Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

İş Makinası Kiralama

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

İş Makinası Kiralama

İş Makinası Kiralama kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

İş Makinaları Kiralama

İnşaat sektörü gibi bir proje işinde çalışıyorsanız, finansal sonuçlarınızı yakından takip etmeyi öğreneceksiniz. İnşaat ekipmanı kiralamaya karar vermenin, aynı ürünü satın alırken nakit bağlamaktan daha mantıklı olduğu zamanlar vardır. Gerekli ekipmanı uzun vadeli bir taahhüt olmadan alabilirsiniz.

Bu inşaat ekipmanı kiralama kılavuzu, bina kiralamadaki güncel eğilimlere odaklanır ve kiralanabilecek popüler ekipman türlerini listeler. İş makineleri kiralamanın girişimciler için faydalarına da bakacağız. Son olarak, büyük inşaat ekipmanlarını kiralamanın veya satın almanın ne zaman mantıklı olduğunu düşünün.

2008'deki küresel durgunluk, konut ve ticari inşaat da dahil olmak üzere birçok sektöre zarar verdi. Başlatılacak projeler fiilen durduruldu. Dünya ekonomisi gelişmeye devam ederken inşaat projeleri normale döndü. Sonuç olarak, ağır iş makinelerine olan talep arttı.

Ekipman kiralama giderek daha popüler hale geliyor

Ankete göre, ekipman kiralama, işletme sahipleri ve projelerini tamamlamak isteyen kişiler için daha çekici bir seçenek haline geldi. Anket, tüketicilerin ihtiyaç duydukları ağır ekipmanı finanse etmek için daha fazla seçenek kullandığını gösterdi. Satın almaya veya kiralamaya karar vermeden önce kiralamak gibi genellikle durumlarına uygun bir çözüm bulmaya çalıştılar.

Neden inşaat ekipmanı kiralamak

İnşaat ekipmanı kiralamak işletmenize aşağıdakiler dahil birçok avantaj sağlar:

Ekipman güvenilir ve iyi durumda veya bakımlı olması
Kiralık birimler düzenli olarak denetlenir ve kullanım için izlenir. Çok sayıda çalışma saati kaydeden tüm ekipman hizmet dışı bırakılacak ve tüm inşaat ekipmanlarının iyi durumda ve çalışmaya hazır olması için değiştirilecektir.

Ekipman kiralama en son teknolojileri içerir
Rekabetçi kalabilmek için kiralama şirketi en son teknolojiye sahip daha yeni modeller sunar. Gerekli ekipmanı kiralamaya karar verirseniz, siz ve ekibiniz en son özelliklere ve avantajlara sahip ekipmanlarla çalışma fırsatına sahip olacaksınız. Bu, projeyi tamamlarken zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Kiralamak, doğru ekipmanla çalışabileceğiniz anlamına gelir
Bir şantiyede mevcut ekipmanlarla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Kiralamak, elinizdeki tüm envantere erişmenizi sağlar.

Tam olarak ihtiyacınız olan ekipmanı seçin ve işi doğru yapın.

Sermaye yatırımı gerekmez
İnşaat makineleri kiralamaya karar verdiğinizde, yalnızca bu makinelerin çalışmasına ihtiyacınız olduğunda maliyete katlanırsınız. Düzenli nakit akışları taahhüdünde bulunmazsınız ve finansman maliyeti ödemezsiniz.

Servis ve bakım maliyetleri ortadan kalkar
Bu maliyetlerden kiralama şirketi sorumludur. Kiralanan ekipmanı kullanırken bir şeyler ters giderse, iadesini ve değiştirilmesini kolayca ayarlayabilirsiniz. Kiralama şirketi tüm onarımlardan ve ayrıca tüm ekipmanlarının genel bakımından sorumludur. Bütçeniz dahilinde bu makine için ücret almanıza gerek yok.

Uzun süreli depolama ücreti yok
İnşaat ekipmanını yalnızca belirli bir iş için kullanmanız gerektiğinde kiraladığınız için, uzun süreli depolama maliyetinden sorumlu değilsiniz.

Satın alma kararı vermeden önce yeni modelleri deneme fırsatı
Tek tek cihazların özellikleri ve faydaları hakkında okumak, bunları bir şantiyede kullansaydınız nasıl olacağı konusunda her zaman gerçek bir fikir vermez. Yeni ekipman arıyorsanız, hangisinin işinize uygun olduğuna karar vermeden önce yeni modelleri deneyebilir ve uygulamalı deneyim kazanabilirsiniz.

Bunları amortisman olarak almak gerekli değildir
Doğrudan satın almaya karar vermeniz dışında, inşaat ekipmanı kiralamanın tüm maliyeti, birkaç yıl için amortisman düşmelisiniz. Bu kesintinin toplam tutarına bağlı olarak vergi zamanında bir avantaj olabilir.

Hangi iş makinelerini kiralıyoruz

İşte kiralayabileceğiniz bazı inşaat makineleri örnekleri:

Bekolu yükleyiciler
Bu ağır, hafriyat makineleri sert ve güçlüdür. 22.000 kg'dan başlayan ağırlıkları ile 25 km/s'ye varan hızlarda hareket ederek iş yerinize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kazıcı yükleyiciler, yapmanız gereken işin türüne bağlı olarak kafes süpürge, açılı süpürge veya çatallarla donatılabilir.

Buldozerler
Yaklaşık 17.000 ila 21.000 kg ve 73 ila 96 net hp arasında çeşitli modeller mevcuttur. Bizimle, doğru buldozeri kolayca bulabilir ve karşılaştığınız tüm zor görevlerin üstesinden gelebilirsiniz. Okunması kolay ekran paneli, operatöre önemli bilgileri gösterir. Gösterge panelinin altında bulunan düğmeler, operatörün direksiyon tepkisi, bıçak tepkisi ve ileri geri hız için koşulları ayarlamasına izin verir.

Ekskavatörler
Araziyi ve diğer malzemeleri hızlı ve verimli bir şekilde taşımanız gerekiyorsa, işi sizin için bir ekskavatörün yapmasını bekleyin. Hidrolik sistem, basit bir joystick ile hızlı ve güçlü hızlar sağlar. Mevcut bedenler 33.400 ila 77.800 kg arasında değişmektedir. Küçük işler için 3.640 ila 17.290 kg ağırlığındaki mini ekskavatörler de mevcuttur.

Ekskavatör kiralama

Motorlu greyder
Noram 65E serisi motorlu greyder bir numara içerir fonksiyonların, genellikle daha büyük modellerde bulunan 21 '7 ”paketinde. Altı ileri hız, elektronik vites kontrolü ve 360 ​​derece kanat dönüşü için “A” çerçeveli 53” çaplı bir dişli tarafından sürülen daire sayesinde, çalışma sayfanızdaki her işi yapabileceksiniz.

Arazi tipi yükleyiciler
Bu tip yükleyicinin kauçuk şasisi, zemin basıncını en aza indirirken mükemmel çekiş ve denge sağlar. Sürücü kabini, maksimum görünürlük için çıkarılabilir büyük pencerelerle donatılmıştır. Çok Arazi Yükleyici, 57 ila 84 net hp arasındaki modellerde mevcuttur.

Mini yükleyiciler
Bu cihazlar, küçük inşaat şirketleri, peyzaj şirketleri ve çiftlikler tarafından yoğun talep görmektedir böylece küçük işletmeler ve bireyler bunları çeşitli toprak işleri için kullanabilirler.

Skid Steer Cat
57 ila 78 hp arasında mevcuttur, her türlü iş için etkileyici bir çekiş ve denge sunar. Operatör kabini, ayarlanabilir şekilli bir koltuktan kullanımı kolay bir joystick'e kadar tamamen konfor ile ilgilidir. Çalışma aracının evrensel arayüzü, üzerinde çalıştığınız görevi hızlı ve verimli bir şekilde çözebileceğiniz anlamına gelir. Daha az aksama süresi, işinizi tamamlamaya odaklanabileceğiniz anlamına gelir.
Paletli Yükleyicilerde açık bir kanopi veya kabinli bir paletli yükleyici arasından seçim yapın. Hız, yön ve yönlendirmeyi kontrol etmek için tek bir joystick kullanıldığından, yükleyici yalnızca tek elle çalıştırılır. Üniversal ve çok amaçlı kollar mevcuttur, böylece iş için doğru konfigürasyonu seçebilirsiniz.

Tekerlekli Ekskavatörler
Kedi motorlu tekerlekli ekskavatörler, yüksek performans, mükemmel yakıt ekonomisi ve düşük ses seviyeleri sunar. Ayarlanabilir hidrolik hassasiyeti sayesinde uygulamanız için aksesuar değişimi çok kolaydır. Aksesuar seçenekleri arasında kıskaçlar, kovalar, hızlı bağlantı elemanları ve çekiçler bulunur.

Tekerlekli Yükleyiciler
Cat VersaLink Yükleyici Bağlantısı, görevleri hızla tamamlamak için gereken güce ve çok yönlülüğe sahiptir. Daha fazla erişim ve kaldırma yüksekliği için kova, hızlı ataşman değiştirici veya yüksek kaldırma VersaLink gibi eklenti araçlarla yapılandırılabilir. Size 20 inçlik ek boş alan sağlar ve daha hafif yükler için daha yüksek kaldırma yüksekliğine ihtiyaç duyduğunuz işler için ideal bir seçimdir. Tekerlekli yükleyiciler, 1,7 metrekareden 6,5 metrekareye kadar kova hacmine sahip modellerde mevcuttur.

Yürüttüğünüz işletme türüne bağlı olarak, her zaman eksiksiz bir çevre düzenlemesine sahip olmayabilir veya hiç olmayabilir. Bazen bireysel iş tekliflerine göre ihtiyacınız olan makineleri kiralamak veya büyük ve özel bir iş ise mevcut ekipman deponuzu genişletmek daha iyidir. Yoğun sezonlarda lütfen önceden arayınız, cihazın her iki parçasının da uyumlu olacağı ve skid kontrollü cihazın yanlış yerleştirilmesi nedeniyle işin yavaşlatılmayacağı. Bu adım sayesinde uzun vadede zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayacağız.

Titreşimli kompaktörler
Cat toprak kompaktörleri, emniyetli çalışma lambalarıyla donatılmıştır, ileri ve geri yönlendirilmiş ve standart dikiz aynaları. Çalışma göstergeleri ve direksiyon konsolu, sizin veya ekip üyenizin çalışma günü boyunca konfor için uygun bir yer bulabilmeniz için ayarlanabilir ve tüm konsol, kolayca girip çıkabilmeniz için eğilebilir. Kompaktör tek kol ile çalıştırılır. Dolgulu bir bilek desteği vardır, böylece sizin veya mürettebat üyesinin çalışma günü boyunca aşırı derecede gerilmemesi sağlanır. Kabin (açık veya cam), gün içindeki titreşimleri azaltan ve ayrıca çalışma sırasında operatör yorgunluğunu ortadan kaldıran kauçuk bir zemin paspası ile donatılmıştır.

Ayak Kompaktörleri
Yapışkan veya yarı yapışkan malzemelerle çalışıyorsanız, büyük olasılıkla bir ayak kompaktörü arayacaksınız. 100 hp Cat motorla çalışan projenizde kısa bir iş yapmak için bir kompaktör kiralayabilirsiniz. Kompaktöre isteğe bağlı bir bıçak takılabilir, bu da size aynı ekipmana küçük bir buldozer takmak zorunda kalmadan malzemeleri kesme ve dolguyu işleme esnekliği sağlar.

Çift tamburlu asfalt silindirleri
Bu silindirler, küçük projelerde çalışmak için mükemmel bir seçimdir veya daha büyük arazilerde sıkışık alanlara erişmenin kolay bir yoludur. Şeritler, omuzlar ve diğer benzer alanlarda çalışırken bunları göz önünde bulundurun. Tambur genişlikleri 27,5 "- 47" genişlikte mevcuttur ve parklarda, rekreasyon alanlarında, ara sokaklarda, patikalarda ve araba yollarında kaldırım ekleyen veya bakımını yapan tedarikçiler için uygundur.

İnşaat ekipmanının mülkiyetine karşı kiralama kararı, üzerinde düşünmeden vermemeniz gereken bir karardır. Her iki yöntemin de belirli avantajları ve dezavantajları vardır. İlk maliyet, bir karar vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken faktörlerden sadece biridir. Bu harcamaların yanı sıra, şirketinizin mevcut mali durumuna ve geleceğe yönelik beklentilerine de bakmanız gerekecektir. İşletmenize hangi ekipmanı uygulama yönteminin size en büyük faydayı sağlayacağını değerlendirmek için ödeme yapar. İnşaat ekipmanlarını doğrudan kiralamayı veya satın almayı seçmeden önce dikkatlice göz önünde bulundurmanız gereken bazı faktörler aşağıda verilmiştir.

Finansal istikrar
Ekipman alımını finanse etmek için hem nakitinize hem de borç alma kapasitesine bakın. Kiralamak, sermayenizi ekipman satın almak kadar bağlamaz. Ancak, nispeten kısa bir süre içinde makineyi birkaç kez kiralarsanız, maliyet çok hızlı bir şekilde artabilir yada çok fazla harcama yapabilirsin veya kiralama ücretleri için ekipmanı doğrudan satın aldığınızdan daha fazla para ödeyebilirsiniz, bu nedenle her seçeneğin maliyetini dikkatlice karşılaştırmak önemlidir.

Ekipman kiralamak şirketin mülkiyetinde değildir
İnşaat ekipmanı kiralamak size avantaj sağlasa da bakım ve depolama maliyetlerini hesaba katmak zorunda kalmazsınız. Satın almaya karar verirseniz, bu cihaz zamanla amortismana uğrasa bile, onu satma ve yatırım getirisi elde etme fırsatına sahip olursunuz.

Cihazın ne sıklıkla kullanılacağı
Elinizdeki imzalanmış iş sözleşmelerinin sayısını ve imzalanması muhtemel taahhütleri görün ve uygun ekipman gerektirecek şekilde imzalanacaktır. Programınızı kısa ve uzun vadede düşünün. Ekipmanı sadece kısa bir süre için veya sadece özel bir proje için kiralamanız gerekeceğini düşünüyorsanız satın almanın bir anlamı yok.

Gerekli teslim süresi
Kendi ekipmanınız varsa, ona her zaman erişebilirsiniz. Gerektiğinde iş için kullanmaya hazırsınız. İhtiyacınız olan ekipmanı kiralayabileceğinize güvendiğiniz bir durumda, projeler geldiğinde, cihazın onsuz hareket etmesini beklemekten kaynaklanan arıza süreleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ekipman sahibi olmak, hava durumu, müşteri eklemeleri veya ortaya çıkabilecek diğer koşullar nedeniyle planlama değişiklikleriyle başa çıkma esnekliğine sahip olduğunuz anlamına gelir. Potansiyel bir müşteri, her işi tamamlamaya tamamen hazır olduğunuzu bildiğinden, sizinle ticaret yapıp yapmamayı seçerken kendi makinelerinizin olmasını bir avantaj olarak görebilir.

İhtiyacınız olan süre
Belirli bir cihaza yalnızca kısa bir süre için (birkaç ay veya daha az) ihtiyacınız olacağını biliyorsanız, mantıklıdır kiralamak. Nispeten kısa süreliğine kullanabilir ve kiralama maliyetlerinin yanı sıra yakıt ve depolama ücretlerini de müşterinizin faturasına dahil edebilirsiniz. Bununla birlikte, ekipmana birkaç aydan daha uzun bir süredir ihtiyacınız olduğunu fark ederseniz veya genellikle belirli bir inşaat ekipmanı gerektiren özel işler yapıyorsanız, düzenli olarak kira ücreti ödemek yerine satın almak daha mantıklıdır.

Bir ekskavatörü ne için kullanıyorsunuz ve kiralamanın maliyeti nedir?

Ekskavatörler veya kepçeler en yaygın ağır iş makinelerinden biridir. Kullanımlarını gerektirmeyen daha büyük bir inşaat projesi neredeyse yoktur. Ekskavatörler, hendek kazmaktan büyük nesnelerin kaldırılmasına kadar her şey için kullanılır ve bu da onları neredeyse her inşaat projesi için gerekli kılar.

Ekskavatör nedir?

Ekskavatörler, döner bir platform üzerine monte edilmiş, bom, dalgıç kepçe ve kabinden oluşan ağır iş makineleri parçalarıdır. Ev, kayışlı veya tekerlekli bir şasi üzerine monte edilmiştir. Bu makineler bazen buhar veya enerji kovaları olarak adlandırılabilir, ancak aslında buhar bıçaklarının bir zamanlar şantiyelerde yaygın olan çok daha gelişmiş bir versiyonudur. Bir ekskavatör ile bir enerji kovası arasındaki temel fark, ekskavatörlerin hareket etmek için hidroliğe, kepçelerin ise halatlara, vinçlere ve çelik halatlara dayanmasıdır. Bir ekskavatör sadece kazma için değil, daha birçok şey için kullanılabilir. Bu tür ekipmanların hendek açma ve saha ayıklama için kullanılması yaygın olsa da, malzeme kaldırma ve yükleme, yıkım, madencilik ve kar temizleme için de kullanılabilir.

Bir ekskavatörde nelere dikkat edilmelidir?

Bir ekskavatör kiralamak istiyorsanız, özelliklerine dikkat etmeniz özellikle önemlidir. Kiralama pazarında düzinelerce ekskavatör mevcuttur, ancak her birinin güç, ağırlık ve kepçe boyutu için farklı gereksinimleri vardır. Bu üç faktör malzeme miktarını belirleyebilir. Mini ekskavatörler genellikle en ucuz seçenektir, ancak daha büyük ekskavatörlerle aynı miktarda malzeme taşıyamazlar. Ancak daha küçük ekskavatörler, özellikle çok sınırlı alana sahip alanlarda daha küçük işler için ideal bir seçim olabilir. Her cihaz için sunulan uzantıların farkında olmak da önemlidir. Örneğin, ekskavatörün markasına ve modeline bağlı olarak, uzatılmış bir bom kolu veya birden fazla pivot noktasına sahip bir kol elde etmek mümkündür. Genellikle mini ekskavatörlerde en yaygın olanlarıdır. Ezme, kaldırma ve kesmeye yardımcı olan ataşmanlar da dahil olmak üzere çok sayıda kepçe ataşmanı bulmak da mümkündür.

Bir ekskavatör kiralamanın maliyeti nedir?

Bir ekskavatör kiralamanın maliyeti, şantiyenin konumu, ekskavatörün markası, modeli ve boyutu ve ekipmanın kiralandığı süre gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Genel olarak konuşursak, ekskavatörler günlük 150 ila 5.500 liraya mal olabilir. Ancak ne tür bir ekskavatör kiralamak istediğinizi öğrendikten sonra bu geniş yelpaze daraltılabilir. Mini ekskavatörler genellikle günde 100 ila 2.500 liraya arasında kiralanırken, madencilik işleri için tasarlanmış ağır ekskavatörler günde 3.500 liraya kadar kiralanabilir. Orta sınıf modeller günlük 200 tl ile 2.200 tl arasında değişmektedir. Müteahhitler, daha büyük projelerde (veya bunların bir kombinasyonunda) tasarruf edebileceklerini ve bir hafta veya bir aylığına ekskavatör kiralayabileceklerini keşfettiler. Haftalık kiralamada günlük ekipman fiyatının yaklaşık %20-30'unu ve aylık kiralamada %60'a kadar tasarruf etmeyi bekleyin. Aynı anda bir operatör kiralamak genellikle mümkündür, ekskavatörü kiraladığınız yerde. Bu hizmet için saat başına 10 ila 50 tl daha ödeyeceksiniz. Ancak bazı şirketlerin kiralama fiyatına hizmeti dahil edeceğini lütfen unutmayın. Ekskavatörler genellikle bir kiralama şirketi tarafından inşaat sahasına teslim edilir. Ekipmanın taşınma fiyatı, kiralık depodan şantiyeye kadar hesaplanan mesafeye bağlıdır. Ekskavatör aksesuarları genellikle ayrı kiralama olarak kabul edilir. Takviyeler genellikle günde 50 ila 1.000 tl arasında kiralanır. Ekskavatör kiralama, çoğu büyük inşaat projesi için gereklidir. Projenizin ne gerektirdiğini düşündüğünüzden emin olun ve bu koşulları karşılayan bir ekskavatör bulun. Ardından gerekli ekipmanın maliyetini inşaat bütçenize göre hesaplayın. Öğrenmek için okumaya devam edin ve İş makinaları kiralamanın firmanız için en iyi çözüm olup olmadığı araştırın. Ağır ekipman kiralamanın büyümesi için açık bir itici güç var: "sonuç". Proje bazlı bir endüstri olduğu için, inşaat makineleri yeni bir proje için ihtiyaç duyulana kadar çoğu zaman toz toplayıcı olarak bırakılmaktadır. Doğal olarak, bu sadece ekipmanın amortismanına yol açar. Kiralama bu nedenle inşaat şirketleri için çifte fayda sağlayabilir; kiralar, uzun vadeli amortismanın aksine, genellikle işletme giderleri olarak hemen düşülebilir. Bu nedenle, kısa vadede inşaat şirketlerinin hemen faydaları vardır. Ham kiralama maliyetleri kısa vadede yönetilebilir. İnşaat ekipmanını satın almak yerine kiralamanın bir takım başka faydaları vardır, ekipmanınızı kendi takdirinize göre "yükseltme", bakım maliyetlerini ve yukarıda belirtilen pahalı depolama alanını azaltma yeteneği dahil. Son olarak, birçok inşaat şirketi için ağır ekipman satın almak yerine kiralamak toplum için net bir faydadır. Kiralama, inşaat yöneticilerine, bu rotayı düşünüyorlarsa, satın almadan önce inşaat ekipmanlarını deneme fırsatı verir. Kiralama, inşaat yöneticilerine, bu rotayı düşünüyorlarsa, satın almadan önce inşaat ekipmanlarını deneme fırsatı verir. Doğal olarak, kiralamak yerine kendi ekipmanınızı satın almanın mantıklı olduğu birçok durum vardır. Yakın gelecekte cihazın çoğunu kullanırsanız ve üzerinde depolama alanınız varsa, sahip olmak uzun vadede kiralamaktan daha ucuza gelebilir.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Wilio, projeniz için doğru inşaat makinesi kiralamayı bulmanıza yardımcı olacaktır. İster yükleyici, teleskopik yükleyici, paletli ekskavatör veya diğer ekipmanlar olsun, sahanın her alanında kaliteli yardım sağlayabilecek uzmanlarımız var. Ayrıca, sahadayken sizi güvende tutmak için yakıt ve sigorta hizmetlerinin yanı sıra koruyucu giysiler de sunuyoruz. Bir sonraki işinizde size nasıl yardımcı olabileceğimizi görmek için hemen bir talep oluşturun.