Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Kireç Sıva

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kireç Sıva

Kireç Sıva kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Binanız için sıva nasıl seçilir

Evinizin içini mi yoksa dışını mı yenileyecek ve doğru sıvayı mı seçeceksiniz? Birçoğumuz şantiyelere gitmek ve en ucuz ya da henüz kullanımda olan sıvayı satın almak için inşaata ya da yenilemeye güveniyoruz. Ancak doğru alçı seçiminin önemli olduğunu unutuyorlar.
Sıva, duvarları hasardan korur ve dayanıklılığını artırır. Sıvalar ayrıca duvarların ısı yalıtımını, birikimini ve akustik parametrelerini iyileştirir. Evin yangından korunma özelliklerini iyileştirmeye ve küf oluşumunu önlemeye yardımcı olurlar. Sıvaların önemli bir işlevi de iç nemin düzenlenmesi ve böylece sağlıklı bir ev ortamına katkıda bulunmasıdır.

Alçıyı tanımak her zaman kolay olmayabilir. Birkaç sıva bölümü vardır ve ilgisiz bir inşaatçı içlerinde kolayca kaybolabilir. Bununla birlikte, endişelenmenize gerek yok, günümüzün sıvaları çeşitli olmasına rağmen, tuğla, gazbeton veya beton gibi hemen hemen tüm temel yüzeylerde kullanılabilirler. Sıvalar arasındaki farklar, uygulamalarında, uygulanan katmanların sıralamasında veya alt tabakanın hazırlanmasındadır.

Binanız için seçim alçı, kireç veya kireç-çimento sıva olabilir. Şu anda kil sıvalarda da bir geri dönüş yaşanıyor. Alçı seçerken, boyamak istediğim yüzey, sıvanın son yapısı, sıvanın gideceği ortam türleri gibi çeşitli faktörler de dikkate alınmalıdır. (İç, dış, nem, mekanik stres vb.).

Kireç çimento sıva

Kireçli çimento sıvalar altın ortalamadır ve her zaman iyi bir seçimdir. Tarihte kanıtlanmış bir malzemedir, pürüzsüz ama aynı zamanda yapılandırılmış bir duvar oluşturmak için kullanılabilir. Daha yüksek mukavemet ile karakterize edilirler ve yaşam alanları, mutfaklar, banyolar ve garajlar gibi her türlü ortam için uygundurlar. Yapmanız gereken tek şey alçı sistemini doğru bir şekilde monte etmektir. Kabaca sıkılmış seramik karolar için de uygundur.

Bu sıva türü, tüm temel yapı malzemeleri (tuğla, gazbeton, beton.) için uygun olduğu için sadece iç mekanlar için değil aynı zamanda dış cepheler için de uygundur.
İçeriğindeki çimento sayesinde kireç-çimento sıva, alçı sıvaya göre daha güçlü ve dayanıklıdır, nemi daha iyi düzenler. Kireç-çimento sıvaların yapılandırılmış yüzeyleri, duvarın akustik özelliklerini iyileştirir, bu malzeme iyi çalışır ve yüzeyinin ovulması kolaydır.

Kireçli çimento sıvanın avantajları

Bu geleneksel, zaman içinde test edilmiş malzeme, ısıyı mükemmel bir şekilde biriktirir ve evinizin akustik konforunu iyileştirir. Kireç-çimento sıva, hasara ve neme alçıdan daha iyi dayanır. Böyle bir sıva seçerken, çeşitli tahıl türleri arasından seçim yapabilirsiniz, zarif görünen kabadan ince varyanta.

El sıvaları vs. makine sıvaları

Kireç-çimento sıvaları evin iç ve dış yüzeylerine elle veya makine ile boyanabilir. Hangi türü seçeceğiniz size kalmış. Birkaç inşaatçı, makine sıvalarını duymak bile istemiyor. Ustabaşı iseniz ve sıvayı kendiniz uygulamak istiyorsanız, el sıvaları sizin için doğru seçimdir. İş daha yavaş olacak, ancak kendiniz tarafından yapılan işten iyi bir his buna değer. Çalışmanız için Wilio aracılığıyla bulacağınız yerel usta, elle uygulanan sıva konusunda da size yardımcı olabilir, çünkü elde tutulan sıvaların hassas işçilik hayranları arasında hala destekçileri vardır. Bu şekilde hazırlanan sıvalar, rekonstrüksiyonlar ve daha küçük alanlar için idealdir.

Büyük bir tadilat, yeni inşaat veya dış cephenin komple tadilatını planlıyorsanız, kireç-çimento sıvasını mekanik olarak karıştıracak olan Wilio platformu aracılığıyla yardım için bir şirket sipariş edebilirsiniz. Makine sıvalarının uygulanması kıyaslanamayacak kadar hızlıdır, bu da zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Böylece tüm evi bir haftadan kısa sürede hazır hale getirebilirsiniz. Örneğin 500m2 4 günde gerçekleştirilebilir. Makineli sıvama için gereken süre, manuel sıvama işleminin yarısı kadar kısadır.

Makine sıvalarının diğer avantajları tasarım kalitesini de içerir. Bu çalışma yönteminde kullanılan malzemeler üretimde tam olarak karıştırılır, aynı bileşime sahiptir ve bu nedenle sıvanın yerinde hazırlanmasında kalite dalgalanması riski yoktur. Dahili makine kireç-çimento sıvaları çok yönlülüğe sahiptir ve uzun vadede zaman ve memnun müşteriler tarafından doğrulanır, çoğu bina için uygundur, nefes alabilir, hasara ve küflenmeye karşı dayanıklıdır.
Bununla birlikte, dahili makine kireç-çimento sıvalarının da birkaç dezavantajı vardır - bunlar doğrudan aydınlatma efektleri için uygun değildir. Yerel olarak hasar görmüşlerse, kendini düzeltme daha kötü.

Alçı için taban nasıl hazırlanır?

İç mekanda sıva uygulaması için taban kuru, sağlam, yük taşıyan, donmamış ve sağlam, kirden, tozdan, eski boya kalıntılarından arındırılmış, yeterince pürüzlü ve aynı zamanda eşit derecede emici olmalıdır. Alt tabaka su geçirmez olmamalıdır.

Sıva öncesi inşaat nasıl hazırlanır

- en az 2,5 BAR (250 kPa) basınç altında su veya 1000 litre hacimli bir kap pompalı ve basınç şalterli
- 400 V gerilimli ve 25B sigortalı elektrik akımı, terminal 32A - 3 faz (beş pimli)
- hidrolik kollu kamyon için asfalt erişim yolu
- şantiye kapatılmalıdır, bu şu anlama gelir: pencereler, giriş kapıları, garaj kapısı kurduk ve ayrıca çatıyı döşemek için de uygun
- tüm sıhhi tesisat ve elektrik tesisatlarıyla donatılmış
- duvarın tüm eksik parçalarını yıkın ve onarın

Tadilat veya yeni inşaat planlıyorsanız ve kaliteli ustaları uygun fiyatlarla bulmak istiyorsanız, Wilio aracılığıyla uzmanlarla iletişime geçin. Bununla da kalmayıp, yakın çevrenizden seçebileceğiniz ustalar bulacak, taleplerinizi girebilecek ve size fiyat teklifleri gönderebileceksiniz. Projeniz için doğru uzmanı seçmek hiç bu kadar kolay olmamıştı!