Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Kapı Montajı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kapı Montajı

Kapı Montajı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

KAPI MONTAJI VE ONARIMI

Bir kapı nasıl monte edilir?

Kapı, tüm evinize açılan kapıdır. Sık sık düşünmeseniz de kapılar, evinizin işlevselliği ve estetiğinin kritik bir parçası olarak hizmet eder. Görünüşlerinden memnun değilseniz veya herhangi bir şekilde zarar görmüşlerse, profesyonel birine başvurmanız çok önemlidir. İç ve dış kapı montaj hizmetleri, doğru kapının olması gerektiği şekilde çalışarak enerji tasarrufu sağlarken evinizin çekiciliğini ve değerini artırabilir. Uzmanlar, iç kapılar, dış kapılar, sürgülü cam kapılar, Fransız kapılar, dolap kapakları ve çok daha fazlası gibi her türlü kapıyı tamir edebilir ve kurabilir!

Kapınız eskidiyse

Kapılar genellikle kullanımları boyunca yıpranır ve birçok ev sahibinin, evin tarzı için önemli olan eski kapıları olan eski evleri vardır. Aşınmış bir kapıyı değiştirmek istemiyorsanız, onarım neredeyse her zaman mümkündür. Tek bir telefon görüşmesi ile, ister ön kapıyı tamir ettirebilir isterseniz de iç kapıları hızlı bir şekilde yapabilecek sigortalı ve kalifiye bir profesyonelle çalışabilirsiniz. Yapıştırma, çıkıntılar, gıcırdama, hava sızıntıları, hasarlı kapı çerçeveleri, çürüyen veya yumuşak ahşap, kırık kilitler, cam onarımları, sorun ne olursa olsun, ihtiyacınız olan onarım hizmetini bulacaksınız.

Kapıların profesyonel montajı ve onarımının avantajları

Yanlış takılan kapıların ısıtma ve klima maliyetlerini artırabileceğini biliyor muydunuz? Gerçek şu ki, kapıların yanlış yerleştirilmesi, kapıların yanlış şekilde kapanmasına ve bu da hava sızmasına neden olabileceğidir. Örneğin, zemin ile dış kapı arasında bir boşluk varsa, hava dışarı sızabilir veya evinizin dışına çıkabilir. Kapı doğru takılmazsa, eviniz gerekli koruma işlevinden mahrum kalacaktır.

Uzman kapı montajı

Kapı montajı zorlu bir iştir ve önemli ölçüde bilgi ve deneyim gerektirir. Zamanınız, sabrınız ve bilgi birikiminiz yoksa yeni kapınızı nitelikli bir şekilde işin ehli bir ustaya monte ettirin. Sadece konforun tadını çıkarın, telaşlanmaya gerek yok. Profesyonel bir kurulum servisi ile anlaşırsanız, mükemmel işçilik ve mükemmel tutuş garanti edilir. Size uygun bir zamanda evinizi ziyaret edecek usta, gereksinimlerinize göre sizi bilgilendirecektir. Yeni kapınızı sığacak şekilde düzeltirin, yeni menteşeler taktırın ve seçtiğiniz yeni kapı mobilyalarını taktırın. Ayrıca eski kapı çerçevelerinden kurtulun. Tüm süreci uzmanlarına bırakın. Siz otururken tüm zor işi üstlensinler ve yeni kapınıza hayran kalın.

Montaj sırasında dikkat edilmesi gerekenler

Bu bilgileri sizler için şurada topladık: Kapı montajı için, ister bir profesyoneli seçin ister kendiniz yapın, neyi arayacağınızı bilmek önemlidir. Örneğin, kapıyı belirlenen alana sığdırmak için menteşeleri içeri sokmanız gerektiğini biliyor muydunuz? Veya ölçümlerinizin kapınıza uyacak kadar doğru olması gerektiğini ve zeminin çizilmesini önlemek için yeterli boşluk bırakılması gerekitğini biliyor muydunuz?

Kendiniz yapmaya karar verirseniz, düzgün çalışma için gerekli ölçüm, kesme, delme ve sabitleme aletleri gerekli olduğunu unutmayın. Eğer bir profesyonel ile çalışmaya karar verirseniz, bunun paranızın karşılığını vereceğinden emin olabilirsiniz. Tüm vasıflı işlerde olduğu gibi, en ucuz seçeneği seçmek genellikle uzun vadede daha maliyetli olur. Çünkü bu tür ucuz işlerde sorunlar ilerleyen vadede ortaya çıkmaktadır. Kimi seçerseniz seçin, gerekli montaj için kesme, delme, ölçme gibi işlemlerin doğru yapıldığından ve kapınızın montaj sonrası istediğiniz gibi kullanılabileceğinden emin olun.

Kapı kurulum prosedürü

Kurulum prosedürü kapı tipine bağlı olacaktır, ancak genellikle bu makalede bahsedilen talimatların çoğunu uygulamak mümkündür. Kapı montajı, tüm aletler mevcutsa nispeten kolay bir işlemdir ve bu kurulum prosedürü ahşap, fiberglas veya alüminyum kapılar için geçerlidir.

Kapıyı takmanıza yardımcı olacak bazı harika ipuçları

Gerekli alanı hazırlayın

Kapı montaj işlemi gerekli alanın ölçülmesiyle başlar. Yeni açıklık, kapı çerçevelerini monte etmenize izin veren bir alana sahip olmalıdır. Kapıyı takmadan önce, alanın ve pervazın düz olduğundan emin olun. Eşiği düzlemek gerekirse, eğimli bir tahta veya ahşap pedlerle hizalayın. Zemin yüzeyinden gerekli kalınlığa ulaşmak için, oraya bir ara plaka yerleştirmek gerekebilmektedir. Eşik boyunca bir sızdırmazlık tabakası uygulayın. Sızdırmazlık maddesi, kaba çerçevenin yanlarından en az iki santimetre uzatılmalıdır. Kapı tertibatını paketten çıkarın. Bazı kapılar, taşıma sırasında kapı çerçevelerine monte edilen vidalarla korunacak şekilde sabitlenir. Bazı kapılar, ancak kapı doğru konuma yerleştirildikten sonra çıkarılabilen nakliye desteklerine sahiptir.

Kapı nasıl monte edilir

Kapı çerçevesine en az 6 kapı braketi takın. Kapıyı, açıklığa kaldırın ve bitmiş zeminde durmayı engellememeleri için kapının altına birkaç ped yerleştirin. Kapının altından başlayın ve yerine itin. Önce, kapıyı üst tarafı size bakacak şekilde yerleştirin. Kapıyı yerine yatırın. Üst kısımdan başlayarak yuvasını menteşe yerlerine sabitleyin ve bölmeyi hizalayın. Hizalamadan sonra vidaları ve diğer tüm menteşelere vidaları takın. Menteşe konumuna yakın menteşe çapraz çubuğundan 16 bitirme vidası kullanarak kapıyı yerine oturtun. Önemli: vidaları tamamen içeri itin.

Kapıların hizalanması ve montajı

Kapıyı takarken, çerçeve rondelalarla sabitlenmelidir. Kapı menteşesinin yan tarafında, kapı çerçevesindeki menteşe montaj noktasının arkasına ahşap bir tampon yerleştirin. Bu noktalarda kapı, kaba açıklığa kalıcı olarak takılacaktır. Pulları ve çerçeveyi, kapının bir tarafındaki direk her iki yönde de düz olacak şekilde ayarlayın. Sütun ile kapının kenarı arasında sabit bir boşluk olup olmadığını kontrol edin. Payandalarla birlikte gelen kapıyı takmak istiyorsanız hemen çıkarın. Düzgün hareket ettiğinden emin olmak için kapıyı açıp kapatın. Kapının önü ile çerçeveye takılı şerit arasında eşit bir temas olup olmadığını kontrol edin. Kilidin bulunduğu yerin arkasına sağlam bir rondela takın. Kapı kasalarını, menteşe kirişindeki menteşelerde pullardan geçirilen vidalarla kalıcı olarak sabitleyin. Kapı etrafında devam edin ve kapı çerçevesinin geri kalanını rondelalardan geçirilen vida veya çivilerle sabitleyin. Çerçevenin deformasyonunu önlemek için rondelalara vida veya çivi takılmalıdır. Kilidin çarpma noktasında vidaları rondeladan geçirin.

Kapıyı taktıktan sonra yalıtım gerekiyor mu?

Artık kapı montajının temellerini bildiğinize göre, bazı profesyoneller kapı yalıtımının gerekip gerekmediğini soruyor. Bunu yapmanız önerilir ve işte nasıl yapılacağını burada bulabilirsiniz. Cam elyaf izolasyon veya düşük genleşmeli köpük ile kapı çerçevesinin çevresini izole edin. İç kaplamayı takın. Tuğla formunun dış duvarla birleştiği yerdeki kaplama ve tuğlalardaki tüm derzleri kapatın. Koruyucu şeridi kapı üreticisinin talimatlarına göre kapının altına takın.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Mevsim değiştikçe, evinize çekidüzen vermeyi düşünebilirsiniz. Bunu yapmanın birçok yolu olsa da yapabileceğiniz en basit ve en uygun maliyetli şeylerden biri evinizdeki eski kapıları yenileriyle değiştirmek. Bu sadece estetik açıdan büyük bir fark yaratmakla kalmaz, aynı zamanda sizin ve aileniz için daha konforlu hale getirmenize yardımcı olur. Çevrimiçi olarak yedek kapılara bakıyorsanız ancak bunları kurma deneyimi olan biriyle konuşmak istiyorsanız, o zaman Wilio listenizin başında olmalı!