Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Kızılötesi Isıtıcı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kızılötesi Isıtıcı

Kızılötesi Isıtıcı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Kızılötesi panel ısıtıcılar bir odayı ısıtmanın iyi bir yolu mu?

Kızılötesi paneller, evleri ısıtmanın nispeten yeni bir yoludur. Radyatörlerden farklı bir prensipte çalışırlar çünkü odayı ısıtmak için konveksiyon yerine radyasyon kullanırlar. Bu, tüm odayı ısıtmadıkları, ancak içindeki insanlara ve nesnelere doğrudan ısı sağladıkları anlamına gelir.

Konveksiyon ve radyasyon arasındaki fark nedir?

Isı her zaman daha sıcak nesnelerden daha soğuk olanlara doğru hareket eder. Isının bir yerden diğerine aktarılmasının birkaç yolu vardır. En yaygın olanları iletim, akış ve radyasyondur.

İletim, öncelikle katılar yoluyla gerçekleşir. Termal enerji bir atomdan diğerine aktarılır ve onu hızla nesnenin içinde hareket ettirir. Metal gibi bazı malzemeler iletken olarak çok iyidir. Bu nedenle, radyatörün dış kısmı, içinden sıcak su geçtiğinde çok hızlı ısınabilir. Diğer maddeler ısıyı çok daha az verimli bir şekilde aktarır, böylece iyi bir yalıtım sağlar.

Konveksiyonda ısı, hava veya su gibi bir akışkan tarafından aktarılır. Sıvı ısındıkça yoğunluğu azalır, dolayısıyla sıcak hava yükselir. Tekrar soğuduğunda kalınlaşır ve batar. Bu prensip sayesinde sirkülasyon, ısının bir yerden diğerine hareket etmesi için ayarlanır.

Radyasyon, elektromanyetik dalgalarla enerji transferidir. Isı, esas olarak spektrumun kızılötesi aralığındaki fotonlar tarafından aktarılır. Kaynağından enerji aktarırlar ve onu emen her nesneye sağlarlar. Bu, radyasyonun vakum dahil herhangi bir şeffaf ortamdan geçebileceği anlamına gelir.

Kızılötesi paneller ve radyatörler arasındaki temel fark nedir?

Radyatörler konveksiyonu kullanır ve oda içinde dolaşan havayı etraflarında ısıtır. Kızılötesi paneller radyasyon üzerinde çalışır, bu da onları geleneksel radyatörler olarak kullanmaya çalışmazsak oldukça verimli bir ısıtma sistemi yapar.

Kızılötesi panellerin faydaları nelerdir?

Kızılötesi panellerin avantajı, tüm odayı ısıtmaması, ancak içindeki insanlara ve nesnelere doğrudan ısı vermesidir. Böylece odada kim oturursa, etrafındaki hava hala oldukça soğuk olsa bile sıcaklığı hissedecektir. Buradan açıkça görülüyor ki, tüm evi ısıtmak zorunda olduğumuzdan çok daha az elektrik tüketiyoruz.

Kızılötesi paneller, alanın zayıf bir şekilde izole edildiği her yerde daha etkilidir. Yalıtım eksikliği, sürekli ısı sızıntısı nedeniyle geleneksel ısıtma sistemini verimsiz kılar. Ancak bu, kızılötesi panellerde bir sorun değildir, çünkü ısı doğrudan insanlara değil nesnelere de verilir. Havadan çok daha verimli bir şekilde biriktirirler.

Kızılötesi panellerin avantajı, hasar görebilecek veya aşınabilecek hareketli parçalara sahip olmadıkları için minimum bakımdır. Tek yapmanız gereken zaman zaman onları silmek. Avantajlara ergonomik tasarım, sürdürülebilirlik, düşük işletme maliyetleri ve güvenli çalışma da eklenebilir.

Kızılötesi paneller, sadece ısıtıcının görüş alanında enerji aldığı için oda sıcaklığının bölgelendirilmesini ayarlamak için kullanılabilir. Bu, geniş açık odalarda, özellikle uzun süre aynı yerde oturursanız bir avantaj olabilir.

Ana avantaj, en büyük dezavantajları olabilir

Kızılötesi panellerin en büyük avantajı, tüm alanı ısıtmaması, görüş alanında bulunan nesneleri doğrudan ısıtmasıdır. Ve bu onların en büyük dezavantajı da olabilir. Yani panelin önündeyseniz, ısınacaksınız, ancak ısıtmayı kapattığınız veya panelden çıktığınız anda tekrar üşüyeceksiniz. Bu, tek bir yerde kalırsanız iyi oldukları, yukarı aşağı giderseniz daha az iyi oldukları anlamına gelir.

Diğer bir dezavantaj, panel ile ısıtılmış nesne arasında hiçbir engel kalmaması için paneli her zaman nasıl konumlandıracağınızı bilmemenizdir. Bu gibi durumlarda, kızılötesi panelin çalışması en verimli olanı değildir.

Verimlidirler

Geleneksel ısıtma sistemlerinden farklı olarak kızılötesi paneller, ısıyı odaları boşaltmak yerine ihtiyaç duyulan yere dağıtır. Bu teknoloji, enerjisinin% 80'ini insanları ve odanın diğer kısımlarını ısıtmak için, enerjisinin yalnızca % 20'sini havayı ısıtmak için kullanır. Bu, diğer ısıtma sistemlerine kıyasla minimumdur.

Kızılötesi panellerin çalışma prensibi

Kızılötesi ısıtmada, doğal ısı formu eşit olarak yayılır ve bu da nesneler tarafından emilir. Hızlı ısı, nesnenin hemen ısınmasına neden olur. Isı, sabit bir parçacık akışı ile nesneye doğru yönlendirilen hassas bir ısı ışını tarafından üretilir. Sonuç olarak, ısı odadaki milyonlarca hava parçacığına değil, kişiye odaklanır.

Her yerde bir yer bulacağım

Kızılötesi paneller herhangi bir fan kullanmadığı için tamamen sessizdir. Sessiz çalışma sayesinde her oda için uygundur. Kızılötesi paneller borusuz ayrı ünitelerdir, bu nedenle duvarda herhangi bir yere yerleştirilebilir veya tavana asılabilirler. Bununla birlikte, kurulumları hakkında düşünmek daha iyidir, çünkü mobilya veya diğer nesneler tarafından engellenmemeleri için bir yer bulmaları gerekir.

Kızılötesi ısıtıcı nasıl çalışır?

Bir ısı kaynağı ile kaplanmış sıcak spiraller temelinde çalışır. Görevleri, çevredeki ortama eşit ısı transferidir. Obje ile ısıtıcı arasındaki mesafeler arttıkça ısıyı korumak daha zordur. Isının aktarılabileceği mesafeyi en üst düzeye çıkarmak için, kızılötesi ısıtıcılar, ısıtıcı verimliliğini artırmaya yardımcı olmak için cilalı metal ile donatılmıştır.

Kızılötesi ısıtıcılar sağlık için güvenlidir

Çoğu ısıtıcının cildi kurutabileceği, boşlukları tıkayabileceği, havaya kirletici madde salabileceği veya statik elektriğe neden olabileceği iyi bilinmektedir. Bunların hiçbiri sizi kızılötesi ısıtıcılarla tehdit etmez, çünkü bunlar güneşle aynı türde ısı üretirler. UV radyasyonu konusunda endişelenmeden güneş ışığının faydalarından yararlanabilirsiniz.

Kızılötesi panellerin havadan ziyade katı nesneleri ısıttığı da eklenmelidir, bu da nemli duvarları onlarla iyi bir şekilde kurutabileceğiniz anlamına gelir. Sonuç olarak kızılötesi paneller, özellikle alerji hastaları tarafından takdir edilen küf ve tozun yayılmasını önlemek için de iyidir.

Çeşitli kızılötesi panel tasarımları sunuyoruz

Kızılötesi paneller çeşitli tasarımlarda piyasada mevcuttur. Elektrik şeklindeki klasiklere ek olarak, bunları katı yakıt, gaz veya yağda bulabilirsiniz. Ancak elektrik için sadece kızılötesi paneller herhangi bir kurulum, boruların çekilmesi veya yakıt depolanması gerektirmez. Elektrik pahalı olmasına ve elektrikli ısıtma genellikle ekonomik olmayan bir alternatif olarak görülmesine rağmen, kızılötesi paneller için farklıdır. Daha verimli ısı transferi sayesinde, kızılötesi ısıtıcılar, geleneksel ısıtma sistemlerine kıyasla iyi bir seçenek olabilir. Güneş kızılötesi panelleri kullanırken % 100 saf ısı üretebilirsiniz.

Kızılötesi paneller ve depolama ısıtıcıları (kazan)

Bir depolama ısıtıcısının başlangıç ​​maliyeti, kızılötesi panellere kıyasla çekici bir alternatif gibi görünse de, operasyonları daha pahalıdır ve önemli ölçüde daha az verimlidir. Kızılötesi paneller yalnızca daha az yer kaplamakla kalmaz, aynı zamanda daha az enerji tükettikleri için daha verimli bir ısıtma yöntemidir.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Kızılötesi ısıtma panelleri için ilk adım ve bölgenizde kaliteli uzmanlar bulmak için çevrimiçi biraz araştırma yapın. Bu hizmetleri sunan birçok farklı şirket var, bu yüzden saygın kaynaklardan fiyat teklifi aldığınızdan emin olmak isteyeceksiniz! Birkaç sağlayıcı bulduktan sonra, maliyetleri karşılaştırmanın ve bütçenize en uygun olanı görmenin zamanı geldi.