Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Kamelya, Çardak

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kamelya, Çardak

Kamelya, Çardak kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Çardak, çardak veya çardak satın almayı mı düşünüyorsunuz?

Bir çardak, çardak veya çardak almayı planlıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler var.

İlk olarak, bir çardak, bir çardak ve bir çardak arasındaki fark nedir?

Bir çardak ile bir çardak arasındaki temel fark, çatının işlevidir. Çardak ve pavyon güneşten tam koruma sağlarken, pergola lamel çatısından güneş ışığının parlamasına izin verir. Pergola genellikle bahçe veya terasta kısmi bir barınak ve gölge sağlarken, çapraz ahşap çatı, tırmanma bitkileri ve üzüm bağları için ideal bir yerdir. Karşılaştırma için, çardak kaplıdır ve hava koşullarından daha fazla koruma sağlayan bahçede oturmak üzere tasarlanmıştır. Bir çardak veya pergolaya karar verdiğinizde, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey daha var.

Onu kim yapacak?

Siz, yetenekli arkadaşlar veya yardım edebilir misiniz? Kendi kendine deneyecek kadar maceraperest bir kendin yap ustası mısın? Ayrıntılı talimatlarımız kesinlikle bu konuda size yardımcı olacaktır veya sizin için inşa edecek uzmanları bulmanıza yardımcı olabiliriz. Bunu yeni bir meydan okuma olarak düşünün. Meydan okumaya hazır mısınız?

İnşaatın sonunda ve çatıyı kurarken en az 2 ekstra ele ihtiyacınız olacağını unutmayın, ancak kendin yap iyi şeyler var. arkadaşlar, değil mi?

Sonunda yardım alırsanız, bunun yaklaşık 2 tam iş günü sürmesini bekleyin. Tek başına gidersen, iki tam hafta sonunu (4 gün) kesin. Planladığınız binanın boyutunun bahçenizde yapılıp yapılmayacağını görmek için yerel bina yönetmeliklerini kontrol edin. Çoğu durumda, yapı 100 metrekareden küçükse özel izinlere ihtiyacınız olmayacak, ancak iki kez kontrol etmek her zaman daha iyidir. Bazı şehirler, yapı ile yol veya mühendislik sütunları ve benzerleri arasında belirli bir mesafe gerektirir. Temeli kurmak için kazıyorsanız, su, kanalizasyon veya elektrik hatlarına çarpmadığınızdan emin olmak için yerel elektrik şirketinizle iletişime geçin. Çardağın herhangi bir kalıcı yapısı, doğru su tahliyesine sahip bir tabana sahip olmalı ve beton temellere sabitlenmelidir. Çardaklar boyut, tasarım ve yapı bakımından büyük farklılıklar gösterdiğinden, bunu yapmanın en iyi yolu talimatları izlemektir.

Hava Durumu

Olayları her zaman yağmurmuş gibi düşünün. akıntı, güneşin konumu, kuvvetli rüzgar, gölge ve kar toplamayı sağladığınız bir yer.

Kurulumdan yaklaşık 3 ay sonra ve daha sonra her yıl ahşabı koruyan su yalıtım mastiği uygulamanızı öneririz. havadan. Yağ bazlı bir ürün kullanmanızı önermiyoruz.

Kişisel tarzınız

Bir çardak veya çardak ile ilgili en iyi şey, benzersiz tarzınızı yansıtmasıdır. Daha fazla mahremiyet için bir duvar, tezgah, sandalye veya cibinlik ekleyin. İstediğiniz kadar yaratıcı olabilirsiniz. Herkesin bir çardak sahibi olmadığını unutmayın, bu nedenle arkadaşlarınız veya komşularınız arasında ilk siz olabilirsiniz. Ancak dışarıda geçirilen keyifli günler ve akşamlar için herkes size mutlaka teşekkür edecektir.

Mülkünüzün değerini artırmak

Son olarak, az bilinen ama çardağın mülkünüzün değerini artırmaya gerçekten yardımcı olabileceği çok hoş bir sır.

Hangi çardak en kolay inşa edilecek?

Herkes çardakları sever, ama kabul edelim, bazı çardak türlerini inşa etmek oldukça zor olabilir. Kurulumu en kolay çardak hangisidir?

Gazebolardan bahsetmişken, sabit çatılı çok çeşitli dış yapılardan bahsediyoruz. Bu yazıda hepsini bir araya getirme sürecinden bahsedeceğiz, ancak en kolay inşa edilecek türe odaklanacağız.

Adından da anlaşılacağı gibi, en basit yapılı gazebo böyledir. -isminde açılır çardak. Kamp çardağı olarak da bilinen bu portatif çardak satın alabileceğiniz en ekonomik tiptir. kamp ateşi veya başka bir yerde. Alüminyum veya plastik çerçeveli naylon veya polyesterden yapılmışlardır ve yanları genellikle böceklere karşı koruyan ağdan yapılmıştır.

Açılır çardaklar, kalıcı çardaklardan farklı olarak hızlı ayakta durmak ve katlamak için tasarlanmıştır. Tüm yapı bir çantada katlanabilir ve taşınabilir.

Bir kişi açılır gazebo yapabilir mi?

Evet, bir kişi yapabilir. Açılır çardaklar hızlı bir şekilde demonte edilmek üzere tasarlanmıştır ve ayrıca doğada veya sahilde tek başınıza maceralar için idealdir.

Açılır çardaklar da üreten çok sayıda çadır üreticisi vardır. Çadır ve açılır çardak arasındaki tek gerçek fark, temelde yüksekliktir. Çadırlar uyumak için barınak olarak kullanılırken, kamp pavyonları gün boyunca gölge sağlamak için tasarlanmıştır. Birçok yasa, beste yapmak için yalnızca bir kişi gerektirir ve aynısı açılır çardaklar için de geçerlidir.

Bir çardak inşa etmek ne kadar sürer?

Açılır gazebolar

Açılır gazebolar söz konusu olduğunda birçok model 2 dakikadan kısa sürede kullanıma hazır hale gelir. "En ağır" modeller bile kısa sürede monte edilir.

Çardakı çantadan çıkarıp çerçeveyi açtıktan sonra, çoğu model ortasından çekmenizi ve çerçeveyi takmanızı gerektirir. bacaklar. Hepsi bu kadar.

Açılır bir çardak oluşturmak yalnızca birkaç dakika sürer ve size yardım edecek bir arkadaşınız varsa daha da az sürer.

Açılır kapanır çardak

Açılır kumaş tavanlı çardak (kumaş çatılı çardak) montaj süresi önemli ölçüde daha uzundur. Dakikalardan değil saatten bahsediyoruz ve kesinlikle en az bir kişiyi daha yardıma çağırmak iyi bir fikirdir.

Kumaş sayalı çardak, kamp çardaklarından tamamen farklıdır. Aslında yaşam alanınızın dışarıya doğru bir uzantısıdır. Yumuşak tavanlı bir çardak satın aldığınızda veya inşa ettiğinizde, yalnızca kullanışlı bir eğlence aksesuarı değil, kalıcı bir yapıya da yatırım yapmış olursunuz.

Piyasada kumaş çatılı birçok harika çardak vardır. Çerçeveler, birkaç istisna dışında, toz boyalı alüminyum veya galvanizli çelikten yapılmıştır ve çatı polyester veya kanvastan yapılmıştır.

Kumaş çatılı (yumuşak tavanlı) çardaklar yıl boyunca tasarlanmıştır. kullanmak. Özellikle soğuk, yağmurlu veya karlı bir iklimde yaşıyorsanız, kumaş çatıyı yılın bir bölümünde saklamanızı öneririz. Aksi takdirde, ancak yerlerinde kalırlar.

Bu nedenle bu çardakların kurulumu biraz zaman alır. Açılır çardaklar olarak bir seyahat çantasına gelmek yerine, çerçevenin yapıldığı malzemeye bağlı olarak ağırlığı 50 ila 250 pound arasında bir set olarak gelirler.

Tüm çardaklar çatının kumaşı en azından kısmi kurulum gerektirecektir, ancak çoğu tam kurulum gerektirecektir. İhtiyaç duyacağınız en yaygın aletler arasında elektrikli matkap ve Alyan anahtarı bulunur.

4x4 çardak kurmak iki (deneyimsiz) kişi için yaklaşık 6 ila 48 saat sürer. Talimatlar ne kadar iyi olursa, pozisyon o kadar hızlı olur.

Sert tavanlı çardak

Adından da anlaşılacağı gibi sabit çatılı çardak: aynı malzemeler. Çardak dünyasında, sabit çatılı bir çardak kraldır.

Kumaş çatılı çardaklar için tüm işlevler ve kurallar, sert tavanlı çardaklar için de geçerlidir (hatta daha fazlası). Farklı büyüklüklere sahip kalıcı yapılardır. Tüm yıl boyunca dışarıda kalabilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Bu tür birçok çardak karlı iklimler için tasarlanmıştır ve yüzlerce kilo kar yükü kapasitesine sahiptir.

Sabit çatılı bir çardak kurulum uzunluğu, modellerin sürgülü pencereleri ve / veya

Bahçenizde tek başına duran veya evinizin dış duvarına takılan kapalı çardaklar en iyi çardaklardır. Dezavantajı ise konumlarının oldukça uzun sürmesidir.

Sabit çatılı çardaklar, kumaş çatılı çardaklarla aynı türde aletler gerektirir (en az Alyan anahtarı ve matkap) ve en az 2 kişinin çalışması şartıyla montajı 24 saate kadar sürebilir. Alternatif bir profesyonel kiralamaktır, ancak bu durumda bile toplantının bir tam gün sürmesini bekleyebilirsiniz.

Sonuç olarak

-up kesinlikle yapmayacaksınız. çardak ile her şeyi mahvetmek. Gölgede kalmanın ve evden uzakta rahatlığın tadını çıkarabilmeniz için 2 dakikanız varsa, bu portatif çardak kesinlikle işinize yarayacaktır.

Kumaş veya sabit çatılı çardaklar herkesin rüyasında onların yeri. çardak hakkında. Ancak, inşa edilmesi en kolay çardak söz konusu olduğunda, kesinlikle bir açılır çardaktır.