Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Kendinden Yayılan Şap

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kendinden Yayılan Şap

Kendinden Yayılan Şap kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Kendinden yayılan zemin şapı. Ne hakkındadır ve nasıl kullanılır?

Kendiliğinden yayılan zemin şapı, üzerine fayans, doğal taş, ahşap zeminler, yüzer zeminler gibi koyabileceğiniz düz bir yüzey oluşturmak için kullanılan temel bir bileşendir. Genellikle sert beton yüzeyler için yüzey işlemi olarak kullanılır ve ayrıca yerden ısıtma borularını kaplamak için de kullanılabilir.

Şap çakıl, kum, çimento ve su karışımından oluşur. Malzeme, bir karıştırma küreği kullanılarak bir kova içinde manuel olarak karıştırılır veya şap daha büyük projeler için kullanılıyorsa, bir şap pompası kullanılarak karıştırılabilir ve ardından pompaya bağlı bir hortum borusu aracılığıyla dağıtılabilir.

Genellikle en kolay seçenek olan bitmiş bir şap da satın alabilirsiniz. Şapın kendisi, dört kısım suya dökülen bir kısım çimentodan oluşur. Genellikle düz geniş ahşap, plastik, çelik mala ile uygulanır ve mala ile bitirilir.

Ardından zemini kurumaya bırakmanız gerekir. Kural olarak, tamamen sertleşene kadar bir hafta beklemek gerekir. Ancak şapın kalınlığına bağlıdır.

Ancak şapın kalınlığı beş santimetreden fazla ise biraz daha beklemeniz gerekir. Şap düzgün bir şekilde sertleştiğinde, seçtiğiniz zemin kaplamasına bağlı olarak üzerine başka bir katman döşemeye başlayabilirsiniz.

Pürüzlü beton zeminleri onarmak için bir tesviye bileşiği ile zeminler nasıl düzleştirilir

Pürüzlü bir zemininiz mi var? Panik yapmayın, hiçbir beton zemin ve şap %100 değildir. Nispeten geniş bir alan üzerinde bir beton döşeme levhası veya zemin şapı yaparken, her zaman bir miktar yanlışlık vardır. Bunun nedeni, beton gibi aşırı nemli, ağır ve yoğun malzemelerin taşınması ve yerleştirilmesindeki zorluklardır. Ancak, kendiliğinden yayılan bir karışım kullanmak için bir çözüm var.

Kendiliğinden yayılan bir bileşik ne zaman kullanılmalı

Doğru ve mükemmel düz bir beton zemin döşemesi elde etmek için kendiliğinden yayılan bir karışımın kullanılması, esas olarak ne kadar yanlış olduğuna bağlıdır. Yalnızca zemin yaklaşık beş milimetre veya daha az engebeliyse kullanılabilir. Bu, aşağıdaki şekilde kontrol edilebilir.

Mevcut kilim, fayans veya diğer yanıltıcı eşyaları kaldırın. Zemini iyice temizleyin ve halı bandını, halı tutucuyu, fayans yapıştırıcısını ve şapı engelleyebilecek her şeyi çıkarın.

Birkaç yerde bir golf, masa tenisi topu veya futbol topu kullanın. Zeminin en alt noktasının görüntüsünü almak için hangi yöne döndüğünü göreceksiniz.

Yükseklik farkını doğru bir şekilde ölçmek için uzun bir su terazisi kullanın. Su terazisini balon ortada olana kadar düzleştirin, ardından zemin ile su terazisinin yükseltilmiş ucu arasındaki boşluğu ölçün. Beş milimetreden azsa, kendiliğinden yayılan bir zemin kütlesi veya kendiliğinden yayılan bir şap kullanabilirsiniz.

Kendiliğinden yayılan şap karışımları

Temel olarak iki tür kendiliğinden yayılan karışım vardır. Birincisi toz, lateks sıvısı ile birlikte ayrı bir kapta sağlanır. Bunları hazırlamak için iki karışım bir bileşik oluşturacak şekilde karıştırılır. İkinci tip, lateks karışımının zaten dahil olduğu bir toz torbasıdır. Bunun suyla karıştırılması gerekir.

İkinci tip, karıştırma ve kullanım açısından çok daha kolaydır. Seviyeden beş milimetreden fazla olan (on milimetreye kadar) zeminleri, karışıma keskin kum ekleyerek tesviye etmek için de kullanılabilir. Bu, karışımı biraz güçlendirir ve daha büyük kalınlıklarda kullanılmasına izin verir.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Dışarıda birçok yüzey hazırlama uzmanı olduğunu biliyoruz ancak projeniz için en iyisi hangisi? Wilio, kendiliğinden yayılan şap alanında kaliteli hizmet sağlayıcılar bulmanıza yardımcı olacaktır. Kendiliğinden yayılan şapın fiyatı genellikle tesviye edilecek veya bitirilecek alanın ne kadar büyük olduğuna bağlıdır. Bu kategorideki döşemecilerin bir listesi ve onlara doğrudan ulaşabilmeniz için hemen bir proje oluşturup yayınlayın onlar hemen size teklifler verecektir.