Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Kazık Temelleri

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kazık Temelleri

Kazık Temelleri kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Wilio ile bir pilotaj uzmanı nasıl bulunur?

Bölgenizde yetenekli bir pilotaj uzmanı bulmak çok kolaydır. Sadece bir istek girin. Wilio daha sonra bölgenizdeki profesyonelleri bilgilendirir ve ihtiyaç duyduğunuz hizmeti gerçekleştirmek için gereken becerilere sahiptir. Bu hizmeti sizin tarafınızdan sözleşme ile belirtilen zamanda gerçekleştirebileceklerdir. O zaman hangi teklifleri seçeceğiniz size kalmış. Wilio sayesinde, bir uzman eşliğinde önceden seçeceğiniz, alacağınız hizmetlerin yüksek kalitede ve uygun fiyata gerçekleştirileceğinden emin olabilirsiniz. Bireysel pilotaj uzmanlarının çalışmalarının kalitesini müşteri puanlarına ve incelemelerine göre görebilirsiniz. Hizmet için ancak tamamlandıktan sonra ödeme yapacaksınız.

Fore kazık uygulama ne zaman gereklidir?

Fore kazık, derin temellerin montajıdır. Bu tip temel, arazinin üst tabakasının yeterince yük taşımadığı veya bu üst tabakada çok büyük ve düzensiz kurulum oluştuğu durumlarda kullanılır. Kazıklar üzerindeki bu tür temeller, tüm nesnenin ağırlığını daha düşük veya daha iyi bahsedilen daha derin katmanlara aktarır. Bunlar, toprağın üst kısmından daha kompakt ve daha iyi yataklıdır.

En çok hangi kazıklar kullanılır?

Temelleri desteklemek için zemine inşa edilen kazıklar, yapıldıkları malzemeye göre ahşap, beton veya çelikten yapılır. Bir uzman incelemesine dayanarak, inşaatınız için hangi tipin en iyi ve en uygun olacağı konusunda size bilgi vermekten mutluluk duyacaklardır.

Kazıkların yere nasıl yerleştirildiğine bağlı olarak, aşağıdaki gibi ayrılırlar. Kazıklar, Yerden belli bir mesafede inşa edilenlere prekast kazıklar veya betonerme kazıklar denir. Prekast kazıklar, önceden hazırlanmış ve delinmiş bir kuyuya yerleştirilen kazıklardır. Jet grout ile zemine yapılan ankraj kazıkları da biliyoruz.

Cihazın mobilizasyonlarına göre kazıklar destekli ve yüzer olarak ikiye ayrılır. Destekli kazıklar, kazık topuğundaki yükün baskın olduğu kazıklardır. Yüzen kazıklar söz konusu olduğunda, burada kazık kabuğu üzerindeki yük geçerlidir.

Pilotaj bana ne kadara mal olacak?

Pilotaj ücreti değişebilir ve duruma göre değişir. birkaç faktör üzerinde. Bunlar, kazıkların yapıldığı malzemeyi içerir, ayrıca fiyat, toprağa dikilme şekline bağlıdır ve fiyat, gerekli kazıkların desteklenip desteklenmeyeceği veya yüzdürüleceği gerçeğinden de etkilenir. Fiyat ayrıca, kazıklı temeller üzerinde duracak binanın boyutuna ve kazıkların döşenmesi gereken derinliğe de bağlıdır. Genel olarak pilotaj ücreti 1000 ile 100.000 bin lira arasında değişiyor, tabi ki daha da fazla olabilir.

Ancak müstakil ev pilotaj ücretinin 6000 tl civarında olacağı söylenebilir. Bu fiyata, sabit bir tabana kadar uzanan ahşap yığınlarla tam kazık çalışması dahildir.

Gerçek uygulamadan önce bir inceleme gerekli mi?

Kesinlikle evet. Yüklenici ile önceden telefon veya e-posta yoluyla iletişime geçmenizi ve tercihen kazıkların döşenmesi gereken yerde kişisel bir toplantı ayarlamanızı öneririz. Uzman araziye bakacak ve belirli bir uygulama için ne tür kazıkların gerekli olacağını değerlendirecektir. İncelemeye dayanarak, size böyle bir projenin ne kadara mal olacağı konusunda net olacağınız için size bir fiyat teklifi de yapabilecektir. Fiyat teklifini onaylarken, uygulama sırasında meydana gelebilecek öngörülemeyen olaylar durumunda fiyatı değiştirme olasılıklarını da netleştirin. Fiyat teklifinin teslim edilmesinden ve onaylanmasından sonra, kazık uzmanı ile işin kendisinin başlangıcı ve bitişi konusunda anlaşın.

Uzmanın benden araçlara veya materyallere ihtiyacı olacak mı?

Uzman, pilotaj için gerekli materyali kesinlikle sağlayacaktır. Özellikle uygulama sahasına ağır ekipmanla bile zorlanmadan ulaştığından emin olun.

Pilotaj ne kadar sürer?

Pilotaj ve uygulama zamanı tahmin etmek çok zordur. Her şey, uygulamanın kendisini etkileyen çeşitli faktörlere bağlıdır. Bu faktörler, örneğin derinliği içerir. Bu, kazıkların dayanabileceği sağlam zeminin ne kadar derin olduğunu belirlemek için önceden belirlenmelidir. Ayrıca, uzmanın ne tür bir kuyu kullanılması gerektiğini bilmesi için alt zemin tipinin belirlenmesi de gerekli olacaktır. Ayrıca kazıkların hangi malzemeden yapılacağını önceden bilmek gerekecektir. Pilot uygulama için gereken süre aynı zamanda hava koşullarından ve sondaj nedeniyle çökebilecek ve dolayısıyla önceden açılmış bir kuyuyu gömebilecek zemin türünden de etkilenir.

Kazık nedir?

Kazık, önceden hazırlanmış bir kuyuya yerleştirilen bir sütundur. Temel görevi, üzerine kurulan temelin sağlam ve sağlam olması için yeterince derine yerleştirerek temelleri gevşek bir yüzeyde tutmaktır. Özellikle zeminin kararsız ve dengesiz olduğu durumlarda ev, apartman veya depo inşaatı için ağır temelleri desteklemek için kullanılır.

Kazıklar genellikle yuvarlaktır. Bu, gerektiğinde veya özel gereksinimler olması durumunda değiştirilebilir. Kazıklar 3,4,5 veya 6 metre uzunluğunda, temelleri derin döşemeli olacak şekilde imal edilmektedir. Kazık başı 500 x 500 milimetre ve topuğu 12 cm 12 cm ölçülerindedir. Çelik yapılara doğrudan ankrajları için kilitli ancak ankraj ızgaralı bu tür kazıklar da üretilmektedir. Kazıklar, yeraltı suyu gibi zorlu koşullara maruz kaldıkları için bu tür etkilere dayanabilecek maddelerden yapılmış olmalıdır. Yüzeylerinde özel bir kaplama vardır. Kazıklar sadece içi boş değil, aynı zamanda güçlendirilmiştir. Takviyeleri, uygulanan dikey, yatay kuvvetlerin ve momentumun iletimine uyarlanmıştır.

Hangi kazıkları biliyoruz?

Fore kazık
Bu tip kazıkların üretimi, özel bir helezon matkap ile gerekli derinliğe kadar bir delik açılmasına dayanmaktadır. Böyle bir spiral, zemine delindiğinde toprağı yanlara doğru itecek şekilde yapılır, böylece toprak delinmiş deliğe düşmez. İstenilen derinliğe ulaşıldığında aynı anda spiral dışarı çekilir ve basınç altında deliğe beton preslenir. Kazığın çelik takviyesi daha sonra titreşim veya basınçla preslenmiş betona takılır.

Betonerme kazık
Bu durumda delme özel bir şekilde bir kez ve alet sökülmeden gerçekleştirilir. Bu durumda, herhangi bir fazla toprak çevreye zorlanır, böylece açıklığı ve çevreyi serbest bırakmaktan korur. Gerekli derinliğe ulaştıktan sonra, matkap başı, özel bir beton karışımını matkap çubuklarından iterken aynı anda yavaşça dışarı çekmeye başlar. Aletin dışarı çekilme hızı, karışımın sevk edildiği hıza bağlıdır. Burada, başın altındaki boşluğun tamamen doldurulması sayesinde gerekli basıncı sağlamak gerekir. Kafa dışarı çekildikten sonra, hala taze karışım, sondaj deliğinin derinliği ile aynı veya daha küçük uzunlukta takviye ile donatılır.

Mikro kazıklar
Mikro kazıklar, bir yapıdan veya zemin basıncından gelen yüklerin etkisini aktarmak için kullanılır ve çapları 300 mm'den azdır. Teknik sınırlamalar nedeniyle kullanımlarının pilot kullanımından daha uygun olduğu durumlarda kullanılırlar. Kazıklar gibi, bu mikro kazıklar, kuyunun bir enjeksiyon borusu ile takviye edilmiş bir beton karışımı ile doldurulduğu sondajla yapılır. Bina yapımındaki mikro kazıklar, binaların stabilizasyonu için yaygın ve etkili bir yöntemdir ve klasik yakalama yöntemlerinin yerini alır. Mikro kazıkların takviyesi, enjekte edilebilir sondaj ankraj çubukları ile oluşturulur. Mikro kazıklar, özel konektörlerle birbirine bağlanan birkaç parçadan oluşur. Uzunlukları herhangi biri olabilir.

İpuçları ve püf noktaları

1. Ciro teklifleri
Zaman kaybetmeyin tanıdıklar için kazık uygulama uzmanları arayarak ve çeşitli şirketlerden teklifler isteyerek işlerinizi erkenden bitiri. Talebinizi girin ve yakında doğrudan bölgenizden yetenekli kazık temel ustalarından teklifler almaya başlayın.

2. Bütçenizi aşmayın
Kazık fiyatları değişebilir. Ancak Wilio ile birden fazla teklifi kolayca karşılaştırabilir, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçebilirsiniz.

3. En iyi pilot uygulama uzmanlarını bulun.
Güvenebileceğiniz kaliteli işler elde etmek için bölgedeki en iyi puan alan pilotaj uzmanlarını makul bir fiyata işe alın.

Talebinizi girin ve yakında doğrudan bölgenizden yetenekli pilot pilotluk ustalarından teklifler almaya başlayacaksınız.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Evin inşası, dikkatli hazırlık ve yüksek kaliteli malzemeler gerektiren çok karmaşık bir süreçtir. İnşaatın en önemli aşamalarından biri bina temelleri için kazıkların montajı. Bu aşama genellikle bu alanda geniş deneyime sahip kalifiye profesyoneller tarafından gerçekleştirilir bu nedenle kendi hayalinizdeki evi inşa etmeyi planlıyorsanız veya sadece mevcut bir konut mülkünde onarım yapmak istiyorsanız, o zaman kazık montajı işi için profesyonelleri işe almayı düşünmeye değer. Binanın temellerine kazık büyük beton veya metal kolonlar yerleştirmenin maliyeti genellikle şu faktörlere bağlıdır: hizmet kapsamı; malzeme maliyetleri (beton vs çelik); gerekli hacim; proje konumu vb. Bunlar hakkında daha spesifik bilgi almak için profesyonellerimizle iletişime geçin.