Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Havuz Bakımı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Havuz Bakımı

Havuz Bakımı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Havuz bakımı önemlidir. Nasıl yapıldığını biliyor musunuz?

Evinde havuzu olan şanslılardan mısınız? O zaman muhtemelen güzelce temiz ve her gün yüzmeye hazır olmasını istersiniz. Sadece düzenli olarak ilgilenirseniz olacaktır. Bu tür havuz bakımı, içindeki suyu kristal berraklığında tutmak için neye benzemelidir? Size yardımcı olacak bazı ipuçlarını ve püf noktalarını konuşacağız ve paylaşacağız.

Düzenli su kontrolü önemlidir

Havuz suyunun yaz aylarında en az bir kez kontrol edilmesi önerilir, ancak haftada iki kez daha iyi olur. Daha soğuk aylarda, havuzu kullanmaya devam ediyorsanız haftada bir kez yeterli olur. Kolay ulaşılabilir testler ile suyun pH'ını öğrenebilirsiniz.

Suyun pH'ını bilmek önemlidir, çünkü bu size su çözeltisinin asidik, nötr veya alkali olup olmadığını söyleyecektir. İdeal pH 7.2 civarındadır. Suyun değeri 7 ise nötrdür. 7'den düşük değerler artan asitliği, 7'den yüksek değerler ise alkaliliği gösterir.

Düşük pH değerine sahip su, havuzun metal kısımlarının (ayrıca paslanmaz çelik) korozyonuna, havuzun derzlerini dışarı atar, klor tüketimini arttırır, cildi ve gözleri tahriş eder. Yüksek pH'lı su birikintilere, bulanıklığa, klor veriminin düşmesine neden olur ve ayrıca gözleri tahriş eder. Aynı zamanda pH değeri, kullanılan dezenfektanların çözünürlüğünü ve etkinliğini önemli ölçüde etkiler. Dibe çökmeden önce doğrudan yüzeyde toplayarak yosun ve mikrop oluşumunu engeller. Havuz filtrasyonunun bir tür kaba ön filtresidir. Bununla birlikte, yalnızca yüksekliği su seviyesi ile aynı seviyedeyse düzgün çalıştığını unutmayın. Düşük su seviyesi sıyırıcıyı "patlatabilir" ve tam tersine, yüksekse sıyırıcı düzgün çalışmayabilir.

Solinatör kullanın

Havuz suyu arıtma. Başlıca avantajı, havuz tuzunu aktif klora ayrıştırmasıdır. Ancak yaygın olarak satılan ve tehlikeli bir kimyasal olan klor gibi değildir. Solinatör ile kokusuz, tuzlu tadı olmayan, cildi veya saçı kurutmayan, vücuda nazik sulara sahip olacaksınız.

Ozon jeneratörü de iyidir

Suyu doğal bir şekilde temizleyen ve dezenfekte eden bir ozon jeneratörü satın almanız da tavsiye edilir. Bu, klor ve diğer havuz kimyasalları kullanma ihtiyacını %60-90 oranında azalttığı ölçüdedir. Ozon, etkinliği klorlamaya kıyasla çok daha yüksek olan çok etkili bir oksidandır. Uygulandıktan sonra su daha parlak ve hoştur. Ayrıca organik maddelerin ozon tarafından oksidasyonu filtrasyon verimini artırır. Ayrıca lambanın değiştirilmesi gerektiğinde sesli bir mesaj veya LCD ekranda bir mesaj ile sizi uyardığı için ozon jeneratörünün bakımı da kolaydır.

Havuz filtrasyonu olmadan çalışmaz.

Havuz filtrasyonu olmadan temiz, kaliteli ve sağlıklı suyu unutabilirsiniz. Su arıtma kimyasalları kullandıysanız. Havuz filtrasyonunu her zaman temiz tutmak önemlidir. Bu nedenle en az iki haftada bir yıkanmalı ve en geç iki yılda bir değiştirilmelidir. Ayrıca havuzun dibindeki giderin tıkanması, suyun hortumdan yavaş akması ve havuzda alışılmamış bir koku oluşması ile filtrelerin temizlenmesi gerektiğini anlayacaksınız.

Ayrıca havuzun durumunu da kontrol edin

Düzenli olarak kontrol etmeniz gereken tek şey havuz suyu değildir. Yüzme havuzunun kendisi dikkatinizi hak ediyor. Havuzun zemininde veya duvarında çatlak olmadığından emin olun. Ayrıca bir yerde paslı lekeler bulamadığınızdan emin olun. Küçük bir sorun bulursanız, hafife almayın, hemen çözmeye başlayın. Küçük bir sorunu tespit edip ortadan kaldırarak, onarımı size çok daha pahalıya mal olacak büyük sorunlardan kaçınacaksınız.

Düzgün kışlamayı unutmayın

Havuzun uygun bakımının ayrılmaz bir parçası, kışa hazırlıktır. Ancak ayrıntılı kışa hazırlık prosedürünü açıklamayacağız çünkü bunun için bir makaleye ihtiyacımız var. Bu, gece hava sıcaklıklarının henüz donma noktasının altına düşmediği ve su sıcaklığının 10 ile 15 °C arasında olduğu bir zamanda yapılmalıdır ayrıca yeniden devreye alınmasını büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Sadece uygun şekilde uygulanan bir kışlama havuzu size uzun süreli ve sorunsuz kullanımını garanti edecek ve tekrar işletmeye alınmasını çok kolaylaştıracaktır.