Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

İncelemeler ve Revizyonlar

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

İncelemeler ve Revizyonlar

İncelemeler ve Revizyonlar kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Denetimler ve Revizyonlar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Neden Emlak Müfettişi Tutmalıyım?

Ev satın almak insanların hayatları boyunca yaptıkları en büyük finansal taahhütlerden biridir. Nadir alıcılardan, satış ve kar için çok sayıda ev satın alanlara kadar tüm alıcılar, bir ev satın alırken bir ev incelemesinden yararlanabilir, çünkü evin satın almadan önce incelenmesinin birçok faydası vardır.

Potansiyel alıcılar, aşınmış ışık anahtarlarını, kapı sızıntılarını ve zemin çiziklerini kolayca fark edebilirler. Bu tür problemler kolayca çözülebilir. İyi bir ev incelemesi, gizli ve daha maliyetli yapısal sorunları ortaya çıkarabilir. Uzman bir mülk denetçisi, HVAC sisteminin (ısıtma, havalandırma ve klima) durumunu değerlendirebilir, çatı ve dış yalıtım, su boruları ve elektrik sistemleri. En önemlisi, bir ev araması, evin düzensiz ekimi gibi zeminlerin ve duvarların bütünlüğünü etkileyebilecek daha ciddi sorunları ortaya çıkarabilir. Bu ciddi sorunları ortadan kaldırmak son derece maliyetli olabilir. Uzman bir mülk müfettişi, yeni sahiplerini etkileyebilecek sağlıksız radyoaktif radon seviyelerini belirleyebilir.
Bir evin kapsamlı bir şekilde incelenmesi, alıcıların olası masraflardan kaçınmasını sağlar ve şüpheli bir ev satın alımından çekilme fırsatı sunar.

Bir emlak müfettişi tutmadan önce neleri bilmem gerekiyor?

Bir ev satın almayı düşünüyorsanız, yatırımınızın karlı olduğundan ve yatırımınızın karlı olduğundan emin olmak için bir emlak müfettişi kiralamak mantıklıdır çünkü mülkiyet ciddi sorunlarla boğuşmuyor olması gerek. Bu büyük bir karar, bu yüzden bir profesyonel seçmelisiniz. Bir müfettiş ararken, bölgede bir anket yapın, herhangi bir tavsiye için arkadaşlarınızla görüşün ve seçilen müfettişlerin çevrimiçi incelemelerini arayın. Ayrıca, potansiyel müfettişinizin bölgenizde teftiş yapmak için profesyonel olarak nitelikli olduğundan emin olun. Tüm bunları Wilio'da kolayca yapabilirsiniz.

Bununla birlikte, sertifikalı bir müfettiş işe almak, onun profesyonel olarak eğitilmiş olmasını sağlar. Ayrıca, sigortalı olduğundan emin olun, böylece bir ev müfettişi maliyetli bir hata yaparsa, onu kaldırma maliyeti sigortası tarafından karşılanabilir. Müfettiş, denetim sonunda bir bilirkişi raporu sunacaktır. Teftişin kapsamlı bir şekilde yapılıp yapılmadığını görmek için önceki raporlarından örnekler isteyerek potansiyel denetçileri kontrol edebilirsiniz. Müfettişe işini tam zamanlı yapıp yapmadığını sorun, çünkü bu işi için iyi bir kartvizittir. Son olarak, müfettişin, aynı zamanda güvenilir bir profesyonelin iyi bir işareti olan profesyonel bir ev müfettişleri derneğinin üyesi olup olmadığını kontrol edin. Bu görevleri önceden yaparsanız, bir sonraki ev teftişinde daha rahat olursunuz.

Ev müfettişleri nelerden sorumludur?

Yeni bir ev satın alırken, aşağıdakileri yapmak mantıklıdır. Gelecekte maliyetli ve beklenmedik onarımlardan kaçınmak için gayrimenkulde kalifiye bir müfettiş tarafından kapsamlı bir ev denetimi yaptırın. Örneğin, bir ev incelemesi, evin işlevini ve işleyişini etkileyecek yapısal sorunları, havalandırma veya iklimlendirme ile ilgili sorunları veya evin düzensiz bir şekilde kurulup kurulmadığını veya çalışıp çalışmadığını ortaya çıkarabilir. Nitelikli bir mülk sigorta müfettişi kiralayarak, bu tür maliyetli risklerden kaçınabilirsiniz. Mülk müfettişi, satıştan önce tamir edilmesi gereken ve alıcının evi satın aldıktan sonra masrafları kendisine ait olmak üzere tamir etmesi gereken hiçbir şeyi kaçırmamalıdır.

Müfettiş uygun şekilde sigortalı değilse ve bakmıyorsa veya yapmıyorsa evin büyük bir teknik hata durumunu tespit etmek, olası bir onarım maliyetini karşılayabilir. Ancak, bu parayı kolayca geri alabileceğinizin garantisi yoktur. Bu nedenle, profesyonel sigorta sözleşmeniz aracılığıyla tüm yükümlülükleri karşılayabilecek, iyi sigortalı, lisanslı bir emlak müfettişi kiralamak en iyisidir.

Bir ev müfettişi tutmanın maliyeti nedir?

Bir emlak müfettişinin hizmetlerinin fiyatı birçok faktöre bağlıdır:

 • Daha deneyimli müfettişler genellikle daha yüksek ücretler talep eder.
 • Çoğu müfettiş evin büyüklüğüne göre ücret alır. Evin alanı arttıkça ev denetimlerinin maliyeti de artıyor.
 • Evin yaşı, denetimin maliyetini etkileyebilir.
 • Daha da fazla olabilir örnegin müfettişin seçtiğiniz mülkü kontrol etmek için seyahat etmesi gerekiyorsa, kırsal alanda bir evi incelemek pahalıdır.

Ayrıca, ev sahipleri sabit bir ücret karşılığında temel bir ev incelemesi başlatabilir. Bununla birlikte, daha sonra veya paralel olarak, belirli sorunları daha derinlemesine incelemek için daha uzmanlaşmış müfettişleri işe alabilirler. Bu problemler örneğin gayrimenkulün statiği, kuyuların kontrolünde bakteri miktarı, küf ve zararlı maddelerin varlığı veya suyun kontrolü, gaz ve kanalizasyon veya septik tank. Muhtemel alıcılar, evin kapsamlı bir incelemesi için bir bütçe hazırlayabilmeleri için müfettişin katılımını önceden düşünmelidir; bu, satın almaya karar verirken onlara en büyük rahatlığı sağlayacaktır.

Avantajları nelerdir? Ve evi satmadan önce incelemenin dezavantajları?

Satış öncesi birkaç artı ve eksisi vardır. Avantajlar şunları içerir:

 • Satış öncesi inceleme, onarılması gereken öğeleri belirleyebilir ve bunlara dikkat edebilir.
 • Erken inceleme, onarım ve güncellemeler için hazırlık yapmak için zaman sağlar. Mülkünüz için daha iyi bir fiyat isteyebilmek ve mümkün olduğunca çok sayıda potansiyel alıcıya ulaşabilmek için evinizi satışa çıkarmak.
 • Reklamını yaptığınız ev miras kaldıysa, Satış öncesi inceleme, mülkiyeti almadan önce evin bakımının nasıl yapıldığını size bildirecektir.
 • Satış öncesi incelemeler için gereken onarımlarla uğraşmak hem satıcıyı hem de alıcıyı potansiyel olarak stresli pazarlıklardan kurtarabilir. Bir alıcının ev müfettişi, farkında olmadığınız eksiklikleri keşfederse, gerekli onarımların maliyetini karşılamak için potansiyel bir alıcıyla daha düşük bir fiyat için pazarlık yapmanız gerekebilir.
 • Öte yandan, bunun bazı dezavantajları vardır. Satıştan önce bir ev incelemesi yapmak:
 • Satıcı, evle ilgili herhangi bir sorun hakkında potansiyel alıcıyı yasal olarak bilgilendirmekle yükümlüdür. Bir ev incelemesi sizi büyük ve maliyetli bir sorunla şaşırtırsa, alıcıyı bilgilendirmeniz gerekir.
 • Ön inceleme, evin satış maliyetini artırır. Satış öncesi incelemeler genellikle 150 TL ve üstü arasında değişir, ancak belirli koşullara bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir.
 • Son olarak, bir ön inceleme, alıcı müfettişinin satış sırasında meydana gelmeyen sorunları tespit etmeyeceğini garanti etmez.

Konut muayenesinden sonra alıcı sözleşmeden cayabilir mi?

Evet, alıcı konut muayenesinden sonra sözleşmeden cayabilir ancak sadece orijinal satın alma sözleşmesinde belirtilmişse. Genellikle üç gün civarında olan para çekme ve geri ödeme için genellikle sınırlı bir süre vardır. Bu son tarihten sonra yine de istifa edebilirsiniz, ancak paranızı kolayca geri almak zorunda değilsiniz.
Bir ev aramasının yalnızca olumlu haberler içermesi nadirdir. Ev teftiş raporları, büyük hanehalkı kusurlarını ayrıntılı olarak açıklar, daha küçük ve daha hafif onarımlarla birlikte onarımı pahalıdır. Potansiyel bir alıcı, evde muayene raporunda listelenmeyen potansiyel bir kusur da bulursa, alıcının muayene için özel bir müfettiş tutma hakkı vardır (örneğin, evde küf veya bodrumda nem). Bu nedenle, potansiyel alıcı, ev incelemesinden sonra fikrini değiştirebilir. Veya, maliyetli bir sorunu ortaya çıkaran ikincil bir özel inceleme varsa, alıcı satın alma işleminden çekilmeyi seçebilir.

Sorunlar ortaya çıkarsa, alıcının evden sonra satın alma işleminden vazgeçmesi gerekmez. Denetlemede çözülmesi gereken sorunlar varsa, satıcı eksiklikleri giderirken alıcı fonları depoda tutmak için satıcıyla görüşebilir. Alternatif olarak alıcılar ve satıcılar evin fiyatını yeniden gözden geçirebilir.