Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Kış bahçesi

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kış bahçesi

Kış bahçesi kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsunu

Kış bahçeniz için doğru üreticiyi seçmek

Evinize bir kış bahçesi yaptırmak, evinizden alacağınız keyfi büyük oranda artıracaktır. Dış cephe de dahil olmak üzere, daha geniş bir yaşam alanına sahip olmak ve evin değerinin artması, evlerini bu şekilde genişletmeye karar veren kişilerin söyledikleri olumlu şeylerden sadece birkaçı.

Bununla birlikte, dahil olduğunuz herhangi bir büyük projede olduğu gibi, bu projede de doğru kış bahçesi üreticisi ile anlaştığınızdan emin olmanız gerekir. Doğru kararı verebilmeniz için doğru sorular sorabilmeli ve doğru cevaplar almalısınız. Bunun için Wilio'da önerilen deneyimli uzmanlardan bazılarıyla sizin için konuştuk: Üreticilerin benzer projeleri daha önce yapıp yapmadığını sorun. Bu işin size uygun olduğundan emin olun. İşi alırken mevzuata olduğu kadar deneyime de dikkat edin. Malzeme tedariğinin süreci karmaşıklaştırabileceğini unutmayın. Belirli bir ürünle çalışmaya alışkın olan üreticileri tercih edin.

Benzer teklifleri karşılaştırın ve bir ödeme planı oluşturun.

İşçilerin inşaat ruhsatı ve inşaat yönetmelikleri hakkında yeterli bilgiye sahip olduğundan emin olun. Hizmet verenlerle buluşurken ve iş teklifi alırken neye bakacağınıza odaklanmanıza yardımcı olabilecek bu noktaları aklınızda bulundurun.

Araştıdığınız konu ile ilgili doğru çalışanı bulma hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin. Tedarikçilerin daha önce aradığınız özellikte bir kış bahçesi yapıp yapmadığını öğrenin. Kış bahçeleri tasarlayan ve tasarımdan uygulamaya kadar her şeyi kapsayan kapsamlı ve kişiye özel bir hizmet sunan ülke çapında birkaç büyük şirket vardır. Bu yöntemi tercih etmek ev sahipleri için en basit yol olsa da, muhtemelen en pahalı olanıdır.

Anketlere göre, çoğu kişi kış bahçesi yaptırmak için uygun yerel bir şirket seçiyor. Peki burada neye odaklanmalısınız? Çok sayıda küçük kış bahçesi yapan şirket olmasına rağmen, bunların bir kısmı genel inşaat işleri yapan firmalar olacak ve bu nedenle kış bahçesi yapımında uzmanlıkları bulunmayacaktır. Bazıları pencere ve kapı uzmanı olacak, diğerleri marangoz olacak. Her iki seçeneğin de avantajları vardır - bir kış bahçesi uzmanı, özel gereksinimlerinizle ilgili daha özel bir deneyime sahip olabilirken, genel bir inşaatçı, diğer unsurları içeren daha karmaşık projeleri ele almak için daha donanımlı olabilir.

30 yıllık tecrübeye sahip ve Wilio'da 60'tan fazla olumlu yorumu bulunan Aslan N., bize şunları söylüyor: Kış bahçesi yapan farklı ustalar bulabilirsiniz. Ancak asıl önemli olan, şirketin iyi referanslara ve portföye sahip olmasını istemenizdir. İşe aldığınız işçilerin iş tecrübesine sahip olduğundan emin olun. Ben sadece kış bahçeleri değil, pencere ve kapı da yapıyorum. Bununla birlikte, kış bahçeleri ile ilgili deneyimlerimi insanlara gösterebilir ve yaptığım önceki işleri örnek olarak sunabilirim.

Çalışanların önceki işlerini görmek, sizin için doğru olanı seçmek söz konusu olduğunda son derece yararlıdır - portföydeki resimleri görmek çok işinize yarar, bununla birlikte önceki işlerini kişisel olarak görmek ve önceki müşteriler ile tanışmak kaliteyi değerlendirmenin en iyi yoludur. Leoš'un Wilio'da 150'den fazla olumlu yorumu var. Şirketi, kış bahçelerinin inşası da dahil olmak üzere çeşitli türlerde büyük inşaat projeleri gerçekleştirmektedir. Bize şunları söylüyor: İşiyle gurur duyan her iyi inşaatçı, önceki müşterileriyle sizi iletişime geçirmekten mutluluk duyacaktır. İyi bir iş çıkardığımda ve müşteri bundan memnun olduğunda, kendisine bunu gelecekte referans olarak kullanıp kullanamayacağımı soruyorum. Müşterilerin büyük çoğunluğu bunu sorunsuz bir şekilde kabul ediyor. Müşterilere doğrudan buna bakmalarını öneririm

İşi vermeden önce memnun olacağınızdan emin olun. Aslan'e göre, farklı üreticilerle tanışmak önemlidir ve müşteri kendisi için doğru kişiyi seçmeden önce yapılması gerekir. Bir müşteriyle tanışırken en önemli şeyin karşısındaki kişiyi rahat ve sakin hissettirmek olduğunu söylüyor - yetkinlik ve deneyim açısından üretici ile müşteri arasında karşılıklı uyum olmalı. Müşteri işi alan kişiden hoşlanmalıdır.

Ücretsiz fiyat teklifi alın

Bölgenizdeki profesyonel kış bahçesi uzmanlarıyla tanışmanıza ve bugün gerçek fırsatlar elde etmenize yardımcı olacağız. Potansiyel satıcılarla ilk temastan itibaren ne kadar rahat hissettiğinizi kendiniz görebilirsiniz. Telefonda kibarlar mı, planlanan saatte toplantılara geliyorlar mı, proje hakkında doğru soruları soruyorlar mı? Bir kış bahçesinin yapımı bir günde bitmez ve inşaat boyunca iyi bir iletişimin sürdürülebilmesi esastır. Üreticilerle arkadaş olmak zorunda değilsiniz, ancak iyi bir profesyonel ilişkiniz olmalıdır. Üreticilere karşı kendinizi rahat ve güvende hissediyorsanız, proje için ne kadar nitelikli olduklarını düşünmeye başlayabilirsiniz. Referanslarının yanı sıra deneyimlerine odaklanın. İnşaatçıların önceki çalışmalarına bakmanın yanı sıra, deneyimlerini başka şekillerde de değerlendirebilirsiniz. Wilio'daki işleri hakkında gerçek kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz, Sizden önceki ev sahipleri için yaptıkları işlerin resimlerine de bakabilirsiniz. Onlara aradığınız herhangi bir özellik, işin ne kadar sürede tamamlanacağı veya birebir sözleşmenizi nasıl gerçekleştirmeyi planladıkları hakkında sorular sormaktan çekinmeyin.

Değerlendirme ve Karar Verme

Ev tadilatı projeleri genellikle karmaşıktır. Herhangi bir sorunu tedarikçinizle tartışın ve her iki taraf için de işe yarayan bir çözüm bulmaya çalışın.

Anlaşmazlıkların çözümü hakkında

Taşeronluğun inşaat sürecini karmaşıklaştırabileceğini unutmayın. Bir şirketle bir kış bahçesi inşaatı için sözleşme imzalarken, inşaatın herhangi bir unsurunu dış kaynak olarak almayı (başka bir kaynaktan almayı) planlayıp planlamadıklarını sormalısınız. Kış bahçesi yapmak gibi bir iş için taşeronluk örnekleri şunlar olabilir: Temelleri kazmak ve binanın ilk temellerini yapmak için bir inşaatçı tutmak veya camın eklendiği tabanı oluşturan bir destek duvarı inşa etmek için gerekli inşaat işleri. Bunun gibi alt sözleşmeler nispeten yaygındır, özellikle de seçtiğiniz kişi genel bir inşaatçı yerine bir cam üreticisi gibi bir uzmansa. Tedarikçiniz taşeron kullanmayı planlıyorsa, sürecin başında sizi bilgilendirmeli ve siz de bu taşeronlarla ilgili kendi koşullarınızı belirlemelisiniz. Çoğu durumda, işi verdiğiniz tedarikçi, taşere ettiği işin sorumluluğunu üstlenecek ve tüm ödemeler orijinal fiyat teklifinin bir parçası olacaktır. Ancak, işi kimin tasarlayacağını ve inşaat sırasında sahada kimlerin olacağını kontrol etseniz iyi olur. İşe aldığınız kişiyle iyi bir iletişim kurmak ve işe başlamadan önce tüm ayrıntıları yazılı olarak almak, sürecin sorunsuz işlemesini ve herhangi bir sorunun çözülmesini sağlamanın anahtarıdır. Benzer işlerde çalışmış yetenekli kişileri seçin.

Bir kış bahçesine sahip olmanın birçok yolu vardır - inşaat malzemelerini satın alıp bunları kendiniz kurabilir veya profesyonellere monte ettirebilirsiniz; kış bahçeleri üreten ve montajını yapan bir şirketten satın alabilir; veya sizin için her şeyi satın alması ve bir kış bahçesi inşa etmesi için bir uzman tutabilirsiniz.

Çok sayıda üretici ve marka mevcut olduğu için Aslan, tercih ettiğiniz ürüne aşina olduklarından emin olmak için uygulayıcılarınıza danışmanızı veya işiniz için en iyi olanı tavsiye etmenizi önerir. Her şey uygulayıcınızla iletişim kurmaya dayanıyor - projeden ne istediğinizi anlamarı için onlara yeterli soru sordunuz mu? Ancak, yeterli kalitede bir iş aldığınızdan ve uygulayıcıların hangi sistemi kullanacaklarını bildiklerinden emin olmak istersiniz. Farklı markalarda pek çok seçeneğin yanı sıra farklı malzemeler vardır.

Size kim gelirse gelsin, önce müşteri olarak gereksinimlerinizin ne olduğunu, kış bahçesini nasıl kullanmak istediğinizi anlamalı ve planladığınız şeyin tüm bu gereksinimleri karşıladığından emin olmalıdır.

İnsanlar çeşitli nedenlerden dolayı bir bahçesi isteyebilir - bir zamanlar insanlar bitki yetiştirmek ya da sadece yazın bir yere oturmak için istiyorlardı. Şimdi çok daha çeşitli. Aslan, herkese uyacak bir bahçe tasarlamanın mümkün olmadığını söylüyor.

Birkaç benzer teklif alın ve bir ödeme planı oluşturun.

En az üç satıcıdan teklif almak için görüşmeniz tavsiye edilir. Fiyat tekliflerinin ayrıntıları ve kapsamı, işin nasıl ilerleyeceği hakkında size çok şey söyleyebilir. Tüm tekliflerin benzer olduğundan emin olmak önemlidir - bunlar, satıcıların kullanabileceği tüm alt sözleşmelerin yanı sıra malzeme, işçilik ve ayrıca KDV'yi de içerir. Teklifleri doğru şekilde kıyaslamanın tek yolu, benzer parametreleri karşılaştırmaktır.

Genellikle kış bahçeleri inşa eden ve Wilio'da 150'den fazla olumlu değerlendirmesi bulunan bir inşaat şirketinin sahibi olan Paul, şunları söylüyor: Müşteriye iyi bir teklif vermek gerçekten önemlidir. İçinde teklif edilen her şeyi, kalem kalem listeliyorum - hangi malzemeleri kullanıyorum ve maliyetleri nedir. Sonunda da müşteriden tahsil edilecek nihai tutarı belirtiyorum. Müşterilerin diğer satıcılardan benimkinden çok daha düşük teklifler aldığını gördüm ve bana fiyatları düşürüp düşüremeyeceğimi sorduklarında 'hayır' dedim. Diğer tekliflerin yeterince iyi olmadıkları için daha düşük olduklarını biliyorum, doğru malzemeleri kullanmayacaklarını veya miktarını daha sonra artırmaya çalışacaklarını biliyorum.

Doğru ve yazılı bir fiyat teklifine dayalı olarak fiyat üzerinde anlaştıktan sonra, size uygun bir ödeme planınız olduğundan emin olun. Saygın bir tedarikçi genellikle kış bahçesi işinin toplam bedelini önceden beklemez veya istemez. Bununla birlikte, işin kapsamına bağlı olarak, küçük bir ön ödeme talep etmesi olasıdır.

Paul şöyle diyor: Birlikte oturmanız ve her iki tarafı da memnun edecek ortak bir nokta bulmanız gerekiyor. İş sadece bir hafta sürecekse, ödemenin tamamını iş tamamlandıktan sonra alacak olmaktan memnuniyet duyarım.

Kiralanan şirketin inşaat ruhsatı ve inşaat yönetmelikleri hakkındaki bilgilerini kontrol edin. Kış bahçelerinin çoğu, özellikle uzatmanın boyutu ile ilgili olarak belirli koşullar karşılandığı sürece inşaat izni gerekliliğinden muaftır. Ancak, eviniz anıt ev olarak listelenmişse veya korunan bir alanda yaşıyorsanız, ek kısıtlamalara tabi olabilir. Kış bahçeleri genellikle bina yönetmelikleri yükümlülüklerinden muaftır. Pek olası olmasa da, her zaman yerel inşaat yetkilinizle iletişime geçmeniz ve uygun izinleri istemeniz faydalı olacaktır. İşe başlamadan önce bunları yüklenicinizle gözden geçirmeniz önemlidir. Deneyimli inşaatçılar, güncel gereksinimler hakkında bilgi sahibi olacak ve bölgedeki inşaat yetkilileri tarafından nasıl ele alındıkları hakkında bilgi sahibi olacaklar - hatta inşaat yetkililerinden tavsiye isteyebilecekleri kişileri bile tanıyabilirler. Bazı şirketler, özellikle kış bahçesi yapımına odaklananlar, gerekirse tüm süreci sizin adınıza yönetebilir. Ancak, araştırmayı her zaman önceden kendiniz yapmalısınız.

Aslan, bugün inşaat ruhsatları söz konusu olduğunda çoğu müşterinin "bilgili" olduğunu söylüyor, çünkü internet araştırması işi çok kolaylaştırıyor - aynı zamanda sokağınızdaki diğer evlerin kış bahçeleri olup olmadığını bilmek, durumunuza uygun bilgileri toplamanıza yardımcı olabilir.

Hiçbir kış bahçesi projesinin inşaat ruhsatına ihtiyaç duymadığında ısrar eden satıcılara dikkat edin - inşaat gerekliliklerinin ihlali para cezalarına neden olabilir ve daha fazla işi iptal etmek zorunda kalabilirsiniz. Aslan'in dediği gibi: Çoğu kış bahçesinin inşaat ruhsatına ihtiyacı yoktur, ancak istisnalar vardır, bu nedenle biraz araştırma yapmak iyi bir fikirdir.

Aslan şunları söylüyor: Farklı şehirlerde projeler yapmış olsaydınız, her yerde işlerin biraz farklı şekilde yürüdüğünü görürdünüz, bu nedenle yerel yönetmeliklere aşina ve yerel yetkililerle temas halinde olan birini işe almak faydanıza olacaktır.

Leoš şöyle ekliyor: Yerel inşaat yetkililerini ve tüm personeli çok iyi tanıyorum. Yapı denetim yetkilileri sahaya geldiklerinde iyi bir iş yaptığımı bildikleri için merhaba diyorlar ve elimi sıkıyorlar. Bu tür kişilerle tüm süreç daha kolaydır.

Aslan'in dediği gibi: Çoğu kış bahçesi projesinin inşaat ruhsatına ihtiyacı yoktur, ancak istisnalar vardır ve araştırmak gerekir.