Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Havuz İnşaatı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Havuz İnşaatı

Havuz İnşaatı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Havuz inşa etmek

Mayıs'tan Ekim'e kadar havuz başında istediği gibi dinlenmek kim istemez ki? Ev-ofis sırasında tazelenmek veya ters akıntıda yüzmek ve iyi hissetmek için çalışmak ya da en azından çocukların çıldırmasına izin vermek kim istemez ki?

Havuzlar artık ulaşılmaz değil: geçmişte olduğu gibi, yeni teknolojiler ve basitleştirilmiş çalışma ve montaj prosedürleri, mevcut paraya bile bir yüzme havuzu inşa edilmesini sağlayacaktır.

Havuzlar, kurulum yerine göre dış ve iç olarak ikiye ayrılır.

Kapalı yüzme havuzları uygulama açısından daha karmaşıktır ve ayrıntılı bir proje çözümünün yanı sıra ilgili yapı yetkilisinden izin veya bildirim gerektirir. Avantajı, yıl boyunca kullanımlarının olması, ancak dezavantajı işletme ve bakım maliyetlerinin çok yüksek olması ve bu nedenle kapalı yüzme havuzlarının yapımına çoğu insan erişememektedir. Bir kapalı yüzme havuzunun tasarımını ve yapımını uzmanlara emanet etmek tavsiye edilir, çünkü hava değişimi ve ortam nemini ortadan kaldırma gereklilikleri hakkında bilgi sahibi olmadan, yüzme havuzunun ve tüm evin işleyişinde çözülemez sorunlara neden olabilir. En uygun çözüm, örneğin uygulamamız üzerinden tasarımcı ile iletişime geçmektir ve kendi kendine yardım inşaatı ile istemeden neden olabileceğiniz büyük sorunların önüne geçmiş olursunuz.
Pratikte de yaygın olarak kullanılan açık havuzlar, şu anda orantısız olarak daha erişilebilir görünmektedir. İnşaat yöntemi ve su arıtma yöntemi açısından, portalımız üzerinden hizmet sipariş edebilmeniz ve çalışabilmeniz için size temel bilgileri sağlayacağız.

Başlangıç ​​olarak,
- Suyun klorlanması, dozajlı mı yoksa manuel veya otomatik mi gerçekleşir,
- Veya su, tuz ve elektrik hatları yolunda olup olmadığını karar vermeliyiz.

Önce, sözde yol hakkında konuşalım "Deniz suyu".
Her şey doğal bir sürece dayanır. Güzel ve temiz bir havuza sahip olmak için üç temel bileşene ihtiyacınız olacak: su, tuz ve elektrik.
Solinator, havuz suyu arıtımı için dahiyane bir cihazdır. Ana işlevi, havuz tuzu moleküllerinin parçalanması ve aktif klora dönüştürülmesidir. Bu işlem sırasında, suyun saflığı üzerinde eşit derecede faydalı etkileri olan ozon ve oksijen de oluşur. Bu elektroliz işlemi, havuzu dezenfektanlar aracılığıyla mikroorganizmalardan korur, bir elektrokimyasal reaksiyonun sonucu olarak ortaya çıkar. Solinatör olmadan kullanılan havuz tuzu cildi nazikçe yumuşatmasına ve antiseptik etkilerinin gösterilmesine rağmen havuzdaki suyu dezenfekte etmez. Tuzun dezenfektan etkisi yoktur.

Havuz suyunu dezenfekte etmek için daha yaygın olarak kullanılan bir yöntem klor bazlı dezenfektanlardır. Bugün, sıradan ticari mağazalar bile geniş bir havuz kimyası yelpazesi sunmaktadır. Suyun bakımının sürekli yapılması, özellikle PH değerlerinin kontrol edilmesi önemlidir, çünkü suyun renginin değişmesi veya havuz suyunun kokusu ile kendini gösteren bir hasar durumunda, suyun bakımını düzenli olarak yapmak, sert müdahaleler yapmaktan daha kolaydır.

Dış mekan veya bahçe havuzları günümüzde müstakil evlerde en çok kullanılan havuzlardır bu amaç için ayrılan küçük bir alanın yeterli olduğu ve mekanın işlevsel ihtiyaçlarının yanı sıra evin bahçe mimarisinin estetik tamamlayıcısını da karşılayabildiği bir yer. Bir bahçe havuzu planlarken, aşağıdaki gerçekleri göz önünde bulundurmanızı öneririz:

- Ne kadar boş alanımız var,
- Havuzu derinlemesine mi yoksa zemin seviyesinde mi kurabileceğimiz ,
- Başta elektrik ve su olmak üzere enerjiye bağlantı hatları,
- Bahçe havuzu alımı için ayrılan bütçe (kurulum ve bağlantı dahil).

Dikkate almamız gereken temel parametreler, havuzun zemine yerleştirilmesi mi yoksa zemine gömülü olarak mı kurulacağı ağırlıklı olarak stratejik bir karardır.
Öncelikle yeterli alanımız olup olmadığını değerlendirmeliyiz, esas olarak planlanan alanda mühendislik ağlarının dağılımı olup olmadığı ve eğer öyleyse, bunları çevirmenin mümkün ve özellikle ekonomik olup olmadığı. Sadece yer altı dağıtımını değil, yer üstü dağıtımını, özellikle elektrik dağıtımını ve ağaçların varlığını da değerlendirmeyi unutmayalım, bunlar yaz günlerinde gölgelemede avantajlı gibi görünse de, önemli bir dezavantajı da olabilir. Yetersiz bakım yapılması durumunda, havuz suyunun kalitesi ve saflığı üzerinde, ancak özellikle havuz ve havuz suyu bakım maliyeti üzerinde ölümcül bir etkisi olabilir.

Yüzey havuzları, açık havuzlar için mevcut ticari pazar fırsatları dünyadaki en ucuz alternatiftir. Aksine, dezavantaj mevsimselliktir, yani kullanımlarının zaman sınırlamasıdır. Şu anda yüzey havuzları tedarik etmek için çeşitli seçenekler bulunmaktadır ve sağlayıcılarımız, alanınıza uygun çeşitli seçenekler tasarlayabilir ve ayrıca kurulum ve devreye alma konusunda size yardımcı olabilir. Tek ihtiyacınız olan düz ve sağlam bir yüzey ve elektrik şebekesine bağlanma imkanı.
Daha pahalı, ancak daha kalıcı bir alternatif, arazide kurulmuş yüzme havuzlarıdır. Kurulum yerinin ayrıntılı ve dikkatli bir şekilde seçilmesine ek olarak, malzeme yapısı açısından da havuz tipini seçmeliyiz. Temel olarak üç temel tip vardır:

- Yığma havuzlar
- Seramik veya fiberglas havuzlar
- Paslanmaz çelik havuzlar

Yine de öyle Temel olarak iki seçenekten su filtreleme yöntemine göre bir havuz seçmek gerekir. Ya bunlar boğaz havuzları, veya skimmer olarak tanımlanır. Skimmer, havuz pompalama sistemine bağlı bir seviye kir toplayıcıdır. Havuz suyunu pompalamanın her yönteminin avantajları olduğu kadar dezavantajları da vardır. Bizim koşullarımızda, skimmer havuzlarını daha sık kullanırlar, çünkü bir yandan yaklaşık %25 daha ucuzdurlar, ancak aynı zamanda işletmeleri ve bakımları daha kolaydır.

Tuğla havuzlar
Yığma havuzlar, betonarme ve uygun su yalıtımı ile monolitik yapılar olarak inşa edilir. Yüzey işlemi, seçtiğiniz bir renk tonu ile seramik karolardan yapılabilir. Alternatif olarak, geotekstil ve üst ağır havuz folyosunu en az 1,5 mm kalınlığında astarlı beton üzerine germek mümkündür. İnşaatları sırasında istenilen farklı şekil, çeşitli merdiven veya havuz girişlerinin yapılması çok kolaydır, hatta özel müşteri gereksinimlerine göre farklı derinlikler sağlanır. Skimmer'ı nereye yerleştireceğimizi veya taşma uçaklarını nasıl kuracağımızı düşünmek gerekiyor. Taşma havuzları için, daha sonraki modifikasyonlar zaten çok karmaşık olduğundan, bina düzlemleri ve eğimlerde çok hassas ve tutarlı olmak gerekir. Sıyırıcılı havuzlar söz konusu olduğunda, bu cihazların hava koşullarından korunması için pompanın ve filtrelemenin gelecekteki konumunu dikkate almalıyız.

Seramik veya fiberglas havuzlar
Havuz gövdesi imalatçı tarafından ölçüye göre yapılır ve bir bütün olarak şantiyeye getirilir. Burada, genellikle bir vinç kullanılarak önceden hazırlanmış bir kazıya monte edilir. Bu nedenle, bir görüş seçerken bunu düşünmek uygundur. Konum bu vinç tarafından erişilebilir olmalı ve elektrik hatları veya telefon bağlantıları tarafından engellenmemelidir. Havuz gövdesi, su hacmine ve dolayısıyla doldurulan havuzun ağırlığına bağlı olarak parametreleri üretici tarafından belirlenecek olan beton düz bir yüzeye yerleştirilir. Hazırlanan temel üzerine havuz yerleştirildikten sonra, havuzun nihai olarak boşaltılmasından sonra arazinin yükünü aktarabilmek için yine kuru beton ile betonlanır. Son olarak havuzun çevresine ister beton ister ahşap olsun karolar döşenerek havuza kir taşınması engellenir. Seramik karolar döşenecekse kaymaz olarak yapılmış olmaları çok önemlidir. Havuza uygun bir ilave, havuza kir taşınmasını da azaltacak bir bahçe duşudur.

Paslanmaz çelik havuzlar
Üretim ve montaj prosedürü önceki noktayla aynıdır, fark havuzun ağırlığındadır ve daha da önemlisi fiyatı en az iki katıdır. Avantajı, daha hijyenik çalışma ve havuz suyu kalitesinin daha kolay bakımıdır.

Burada listelenen tüm havuz türleri, kullanım konforunu artıran cihazlarla desteklenebilir, özellikle:
- daha küçük havuzlarda bile yoğun yüzmeye izin verecek ters akım,
- yüzme sezonunu Nisan ayından Ekim ayına kadar uzatabilen su ısıtma için ısı pompası,
- havuzların çatı kaplaması bizi kirlilikten korur , ancak evcil hayvanların istenmeyen ziyaretlerini de önleyebilir.

fark havuzun ağırlığındadır ve daha da önemlisi fiyatı en az iki katıdır. Avantajı, daha hijyenik çalışma ve havuz suyu kalitesinin daha kolay bakımıdır.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Havuz inşaatı farklı şekillerde yapılabilir: - Beton bloklardan inşaat. Bu yapı türü en yaygın olanıdır ve genellikle özel havuzlar için kullanılır, çünkü bu yöntem estetik açıdan hoş bir tasarım oluşturmaya olanak tanır; - Folyo (zona) kullanarak inşaat. Çok pahalıya mal olmayacak bir şeye ihtiyacınız varsa, o zaman bu sizin seçeneğiniz olabilir. Başlıca dezavantajı dayanıklılığıdır bu zona nedeniyle, birkaç yılda bir veya daha kısa bir süre sonra değiştirilmesi gerekir; - Prefabrik elemanlarla beton. Bu tür çalışmalar, havuzu düzenli olarak kullanan birçok kişinin aynı anda bulunduğu ticari projeler için özel olarak geliştirilmiştir.