Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Kanal Temizleme

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kanal Temizleme

Kanal Temizleme kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Kanalizasyon Temizleme

Bu yazıda, kanalizasyonlar ve onları temizleme yolları hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz. Kanalizasyon temizliği, biyolojik olarak parçalanamayan maddeler, gres ve çeşitli çamurlar dâhil olmak üzere istenmeyen malzemeleri atık borusundan uzaklaştırmaktır.

Çoğunlukla, kamu kanalizasyonları yerel enerji şirketleri tarafından rutin bakımın bir parçası olarak temizlenir, ancak mülk sahipleri kendi bağlı borularından sorumludur. Şirketler, düzenli bakım yapmak veya diğer nitelikli yüklenicileri işe almak için kendi personeline sahip olabilir. Her şey şirketler için hangi ekipmanın mevcut olduğuna, bütçelerine ve insan gücü miktarına bağlıdır. Kanalizasyon sistemlerinin rutin temizliği, kanalizasyonun tıkanmasını, taşmasını ve maliyetli onarımları önler. Boru hattı düzenli olarak temizlenmezse ve düzenli denetimler yapılmazsa, küçük çamurların ve kirlerin varlığı gelecekte büyük sorunlara neden olabilir. Aynısı kötü monte edilmiş veya hasar görmüş borular için de geçerlidir.

Kanalizasyon bakımı ve temizliği en az 18-22 ayda bir yapılmalıdır. Uzmanlar, kanalizasyonun ne sıklıkla temizleneceğine karar verirken kanalizasyon sisteminin yaşını, mevsimi, kanalizasyon borusunun yerini ve çapını, ayrıca çevredeki titreşim ve şokların etkisini dikkate alır. Bu faktörlerin kanalizasyonun durumu üzerinde önemli bir etkisi vardır, bu nedenle istenmeyen atıkları ve borularda olası hasarı kontrol etmek için bir bakım planının olması önemlidir.

Kanalizasyon temizleme prosedürleri

Kanalizasyon operatörleri, kanalizasyonları temizlemek için farklı yöntemler kullanır.

Hidrolik kanalizasyon temizleme yöntemi

Hidrolik temizleme yöntemi, kanalizasyon borusunun tabanını ve duvarlarını temizleyen su jetli bir cihaz kullanır. Hidro akım, kiri dışarı atan ve kanalizasyon hattındaki tortuları serbest bırakan basınçlı hava ile birlikte suyu kullanır. Özel döner nozullar, günümüzde temizlik işleri için kullanılan yüksek verimli ve en yaygın çözümdür. Kanalizasyondaki birikintilere ve çeşitli safsızlıklara karşı etkilidirler.

Hidro akım boruları herhangi bir kimyasal madde kullanmadan temizler, böylece borulara herhangi bir zarar gelmez. Patlatma işlemi koşullara bağlı olarak ayarlanabilir. Farklı boyutlarda kum, kir, gres, kökler veya borular gibi farklı tortu türleri için kullanılan nozullar vardır. Birçok temizlik şirketi, yüksek basınçlı su jetleri ve yüksek vakumun bir kombinasyonunu kullanır - bu yöntem en yüksek verimlilikle karakterize edilir, ancak dezavantajı artan su tüketimidir. Şirketler bu sorunu, neredeyse anında çalışmaya başlayabilecekleri ek su deposu olan bir sistemle çözüyorlar. Bazı makineler temizleme işleminde kullanılan suyu toplayabilir ve geri dönüştürebilir. Çevredeki açık sudan veya kaynaktan gelen su da kullanılabilir, ancak pratikte bu yöntem daha az yaygındır.

Hidrolik kanalizasyon temizlemenin bir başka yöntemi de, şafttaki boruya güçlü bir su akışının verildiği yıkamadır. Yıkama genellikle mekanik temizleme ile birleştirilir ve kum gibi serbest yüzen malzemeleri etkili bir şekilde temizler.

Mekanik kanalizasyon temizleme yöntemleri

Kırma, boruya esnek bir metal çubuğun yerleştirildiği ve motorun tortuları kıran, kökleri kesen ve kiri serbest bırakan bir bıçak başlığı ile döndüğü eski mekanik temizleme yöntemlerinden biridir. Bu temizleme yöntemi, 12 inç veya daha küçük çaplı borular için mümkündür. Bıçaklar bir boru boyutundadır, malzemeleri duvarlardan sıyırır ve atıkları kademeli olarak aşağı yönde iter. Bu yöntem, su jetleri ile temizlemeden önce kullanılırdı, ancak günümüzde bu zaman alıcı yöntem, çok tıkalı borularda yalnızca sınırlı bir ölçüde kullanılmaktadır.

Kuru kanalizasyon temizleme

Bazı durumlarda, kanalizasyon temizliğinde gres, aşırı büyümüş kökler, kokular, beton korozyonu, kemirgenler ve böceklerle etkin bir şekilde mücadele eden kimyasallar kullanılır. Bununla birlikte, EPA'ya göre, bu verimsiz bir yöntemdir - kimyasalların tedariki pahalıdır ve aşırı güvenlik gereksinimlerinin de karşılanması gerekir. Geleneksel hidrolik ve mekanik temizleme yöntemlerinin çok daha ekonomik ve verimli olmasının nedeni budur.

Jetscan - temizlik arabası

Bazı arıtma sistemleri, atık suda oluşan katı ve sıvı yağları doğal olarak işleyebilen mikroorganizmalar ve enzimler içeren biyolojik ürünler kullanır. Boru hattına toksin salmadan tıkanıklıkları etkili bir şekilde çözerler. Çoğu zaman, yüksek yağ içeriğine sahip, restoranlara yakın yerlerde veya belirli yerleri temizlerken kullanılırlar.

Mole yöntemi

"Köstebek" terimi, drenaj veya kullanımla bağlantılı olarak kullanılır ve boruları ve kanalizasyon sistemini temizlemek için tahliye çubuğu kullanılır. Esnek çubuk, boruya veya gidere yönlendirilir ve su akışını engelleyen her şeyin temizlenmesini sağlar. Yöntem, banyodaki lavabolarda ve kanalizasyon borularında meydana gelen daha küçük tıkanmalar için kullanılır.

Tıkanmış bir lavabonuz mu var? Lavabonuzda hızlı bir su boşaltma olmadığını veya hiç boşaltılmadığını fark ederseniz, muhtemelen tıkanmıştır. Daha ciddi bir tıkanma durumunda, lavabonuzdan veya tuvaletinizden, duşunuzdan veya banyonuzdan su akmaya başlayabilir. Bu ise kirli kanalizasyonun evinize geri dönebileceği ve büyük hasara neden olabileceği ana şebekenin tıkanmasına neden olabilir. Bu durumda, doğru temizleme sistemini tasarlamak için derhal kalifiye teknisyenleri aramak çok önemlidir.

Ağaçlar kanalizasyon borularınıza mı dönüşüyor? İlk bakışta bilmiyor olabilirsiniz ama mülkünüzde büyük ağaçlar varsa bu soruna dikkat etmeniz gerekiyor. Kökler, evi sokaktaki halka açık kanalizasyona bağlayan ana kanalizasyona doğru büyür. Bu tür bir tıkanma büyük hasara neden olabilir.

Drenaj nedir?

Kanalizasyon ve tıkalı boruları zamanla ciddi hasara neden olacak çeşitli kirleticilerden temizlemenin bir yoludur. Prosedür, tesisatçının tıkanma derecesini belirlemek için boruya yerleştirdiği özel bir esnek çubuk kullanmasından ibarettir. Çubuk, borudaki kıvrımlardan geçmesine izin veren ve aynı zamanda tıkanıklığı açıp giderecek kadar güçlü bir malzemeden yapılmıştır. Bu yöntem sadece lavabolarınızda oluşabilecek küçük tıkanmalar için kullanılır. Çalışmayı, drenaj sisteminizi güvenilir bir şekilde temizleyecek deneyimli bir tesisatçıya emanet edin. Doğru ekipman ve teknolojiyle sorunu giderir, aksi takdirde borular zarar görebilir.

Düzenli kanalizasyon bakımı size ne getirecek?

  1. Tıkalı borulardan kurtulun - bazı ev sahipleri tıkalı parçaları çıkarmak için kimyasal temizleyiciler kullanır. Daha iyi sonuçlar için kanalizasyon çubuğu kullanmanızı öneririz. Borunun tıkandığı yeri saptamanıza yardımcı olur, böylece daha kolay kurtulabilirsiniz.
  2. Paradan tasarruf etmenizi sağlar - temizlik sırasında borulardaki sızıntılar, istenmeyen su sızıntıları vb. konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bir sızıntı meydana gelmeden önce tıkanıklığı gidererek, gelecekteki onarımlarda tasarruf edersiniz. Temizleme işlemi basit, hızlı ve ekonomiktir. Bakım için yapılan küçük bir yatırım size binlerce lira tasarruf sağlayabilir.
  3. Küf oluşumunu azaltmak - küfler ve bakteriler nemi sever. Tıkalı borular, lavaboların yavaş boşalmasına ve borularda su birikmesine neden olur. Bu durumda, sizi ve ailenizi tehlikeye atabilecek mantarlar ve bakteriler ortaya çıkacaktır. Bu nedenle, boruların düzenli bakımına ve kontrolüne dikkat etmek önemlidir.
  4. Garip seslerden ve hoş olmayan kokulardan kurtulun - duvardan çatlama ve gıcırtı sesleri duyarsanız, boru tıkanmış olabilir. Deneyimli bir tesisatçı, boruları temizleyerek bu gürültüyü ortadan kaldırabilir. Aynı zamanda durgun suyun neden olduğu kötü kokulardan da kurtulacaksınız.
  5. Borunun ömrünü uzatın - boruyu temizlemeden ne kadar uzun süre bırakırsanız, durumu o kadar hızlı bozulur. Yıllar sonra tam bir yeniden modellemeye devam etmek zorunda kalmamanız için herhangi bir tıkanma mümkün olan en kısa sürede çözülmelidir. Bu nedenle, tuhaf sesler, yavaş akan su, artan koku gibi borunuzda bir sorun olduğuna dair herhangi bir işarete dikkat edin. Ayrıca, küvet, lavabo veya tuvalete su dökmemeye dikkat edin, bu da şebeke borusunun tıkalı olduğunu ve suyun insan atıklarıyla kirlenmiş olabileceğini gösterir.
Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Evinizdeki kanalizasyon sistemini ne sıklıkla düşünüyorsunuz? Muhtemelen çok sık değil. Ama bir sorun varsa hemen akla gelir! Wilio'daki uzmanlar, kanalizasyon ve kanalizasyon söz konusu olduğunda tüm ihtiyaçlarınız için kaliteli hizmet seçenekleri sunar. Mükemmel hizmetler sağlıyorlar, bu yüzden ne yaptıklarını biliyorlar. Teşhis, danışmanlık, temizlik veya diğer ilgili konularda yardıma ihtiyacınız varsa, onları bugün arayın ve hizmetlerinin sizin için ne kadar fark yaratabileceğini görün! Bu hizmetlerin fiyatı konusunda endişelenmenize gerek yok, çünkü projeyi tamamlamalarının ne kadar sürdüğüne bağlıdır. Ama benim sözüme güvenmeyin - bugün Wilio'yu arayın ve daha fazla bilgi edinin! Sağladıkları diğer ekstra danışmanlık seçeneklerini merak ediyor olabilirsiniz? Sadece bu alanda danışmanlık yapmakla kalmıyorlar, aynı zamanda tortu değerlendirmesi, temizleme ve çok daha fazlasını sunuyorlar. Bu, sağlayıcınız olarak Wilio'yu seçtiğinizde kaliteli hizmeti uygun fiyata alabileceğiniz anlamına gelir. Evinizin bir bölümünü etkileyen herhangi bir kanalizasyon veya kanalizasyon probleminde uzman tavsiyesi almak istiyorsanız bugün onları arayın!