Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

İş programı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

İş programı

İş programı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Sarmal garaj kapısı nedir?

Sarmal garaj kapıları çok yönlü kapı seçeneklerinden biridir; pürüzsüz dikey açılım ve iç ayak izi olmadan mükemmel çalışırlar.

Sarmal kapılar çelik veya alüminyumdan yapılmıştır ve temel olarak açıklığın üst kısmında birbirinin etrafında dönebilen çıtalardan oluşan bir yapıdır. Çelik kapılar ve alüminyum kapılar mükemmel bir görünüm sunar.

Özetle avantajları

-Sarmal garaj kapısının kapsadığı uygulama sayısı, monte edilebilirliği ve en büyük avantajı, son derece çok yönlü olmasıdır.

-Ayrıca, her bütçeye uygun çeşitli yüksek kaliteli seçenekler vardır örn. çok sayıda renk seçeneği ve diğer kolaylıklar.

-Sarmal kapılar yerden tasarruf sağlayan özellikler sunar.

-Minimum alan gereksinimleri.

Sarmal garaj kapılarının çalışması

Panjurlu garaj kapısı, her şeyden önce küçük alan gereksinimleri gerektirir. Panjurun dikey olarak açılması, sahiplerin garajlarının ve garaj yollarının uzunluğunu optimize etmelerine engel olmadan kapıya kadar park etmelerine olanak tanır. Açılma mekanizması ayrıca 4x4 araçlar gibi uzun boylu araçları kapının açılıp kapanmasını engellemeden kapının yanına güvenli bir şekilde park edebilmenizi sağlar. Kepenk kapısının küçük boyutu, kapının kapı yerlere monte edilebilir sınırlı tavan boşluğuna sahip olabilecek diğer kapı türlerinin sunamayacağı bir çözüm. Garaj kapısı mekanizmalarını engelleyebilecek rahatsız edici bir şekilde yerleştirilmiş bir sayaç, sigorta kutusu veya iç kapınız varsa, o zaman bir kepenk kapı olabilir. Bir panjurun ortalama boyutu yaklaşık 300 - 350 mm çapında veya boyutlarından bağımsız olarak tam özelliklerine göre montaj konumuna ve menteşe için seçilen malzemeye bağlı olarak daha fazla olabilir. Ek olarak, diğer kapı tiplerinden farklı olarak panjurlu bir garaj kapısı arkaya, açıklığın arasına veya önüne monte edilebilir.

Sarmal kapı çeşitleri

Panjur garaj kapıları: yalıtımlı çift cidarlı alüminyum veya yalıtımsız tek cidarlı çelik olarak, her ikisi de manuel veya uzaktan elektrik kumandalı olarak mevcuttur.

Tek cidarlı sarmal kapı:Kalite ve işlevselliği birleştiren basit ve pratik kapılardır. Uygun fiyatları ve çekici tasarımları sayesinde bu kapılar her tür ev sahibi için idealdir.

Çift cidarlı garaj kapıları: Isı kaybını azaltın, garajınızı hava koşullarından koruyun ve güvenliği artırın.

Güvenlik

Düşük fiyat, düşük güvenliği garanti eder panjur söz konusu olduğunda anlarsınız bunu. Çoğu panjurlu kapı standart olarak sabitlenir ve manuel olarak çalıştırılan versiyonlarda, yan kanallarda dahili olarak sabitlenen sürgülü raylara sahiptir. Uzaktan kumandalı elektrikli kapılar, genellikle perdenin bağlı olduğu namlu tarafından tutulan çeşitli farklı kilitleme cihazları kullanır. Temel iç mekanizmalara sahip ucuz, basit elektrikli alüminyum sarmal kapılar oldukça kolay bir şekilde delinebilir. Güvenliğe ihtiyacınız varsa, tam olarak ne aradığınızı bildiğinizden emin olmalısınız!

Panjur kapılar farklı renklerde olabilir

Tek cidarlı ve yalıtımlı kapılar standart olarak çeşitli standart fabrika renklerinde mevcuttur ayrıca yerinde boyanamazlar.
Ek bir ücret karşılığında, hemen hemen tüm toz boyalara sahip olabilirsiniz. Uç plakaları ve davlumbazlar uyumlu veya kontrastlı olabilir. Yedek pencerelere ve ön giriş kapılarına uyacak şekilde özel olarak tasarlanmış sert vinil kaplı ahşap kaplamalar da mevcuttur. Kaplamalar, mülkün çeşitli stillerini tamamlayan çekici, bakım gerektirmeyen bir seçenek sunar. Mevcut ahşap kaplamalar etkileyici görünür, mükemmel ve az bakım gerektiren bir kaplama oluşturur.

Genel boyut bilgisi

Panjur kapılar birçok boyutta yapılabilir bu ticari kapılar için 12.000 mm genişliğe ve 8.000 mm yüksekliğe kadar bile. Ev yalıtımlı alüminyum jaluziler, 5.400 mm genişliğe ve 4.000 mm yüksekliğe kadar boyutlarda mevcuttur. Ayrıca 12.000 mm genişliğe ve 8.000 mm yüksekliğe kadar olan boyutlarda diğer birçok ağır ticari panjur kapı spesifikasyonu sağlayabiliriz. Ticari kapılarımız, ev kullanımı için gerekli güvenlik ekipmanları ile birlikte gelir. Panjurlu garaj kapısı panelleri genellikle 78,5 mm derinliğinde iki duvarlı, köpüksüz yalıtımlı ve ses emici alüminyum latalardır. Belirli ölçülerdeki kapılarla ilgili olarak, belirli tip ve renklerde çıtalar sınırlı olabilir.

Uygulamalar

Panjur kapılar, farklı inşaat deliklerine kurulum için uyarlanabilir. Sarmal garaj kapısı, hemen hemen her boyutta veya renkte (yalnızca bazı çıta türleri) yapılabildiğinden, garaj kapıları arasında en evrensel olanıdır. Sarmal garaj kapıları dikey olarak kaldırıldığından, kemerler vb. gibi garaj binası açıklığının herhangi bir şeklinin arkasına monte edilebilirler. Bir garaj kapısının gerekli olacağı diğer bir durum, örneğin garajın özellikle yüksek bir tavana sahip olduğu bir durumdur. Çok kanallı uzaktan kumanda sistemi kullanarak iki, üç veya daha fazla garaja monte edilir bu kolay kullanım için idealdir. Özel olarak uzaktan kumandalarla donatılmış, en son kaydırmalı kod teknolojisini kullanan garaj kapınız sadece vericiniz tarafından kontrol edilebilir.

Açıklık arasına sabitleme

Bu konum oldukça yaygındır, ancak kapı tamamen açık durumlarda genişlik veya yükseklik boyunca o kadar geniş bir sürüş sağlamaz.

Açıklığın dışına kurulum

Panjuru korumak için tam bir kaput kapağı gereklidir. Görünümü tamamlamak için kılavuzlar ve uç plakalar toz boya gerektirecektir.

Döner kapı seçerken dikkatli olun!

Ana farklılıkların çoğu, bazı döner kapıların "yapılmış", bazılarının ise basitçe "birleştirilmiş" olmasıdır, bu da genel bütünlük ve dayanıklılıklarında büyük farklılıklara yol açar. Üretilen sarmal kapılar, kontrollü bir fabrika ortamında her zaman aynı bileşenleri kullanır. Kapı, gerekirse ek sertifika ile test edilecek ve doğru bir şekilde işaretlenecektir. Montajlı panjur kapılar, her zaman aynı olmayacak olan farklı kaynaklardan gelen bileşenlerden oluşur. Her sarmal garaj kapısında kullanılan daha düşük kaliteli bileşenler, sarmal kapıda çok sayıda küçük hareketli parçaya ihtiyaç duyulduğundan, çalışma sırasında üzerlerine önemli kuvvetler uygulayandığında hızlı bir şekilde bir sorun olduğu ortaya çıkacaktır. Kullanılan çıtalar, döner kapıların genel mukavemetinde ve performansında da önemli bir rol oynamaktadır. Çoğu döner kapı çift duvarlı alüminyum profiller olsa da, kapının genel ömründe ve bir süre sonra nasıl görüneceğinde önemli bir rol oynayan güç, kalite ve kaplamada büyük farklılıklar vardır. Çoğu tekerlekli garaj kapısı resimleri veya broşürleri çevrimiçi veya basılı olarak görüntülerken aynı görünse de, durum kesinlikle böyle değil.

Sarmal garaj kapısına ihtiyacınız var mı?

Garaj kapıları söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç seçeneğiniz var. Seksiyonel kapılar, sarmal kapılar, yana kayar, yana açılır, menteşeli kanopiler ve katlanır menteşeli kapılar mevcuttur. Hangisini seçeceğiniz büyük ölçüde garaj kapınızın kullanım amacına ve garajınızın konumuna bağlı olacaktır. Gayrimenkulde kullanım için en yaygın olanları genellikle yeterli olan seksiyonel kapılar, yan menteşeli kapılar veya katlanır kapılardır. Ancak, diğer çeşitli uygulamalar için en iyi seçim değildirler. Garaj kapınız ticari veya perakende bir fabrikada veya korumanın en öncelikli olduğu bir alanda kullanılacaksa, tekerlekli garaj kapısı en iyi seçim olabilir.

Sarmal kapıların konstrüksiyonu

Paslanmaz çelik kapılar genellikle çelikten, ahşaptan veya diğer hafif malzemelerden yapılmış ince panellerden yapılır ve bu sayede resmi olmayan hava koşullarına karşı koruma sağlar. Bu kapıların hafif malzemeleri bu uygulamalar için iyi çalışır, ancak gayrimenkul kullanımını içermeyen gereksinimler için sarmal kapılar büyük olasılıkla daha iyi bir seçimdir. Öte yandan sarmal kapılar , dikey rayların içinden geçen, yatay olarak tutturulmuş sert çelik şeritlerden yapılmıştır. Kapı açıkken, kayışlar kapı açıklığından mile sarılır. Sarmal kapıların düzeni, diğer birçok garaj kapısından çok daha dayanıklıdır. Sonuç, diğer çeşitli kapı türlerinden daha fazla açma ve kapama döngüsüne izin verdiği, kesin olan daha güçlü kapılardır.

Sarmal kapıların avantajları

Kapıyı yuvarlarken dikkate alınması gereken tek faktör kararlılık değildi. Sarmal kapı açık konumdayken diğer garaj kapılarından çok daha az yer kaplar. Çeşitli diğer kapılar genellikle yan yana olan tüm alanı ve tavanın birkaç metre altında alan kaplar. Bu, 2 sorunu beraberinde getirir:
Birincisi: yükseltilmiş kapının üstündeki ve ayrıca tavanın altındaki oda, kolay saklama için uygun olmayacaktır.
İkinci: alana herhangi bir aydınlatma türü ayarlandığından aydınlatma alternatifleri sınırlıdır ve kapının açık olduğu yerde artık çalışmaz.

Gelişmiş güvenlik

İş uygulamaları için bir garaj kapısı seçerken bazı endişeler vardır. En hafif garaj kapıları bile malzemelere zarar vermek veya daha kötüsü kişisel yaralanma veya ölüme neden olabilir. Garaj kapılarının düşmesinin yaygın nedenlerinden biri yay arızasıdır. Garaj kapılarına verilen diğer bir yaygın hasar nedeni, forkliftler gibi kamyonların hareketine karşı duyarlılıklarıdır. Sarmal garaj kapısının yaylar dahil bileşenleri sınırlıdır, bu da arabaların yerini değiştirmenin çok daha düşük bir risk oluşturduğunu gösterir. Geleneksel sarkan kapılardan farklı olarak sarmal garaj kapısı kullanarak, kamyonların yanı sıra kapıların da hasar görme riskini azaltırsınız ancak daha da önemlisi kapı bölgesindeki insanlar için daha güvenli bir ortam yaratırsınız.

Yalıtım özellikleri

Sarmal garaj kapıları genellikle korumalıdır. Kenarlardan sabitlenirler ve genellikle çelik veya köpük karışımından yapılırlar. Bu tasarımlar, farklı sıcaklık seviyelerine sahip yerleri bölerek enerji fiyatlarından tasarruf etmek için kapı desteği içerir. Ayrıca kapı izolasyonu, civardaki 2 oda arasında birinci sınıf sızdırmazlık kalitesi sağlar. Kapıların, uzun vadede diğer kapı türlerinin sahipleri, dayanıklılık ve güvenlik için harcamaktadır. Sarmal kapılar daha sağlam olacak ve çok daha fazla açma ve kapama döngüsüne dayanacak şekilde yapılmıştır. Uzun ömürlü yapıları ayrıca, çalıntı malzemeyi değiştirme ve kapıya zarar verme maliyetini azaltan kurcalamaya karşı daha da fazla güvenlik sağlar.

Alüminyum ızgara

Hafif bir alüminyum ızgara, sarmal garaj kapısına benzer bir alternatiftir. Bu seçenek, mağazanızdaki kişilerin satılık ürünlerinizi görmesini istediğiniz ancak envanterinizi hırsızlığa karşı korumak istediğiniz perakende senaryoları için harikadır. Genellikle ürünleri ve olası davetsiz misafirleri ayıran her şeyin bir cam panel olduğu alışveriş merkezlerinde ve cadde mağazalarında kullanılırlar.

Görünüm

Gerçek şu ki sarmal kapılar, ortalama seksiyonel veya katlanır tasarımlı garaj kapılarından daha ticari bir görünüme sahiptir. Aslında, birçok komşunuzla birlikte araba kullandığınız ev garajlarında muhtemelen pek çok döner kapı bulamayacaksınız; yine de, bazı durumlar vardır konut uygulamasında bir döner kapı bulabilirsiniz. Örneğin, binaların farklı bölgelerle karıştırılabileceği kentsel alanlarda, birinci kat genellikle yerel bir işletme için kullanılırken, üst katlar yaşam alanı olarak kullanılmaktadır. Bu topluluklarda, binanın tamamı evsel amaçlarla kullanılsa bile, genellikle birinci katta katlanır kapılar bulunur. Sonuç olarak, garaj kapısının türüyle ilgili karar, işlevine ve konumuna bağlı olacaktır. Kapı kesinlikle tamamen kendine ait, tamamen risksiz ve güvenli bir yapıda kullanılıyorsa, seksiyonel kapı veya katlanır kapı yeterli olabilir. Ancak, endüstriyel veya perakende ortamı, yüksek düzeyde koruma veya çok sayıda açma ve kapama döngüsünün gerekli olduğu yerlerde daha üst düzey güvenlik ve sağlamlık önem taşıyacaktır.