Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Havuz Muhafazaları ve Kapakları

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Havuz Muhafazaları ve Kapakları

Havuz Muhafazaları ve Kapakları kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Bağımsız bir açık havuz inşa edin ve kapatın

Açık havuz inşa etmek her zaman daha ekonomiktir. Bir çatı ekledikten sonra bile maliyetler, eşdeğer bir kapalı havuza göre çok daha düşük olacaktır.

Özellikle toplam enerji maliyetlerini göz önünde bulundurduğunuzda, açık havuzların bakımı daha ucuzdur. Açık havuzlar da doğal olarak havalandırılabilir. Bu, klor gibi zararlı kimyasalları havadan uzaklaştırmak için kullanışlıdır. Yanlış havalandırılan kapalı havuzlar sizi bu zararlı etkiye maruz bırakır.

Eklenen çatı kaplaması, açık havuzunuzu tüm yıl boyunca kullanmanıza olanak tanır. Açık havuz çatılarının birçok çeşidi vardır. Sabit, geri çekilebilir ve çıkarılabilir kapaklar olabilirler. Perde, cam veya kumaştan yapılabilirler yada daha iyi ve en iyi seçenekler mevcuttur.

Şişirilebilir "kabarcıklı" veya havuz kubbeleri iyi seçim örnekleridir ve genellikle 500 ile 3.500 $ civarındadır. Hava koşullarından bir miktar koruma sağlayabilir ve havuzunuza kir girmesini önlemeye yardımcı olabilirler.

Daha iyi seçenekler arasında boru, çerçeve ve kumaş yapılar bulunur. Burada 15-45.000 $ harcayabilir ve daha iyi koruma ve hatta belki gizlilik avantajları elde edebilirsiniz. En iyi çözüm, sürgülü havuz çatısı içerebilen bağımsız yapılardır. 10.000 $ veya daha fazlaya mal olabilirler, ancak bir açık hava deneyimi sağlarken bir kapalı havuzun tüm avantajlarını sunabilirler.

Havuz çatı kaplama stilleri ve modelleri için eksiksiz bir kılavuz

Yüzme havuzları için çeşitli polikarbonat çatı profilleri

Tüm havuz çatı kaplamalarımızda güçlü ve dayanıklı malzemeler kullanılıyor. Bunun nedeni, bu cihazın kuvvetli rüzgar (230 km/saate kadar) olan yerler gibi olumsuz hava ve iklim koşulları için tasarlanmış olmasıdır. Tabii ki, ağır kar yüklerine dayanabilirler - 1,5 m'de 900 kg kadar.

Bunlar aşağıdakileri içeren çok yönlü çatı konstrüksiyonlarıdır:

Ekstrüde alüminyum- alüminyum, havuz çatısının tüm yapısını yapmak için kullanılır.

Katı polikarbonat levha - mükemmel fiziksel ve kimyasal özelliklere sahip birincil cam malzemesi olarak kullanılır. Cam malzemelerimiz için polikarbonat levha kullanıyoruz - mükemmel masif polikarbonat levhalar. Bu makalede daha fazla okuyacağınız gibi, tüm bu çatılar olumsuz hava koşullarında bile maksimum performans için tasarlanmıştır. Dış mekan yaşam alanlarına güzellik katmalarını sağlayan tasarımlar. Birçok havuz tasarım önerisi var. İhtiyaçlarınızı karşılayanı seçmek size kalmış.
Havuz çatıları için farklı polikarbonat stilleri

Hangi tasarımı seçersiniz? Seçim size kalmış. Karar vermenize yardımcı olacağız. Unutmayın, tüm havuz çatı tasarımlarının çatı kaplama yönetmeliklerine ve standartlarına uygun olması gerekir. Bu, havuz örtüsünün gerçekten güvenli olmasını sağlar. Havuz çatı kaplamasının en yaygın şekilleri ve modelleri şunları içerir: Düz çatı tasarımı: Bunu geleneksel bir tasarım olarak görüyoruz. Çoğu insan açıkçası düz çatılı bir havuzun çatısını yapmaktan hoşlanmaz. Prensip olarak, tüm kapak bir kare veya dikdörtgen şeklindedir. Hem çatı hem de duvarlar genellikle 90 derecelik bir açı oluşturur. Polikarbonat levha ve haddelenmiş alüminyum çubuklardan yapılmıştır. Düz çatı konstrüksiyonunun başlıca dezavantajları şunlardır:

  • Çok çekici değiller, insanların bundan kaçınmasının ana nedenlerinden biri budur.

  • Suyun akmasına izin verecek bir eğim olmadığı için yüzeyde su birikir.
  • Bu nedenle, kar yüzeyden kaymaz, bu da çatının çökme olasılığını artırır.
  • Bu çatı tipini önermememizin nedenlerinden bazıları bunlardır. Çoğu insan düz çatıları başka tasarımlara dönüştürmüş gibi görünüyor.

Eğimli çatı tasarımı Hafif eğimli çatı tasarımı, düz havuz çatılı çatı kaplamanın bazı dezavantajlarını ortadan kaldırmaya çalışıyor gibi görünüyor. Bu yapı öyle ki havuzun çatısının bir tarafta duvara 90 dereceden daha az ve karşı uçta 90 dereceden fazla bir açıya sahip olması demektir. Bu nedenle bu çatı yüksek yüklere maruz kalmaz. Ancak çoğu insan bu tip çatı kaplamayı çekici bulmadığı için sevmez. Bununla birlikte, polikarbonat havuz çatı kaplamasının tüm faydalarını garanti eden basit bir tasarımdır. Bu Çatı Kaplama tasarımları, ana binaya yakın olan yüzme havuzlarında yaygındır. Bu nedenle çatının bir ucu ana binaya bağlıdır ve diğer ucu açıktadır. Havuz çatısı için üçgen çatı tasarımı Bu, çoğu havuz çatısı için bir başka popüler çatı kaplama tasarımıdır. Önceki ikisinden farklı olarak, çoğu ev sahibi, özellikle yüksek profilli bir havuz çatısı için bu tasarımı sever. Havuz çatının iki eğimli kenarının çatı mahyasında birleştiği yerdir. Bu, üçgen uzantılı uç duvarlar oluşturur. Birbiri üzerinde kayan bir veya daha fazla semer çatı modeli seçebilirsiniz. Sabit veya geri çekilebilir bir havuz örtüsüne ihtiyacınız olup olmadığına da bağlıdır. Havuz örtüleri için kubbe çatı modelleri Bu da başka bir yaygın tiptir. Havuz çatısı genellikle yarım daire şeklindedir. Bakım ve kurulum süreci basittir. Kubbe çatı tasarımı ayrıca çeşitli konfigürasyonlarda mevcuttur. Bu yüzden çatı inşaatı için özel tasarım talep edebilirsiniz. Yarım daire kapaklı havuz örtüsü Alçak veya yüksek profilli havuz örtüsü sipariş edebilirsiniz. Ancak, yüksek bir havuz örtüsü her zaman en iyisidir. Havuz çatısını süslemeye yardımcı olan diğer tüm öğeleri bir araya getirmek için yeterli alan sağlar. Havuz çatısı, kavisli alüminyum çubuklar ve bir polikarbonat çatı kullanılarak yapılmıştır. Tavan arası tasarımı Kubbe havuzunu kapatmak istemiyorsanız, tavan kapağının tasarımı da daha iyi bir seçim olabilir. Mansard şekli, karşı duvarlarla 90 dereceden fazla bir eklem oluşturan pahlı kenarlara sahiptir. Eğimli kenarlar, beşik tasarımlarda olduğu gibi çatının ortasında bir derz oluşturmaz. Bunun yerine, aşağıda görebileceğiniz gibi düz bir yüzeyle birbirine bağlı iki eğimli kenardır. Bu, açık havuzunuzu canlı ve eğlenceli kılan benzersiz bir görünüm ve tasarım sağlar.

Sonuç

Gördüğünüz gibi, havuzunuzu kaplamak için çok sayıda çatı kaplama stiliniz ve tasarımınız var. Bir tavan arası, kubbe, düz veya eğimli bir tasarım seçebilirsiniz. Ayrıca zıt duvarlarla 90 dereceden fazla bir eklem oluşturan özel şekiller seçebilirsiniz. Eğimli kenarlar, beşik tasarımlarda olduğu gibi çatının ortasında bir derz oluşturmaz. Bunun yerine, aşağıda görebileceğiniz gibi düz bir yüzeyle birbirine bağlı iki eğimli kenardır. Bu, açık havuzunuzu canlı ve eğlenceli kılan benzersiz bir görünüm ve tasarım sağlar.