Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

İnşaat Mühendisi

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

İnşaat Mühendisi

İnşaat Mühendisi kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Sık Sorulan Sorular: Statik

Neden Wilio'da inşaat mühendisi ararsınız?

Bir aile evi, barınak inşa ederken veya eski binaları ve tarihi binaları yenilerken, statik hizmetlere ihtiyaç duyacaktır. Binanın yıkılmaması, sahiplerini veya ziyaretçilerini tehlikeye atmaması için mutlaka profesyonelce incelenmesi gerekir. Statik bir değerlendirme (mevcut binalar için) veya bir statik proje (gelecekteki uygulamalar için) alacaksınız. İster sanayi salonu, ister depo, ister arabalar için barınak olsun, ister yeni bir bina olsun, yapı ruhsatı almak için belgelerin tamamlanması için statik bir değerlendirme gereklidir. Bugün bölgenizdeki uzmanları bulun ve talebinizi Wilio web sitesine girin. Yakında birkaç yapı mühendisinden bir rapor için fiyat teklifleri alacaksınız. Mühendis hangisinin size en uygun olacağını ve arabanızın barınak veya garajın dengesiz inşası nedeniyle zarar görmeyeceğinden emin olacaktır.

Yapı mühendisi ne iş yapar?

Bir yapı mühendisi size bir dizi eylemin tamamını sunabilir. Proje dokümantasyonu, uzman görüşleri ve tahminleri, uzman görüşlerinin hazırlanması, taşıyıcı yapıların teşhisi, yangına dayanıklılık değerlendirmeleri. Bunlar, bir inşaat mühendisinin size sağlayacağı en yaygın görevlerdir, böylece inşaatınızı veya yeniden inşanızı sakince gerçekleştirebilirsiniz.

Neden Wilio'da bir statikçi ararsınız?

Özellikle eski binaların ve tarihi binaların yeniden inşasında, herhangi bir işten önce statiğin değerlendirilmesi ilk yaptığımız şeydir. Amaçlanan restorasyonun mantıklı olup olmadığı ve aynı zamanda yeniden yapılanmanın maliyetlerini hesaplamamıza yardımcı olacağını en başından öğrenebiliriz. Yeni inşaatlarda, yapı ruhsatı almak için proje belgelerine bir statik beyanı eklemek gerekir. Büyük veya küçük yeni bir binanın yeniden inşasını bekliyorsanız, Wilio web sitesini bulun ve bölgenizden fiyat teklifleri alın. Tekliflerden, referanslara göre sizin için en uygun olanı seçin.

Statik çalışması ne kadar sürer?

Statik çalışma genellikle değerlendirilen inşaatın veya projenin karmaşıklığına bağlı olarak bir günden birkaç haftaya kadar sürer. Prensip olarak, gelecekteki inşaat projelerinin değerlendirilmesi biraz daha az zaman alır. Birkaç gün içinde yeni bir aile evinin inşaatına ilişkin statik bir değerlendirme alacaksınız. Bir endüstriyel salonun statiğini değerlendirmek, birçok hesaplama, danışma ve hatta simülasyon gerektirecektir. Burada, yüksek kaliteli bir istatistik raporunun hazırlanması birkaç haftadan aylara kadar sürecektir. Özellikle büyük projeler için, referansların ve hesaplamaların hızlı teslimi için baskı yapmaya değmez. Kaliteli bir statik değerlendirme ile, işinizin kimseyi tehlikeye atmayacağından ve aynı zamanda yatırımınızı korumayacağından emin olabilirsiniz.

Kaliteli bir statikçi nasıl bulurum?

Kaliteli bir statikçi bulmanın en iyi yolu Wilio için talep girmektir. Talebiniz uzun süredir bizimle işbirliği yapan firmalara ulaşacaktır. Gereksinimlerinizi girersiniz, performans yerini ve inşaat türünü belirtirsiniz. Ardından bölgenizdeki firmalar fiyat teklifleri için sizinle iletişime geçecek ve ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun olanı seçeceksiniz. Nihai bir karar vermeden önce, Wilio web sitesinde bulunan derecelendirmelere bakın.

Bir yapı mühendisinin işi ne kadara mal olur?

Fiyat esas olarak projenin veya nesnenin karmaşıklığı ve boyutu hakkında bağlı olacaktır. En ucuzu, küçük inşaat problemlerini çözebileceğiniz veya gelecekteki daha karmaşık görevleri hazırlayabileceğiniz bir yapı mühendisi ile yapılan istişarelerdir. Tek seferlik konsültasyonlar veya turlar için 150 - 300 TL arasında ödeme yaparsınız. İmar kararının statik projesi, yapı ruhsatının bir parçası olarak, tek katlı bir ev için 1.000 - 2.500 TL arasındadır. Birçok yapısal ve taşıyıcı elemana sahip devasa alanlar binlerce liraya mal oluyor. Tüm eyalet için toplam tutar göz önüne alındığında, statiği tasarlamanın pahalı bir konu olmadığı söylenemez, genellikle toplam bütçenin %0,2-0,5'i aralığındadır.

Tipik bir statik kontrol nelerden oluşur?

Her statik kontrol, projenin adını ve yapının tanımlama verilerini içermelidir. Aşağıda, yapı mühendisinin raporu hazırlarken izlediği standartlar, direktifler ve düzenlemelerin bir listesi bulunmaktadır. Daha sonra yapı mühendisi, kullanılacak malzemelerin tasarımı ve kalitesi ile birlikte yapıya etki eden tüm olası yükleri hesaplar ve karakterize eder. Değerlendirme, şantiyenin jeolojik ve hidrojeolojik koşullarını içermelidir ve ayrıca genellikle sonunda bir hesaplama ve grafik bölümü vardır. Değerlendirme, binanın sonuçlandırılması ve değerlendirilmesi ile sona erer.

Tipik çalışma

Proje dokümantasyonu, mühendisin denetimi, danışmalar, uzman görüşü, vb.

Çalışma prosedürü

Statik konusunda uygun bir uzman seçtiysek, her zaman önce ilk danışma yapılır. Bunun bir parçası olarak, uzman ihtiyaçlarınızı, fikirlerinizi öğrenecek ve koşulları kabul ettikten sonra gerekli tüm belgeleri sizden alacaktır.

Yapı mühendisi inşaatı veya yeniden yapılanma sitesini ziyaret edebilir. Çok eski, yıkılmış veya tarihi binalarda statik testler de yapılır ve ölçü aletleri yardımıyla cismin gerçek durumu belirlenir. 3B model veya simülasyon. Yatırımcı tarafından onaylandıktan sonra yapı mühendisi, statik değerlendirme veya teklifin son şeklini hazırlamaya başlayacaktır.

İnşaat mühendisi yeni bina hakkında yorum yaparsa, iş süreci oldukça hızlanır ve projedeki belgeler ve hesaplamalar üzerinden gelecekteki bina değerlendirilir. Sonuç, diğer belgelerle birlikte yapı ruhsatı almak için gerekli bir parça olan bir statik projesidir.

İpuçları ve püf noktaları:

1. Deneyimli bir yapı mühendisi bulun
Uygun bir yapı mühendisi ararken deneyimli bir uzman arayın. Bunlar inşaatın kaliteli ve güvenli olmasını sağlayacak katma değerlerdir. Deneyimli bir yapı mühendisi, projenizi ileriye taşıyacak küçük ve büyük değişiklikler konusunda size tavsiyede bulunacaktır.

2. En pahalısı en iyisi demek değildir
Birkaç yapı mühendisinden teklif alın ve paranızın karşılığında ne elde ettiğinizi karşılaştırın. Statik bir değerlendirme için en pahalı teklif, otomatik olarak en yüksek kalite anlamına gelmez. Yapı mühendislerine ulaşın ve eski müşterilerden ve hatta rekabetten referanslar alın ne pahasına olursa olsun yalnızca proje tutarını takip etmeyin.

3. Uzmanlara güvenin
Çeşitli yenileme çalışmalarında uzmanların görüşlerini küçümsemeyin. Onları sürecin dışında bırakmayın ve çalışmalarının sonuçlarını veya referanslarını takip ettiğinizden emin olun. Statik çalışmaları, yalnızca devletin değil, aynı zamanda Avrupa düzeyinde de bir dizi standart, yönetmelik ve yasal hüküm tarafından yönetilir.

4. Küçük ayarlamalara dikkat edin
Müstakil evlerdeki veya prefabrik evlerdeki bölmelerde yapılacak küçük değişiklikler bile önceden bir yapı mühendisine danışılmalıdır. Müdahaleniz evin genel durumunu ciddi şekilde bozabilir ve daha da kötüsü sadece sizi değil komşularınızı da etkileyecektir. Güçlerin dağılımında görünüşte önemsiz bir değişiklik bile yıkıcı olabilir. Bu nedenle, taşıyıcı yapılar üzerinde çalışmadan önce, tercihen planlama aşamasında, önceden yapı mühendisi ile iletişime geçin.

5. Bir mülk satın alırken
Bir mülk satın almayı ve yenilemeyi planlıyorsanız, statiği ve değerlendirmesi olmadan hiçbir yere acele etmeyin. Statik bir rapor hazırlayın ve mülkle tam olarak ne satın aldığınızı öğrenin. Mühendislik ağlarını zahmetle ve zorluklarla kontrol ettiyseniz, çatının durumu, kablolama, vb. bu nedenle analizi tamamlamak ve istatistikleri toplamak akıllıca olacaktır.

6. Tasarımcı ve yapı mühendisi
Her iki meslek de birbirine çok benzer ve aynı eğitime sahiptirler, yalnızca farklı bir uzmanlık alanına sahip profesyonellerdir. Bazı şirketler veya bireyler, yeni bir bina veya yeniden inşa projesi ile birlikte statik bir değerlendirme hazırlayabilirler veya her iki faaliyette de yer alırlar. Bir kişinin tüm belgeleri sizin için kapsamlı bir şekilde derleyemediğini önceden kontrol edin. Zamandan tasarruf edeceksiniz ve bir uzmanın şantiyede çalışması ve bunu çok iyi bilmesi her zaman daha iyidir.