Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

İnşaat Kerestesi, Ahşap

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

İnşaat Kerestesi, Ahşap

İnşaat Kerestesi, Ahşap kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Kaliteli inşaat kerestesi tedarikçisi nereden bulabilirim?

Uzun ömürlü inşaat kerestesi için gerçekten iyi bir tedarikçi bulmak Wilio sayesinde gerçekten çok kolay. Sadece bir istek girin. Ardından Wilio, yakın çevrenizde bulunan, gerekli malzemeye sahip olan ve keresteyi sizin belirleyeceğiniz bir zamanda ve önceden size teslim edebilecek kaliteli inşaat kerestesi tedarikçilerini bilgilendirir. O zaman hangi teklifi seçeceğiniz size kalmış. Wilio ile kaliteli inşaat kerestesini uygun fiyata alacağınızdan emin olabilirsiniz. Seçilen tedarikçilerin kalitesini, müşteri puanlarına ve incelemelerine bakarak görebilirsiniz. Kereste ücretini ancak sizin belirttiğiniz yere teslim edildikten sonra ödeyeceksiniz.

Kereste ne için gerekli?

Yeni bir ev inşa ederken, mevcut binaları yeniden şekillendirirken ve ayrıca bahçe evleri, köpek kulübeleri veya çardaklar inşa ederken kesinlikle inşaat kerestesine ihtiyacınız olacak. Sadece yeni bir inşaata başladığınızda hareketsiz kalır. İnşaat kerestesi ayrıca örneğin kütükler, ahşap prizmalar, derzler (örneğin iç merdiven üretimi için) içerir.

Uygun bir inşaat kerestesini nasıl seçerim?

İnşaat için kereste seçmeye gidecekseniz, her kereste her amaca uygun olmadığı için kullanım amacını da dikkate almak gerektiğini unutmayın. Kereste, kullanım amacına göre veya uygun kalınlık, kalite ve kereste cinsine göre kullanım amacına göre seçilir. Bunun nedeni, örneğin bir çatı inşa etmek için kullanılan iskeleler için prizmaların kullanılmasının gereksiz ve pahalı olmasıdır. Eğer yardım edemezsen, bu yüzden deneyimli profesyonellerin tavsiyelerini kullanın. Proje belgelerine bakacaklar ve amaç için doğru keresteyi seçmenize kesinlikle yardımcı olacaklar.

Kereste sadece kaba inşaat için mi kullanılıyor?

Kesinlikle hayır. Günümüzde evlerin yapımında daha çok prefabrik bloklar ve tuğlalar kullanılsa da, bugün bile evi ile doğaya daha yakın olmak isteyenler ve bu nedenle yapı malzemesi olarak ahşabı tercih edenler var. O zaman her şeyi ahşap, bazen de pencereler almak gerekir. Ahşabın kendilerini uzun yıllar rüzgar ve yağmurdan koruyacağını bildikleri için atalarımız tarafından da yaygın olarak kullanılan temel hammadde ahşaptır. Ahşap çok ekolojik bir malzemedir ve en kötü hava koşullarına bile dayanabilir, ancak tuğlalar hakkında söylenemez. Yağmur sırasında suyu emdiklerinde ve daha sonra donduklarında çatlama eğilimi gösterirler. Uzmanlar, bir ahşap evin size bir uzman tarafından yaptırılması durumunda 100 yıl dayanacağını iddia ediyor.

Bir ev inşa etmek için neden ahşabı seçmelisiniz?

Ahşabın kendisi asitlere ve tuzlara karşı dayanıklı olduğundan, öncelikle uzun ömürlü olduğundan bahsetmekte fayda var. Ahşap aynı zamanda mükemmel bir yalıtkandır, nemi düzenleyebilir ve zararlı maddeleri emebilir. Ahşap dokunuşa ve göze hoş gelir ayrıca hoş bir iklim yaratır. Yazın eviniz serinliyor, kışın ise sizi sıcak tutuyor.

Bir ev inşa ederken inşaat kerestesini nerede kullanırım?

Masif ahşap hemen hemen her binada kullanılabilir. Tek fark kalıp oluşturmak, iskele döşeme plakaları gibi beton bir yapı yapmak veya bir kafes, zemin veya kaplama yapmak için keresteye ihtiyacınız olup olmayacağıdır. Ancak her ağacın farklı amaçlar için kullanılamayacağını unutmayın, çünkü burada bile farklı kurallara dayanmaktadır. Örneğin, kabuklu veya sonunda yuvarlatılmış ince levhalar şeklinde kereste yapmak kalıp için yeterlidir. Bununla birlikte, betonlama için, en az 50 mm kalınlığa sahip daha kalın, sözde inşaat levhalarına ihtiyacınız olacaktır. Yapı kerestesi çatılarda da kullanılmaktadır. Çatı çıtaları denir. Farklı kullanımlar için farklı türleri vardır.

Ne tür kereste sipariş edebilirim?

Çatı çıtaları

Bunlar yumuşak malzemeden yapılmıştır ladin, köknar veya çam gibi ahşaplardır. Çatı çıtaları çatı döşemek için tasarlanmıştır. Kaplamasız olarak satın alınabilir, gelecekteki kaplamaya hazır veya yumuşak ahşap çatı çıtaları gibi zararlılara, mantarlara ve küflere karşı özel bir kaplama ile işlenebilir. Portakal, çevredeki yük taşıyıcı bir duvara yerleştirilmiş ve duvar veya takviye çelengi içine sabitlenmiş ahşap bir prizmadır. Hapishaneler sütunlar ve destek kirişleri tarafından taşınır. Sütunlar kafes hapishaneyi destekler. Kaplamasız, gelecekteki kaplamaya hazır olarak satın alınabilir veya zararlılara, mantarlara ve küflere karşı özel bir kaplama ile tedavi edilebilirler. Oluğa dik veya yatay olarak depolanırlar. Yumuşak ahşaptan yapılmıştır ve onları ahşabı tahrip eden haşere, küf ve mantarlardan koruyan özel bir kaplama ile işlenmiştir.

Penseler, şeritler

Penseler kirişleri birbirine bağlar ve çoğunlukla çift kullanılır. Enine güçlendirdikleri kafes kiriş için kullanılırlar. Yumuşak ahşaptan yapılmıştır ve özel bir kaplama sayesinde onları haşere, mantar ve küflerden koruyan bir işlem görmeden veya işlem görmüş olarak satın alınabilirler.

Temel prizma

Ladin veya çamdan yapılır. Üst teras veya cephe levhalarının altına kaide yapmak için kullanılır. Yerleştirilmelerinden önce, ısıl işlemleri tavsiye edilir, bu da sözde termowood'tur. Daha yüksek boyutsal kararlılığa sahiptir ve hava koşullarına karşı daha dayanıklıdır. Gerekirse taban prizması meranta, ipe, cumaru, tik veya massaranduba gibi egzotik ağaçlardan da yapılabilir. Uzmanlar veya satış temsilcileri size tavsiyede bulunmaktan ve size bir örnek kitap göstermekten mutluluk duyacaktır.

Yapı tahtaları

Yapı tahtaları, çeşitli engelleri aşmak, stresli yapı yapıları oluşturmak için kullanılır ve bunları zemin olarak da kullanabilirsiniz. Bunları tavan veya çardak yapmak için de kullanabilirsiniz. Kalınlıkları 50 mm'den az olmamalıdır, çünkü daha ince levhalar daha küçük bir kullanım yelpazesine sahiptir ve daha küçük bir kalınlıkla verimlilikleri önemli ölçüde azalır, bu da şantiyede yaralanmalara neden olabilir.

Panjur panoları

Bu panoların inşaatta gerçekten çok çeşitli kullanımları vardır. Adından da anlaşılacağı gibi, bu nedenle en sık kalıp, beton yapılar yapmak, kanat yapmak, kayıp kalıp, tam kalıp yapmak için kullanılırlar. Şekillendirme levhaları yumuşak ahşaptan yapılır ve kalınlıkları yaklaşık 25 mm olmalıdır.

KVH prizması

KVH prizması çoğunlukla ladin ağacından yapılır, kurutulur ve gerekli boyuta rendelenir. Örneğin, açıkta kalan tavanlar, kafes kirişler veya bir bahçe pavyonu yapmak için kullanılırlar. KVH prizmaları söz konusu olduğunda, ahşap kusurlarını ortadan kaldırmak gerekir. Bu prizmaların uçlarında, prizmaların basınç altında birleştirilmesi ve böylece farklı uzunluklara ulaşabilmesi için tutkal uygulanan dişli bağlantılar frezelenir.

BSH prizma

Bu prizmalar teknik olarak kurutulmuş ladin lamellerinden yapılmıştır. Deformasyona, çatlamaya karşı dayanıklıdırlar ve ahşabı tahrip eden haşerelere karşı bir kaplama ile işlenirler. Prizmalar, yüksek gerilimli bina yapılarının inşası için uygundur. Prizmalar ya görünür kaldıkları yerde görsel kalitede ya da gizli kaldıkları yerde görsel olmayan kalitede yapılır.

Tatra profili

yumuşak masif ahşap. Dil ve oluk sistemi sayesinde tek tek parçaları kolayca bağlayabilirsiniz. Tatra profili, estetik bir işlevi yerine getirdiği iç ve dış mekanlarda kullanılmaktadır. Taban prizmalarına monte edilir.

Fayans

Yumuşak masif ahşaptan yapılmış ahşap döşeme tahtalarıdır. Düz bir yüzey oluşturmak üzere birleştirilmelerini sağlayan, her iki tarafta frezelenmiş bir dil ve oluğa sahiptirler. Bu tür döşeme tahtalarının, çatlamalarını veya bükülmelerini önlemek için iklime alışmalarına izin verilmelidir. Prizmalardan yapılmış kirişler veya ızgaralar üzerine yerleştirilirler.

Kereste fiyatı nedir?

Kereste fiyatı değişir. Fiyatı ahşabın kullanımına, gerekli kalite ve miktara bağlıdır. Fiyatlar metreküp başına verilmiştir ve kereste tüccarları, kereste fabrikası sahipleri veya satış temsilcileri tarafından kesinlikle yardımcı olacaktır.

Keresteyi kendim emniyete almam gerekli mi?

Elbette bu seçenek bir ev inşa ederken de mevcuttur. Bir ev inşa edip etmemenize veya kendi başınıza yeniden şekillendirmenize bağlıdır veya uzmanların hizmetlerini kullanın. Evi kendi başınıza inşa etmeye karar verirseniz, kereste almak kesinlikle size kalmış olacaktır. Ancak, inşaat için uzmanları seçerseniz, inşaat kerestesi alacakları konusunda kesinlikle onlarla hemfikir olacaksınız. Koleksiyonları için nerede ve fiyatların uygun olduğunu kesinlikle biliyorlar.

Nakliye düzenlemek gerekli mi?

Tedarikçiden sipariş ettiğiniz kereste miktarına bağlıdır. Ancak, yalnızca birkaç pano sipariş ederseniz ve bunların nakliyesi için kendi seçeneğiniz varsa, bunun için endişelenmenize gerek yoktur. Ancak, tüm inşaat için inşaat kerestesine ihtiyacınız varsa, keresteyi doğrudan varış noktasına taşıma konusunda size kesinlikle yardımcı olabilecek tedarikçiye danışın.

İpuçları ve püf noktaları

1. Ciro teklifleri
Tanıdıklar için uygun bir kereste tedarikçisi arayarak ve çeşitli firmalardan teklif isteyerek zaman kaybetmeyin. Sorgunuzu girin ve yakında doğrudan bölgenizdeki yetenekli tedarikçilerden teklifler almaya başlayacaksınız.

2. Bütçenizi aşmayın
İnşaat kerestesi fiyatları gerçekten farklı olabilir. Ancak Wilio ile birden fazla teklifi kolayca karşılaştırabilir ve bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçebilirsiniz.

3. En iyi kereste tedarikçilerini bulun
Güvenebileceğiniz kaliteli işler elde etmek için bölgedeki en iyi puan alan kereste tedarikçilerini bulun.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Kereste, evler ve mobilyalar dahil olmak üzere birçok yapının ayrılmaz bir bileşenidir. Kereste arıyorsanız, Wilio sizin için burada. Deneyimli profesyonellerimiz, ihtiyaçlarınıza uygun çeşitli ahşap ürünler sağlayabilir. Ayrıca, işi kendiniz yapabilmeniz için ekipman kiralama hizmetleri de sunuyoruz.