Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

İç kapılar

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

İç kapılar

İç kapılar kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

İç kapılar - nasıl seçilir?

İster eskimiş iç kapıları değiştiriyormek isteyin, ister tadilat yapmaya karar vermiş olun, ister sadece evinizin görünümünü iyileştirmek istiyor olun, yeni iç kapılar ilk bakışta göze çarpan ferahlatıcı bir değişikliği temsil ediyor. Nasıl seçim yapacağınızı bilmiyorsanız, rehberimiz doğru iç kapıyı seçmenize yardımcı olacaktır.

Yeni bir kapı satın almadan önce ne bilmelisiniz?

İç kapılar stil, yüzey kalitesi, malzeme, tasarım, boyut ve donanım bakımından birbirinden farklıdır. Bu nedenle, satın almadan önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var:

Kapı tipi

İki temel iç kapı türü biliyoruz, asma ve ahşap.

Asma iç kapılar, kapı çerçevesine monte edilen kapının kendisini ve menteşeleri içerir. Döşeme kapılar, çerçeve, menteşe veya tutamak içermeyen temel kapılardır.

Kapı ölçüsü

Kapıları değiştiriyorsanız, mevcut olanlarla aynı boyutta olanları seçin. Üreticilerin teklifinde 60, 70, 80 veya 90/197 genişliğinde kapılar bulacaksınız. Mobilyaların rahatça çıkarılması için için minimum "80" seçin. Banyo veya tuvalet için 70 cm genişliğinde bir kapı yeterli olacaktır.

Sol veya sağ?

İç kapının sağ mı yoksa sol mu olacağını öğrenmek için bina açıklığının önünde durun ve menteşelerin hangi tarafta olacağını hayal edin. Sağda iseler kapı sağda olacaktır. Solda ise kapı solda olacaktır. Genel olarak, kapı açıldığında odanın çoğunu görebilmeniz için açılmalıdır.

Kapı stili

İç kapılar farklı tarzlarda mevcuttur, böylece evinizdeki her odayı güzelleştirebilirsiniz. Peki mevcut eğilimler neyi ifade ediyor?

Konutta özgünlüğü tercih ederseniz, ona ulaşabilirsiniz. Bunlar, çoğu zaman rustik tarzda, herhangi bir alana zanaat dokunuşu veren kapılardır. Üst raya asılabilir veya alt raya kaydırılabilir. Bu tür kapılar, görünüşlerini özel kılan çeşitli donanımları da içerir.

Konutta yerden tasarruf etmeniz gerekiyorsa, bunlar iyi bir seçimdir. Kasaya sürgülü kapı. Klasik kapılar için yer olmayan küçük dairelerde ideal bir çözümdür. Duvarda bulunan konstrüksiyon kasası tüm kapıyı yerleştirmek için kullanılır. Sürgülü kapılar tek kanatlı veya çift kanatlı olabilir.

Çift kanatlı kapılardaha geniş alanlar için uygundurlar ve her evin önemli bir unsurunu temsil ederler. Çift kanatlı kapılar aynı kanatlara sahip olabilir veya her bir kanat farklı boyutta olabilir.

Katlanabilir akordeon kapılar açıldığında, ray boyunca bölümler halinde katlanırlar. Yerden tasarruf etmenin gerekli olduğu küçük haneler için uygundurlar.

Fransız kapısı. Herhangi bir modern daire veya ev için harika bir çözümdür. Karakteristik özelliği zemine kadar cam panellerdir. Neredeyse hiçbir mahremiyet sağlamazlar, ancak yanlarında doğru zarafet dozunu getirirler.

Bu kapılar alanı kapatmadan her iki tarafa da açılma sağlarlar. Üreticilerin teklifinde, tüm uzunlukta açılan kapılar bulacaksınız, aynı zamanda kısaltılmış versiyonlarını da bulacaksınız.

Kapı yüzey işlemi

Yeni kapınız için seçtiğiniz kaplama, yatırım yapabileceğiniz zamana ve paraya bağlıdır. Başka bir seçenek de lekeli kapı doğal ahşap desenini vurgular. Ancak en kolay seçenek bitmiş kapılar satın almaktır , doğrudan kuruluma hazırdır.

Malzeme

İç kapılar farklı malzemelerden yapılmıştır. Örneğin popülerler laminat iç kapılar gerçek ahşabın görünümünü ve hissini uyandırmak için tasarlanmıştır. En büyük avantajı da satın alınabilirliktir. Oldukça dayanıklıdırlar ve zamanla solmazlar. Tahta kapı yerli ve yabancı ağaçlardan yapılmıştır ve her ev için şık bir çözümdür. Daha pahalıdırlar, ama daha da iyidirler. Örneğin, sert ağaçlı meşe, üretim için yaygın olarak kullanılır, bu nedenle kapının kendisi sağlam ve dayanıklıdır. Bununla birlikte, yumuşak ahşaplar arasında yer almasına rağmen çam da popülerdir, ancak kapının kendisi hafif ve işlevseldir. MDF kapılar dayanıklıdırlar. Plastik kapılar suya dayanıklıdırlar ve en büyük avantajı çeşitli renk ve dekorlarda mevcut olmalarıdır.