Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Kalıpçı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kalıpçı

Kalıpçı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

İnşaat Kalıpçılığı

Bu makalede, inşaat kalıpçılığı hakkında pratik bilgiler ve ipuçları öğrenecek, en sık sorulan soruları yanıtlayacak ve istediğiniz elemanları seçerken karar verme sürecinde size rehberlik edeceksiniz.

Üretim türüne göre iki temel marangozluk türünü ayırt ederiz:

İnşaat marangozluğu - Bir tür marangozluktur. örneğin pencere, kapı, kapı çerçevesi veya fayans üretimi ile ilgilenen marangozluk. Bu tür marangozluk, çok eski zamanlardan beri insanlık tarafından kullanılmaktadır ve insanın ve toplumun evrimi de bu zanaatın gelişimi ile bağlantılıdır. Günümüzde, inşaatın nasıl planlanacağı ve hangi malzemelerden oluşabileceği konusunda zaten çok çeşitli seçeneklere sahibiz. Bu nedenle inşaat marangozluğu, bize sunulan olanaklarını ve ürünlerini genişletiyor.

Mobilya İmalatı - Bu, sandalyeler, masalar, raflar, banklar ve daha fazlası gibi tek tek mobilya parçaları üreten bir marangozluk türüdür. Aynı zamanda, yeni teknikler ve olanaklar sayesinde sürekli gelişen, uzun ve dürüst bir geçmişi olan bir zanaattır. Hem üretim hem de dekorasyon ve tasarım açısından hala ilerlemekte ve müşteriye alanını nasıl döşeyeceği konusunda çok çeşitli seçenekler sunmaktadır.

İnşaat doğrama işleri ayrıca özel yapım makaslar, cephelerin ahşap kaplaması, duvarlar, çatı katları, yüzer döşemeler, çatı kaplaması ve çok daha fazlasını içerir.

Tipik ürünler ve işler

İnşaat doğrama, pencereler, kafesler, diğer elemanlar ve kapıların ortak alanları da dahil olmak üzere derzlerle çalışma işlemidir. Kendi başımıza üretim ve uygulamayı önermediğimiz bir alan bu "kendin yap" eğilimi için gerçekten yeterli değiller! Yapılacak en iyi şey, tüm süreci seçilmiş bir şirkete bırakmaktır. Size çok zaman, enerji ve son fakat en az değil, para kazandıracak. Avantajlı fiyattan dolayı malzemeyi kendi ekseninizde nasıl sabitleyeceğinizi biliyorsanız, kaynağınızın tüm risklerini ve güvenilirliğini önceden düşünün. Evinizin bir kısmını hatta tamamını tutacak malzemenin her kuruşunu biriktirmek mantıklı değil. Tabii doğrulanmış bir kaynağınız varsa ve fiyat gerçekten karlı ise bu faktörlere göre hareket edin. Çoğu zaman, bir tasarım hazırlayabileceğiniz ve uygulamasını da sipariş edeceğiniz bir firma, fiyat teklifinin bir parçası olarak malzeme için size uygun bir fiyat verebilir.

Çatı makasları

Kafes, amacı kendi ağırlığından ve ayrıca genel yapının diğer unsurlarından gelen yükleri aktarmak olan bir çatının destekleyici bir yapısıdır. Ayrıca kar, rüzgar ve diğerleri gibi dış etkenlere karşı da koruma sağlar. Makaslı bir çatının en büyük avantajı, yeni bir yaşam alanı elde etmenizdir. Türkiye'de en yaygın kullanılan malzeme iğne yapraklı ağaçlar, özellikle ladin, çam ve köknardır. Yaprak döken kereste de kullanılır, buradaki ana yıldız meşedir.

Kapılar

Ahşap doğal bir malzeme olduğu için bize çok çeşitli faydalar sağlar, hem işlevsellik açısından hem de görsellik açısından. Estetik bir bakış açısından, ahşap kapılar, ister klasik ister modern bir tarz olsun, çoğu iç mekan türü için mükemmel bir seçimdir. Renk çeşitleri ve tonları sonsuzdur, gerçekten herkes seçebilir. Pratik bir bakış açısından, bu harika bir çözüm çünkü ahşabın mükemmel ısı yalıtımı ve ses yalıtımı özellikleri var. Sıcaklık değişimlerinde veya yüksek sıcaklıklarda ahşap kapılar bizim sadık müttefikimizdir çünkü genişlemezler veya şekillerini değiştirmezler.

Pencereler

Kapılarda olduğu gibi, benzer koşullar ve ahşap malzemenin avantajları pencerelerde geçerlidir. Modern çağımızın ilerlemesine rağmen, yeni malzemelerin kullanılmaya başlanmasıyla birlikte, ahşap pencereler piyasada hala sağlam bir yere sahiptir ve çok popülerdir. Modern zamanlar yeni rekabetçi malzemeleri getirdiği gibi, ahşap yapı kutusunun daha iyi ve daha dayanıklı olmasına da yardımcı oldu.

Ahşap kapı ve pencere seçimi için ipuçları

Ahşap seçimi

Ahşap seçimini şansa bırakmayın ve bu adımda durmayın! Çok bağlı olacağı ve birkaç yıl sonra bile dikkatinizi kendisine çekeceği sürecin bir aşamasıdır. Birkaç faktörü ve çevre koşullarını değerlendirin.

Genel olarak, ahşap ne kadar sert olursa, o kadar uzun süre dayanır. Binanın bulunduğu ortamı, hangi iklim koşullarına maruz kaldığını göz önünde bulundurarak cam seçimini de buna göre yapın. İster gürültü önleyici, ister yansıtıcı ister güvenlik seçin, evinizi bir bütün olarak düşünün ve tek tek öğeleri birbiriyle hesaba katın.

Yüzey seçimi

Ne zaman bir yüzey seçerek, çeşitli varyantlardan hemen bir seçeneğiniz var, örneğin: boyama, dekor, kaplama, laminat ve masif ahşap.

Boyama

Boyalı kapılar, zorlu bir işlemle birkaç kat UV ile kürlenen boya ile sabitlenir. Bu sayede yüzeyleri son derece kaliteli ve ipeksi mattır.

Dekor

Bu kapılar 3D efektli folyo kaplamadan oluşan bir yüzeyden yapılmıştır. Kapının bir şeye dayanması gereken tüm kullanım alanları için uygundur. Bu tür yüzeylerin bakımı çok kolaydır, bu nedenle gerçekten pratiktir.

Kaplama

Bu yüzey türünü seçerseniz, gerçekten seçilmiş kalitede bir kapı alacaksınız. Kapı, UV ışınlarına karşı sertleştirilmiş birkaç kat ekolojik akrilik vernik ile korunur ve rafine edilir.

Laminat

Laminat kaplama sayesinde kapı özellikle korunur ve darbelere, çizilmelere veya aşınmaya karşı dayanıklıdır. Tasarım açısından, çoğu ahşap kapı gibi, çok hoş ve zarif görünüyorlar.

Büyük

Büyük işlemede, yüzey işleminin kalitesine çok şey bağlıdır. Bu kapı, malzemelerin özel olarak doğal bileşimi sayesinde son derece sağlamdır.

Sık Sorulan Sorular

Bu bölümde size sık sorulan soruların bir özetini sunuyoruz, bunlar yanıtladığımız ve ilgili diğer soruları yanıtlamaya çalıştıkları sorulardan oluşur.

Ahşap kapı ve pencereler hangi bakımı gerektirir?

Bakımın türü ve sıklığı birkaç faktöre bağlıdır: ahşap türü, malzeme, hava, özellikle hava koşulları gibi dış etkiler, günışığı yünü, gürültü ve daha fazlası.

Önlem olarak pencereleri ve kapıları incelemeli ve durumlarını görsel olarak kontrol etmelisiniz. Ahşap yüzeyleri kesinlikle agresif kimyasallarla temizlemeyin! En iyi bakım yöntemi, belirli ahşabın türüne bağlıdır ve ürünü sizin için sağlayan veya kuran şirkete danışabilirsiniz. Yerel uzmanlar en iyi malzeme ve vernik bileşimi konusunda bilgilidir, bu nedenle bakım ve muhtemelen tedavi için en uygun malzemeyi önerebileceklerdir.
Kapılarınızda veya pencerelerinizde herhangi bir düzensizlik veya ihlal fark ederseniz, daha sonraya bırakmayın ve daha tomurcuk halindeyken yakalayın. Herhangi bir hasar yayılmayacağı için daha hızlı, daha verimli ve son olarak daha ucuz olacaktır.

Neden ahşap pencereleri veya ahşap kapıları seçmelisiniz?

Ahşap en uzun geçmişe sahip bir malzemedir ve bu nedenle ona güvenmek gerçekten önemlidir. Bu malzemeden yapılmış pencereler ve kapılar güvenli, sıcak, ekolojik, zamansız, tasarımıyla kusursuz ve aynı zamanda doğaldır. Diğer malzemelere göre birçok avantajı vardır. Yukarıda belirtilen özellikler, diğer birçok malzemenin sahip olmadığı büyük avantajlarıdır. Ayrıca yangına dayanıklılıkları ve toksik etkilerdeki önemli farkları da vardır.

Bu malzeme size daha maliyetli gelebilir ancak ileride yapılacak bakım ve onarım yatırımlarının ve ilk yatırımların farkında olmanız gerekir. Ahşap pencere ve kapıların dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü, gelecekte daha az maliyetli olan diğer malzemelerle karşılaştırıldığında büyük bir fark olan tasarruf şeklinde kendini amorti edecektir.

Ahşap pencere ve kapı seçiminden, temizlik süresi ve miktarından da memnun. Ahşap pencere ve kapılar elektrostatik olarak yüklenmediğinden, plastik pencere veya kapılar gibi kirleri çekmezler. Bu nedenle temizlik ve yıkama için harcadığınız zaman çok daha azdır.

İnşaat ve marangozluk ürünleri ne zaman monte edilmelidir?

İç kapılar için sadece zemin döşendikten ve boyandıktan sonra montajı öneriyoruz. Zeminler döşendikten sonra ahşap malzemeden yapılmış merdivenler döşenmelidir. Eurowindows, "ıslak işlemler" tamamlandıktan sonra kurulum için uygundur.

Bir pencereden veya kapıdan reçine sızması ne anlama gelir?

Panike gerek yok, hemen sızdırma Reçine, özellikle kozalaklı ağaçlarda doğal bir süreçtir. Tabii ki nesne üzerinde minimum iz bırakabilecek küçük bir miktardan bahsediyoruz. Daha sonra bu şişeleri teknik benzinle temizleyebilir ve kapıya veya pencereye uygun bir balsam uygulayabilirsiniz.

Pencereleri veya kapıları odaktan çıkarmak ne kadar sürer?

Bireyseldir, üreticiye ve mevsime göre değişir, ortalama olarak bu süre dört ila sekiz hafta arasında değişmektedir.

Ahşap pencere veya kapı seçerken en önemli kriterler nelerdir?

Her şeyden önce, malzeme seçimi ve özellikleriyle ilgilenir. Ahşap gibi ahşap yoktur! Piyasada, hasarlı bir yapıya sahip olabilecek, haşereler veya çürüme ve diğer acı verici hasar türleri tarafından saldırıya uğrayabilecek çok sayıda ucuz ahşap bulacaksınız.

Yapının ve tek tek derzlerin kalitesine dikkat edin, bunlar tüm binayı ve çevrenin gelecekteki durumunu korur ve yapının kendisinin ömrü bunlara bağlıdır.

Önceden değerlendirmeye alınması gereken bir diğer önemli faktör de yüzey işleminin türüdür.

İhtiyaçlarınızı, beklentilerinizi zamanında özetlemeyi unutmayın, finansal ve zaman seçenekleri. Ardından, piyasadaki şirketler hakkında dürüst bir anket yapın ve ideal olarak favorilerinizden bazılarını şahsen ziyaret edin veya daha fazlasını öğrenebilir ve çalışmalarının kalitesini kendiniz görebilirsiniz.