz olabilir.

Havalandırma sırasında; yerleşen toz, küf, alerjen ve diğer patojen maddeler etrafa yayılır. Bakım yapılırken bu zararlı maddeler, emiş gücü yüksek süpürgeler yardımı ile çekilir. Peki, bu gibi bir bakıma ihtiyacınız olup olmadığını nereden bilebilirsiniz? Bakım uzmanımız inceleme yaparak karar vermenize yardımcı olacaktır.

Klima / havalandırma bakımının maliyeti nedir?

Profesyonel havalandırma veya klima bakım ücreti, çeşitli faktörlere göre değişkenlik gösterir. Alanında uzman kadromuz genellikle evdeki havalandırma boşluklarının sayısını ve durumunu tespit edecek, klima sayısını ve uzunluğunu belirleyecektir. Ücreti etkileyen bir diğer faktör evin / dairenin büyüklüğüdür. Yaşadığınız bölge ve size yakın müsait uzmanların olup olmadığı gibi etkenler de maliyeti etkileyebilir. Klimanızda kırık parça olup olmadığı, hayvanların varlığı ya da diğer sorunlar da bakım ücretini etkileyecektir.

Profesyonel bir HVAC uzmanımız, evinize gelerek değerlendirmede bulunabilir. Uzmanımız, boru ve havalandırma sisteminizin temizlenmesi gerekip gerekmediğini kontrol eder. Bunun için borularda delik açması gerekebilir, ancak sonrasında bu delikler dikkatli bir şekilde kapatılacaktır. İnceleme sırasında bakım uzmanımız, temizliği etkileyebilecek bir çatlak veya sızıntı olup olmadığını kontrol eder. Uzmanımız inceleme sonrası tahmini bir fiyat teklifinde bulunacaktır.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Evinizde bir klimanız varsa, üniteyi temiz tutmanın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. * İç Ünite için Klima Servisleri: Wilio, bir iç üniteyi temizlemek ve dezenfekte etmek için bölgenizdeki en iyi uzmanlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir. Bir servis ayrıca filtrelerin kontrol edilmesini veya değiştirilmesini, havalandırma sisteminin dışından gelen tozun temizlenmesini, kompresör üzerindeki bir sızdırmazlık maddesinin değiştirilmesini vb. içerebilir. Yapılması gereken bu kadar yoğun bir iş için profesyonel yardım almanızı öneririz! * Nemlendiriciler: Klima servis zamanı geldiğinde nemlendiricileri düşünmeyin ama aslında oldukça önemliler! Sıcak yaz aylarında, klimanızın da sorunsuz çalışmasına yardımcı olan atmosfere nem ekleyerek kuru cilt ve çatlamış dudaklardan kurtulmayı sağlarlar.