Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hi̇zmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Sıkça Sorulan Sorular
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hi̇zmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Sıkça Sorulan Sorular
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Kamış Çatı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

44.358 profesyonel

81.721 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

226 512 uygulama indirmeleri

Kamış Çatı

Kamış Çatı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

44.358 profesyonel

81.721 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

226 512 uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Hasır çatı bakım ve onarımları

Tunç Çağı'ndan kalma hasır çatılar hemen hemen her kırsal peyzajın önemli bir parçasıdır. Bu çatılar yüzyıllardır var olmuştur, ancak her zaman hayran olunmamıştır.

Sazdan çatılı birçok insan, yıllar boyunca gerçek bir aşk ve nefret ilişkisi yaşadı. Hasır çatılar gayrimenkul dünyasının marmitisi olarak tanımlandı ve 1980'lerde ve 1990'larda giderek daha popüler hale geldi.

Potansiyel alıcılar yeni bir ev ararken uzun süredir hasır çatıyı düşünmeyi reddettiler. Ev her yönden mükemmel olsa bile, çoğu kişi sazdan çatıyı yüksek maliyetli bakım ve onarım faturaları ile daha büyük bir yangın riski olarak görür.

Ancak zaman ilerledi ve işler değişti. insanların daha önce sazdan çatıların özellikleriyle ilişkilendirdiği konular önemsiz bir sorun haline geldi
Ayrıca, sürdürülebilirlik bilincinin artması ve enerji maliyetlerinin azalmasıyla sazdan çatılar çevre dostu bir yapı malzemesi olarak geri dönüyor. Sonuç olarak, sazdan çatılarla inşa edilen yeni kır evlerinin sayısının arttığını görüyoruz.

Doğru standart dışı ev sigortanız varsa, onarım yapmanız gerektiğinde de içiniz rahat olabilir. veya hasar nedeniyle sazdan çatıyı değiştirin, maliyetler karşılanacaktır.

Sazdan çatı ne zaman tamir edilir?

Konu sazdan çatıya gelince, en büyüklerinden biri Vermeniz gereken karar, çatının yeniden yapılıp yapılmaması ya da tamir edilip edilemeyeceğidir.
Sazdan çatılı bir eviniz varsa, onu yılda bir kez temizlemenizde fayda var. Yaprakları, iğneleri, yosunları ve yosunları temizlemek, çatının daha dayanıklı olması ve daha hızlı kuruması anlamına gelir (ayrışmaya başlayabilen küf oluşumunu engeller).

Burada dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. sazdan çatılarda bakım çalışmaları için dikkat edin.

1 Çatıyı elle temizleyin
Sazdan çatının temizliği elle yapılmalıdır.Çeşitli tipler kullanılabilir Yaprakları ve yosunları temizlemek için tırmıklayın ve profesyonel çalışma sırasında çatıya herhangi bir zarar vermez. Popüler inanışın aksine, tırmıklama, sazdan çatıda mantar sporlarını genişletmez. Bu sporlar tüm sazdan çatılarda bulunur, sorunlar başlar, ancak bu sporlar doğru (nemli) yaşam koşullarını bulursa.

2 Ağaçları ve çalıları kontrol altında tutun
Çatı ne kadar kuruysa o kadar uzun sürecektir, bu nedenle evin yakınında büyüyen ağaçların veya çalıların kısa tutulması gerekir. Çatınız çok fazla gölgeye sahipse, sazdan çatı güneşte ve rüzgarda o kadar çabuk kurumaz. Ve eğer çok fazla çıkıntı varsa, çatı sürekli damlayacak ve ıslak kalacaktır. Bu nemli koşullar mantar büyümesi için idealdir.

3 Yosun gelişimini kontrol edin
Sazdan çatınızın üzerindeki bir yosun tabakası, "doğal kurumayı" önleyecektir. güneş ve rüzgar ve çatınızın ömrünü azaltır. Herhangi bir yosun veya yosunu yok etmek için çatılara yosun öldürücü püskürtülebilir. Bu yöntem pahalı ama etkili olsa da, çatının 10 ila 15 yıl daha dayanacağı anlamına gelebilir. Ayrıca, çatının görsel olarak daha çekici görünmesini sağlama avantajına da sahiptir.

4 Gereksiz hasarlardan kaçının
Diğer zanaatların gereksiz yere size zarar vermediğinden emin olun. merdivenli çatı veya tahta başına yürüme. Herhangi bir manifold plaka aşınmasını hızlandırabilir ve mahyadaki hasar çatının ömrü için özellikle zararlı olabilir.

Sazdan çatıyı ne sıklıkla değiştirmek gerekir?

Hasır çatıya profesyonelce yerleştirilmişse, 40 ila 50 yıl arasında sürmelidir (yani, diğer tüm çatılar gibi). Ancak, çatı mahyasının yaklaşık her sekiz ila on yılda bir değiştirilmesi gerekecektir.

Gerçek şu ki, bazı sazdan çatılar diğerlerinden daha iyi yaşlanır. Bunun birkaç nedeni olabilir, örneğin:

· Orijinal sürahinin becerileri
· Kullanılan malzemelerin kalitesi
· Çatı eğimi (zayıf çatı daha hızlı aşınır)
· Çatının görünümü (günün büyük bir kısmını gölgede geçiriyorsanız, nemli olacaktır)

Çatınızı ve tüm değişikliklerini dikkatle izleyin - özellikle önce ve kış aylarından sonra. Binanız koruma altındaki bir bina ise, tura başlamadan önce bir çevreciye danışmalısınız.

Sazdan çatı onarımı ne kadara mal olur?

Her çatıda olduğu gibi, çatının boyutu ve karmaşıklığı onarımın ne kadara mal olacağını belirler. Örneğin, bir çıkıntıyı değiştirmenin maliyeti, tüm pipeti değiştirme maliyetinin yaklaşık %25'idir.

Sırt, sazcıların yaratıcı yönlerini göstermelerine olanak tanır ve iyi tasarlanmış bir sırt, büyük ölçüde kulübenin çekiciliğini arttırın, bu yüzden yatırıma değer.
Bir başka iyi yatırım, yangının yayılmasını yavaşlatmak için çatınızda alev geciktirici kullanmaktır. Birçok sigorta şirketi, çatı geciktiricilerin yeni bir çatıda uygulanmasını sağlar. Standart dışı ev sigortası yaptırmadan önce, seçtiğiniz yangın korumasının sigorta sözleşmesine uygun olduğundan emin olunuz. diğer vahşi hayvanlar için ek masraflara maruz kalacaksınız. Bununla birlikte, çok fazla yaratık olmadığı sürece, çatınızı eviniz yapacak olan şey önemli olmayacaktır.

Dikkate alınması gereken son konu iskeledir. Bu pahalı olabilir ve onarım faturasını artırır. Bunu en başından dikkate almayı unutmayın.

Sazdan bir çatıyı ortaya çıkarmak ne kadar sürer ve maliyeti ne kadardır?

Arkeologların bileceği gibi, sazdan iş, en azından Tunç Çağı'na kadar uzanıyor. Sonuç olarak bu, Afrika'da, Avrupa'da, Asya'da ve ötesinde 10.000 yıldır mükemmelleştirilmiş ve nesillere aktarılmış bir beceridir. Nispeten yakın zamanda arduvaz ve fayanslarla değiştirilen bir inşaat tekniğidir. Birleşik Krallık'ta hala 20.000'den fazla hasır ev ve işletme olduğu tahmin edilmektedir.

Hasır çatılar ne kadar dayanır?

Sazdan bir çatının ömrü büyük ölçüde ne kadar iyi inşa edildiğine, ne kadar dik olduğuna, ne sıklıkta bakımının yapıldığına ve yapımında hangi malzemenin kullanıldığına bağlıdır. Hakim hava da bir faktördür (ne kadar kuru olursa o kadar iyi) ve ağaçların altındaki sazdan çatılar daha da kötüleşebilir ve daha hızlı kuruyabilir, çünkü onlardan akan şekerler bakterilerin çoğalmasına yardımcı olabilir.

Ancak genel olarak, şeker kamışı çatısının ömrünün yaklaşık 30 yıl, taranmış buğdayın yaklaşık 30 yıl ve samanın yaklaşık 20 yıl olduğu söylenebilir. Ancak, düzenli bakımı yapılan hasır çatıların 60 yıla kadar dayandığı bilinmektedir!

Bir saz montajının maliyeti nedir?

Herhangi bir inşaat projesi gibi, hasır çatılar iki maliyeti vardır: malzeme ve iş. Her ikisi de projenin boyutundan ve karmaşıklığından etkilenir. Bu nedenle, basit eğimli bir çatıya sahip küçük bir kulübe, birçok baca açıklığı, çatı penceresi ve düzensiz unsurlar içeren büyük bir aile evinden önemli ölçüde daha ucuza mal olacaktır. Mevcut bir sazdan çatıyı değiştirmek, kiremit veya sac çatı yerine yepyeni bir çatı kurmaktan daha ucuza mal olacaktır. Fiyatlar değişir, ancak ortalama fiyat metrekare başına yaklaşık 700 avro olacaktır. 45 ° çatıya sahip küçük bir kulübe (25 fit × 25 fit gibi) 900 fit²'lik bir çatı alanına sahip olacaktır. Kurulum yaklaşık 6.500 Euro'ya mal olacak, birkaç çatı penceresi ve iki baca açıklığı olan büyük bir müstakil ev muhtemelen 25.000 ila 35.000 Euro arasında olacaktır. Elbette, bunların kaba tahminler olduğunu ve sazdan çatı ustasının kendi ölçümlerine ve benzer işlerle ilgili deneyimlerine dayanarak size doğru bir fiyat teklifi verebileceğini.

Bakım maliyetleri nedir?

Arabanız veya kombiniz gibi düzenli bakım, sazdan çatınız için iyi bir fiyat-performans oranı elde etmenin anahtarıdır. Bir uzmana yıllık ziyaret her zaman iyi bir fikirdir; Çatınızı inceleyebilmeli ve yapılması gereken küçük onarımları yapabilmelidirler. Muhtemelen yılda 1.000 Euro'dan az olacaktır. Ayrıca, yangın riskinden dolayı ev sigortası primleriniz biraz daha yüksek olabilir.

Sazdan yapılan şey nedir?

Bir sigorta yapmak için üç ana malzeme kullanılır. sazdan çatı: su kamışı, taranmış buğday kamışı ve uzun saman. Her birinin kendine özgü nitelikleri ve bulunabilirliği vardır ve türleri bölgesel olarak farklıdır. Uzun saman günümüzde daha az yaygındır, çünkü çiftçiler daha hızlı büyüdüğü ve hasat edilmesi daha kolay olduğu için daha kısa buğday çeşitleri yetiştirmeye eğilimlidir. Çatı kaplama daha önce tarımın bir yan ürünüydü, ancak şimdi özel olarak yetiştiriliyor. İngiliz sazdan çatılarında kullanılan kamışların çoğu, artık genellikle Macaristan'dan ithal edilmektedir.

Orijinal sazdan çatı, doğrudan çatı kirişlerine bağlanır. Kamış demetleri, kirişlere yaklaşık 20 ° eğik olarak aşağıya doğru tutturulur, daha sonra çatı kenarının son açısı 45 ° ile 50 ° arasında olacak şekilde üst üste istiflenir. Dış açı ne kadar dik olursa, çatı o kadar iyi su tahliyesine izin verir ve bu da levhanın ömrünü uzatır. Bununla birlikte, açı ne kadar dik olursa, çatı o kadar yüksek olmalıdır ve bu daha fazla ek yük anlamına gelir - bu nedenle açı, su tahliyesi ile maliyet arasında bir uzlaşmadır.

Sazdan çatı iyi yapılmışsa, su tam derinliğin yaklaşık %20'si olan yaklaşık 50 mm'ye kadar nüfuz edecektir. Kuru saman daha uzun bir ömre sahip olacağından, üst katman her on yılda bir değiştirilebilir, ancak alt katmanlar yerinde bırakılabilir. Bu, uzun vadede çok fazla iş tasarrufu sağlayabilir.

Avantajları nelerdir?

Sazdan çatıların arduvaz ve kiremite göre birçok avantajı vardır:

Çatı doğal olarak nefes alabilir, bu da çürümeyi önler
Demetlerde ve içi boş taraklarda çok fazla sıkışmış hava olduğundan, mükemmel yalıtım özelliklerine sahiptirler, br /> Algılanan yangın riski nedeniyle primler daha yüksek olabilir.
Kuşlar böcek ararken pipet çekebilir - bu bir süre sonra dikkat gerektirir.
Açı çok fazlaysa hafif, yağmur ve kar etkili bir şekilde çalışmaz, düşerler, bu da kar durumunda çürümeyi hızlandırabilir ve yapıyı aşırı yükleyebilir.
Sazdan çatılar birkaç yılda bir temizlenmeli ve hasarlı, çürümüş veya düşmüş parçalar yeni sazlarla değiştirilmelidir.

Çatıların kendisinin samanın özellikleri inanılmaz. Çatı güzel ve günümüz koşulları için oldukça sıra dışı. Ekolojik özelliklerinin birleşimi sayesinde, bu tür çatılar, daha fazla karakter ve kişiliğe sahip binaları sevenler için çok çekicidir. Her şey söylenip yapıldığında, inan bana,