Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Hasır Tel

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Hasır Tel

Hasır Tel kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Hasır çitler

Dokuma çitler, Neolitik dönemden bu yana, toprağı işaretlemenin ve ekinler ile çiftlik hayvanlarının sınırlarını çizmenin bir yolu olarak binlerce yıldır inşa edilmiştir. Ancak son zamanlarda, bu son derece çok yönlü natüralist eskrim biçimi, bahçe tasarımcıları arasında da popülerdir. Estetik ve hemen hemen her alana sığma yeteneği mükemmel özelliklerdir. Dokuma çitler genellikle iki türe ayrılabilir; bunlar, zemine yerleştirilebilen ve daha sonra diğer engellere direklerle bağlanabilen hareketli paneller veya adından da anlaşılacağı gibi, sahada herhangi bir boyutta kurulan sürekli dokuma çitler olarak tanılır.

Hasır çitler nedir?

Panellerden veya sürekli bir bağ olarak yapılmış bir hasır çit, yere derinlemesine gömülmüş dikey sütunlardan oluşur, ve daha sonra direklerin üzerine dokunan yatay şeritler. Bitmiş görünüm büyük ölçüde çitinizdeki malzemelere bağlıdır.

Hasır çitler için en iyi malzemeler hangileridir?

Söğüt veya kamış: incedirler ve yoğun bir şekilde sarılabilirler. Onları daha az havadar ve biraz daha sıcak ve daha zengin hale getirmek için birlikte kullanıla bilir.

Dokuma çit, daha yapışkan görünen ve biraz daha soğuk bir tona sahip olan bölünmüş çubuklardan yapılmış yatay elamanlara sahiptir. Her biri zamana ve hava koşullarına göre yaşlanacak. Malzemelerin rengi farklı alanlarda da değişiklik gösterebilir.

Bambu: dokuma çit panellerinde de kullanılabilir. Bambu çubuklar sağlamdır ve uzun ömürlüdür.

Dokuma çitleri nasıl kurarsınız?

Herkes, mini bariyerlerin kenarlarına veya yükseltilmiş zeminlere ve 6x6 fit panellere kadar çeşitli boyutlarda gelen bariyerleri kurabilir. Geleneksel çit panelleri gibi, genellikle aynı malzemeden olan, ancak kestane veya metalden de yapılabilen aralıklı direklerle yerine sabitlenirler.

Sürekli dokuma çit, bir uzman tarafından kurulur ve bu zanaatın gerçek güzelliği nedir; engel üreticisi, herhangi bir yükseklikte ve hemen hemen her şekilde sürekli bir çit oluşturabilir. Emlak unsurlarının olabileceği bahçede çok uygun olan bükülme ve dalgalanma yapabilir. Çitin yüksekliği de yükselebilir ve düşebilir, bu da herhangi bir normal çitle mümkün olmayan güzel dinamik şekiller yaratır.

Örgü, balıksırtı gibi ilginç desenler oluşturmak için de kullanılabilir. Dokuma çit, mutfak bahçelerinde çiçek tarhlarının kenarları için kullanılabilir, terasta bir çit oluşturabilir veya başka birçok bahçe yapısı oluşturabilir.

Çiti tamamlamak için uçlar ve üst mahya düzgünce yapılır ve çit tamamlandıktan sonra bağlanır. Kesintisiz bir dokuma için çit kurmak, en güçlü fırtınalardan kurtulabilecek inanılmaz derecede güçlü bir yapı oluşturur.

Yapabiliyorsanız, kendi çitlerinizi kendiniz bile oluşturabilirsiniz; Fındık direkleri ve çubukları orman tedarikçilerinden kolaylıkla temin edilebilir.

Bahçemin hasır çite ihtiyacı var mı?

Sürekli dokunmuş bir çit, göze hoş gelmeyen unsurların veya alanların bakış açısından nasıl gizleneceği örneğin sepetler, kullanım alanları, petrol ve gaz tankları da zarif bir şekilde gizlenebilir bunun için çit kullanmak harika bir yoldur. Engel bölümleri, kolayca kaldırılıp hareket ettirilebildikleri için geçici perdeleme olarak da kullanılabilir. Engeller, açık alanlar için etkili bir rüzgar bariyeri olarak da kullanılabilir.

Hasır çitler neden daha çevre dostudur?

Bir çit yapmak için yerel bir usta kullanırsanız , o zaman kış aylarında büyüyecek ya malzemenin kendisi ya da fideler, bu nedenle malzemeler çok daha sürdürülebilir (her yedi yılda bir fındık ekilebilir) ve genellikle malzemelerin onlardan uzağa gitmesi gerekmez. Dokuma bir çit başlatarak, geleneksel zanaatın desteklenmesine de yardımcı oluyorsunuz.

Hasır çit ne kadar dayanıklıdır?

Çitinizin ne kadar süreceği kullanım duruma bağlı olacaktır. Çok açık veya nemli bir yerdeki bir çit, daha kuru bir ortamdaki kadar uzun süre dayanmayabilir, ancak dokuma bir çitin 10 ila 15 yıl dayanmasını bekleyebilirsiniz. Ayrıca, örneğin kestane kaplamalı raylar kullanarak veya çitin mümkün olduğunca uzun süre dayanması için engelleri koruyucu yağ ile ayarlayarak hizmet ömrünü uzatabilirsiniz.

Hasır çitlerin etrafında ekim veya dikim yapılabilir mi?

Dokuma çitler oldukları gibi güzel görünürler, ancak aynı zamanda bitkiler ve çalılar için güzel bir zemin sağlarlar. Ayrıca bağ için mükemmel bir çerçeve sağlarlar ve zamanla kurulan bitkiler altında bir iskelet haline gelirler.

Hasır çitin maliyeti nedir?

Fiyatlar büyük ölçüde değişir, ancak bekleyebilirsin söğüt veya eladan sürekli dokunmuş bir çit için, metrekare başına 2 ila 10 avro arasında bir şey ödersiniz. Taban çitleri ölçeğin alt ucunda, karmaşık balıksırtı desenleri üst uçta yer alır.

Çitleri inşa ederken tüm malzemelerin "yeşil" veya yeni kesilmiş olması gerektiğini unutmamalısınız. Yeşil malzeme, çeşitli yönlerde eğilme gerilimlerini kaldırabilir. Yeşil malzemelerin ağırlığı, sıcak yaz boyunca engeller tamamen kuruduktan sonra azalacaktır. Sağlam ama hafif bir engel paneline sahip olacaksınız.

Paneller ne kadar süre işlevsel kalabilir, daha doğrusu onları üretmek için zaman ayırmaya değer mi? Yer değiştiren çubuklarla birçok engel sadece küçük onarımlar gerektirir. Zamanla ortaya çıkacak tek belirgin işaret, kabuk kaplamasının düşmesidir.

Adım adım bir çit nasıl yapılır

Esnek ve yeşil olan ne varsa kullanın, herhangi bir ağacın bükülebilir dalları (ki bu güzel bir rustik bağ oluşturur).

İlk büyük yerel malzeme kollarını toplayın ve iki yığın yapın. Tekerlek yığınının tamamı 1 1/2 ”veya daha büyük çapta olmalıdır. Hasır yığını 1 ”veya daha az olmalıdır.

3'- 4 fit uzunluğunda bir yığına böldükten sonra, küçük ucunu mengeneye koyun. Pimin küçük ucuna hafifçe vurmak için 1 ”matkap ile donatılmış bir el desteği kullanmalısınız.

Şimdi koni dişi çekin ve referans çizgisinden mümkün olduğunca fazla bırakın.

Paket daraltılmış pimlerinizi etraftaki herhangi bir şeyden yapılmış bir engel aparatına alın. (Örneğin. kütükler, 2 × 4, 4 × 4, hurda kereste). Bir engel oluştururken stabilite sağlamak için mastarın her iki ucunda çivi veya vida vardır. Fikstürde yaklaşık 16” ila 18” aralıklı 1 1/2” delikler açın. Söz konusu mesafe tamamen asa üzerinde kullandığınız malzemenin boyutuna bağlı olmalıdır. Malzeme ne kadar büyük olursa, her bir tekerleğin o kadar fazla olması gerekir.

Pimleri akıllıca ve sıkıca tutucuya tutun, böylece kendi başlarına dururlar.

Unutmayın tüm doğal malzemelerin altta daha kalından üstte incelmeye doğru daralması gerçekleşir. Bu nedenle örgüyü oluştururken hasırı döndürmeyi unutmayın.

Şimdi daha eğlenceli kısım için yeşil hasır malzemenizi örün.

Bahsin tepesinden yaklaşık 4 ”dokumayı bırakıyoruz. Engelleri hareket ettirme zamanı geldiğinde kulp görevi görürler.

Önemli olan, Engelin üstünü ve altını çivileyerek veya vidalayarak engeli sabitleyin. En önemli şey, rayları ilk ve son aparata vidalamaktır, böylece hiçbir yere gitmezler.

Neredeyse bitirdiniz ve keskin bir el testeresi ile son hasırların etrafında 3 "çalışan rayları kestiniz. Son olarak, pimlerin konik ucunu keserek ve engel panelini düz bir tabanla bırakarak engeli mastardan kesin.

Artık adım adım hasır çit yapmayı biliyorsunuz!

Bahçelerimizde, açık hava yaşam alanımız ve tabii ki hayvanlar için mahremiyet çiti olarak kullanıma hazırdır.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Hasır bir çite mi ihtiyacınız var? Wilio, bölgenizdeki en iyi servis sağlayıcıyı bulmanıza yardımcı olacaktır. Bir hasır çitin fiyatı, boyutuna ve onu yapmak için kullanılan malzemelere bağlıdır. Daha fazla bilgi için bugün uzmanlarımızdan biriyle iletişime geçin!