Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hi̇zmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Sıkça Sorulan Sorular
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hi̇zmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Sıkça Sorulan Sorular
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Havalandırmalı cephe sistemleri

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

44.383 profesyonel

81.758 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

226 512 uygulama indirmeleri

Havalandırmalı cephe sistemleri

Havalandırmalı cephe sistemleri kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

44.383 profesyonel

81.758 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

226 512 uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Havalandırmalı cepheler nasıl çalışır

Havalandırmalı cepheler, binanın dış cephesi için hem yeni hem de yenilenmiş binalarda kullanılabilen bir çözümdür. Pek çok nedenden dolayı, örneğin iyileştirilmiş ısı yalıtımı nedeniyle, mimarlar için özellikle ilgi çekicidirler. Ayrıca cephelerin sürekli yüzeyini iyileştirir ve bonus, daha hızlı kurulum ve temizliktir.

Havalandırmalı cepheler, havanın taşıyıcı duvar ile mermer, seramik karo, metal panel vb. gibi kaplama malzemeleri arasında dolaşmasına izin verir. Bu sayede taşıyıcı duvar soğuktan ve sıcaktan korunarak enerji tasarrufu sağlanır.

Havalandırmalı cephe elemanları

Havalandırmalı cepheler aşağıdaki unsurlardan oluşur:
Taşıyıcı duvar - bu, havalandırmalı bir cepheyi sabitlemek için destek olarak kullanılabilecek her türlü cephe kaplamasıdır. Beton veya seramik tuğla duvar olabilir.

Isı yalıtımı - ısı ve ses yalıtımı sağlayan bir malzemedir. Termal köprülemeyi önlemek için bu işlem sürekli olmalıdır. En yaygın olarak kullanılan seçenekler, projeksiyonlu veya yapışkanla yapıştırılmış yalıtımı içerir.

Sabitleme yöntemi - bu tip cepheler aşağıdaki yöntemlerden herhangi biri ile sabitlenebilir:
Reçine ankrajlı ve dişli çubuklu sabitleme noktaları.
Profiller - Bu, taşıyıcı duvara takılan bir dizi braket ve kaplamayı önceden kurulmuş profillere bağlı tutan ankraj noktalarıdır.

< Havalandırmalı hava odası - taşıyıcı duvar ile kaplama malzemesi arasındaki boşluk. Yazın havalandırmaya izin vererek ve ısının iletkenliğini engelleyerek taşıyıcı duvarı korur, kışın ise taşıyıcı duvara nem transferini engeller.

Doğal taş kaplama - kaplama montajı, havalandırmalı bir cephe uygulama sürecindeki son adımdır. Havalandırmalı cepheler için en uygun malzemelerden biri, yukarıda açıklanan yöntemlerden herhangi biri ile doğru bağlantıya izin veren 3 cm kalınlığındaki doğal taş levhalardır. Bu cephe tipi için belirli bir levha boyutu gerekli değildir. Öte yandan ham zımparalanmış ve parlatılmış doğal taş yüzeylerin kullanımından kaçınılmalıdır.
Aşağıdakiler, bu yapı sisteminde en iyilerini kanıtlamış doğal taşların bir listesidir: mermer Crema Marfil, kireçtaşı Capri Marbella Niwala sarı.

Havalandırmalı cepheler nasıl çalışır

Havalandırmalı cepheler, mevsimden mevsime büyük ölçüde değişen dış sıcaklığa bağlı olarak performans sağlar. Yaz aylarında, hava odaları bir baca prensibi ile çalışır, bu da güneş ışığının cepheye düştüğü ve hem mantoyu hem de odayı ısıttığı anlamına gelir. Bu sıcak hava daha sonra yükselir ve odayı soğutmak ve evde konforu korumak için daha soğuk hava için alan yaratır. Kışın güneş ışığı o kadar güçlü değildir ki bu baca etkisi meydana gelebilir. Ancak haznenin içindeki hava dışarıdan daha sıcak kalır ve hazne, destek duvarına takılan ısı yalıtımı ile birlikte sistemin ısıl kararlılığını koruyan bir ısı akümülatörü görevi görür.

Havalandırmalı cephelerin avantajları

Artık havalandırmalı cephe sistemini ve elemanlarını bildiğinize göre, size her türlü binaya ULMA cephe kaplaması kurmanın bazı avantajlarını tanıtacağız.

Enerji tasarrufu - havalandırmalı cephelerin en önemli avantajları, binanın enerji verimliliğinin iyileştirilmesini ve havalandırmalı oda sayesinde elde edilen büyük mali tasarrufları içerir.

İyileştirilmiş ısı ve ses yalıtımı - bu sistem yalnızca enerji tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bina içinde daha fazla konfor sağlayan iyileştirilmiş akustik ve ısı yalıtımı da sağlar. Daha sağlıklı çevre - artan kullanıcı konforuna ek olarak, sistem hijyen, sağlık ve çevre koruma için temel gereksinimleri karşılar.

Teknik dayanıklılık - bu sistem duvarlar ve zemin konstrüksiyonu üzerindeki doğrudan radyasyon ve olumsuz hava etkilerini önler ve onları geleneksel sistemler kullanılarak inşa edilen binaları etkileyen rahatsızlıklardan korur.

Havalandırmalı cephe tipleri

Cephe çeşitlerini sınıflandıracak olursak, kullanılan malzeme cinsine göre, aynı cephedeki farklı alanlara göre, dokulara, sistemlere vb. göre ayırabiliriz. Her şirket kendi kategorilerini kullanır, ancak genel olarak ve temel yönerge dahilinde aşağıdakiler söylenebilir:

1. Yüzey işleme türü
Seramik cepheler: Farklı türler biliyoruz - çok daha dayanıklı olan pişmiş toprak ve porselen karolar.
Taş cepheler: mermer, arduvaz, granit…
Metal cepheler: cilalı alüminyum, çinko…
Kompozit malzemeden yapılmış cepheler: polimerler, plastikler, ahşap ...
Cam cepheler
Ahşap cepheler

Diğer sınıflandırma, yüzey işlemine dayanır
Düz veya doğal renkler: tüm parça aynı renkte yapılır ve yüzey emaye boya ile işlem görmez.
Emaye boyalar: Pişmeden önce her parçaya mat, parlak veya özel efektli emaye uygulanır.
Desenli: Dijital baskı teknolojisi kullanılarak, taş, ahşap ve benzerlerini taklit eden bir parçaya daha fazla desen uygulanır.
Pürüzsüz yüzey: Daha çeşitli bina tasarımları için tek tek parçalar üzerinde dokulu ve çıkıntılı kabartmalar oluşturulur.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Havalandırmalı cephe tasarımı, görselleştirme ve montajında ​​kalite uzmanları mı? Wilio sizin için doğru adres! Havalandırmalı cepheler alanında kaliteli profesyoneller bulacağız. Web sitemizde daha fazla bilgi görebilirsiniz. Örneğin, bir havalandırmalı cephe kaplamasının m2 fiyatına ilişkin fiyat teklifi alabilir veya bu kategoride inşaatçılarımızdan birinin sunduğu yalıtım ve alüminyum konstrüksiyon hakkında bilgi alabilirsiniz.